Skocz do zawartości
marian193

Duży Skok Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi dniami słoneczko i wysokie temperatury ostro dają się we znaki nie tylko nam ludziom.

Odpaliłem wczoraj swojego kompa i po około 30 minutach dłubania w necia sprawdziłem tempertaurę!

Aż nie mogłem uwierzyć gdy zauważyłem ze jest około 10*C wyższa niż zwylke :angry: .

Domyślam się ze to przez te upały- ale aż strach pomyśleć co to będzie gdy takie dni będą sie utrzymywac tygodniami!!!

 

Mam pytanie- jak wam podniosła się temperatura ostatnimi dniami??

Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju gdzies z 28-29 (sauna) nic nie pomaga... a w kompie temp w obudowie z 28 do 33 skoczyla a na reszczie to srednio od 6-7 stopni.... coz trzeba wiatraczki z minimum przestawic na opcję "tornado" :)...

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pokoju masakra mieszkam na 4 piętrze i nademną już jest tylko dach :)

temp masakra w pokoju prawie 30 stopni ( sauna ) Jeśli chodzi o kompa to temp podczas normalnej pracy jest jak prawie przy prime 95 Nie zmieniałem nic jeśli chodzi o prędkość wentylków na procu i w bódzie :) bo upał + hałas = nerwica i potworny ból głowy :) Oj w zimie było miodnie :) Ale kto w takie upalne dni siedzi w domu ??? i gra w cokolwiek ??? idę na basenik zaraz z moją gwiazdą :wink: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pokoju masakra mieszkam na 4 piętrze i nademną już jest  tylko dach :)

temp masakra w pokoju prawie 30 stopni ( sauna )

1469954[/snapback]

Nie będę się powtarzał :) U mnie dokładnie to samo.

 

Temp w kompie (procek) wzrosła o 10 stopnie a o dziwo grafiki utrzymuje się na takim samym poziomie 68 stopni już od ponad pół roku :). Daruje sobie kombinowanie przy wiatrakach, wystarczy, że wczoraj w pentaqu zmieniłem pastę i podkręciłem 2 wentyle z boku obudowy chociaż prócz hałasu nic one nie dają ;)

Edytowane przez WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budzie 36 na procku 47 w idle :sad:

W load 5 stopni więcej. Musiałem procka odkręcić bo było jeszcze gorzej :mur:

W pokoju mam 30 stopni, komp huczy bo wentyle mają po 1900 obr i jakoś nie palę się by je poskręcać. Nie ma rady, trzeba przeboleć :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju niewiem ile mam stopni ale wiem że jest gorąco tak że to nieporozumienie. A co do biednego komputerka to temperatura skoczyła o jakieś 5 stopni (z 43 ,44 na 48,50) dodam to że go w szafce trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musiałem zamontowac dodatkowego wyjca żeby wydmuchiwał powietrze z budy.

Jest teraz koszmarnie głosno ale lepsze to niż usmażenie kompa :cry: Chociaż tak naprwadę nie wiele to dało :mur:

Zastanawiam się czy te problemy w takim stopniu dotykają też tych którzy chłodzenie w swoich kompach opierają na WC? :blink:

Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie temperaturka podchodzi do 36 stopni (jak przyjdą extra upały jak 2 lata temu wybije ponad 45*- zalety mieszkania na poddaszu :( ) temp w budzie podskoczyła o 15* a procka o 13*, więc pilnie musiałem wyborować dziure w boku, wstawiłem wentyla 120cm i temperaturka w budzie spadła o 8* ale (o co mnie zdumiało) temp. procka spadła o 17* !!! - nowy wentyl dmucha prosto na grafer, NB, fety i procka i delikatnie rusza powiertze przy na pamięciach i SB....

 

Czyli płyta - 38* - 42* a procek 47*(idle) do 57*(stres)

 

Teraz jestem przed wymianą jednego z wentyli wyciągających powietrze z budy, tylko musze dorobić owiewke, bo chce żeby zasysał powietrze prosto z nad fetów i z jednej strony proca, a nie wżerał od razu tego co wtłoczy boczny wentyl, dam znać jakie będą tego efekty (i może wtedy jakieś zdjęcia...)

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu włączam kompa patrze a mam 49 stopni, eeee

Jeszcze raz uruchomiłem i znów to samo.

Jako, że wcześniej były około 38 to mnie to trochę zdzwiło.

Bok odkręciłem i tam sobie chodzi bez problemu

Temperatura w buzie 30-31 stopnia

Na procku 43 idle, 48 stres.

 

Wentylatorów nie podkręcałem bo nie ma takiej potrzeby, bym się tylko zdenerwował hałasem panującym w pokoju a tak mam cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić. Dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce ma takie kompy jak my tyle, że bez dodatkowych wentyli itp. Nie otwierają obudowy przez pare lat i jakoś działają ;) No ale Was pocieszyłem.

