Skocz do zawartości
MARyoWn

Venice - Które Najlepiej Się Kręcą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem już TEN topic, ale chce się dowiedzieć od was doświadczonych, bo mi się trafił LBBLE 0517 DPMW i to jest straszna kupa, teraz bede miał możliwość wybrania serii, powiedzcie ile wasze poszły z jakich serii, tygodnia itp (full stable)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kreca się te od Pani Krysi :lol:

 

A tak poważnie to bawią mnie tego typu pytania. Pracuje w sklepie komputerowym, do mnie tez czasem przychodza tacy dziwacy i oglądaja wszystkie procki iwybierają tygodnie. Najlepsi są tacy którzy chca żeby dac im procka "ze środka wafla" hahahaha. Reka do góry kto potrafi po gotowym procku poznac z jakiej cześci wafla został wyciety.

 

Palanty w CHIP-ie napisza jakies bzdury, a potem pół polski lata po sklepach w poszukiwaniu procków z konkretnego tygodnia, no i oczywiscie... ze środka wafla :D

 

Ech... az się popłakałem ze śmiechu.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem już 1470748[/snapback]

Zgadzam sie z poprzednikiem, a by zdolowac tworce tematu powiem ze dokladnie taki sam procesor (0517 DPMW) wyweszylem i poszedl dla Racucha. Potrafi od 2,8GHz@1,4-1,42V.

 

W wymienionym topicu juz mowilem co sa warte poszukiwania wszelkich serii i liczne teorie numerkowe. Ale coz, sa znawcy co wiedza lepiej. Szkoda tylko ze nie widzieli wiecej jak 2-3 procesory i w zyciu nie bawili sie w zadna selekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz każdy venice będzie sie dobrze kręcił bo to "młode" procki tak za 3-5 miechów będą już gorsze do oc wychodziły! tak też było z Winchesterami te pierwsze były bardzo dobre do OC a teraz obecne to robią 2,2-2,4 Ghz i koniec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bledne podejscie. AMD z obecnego steppingu chce wycisnac ponad 3GHz droga doskonalenia procesu technologicznego i stosowania nowych masek. Winchester to wypadek przy pracy, a historia innych procesorow pokazuje ze tak wlasnie bedzie. Zreszta pierwsze raczej wypusty Wincha nie byly rewelacyjne. Dopiero tygodnie 44-50 byly fajne, a potem do normy wszystko wrocilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzio_z a ja sie z toba nie zgodze, jak jestem w sklepie i prosze o pokazanie mi procesor bo chce sobie wybrac konkretny stepping, to tacy sprzedajacy ktorzy sie dziwia sa dla mnie jak kosmici i nie wielkie maja pojecie o temacie.

 

radzio_z jesli masz watpliwosci to porownaj sobie np. Venice z tygodni 0516 i 0517 , zaden 0516 nie zrobil 2700 z 1.4v lub troche wyzszym , natomiast 99% 0517 robi 2700 z 1.4-1.475v. Takze sam stepping ma duze znaczenie np. *PAW to pewna seria ktora daje Ci gwarancje 2700 mhz z dosc niskim napieciem.

 

Na popracie przypomne jeszcze Winchestery z 0450 a jeszcze z seri SPAW tym bardziej.

 

Mam nadzieje ze nastepnym razem jak przyjdzie do Ciebie klient i poprosi o pokazanie procesora to nie bedziesz patrzyl na niego jak na kosmite tylko ze zrozumieniem przyniesiesz rozne modele bo stepping i data sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden 0516 nie zrobil 2700 z 1.4v lub troche wyzszym , natomiast 99% 0517 robi 2700 z 1.4-1.475v.

1471207[/snapback]

Widac ze malo widziales-0516GPDW. Chodzi sobie 2,8GHz@1,48V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem już 1470748[/snapback]

Trafila mu sie kupa i usiluje sprzedac ja na forum pcprojekt jako "nie podkręcany"...

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?p=135502

Boże strzeż nas przed takimi cwaniaczkami.

