Skocz do zawartości
czullo

Dziwna Sprawa Z Resetami Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie konfiguracja

 

Athlon64 3000+@2.4Ghz

1024 DDR Kingston 400 3.0CL

WD Caviar 160GB

GIGABYTE GA-K8NSC-939

Cheftec 420W

Radeon 9700Pro

Audigy 2 ZS

 

Mam nastepujacy problem w czwartek zeszlego tygodnia komp nagle sam zamknol system, pomyslalem OK moze sie przegrzal, lecz gdy chcialem go uruchomic po 5 sekundach znow sie wylaczyl. Zdjolem obudowe odczekalem 2 godziny po czym uruchomilem go ponownie, jednak znowu klapa 5 sekund i komp "zgasl" ponownie. Nastepnie zaczolem wyjmowac kolejne podzespoly aby sprawdzic w czym problem okazalo sie ze jedynie bez procesora komputer uruchomil sie normalnie ( jesli mozna to tak nazwac ), w kazdym badz razie pracowal dluzej niz 5 sekund :) Po calonocnym odpoczynku rano znow probowalem uruchomic kompa z nadzieja iz wszystko wrocilo do normy (zresetowalem pamiec biosu i "odkrecilem" procesor), o dziwo komuter dzialal zadziwiajaco dlugo bo az 20 minut po czym sie wylaczyl i ponowne uruchomienie go na dluzej niz 5-10 sekund nie skutkowalo ( nawet ekran biosu sie nie pojawil ) Nastepnie zawiozlem do serwisu procesor + Plyta glowna + ram + zasilacz(te podzespoly kupilem jakis miesiac temu) , w serwisie o dziwo udalo im sie wszystko uruchomic zainstalowac system, odpalic benchmarka i komp pracowal okolo godziny LOL. Mam jutro zawiesc calego kompa do sprawdzenia wiec moze sie okaze w czym problem ale chcialbym znac wasze zdanie w czym tkwi problem ? Skoki napiecia w sieci elektrycznej ? No chyba ze pan w serwisie uruchomil wszystko na innym procesorze/plycie glownej chodz watpie. I jeszcze jedna sprawa gdy odlacze od zasilacza kabel zasilajacy na okolo godzine i pozniej uruchomie komputer ten o dziwo pracuje kolo 20 minut, po czym powracam do punktu wyjscia czyli 5-sekundowki. Teraz tystem pracuje mi 40 minut ( WOW ). Wiec brardzo prosil bym o jakies sensowne wyjasnienie/rozwiazanie problemu. Z gory dziekuje

 

PS. Przepraszam za wszystkie bledy ortograficzne ale spieszylem sie z napisaniem tego posta zeby komp sie znowu nie wylaczyl :)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jest OK, temperatura procka(niekreconego) w spoczynku 36 stopni ( standardowe chlodzenie ) w stresie 42 stopnie.

 

czy takie problemy moga byc spowodowane skokami napiecia w sieci ? Lub tez "slaba" listwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem podobny problem nie wiedziałem co pieć, komp niby stabilny, a tu dziwne problemy z "wyłączaniem się kompa" Potrafił się wyłączyć po 10sekundach lub po 5minutach. Problem nie dawał mi spokoju. Pewnego razu [ciach!]ło mi korki, myśle sobie co jest, jakieś zwarcie czy jak? Wkręciłem nowy bezpiecznik topikowy, do tego matka przyniosła parę nowych gniazd z pracy i o dziwo ów problem zniknął :)

Widocznie gniazdko wysłużyło się, jak by nie patrzeć komp sporo prądu ciągnie i styki się poprzepalały, przez co były przerwy w dostawie prądu.

 

ps. Czullo nie grasz przypadkiem w AA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano gram :)

 

Wokol listwy duzo klebow kurzu sioe nazbieralo, do tego kupie nowa listwe jakas firmowa i nowe gniazdka poinstaluje :)

 

Problem od dzis od godziny 12 jakby zniknol ciekawe na jak dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IchBinLaden pamiętasz n0_n!ck.PL na SF_Blizzard? [sRY ZA OT]

 

A do tematu... ja miałem tak jak źle założyłem chłodzenie na procu - zapinka nie dociskała do rdzenia tylko obok :P czasami chodził nawet godzine ale strasznie się grzał... chcąc, niechcąc i tak musiałem przełożyć chłodzenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IchBinLaden wiem tylko pisze tak na przyszłość... jakby ktoś miał taki problemy to wtedy źle założony radiator tez może być przyczyną...

 

Teraz mi się przypomniało że miałem zwisy jak mi wiatrak na chipsecie sie zatrzymał... przez tydzień nie chciało mi się zajrzeć do kompa aż wreszcie musiałem :D

 

Tak na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...