Skocz do zawartości
marian193

Duży Skok Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Co do temperatury dysku to nawet się nie orientuję, bo aż wstyd się przyznać nie wiem jak ją sprawdzić icon_redface.gif

 

OT: A tak korzystając z okazji czy w moim przypadku ( płyta jak w opisie) jest to możliwe jakoś?? Trzeba mieć jakis konkretny programik czy jest to może opcja na mobo?

 

Zainstaluj SpeedFan'a. On pokazuje temp. dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień był o niebo lepszy od kilku ostatnich:) W okolicach Lublina niebo zachmurzone i konkretnie wiało i nawet deszczyk spadł:)

 

W związku z tym temperaturka proca spadła w idle do około 45*C... chyba muszę pomyślec o lepszych (wiekszej ilości) wiatrakach w budzie.

 

Co do temperatury dysku to nawet się nie orientuję, bo aż wstyd się przyznać nie wiem jak ją sprawdzić :oops: 

 

OT: A tak korzystając z okazji czy w moim przypadku ( płyta jak w opisie) jest to możliwe jakoś?? Trzeba mieć jakis konkretny programik czy jest to może opcja na mobo?

1474632[/snapback]

Płyta ci tego nie spawdzi niestety.

Ale wystarczy program Motherboard monitor albo HDtune i juz wszystko bedziesz wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem górą.

 

Słuchaj napiszę w skrócie: pierw miał w idle 76 stopni, wentylatorek na 5V.

Później ustawiłem go na 12V i miał 48 stopni w idle.

Jednak hałas spowodował, że ponownie zmienił napięcie na 5V dla wentylka i zamknął bok obudowy czego wcześniej nie robił bo co raz tam zaglądał.

Ciepłe dni spowodowały podniesienie temperatur a wentyl nie wyrobił z odprowadzeniem nadmiaru ciepła i się spalił, nie wiem jaką miał temperature ale jeśli w idle wcześniej miał 76 stopni to łatwo się domyślić, że go ładnie przykopcił.

Czytaj następnym razem dokładniej co piszę bo nie lubię się powtarzać.

 

Nikt nie powiedział, że przy 60 stopniach się spali procesor, to wierutna bzdura i nie widziałe aby ktoś coś takiego miał w poście. Więc ... ?

 

EOT

1474379[/snapback]

W porządku nie unoś się tak bardzo to nie było do Ciebie bezpośrednio.

 

Wracając do tematu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że są płyty, które korzystają z czujnika wewnątrz socketu oraz płyty które tego czujnika nie posiadają i korzystają wyłącznie z czujnika wewnątrz procesora. Oczywiście w tym drugim przypadku temp. jest bliższa rzeczywistej i odpowiednio wyższa. Po drugie są płyty, które zaniżają bądź zawyżają pomiar co powoduje nie skuteczność jakichkolwiek zabezpieczeń. Oba mankamenty przyczyniają się do tego, że nawet gdy temp. procesora jest zadowalająco niska w rzeczywistości może być już bardzo wysoka a to jak wiadomo spowoduje rychły koniec naszego procesora. Niestety mam płytę Gigabyte, która korzysta z takiego czujnika wew. proca i szczerze mówiac bardziej mi to odpowiada bo mam pewność jaka jest rzeczywista temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku nie unoś się tak bardzo to nie było do Ciebie bezpośrednio.

 

Wracając do tematu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że są płyty, które korzystają z czujnika wewnątrz socketu oraz płyty które tego czujnika nie posiadają i korzystają wyłącznie z czujnika wewnątrz procesora. Oczywiście w tym drugim przypadku temp. jest bliższa rzeczywistej i odpowiednio wyższa. Po drugie są płyty, które zaniżają bądź zawyżają pomiar co powoduje nie skuteczność jakichkolwiek zabezpieczeń. Oba mankamenty przyczyniają się do tego, że nawet gdy temp. procesora jest zadowalająco niska w rzeczywistości może być już bardzo wysoka a to jak wiadomo spowoduje rychły koniec naszego procesora. Niestety mam płytę Gigabyte, która korzysta z takiego czujnika wew. proca i szczerze mówiac bardziej mi to odpowiada bo mam pewność jaka jest rzeczywista temp.

1474868[/snapback]

Bądź prawie rzeczywista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...