 

EDIT:

uważajcie na tego proca na allegro ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=52854906

to Venice "wielka kupa".

Edytowane przez Simplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer , nie podpierasz swoich wypowiedzi zadnym screenem, dlaczego mialbym wierzyc w twoj text ? a nawet jesli to wyjatek potwierdza regule.

 

Robiac liste OC i steppingu spedzilem kilka dobrych godzin czytajac posty w ktorych byly napisane serie i osiagi. Liste sobie mozesz zobaczyc, a jesli nie widzisz zwiazku to przykro mi ze tak kiepsko kojarzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem selekcje, a nie skriny :P Przejzalem 15, 16 i 17 tydzien. Z tego ostatniego trafilo sie najwiecej. 0515 reprezentowal jeden procek.

 

GPWD to wyjatek powiadasz? Hmm to pewnie kilka innych prockow z tej serii burzy regule calkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol-> jakbyś więcej poczytał forum, to byś zobaczył jak drastycznie różne wyniki osiągają ludzie na prockach z tej samej serii. Podatność na podkrecanie to cecha jednostkowa, a nie seryjna. Jeśli masz przed sobą kilka procesorów to testami możesz wyselekcjonować ten najlepszy, ale jednoczesnie masz 0 % gwarancji że drugi proc z tej samej serii osiądnie takie same wyniki.

Edytowane przez radzio_z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol-> jakbyś więcej poczytał forum, to byś zobaczył jak drastycznie różne wyniki osiągają ludzie na prockach z tej samej serii. Podatność na podkrecanie to cecha jednostkowa, a nie seryjna. Jeśli masz przed sobą kilka procesorów to testami możesz wyselekcjonować ten najlepszy, ale jednoczesnie masz 0 % gwarancji że drugi proc z tej samej serii osiądnie takie same wyniki.

1471953[/snapback]

Tak sie sklada ze czytam forum XS-a i kilka innych od jakichs 2 lat , i bardzo czesto sie zdaza korelacja OC pomiedzy tygodniem produkcji oraz serią. Jesli tego nie widzisz , trudno mozesz sobie zostac ignorantem i tkwic w swojej niewiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol nie oburzaj sie tak.

Narazie jestes jedyny w tym temacie ktory ma taki poglad.

Czytanie swoja droga a praktyka swoja.

Lancer, Rapra przerzucaja troszke tych procow. I im jestem w stanie szybciej uwiezyc niz jakiemus bubkowi na forum.

Zreszta sam mialem w lapkach Venica 0516 ktory na standartowym napieciu chodzil 270x10.

Czyzbym tez byl swiadkiem cudu??

Czy to troche nie jest dziwne ze juz kilku osobom to sie udalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że seria ma bardzo duze znaczenie, jednak jedynie poszczególne modele z 'dobrej' serii kręcą sie najlepiej, dlatego ludzie kupują proce z selekcji...

 

Swojego winchestera kupiłem patrzac tylko na serię.... a nie był przeciętny, wszystkie 0450WPBW doskolnale się kręciły, jednak zawsze trzeba miec szczęście albo selekcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojdzmy do konsensusu. Tydzien i numer partii jest jakas wskazowka przy wyborze, ale nie jest wyrocznia. Tyle...

Ide, bo mam duzo procow, a szukam wybranca :P

1472442[/snapback]

 

No i o to mi chodziło właśnie, o wskazówke przy kupnie! A wy chlopaczki bardzo mili jestescie i pieprzycie glupoty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ty za to fajny jestes jak sprzedajesz tego swojego venice jako nietestowanego - chocby na forum pcprojektu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to sprzedałem go uczciwie. A co do serii to ja się nie pytam Was co Wy sądzicie o kierowaniu się ich przy kupnie tylko jakie, które jak komu poszły- co widać w pierwszym poście...

 

EDIT : A Ty jonathan powinieneś zapobiec takiemu OT w moim temacie jako moderator czy murderator jak kto woli....

Edytowane przez <<)MARyo(>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...