 

Obecnie:

 

- pokój - 33 stopnie (pot spływa po du*** i czole).

- procesor - 53 stopnie

 

:zonk: :zonk: :zonk:

Edytowane przez WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja zeby zbić temperature na procku, spuściłem fsb z 133 na 100 (axp2400+ >>> axp1800+). Do szperania w necie i tak proca tak nie urzywam, wiec temperaturki nie są az takie drastyczne. W obecnej chwili na procku mam 39stopni a na diodzie proca 43. W budzie 30 stopni, wiec luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić. Dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce ma takie kompy jak my tyle, że bez dodatkowych wentyli itp. Nie otwierają obudowy przez pare lat i jakoś działają ;) No ale Was pocieszyłem.

Ale te dziesiątki tysięcy nie mają zazwyczaj podkręconego wszystkiego co się da... więc faktycznie pociecha jak diabli :(

 

a z dziedziny obalania mitów i bajań - wentylator 120cm w boku budy daje znacznie więcej niż samo otwarcie budy! pod warunkiem oczywiście, że to wtłaczane powietrze ma się gdzie podziać...

 

U mnie po otwarciu budy stwierdziłem wzrost temperatury procka o 6* w idle i 11* w stresie :mur:

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi strasznie skoczyła temperaturka od tych upałów. Normalnie w idle(pikanie w necie i muzyczka) miałem 42-44*C a teraz dochodzi do 53*C. Najgorzej w stresie parę partyjek na Caromie i dochodzi do 71*C a chipset 50*C. Dodam, że procek nie podkręcony. Macałem ręką cooler i parzy. Oj rozglądam się za volcano 12.

W budzie oczywiście wiatrak wyciągający powietrze.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami słoneczko i wysokie temperatury ostro dają się we znaki nie tylko nam ludziom.

Odpaliłem wczoraj swojego kompa i po około 30 minutach dłubania w necia sprawdziłem tempertaurę!

Aż nie mogłem uwierzyć gdy zauważyłem ze jest około 10*C wyższa niż zwylke  :angry: .

Domyślam się ze to przez te upały- ale aż strach pomyśleć co to będzie gdy takie dni będą sie utrzymywac tygodniami!!!

 

Mam pytanie- jak wam podniosła się temperatura ostatnimi dniami??

1469807[/snapback]

daj spoqj.... po 30 min grania w csa zwiecha na tym configu co nizej... musze zanizac taktowanie grafiki... otworzylem obudowe... jak nie gram to grafike ustawiam na 150/250.. a gram raz na tydzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzis w pokoju ( uwaga ! ) 35.5*C przy podlodze!

 

W nocy kolo 4-5 rano jest ... 28-30*C :|

 

Nie ma to jak mieszkac na ostatnim pietrze w bloku z lat 80-tych ;(

 

Powiem tyle ze temp. 1700+@166x11 na WRIV + arctic ceramique wzrosla z 37*C (zima) na 58 ;/ Masakra i tyle.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pokoju masakra mieszkam na 4 piętrze i nademną już jest  tylko dach :)

1469954[/snapback]

Wiem co to znaczy. Ja dodatkowo mam okno po południowej stronie :mur: .

Wcześniej temp. wynosiła 26 - 28* a teraz nie schodzi poniżej 36 w idlu. W stresie to się boję sprawdzać pewnie coś koło 50 abo lepiej.

 

* z programem Vcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjeme boki budy, to mi sie dyski rozgrzewaja do czerwonosci, wiec wole miec zamknieta bude.

 

 

A swoja droga to chlodzenie w kompie najlepiej testowac w upaly, bo przynajmniej wyjdzie czy jest wydajne czy nie, bo w zimie to zawsze zimno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w bloku na 7 piętrze,wczoraj przez cały dzień miałem 34c <beczy>, blok jest ocieplany styropianem :?

budze sie dziś o 8 rano i co widze ?? , 28.5c na dzień dobry :/

w pc procek ma 50 w idle i 70 w stresie (temperatura rdzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku temp mi skoczyła o 10'C (okres "nieletni" 38'C - okres letni 48'C) <_< Dysk dochodził nawet do 40'C. Zamontowałem pod nim taki mały najbardziej badziewny wentyl i 6'C mniej (żeby był niesłyszalny to lata na 7V) :D

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma sie czym martwic. tep w zakresie dopuszczalnym, natomiast pocieszę pewnie kogoś że mnie temp na rdeniu grafiki wzrosła o ok 4-5 st c z 86 na 90 st C :>

 

I co ?:) Spoko grabarza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...