Skocz do zawartości
Grabmen

Ga-7va Rev 1.0 Nie Odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, uruchamian kompa zalancza sie i po 3-4s gaśnie. Nie pikając nic. Rozebrałem go już na części pierwsze zostawiłem samego proca i podlaczylem do zasilania i dalej nic. Plyta tylko zasila wentylator bo sie kreci ale nie wydaje z siebie zadnego sygnału. Co może być przyczyną procek z wentylatorem wyciągałem sprawdzałem czy nie jest ukruszony i nie jest. Przeczyscilem socket ale efekt dalej żaden.

Edytowane przez Grabmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób clear C-mos ustaw FSB na 100 Mhz i odpal jak nie zaskoczy to pojdz do kumpla z prockiem i zasiłka. Jesli procek i zasiłka odpali na innej mobo to twoja jest padła.

 

Bardzo prawdopodobne ze padły w niej kondensatory elektrolityczne od sekcji procesora.

Sprawdz czy one nie sa wybrzuszone i czy coś z nich nie wycieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobie ale dopiero dziś pod wieczór. Natomiast spróbowałem odpalić płyte bez procka i wtedy się nie wyłancza po tych 3-4s.

 

Clear CMOSA robiłem też nie pomaga.

Edytowane przez Grabmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze po kilku sekundach sie wlacza to prawie pewne ze proc ci straszliwie grzeje. Ja mialem to samo jak kupilem semptrona i chlodzilem go prostym wiatrakiem i radiatorem z p3. Komp sie wtedy nawet nie wlaczal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...