Skocz do zawartości
Buziak

Pytanie Do Kulturystów

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec niedawno jakies 2 miechy temu zaczolem cwiczyc. Mam w klanie kumpla, który chodzi juz prawie 6 lat na silke i doradzil mi zebym potestowal z odzywkami, najpierw 0,5 kg i sprawdzil jak sie po niej czuje. Teraz proponuje mi brac rownierz bialko serwatkowe, i tu moje pytanie do kulturystow czy ma to jakies uboczne dzialania ?? Jak wiadomo bialko jest glownym budulcem i boje sie, ze moze to zadzaialac bardzo szkodliwie na serce. Jesli ktos jest w tym zorientowany to prosil bym o odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu przybierzesz na masie, a pozneij to bedizesz musial ta mase zamiecic na bule! I tyle! Ale jak przestaniesz to moze ci flak zostac!

A probowales L-karnityne???Ona pomoze zgromadzony tluszcz w ogranizmie(tzw. zapasowy) wykorzystac.

Najlepiej z jakims trenerem pogadaj, tylko nie takim co ci wszystko bedize zachwalal zeby tylko sprzedac, ja mialem w lo takiego wfiste, ktory sie na tym zajebiscie znal i wszystko powiedzial, co trzeba roic, co brac, jak cwiczyc. Takze takiego kogos poszukaj!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do servatki to j.w

 

nadmiar białka (3.5-4g na kg masy) jest szkodliwy dla nerek, wiec nie polecam takich duzych ilosci

 

hmb - szit, dziala na poniektorych jest to przereklamowany suplement

l-carnityna - trzeba brac konskie dawki zeby odczuc dzialanie (nie polecam, drogo wyjdzie) sa lepsze srodki np. thermo speed olimpu

 

spokojnie lykaj białeczko jesli massz braki w diecie nic ci nie bedzie

jak cos to pytaj

 

a co do białka o jesli masz chcesz zaoszczedzic to proponuje bezsmakowe wpc-80 ostrowi, jak cos lepszego to uniwersalnego System protein-80 olimpu

Edytowane przez Proximo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci sfd.pl tam siedzą na prawde specjaliści w tej dziedzinie :) tak wogóle mnie zastanawia czy już nikt nie może sobie wyrobić mięśni bez żadnych odżywek? Gdzie jest silna wola? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odżywka jest do uzupełnienia diety, nie ma roznicy jaki masz staz na siłowni czy tez w innym sporcie.

 

suplementy (kreatyna,hmb itp.) o juz inna bajka

 

liczy sie cel czy środki? zastanówmy sie ja wybieram CEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suplementacja czystym i o bardzo wysokiej wydajnosci bialkiem na poczatku kariery nie jest potrzebna. Przedzej jak juz zastanow sie nad tzw. gainerami zawierajacymi wiecej weglowodanow. A tak w ogole to proponowalbym dobrze zbilansowana diete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala masz całkowitą racje :lol:

zią - 2 miechy ? ja półtora roku ćwicze i nie mam narazie zamiaru nic brać

o to biega jak koledzy mowią - za wczesnie, jak nie ćwiczysz regularnie albo Ci sie znudzi to flak bedziesz

owszem z wiekszą masą mięsniową o wiele łatwiej ale ja stawiam na zwykła dobrą diete, która nie jest jakaś tam rygorystyczna i to wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dieta. I teraz chcesz na masę ćwiczyć czy na rzeźbę :>? Chyba na masę mięśniową czyli specjalny trening krótkie serie duży ciężar. A białka to trochę jeszcze czasu;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieta wysoko białkowa. Treningi np Vadera lub jakiś inny nie zapominaj o przerwach przydał by sie basen. Jak ćwiczysz to wszystkie partie ciała nogi łapy bary i itd bo potem koleś ma łapy tylko lub klatę i to wygląda ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie karmiła babcia, teraz mamusia i wyszedł im niezły kaban (czyt. "Ja" :D ) i to bez żadnych dopałek czy odżywek.

 

btw: w dzieciństwie spozywałem baaardzo dużo mleka i innych tego typu produktów...

 

morał z tego tak: Pij mleko będziesz wielki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzucaj sobie zabójczego tempa.

ćwicz najpierw 2-3 razy w tygodniu i stopniowy zwiekszaj intensywność.

 

Ja zrobiłem ten błąd że ćwiczyłem codziennie po godzinie ( 100 pąpek 100 brzuszków 50 razy szntle) cóz efekty były ale masy oczywiście nie nabrałem...

Po roku miałem dośc organizm był zbytnio wymęczony

tyle że wtedy nie miałem pojęcia o ćwiczeniu

jak ty też dopiero zaczynasz koniecznie duuuzo poczytaj o technice po możesz sobie krzywde zrobić i to poważnie . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dszywala masz racje technika jest b.ważna mniejszy ciężar lepsza technika niż większy i technika do niczego np zarzucanie całym ciałem, mostek przy klacie.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyszwala masz racje technika jest b.ważna mniejszy ciężar lepsza technika niż większy i technika do niczego np zarzucanie całym ciałem, mostek przy klacie.

1473163[/snapback]

dszywala nie dyszywala bo głupi brzmi :-P

 

a technika potrzebny jest nawet do głupiec robinia pompek kk czy brzuszków . . .

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coby tu żec, musi być odpowiedni nadmiar białka i węglowodanów w organiźmie aby nastąpiły reakcje budulcowe

 

w odpowiednich źródłach pisze że należy zażywać 2-3g białka na każdy kilogram masy ciała, dieta to podstawa, należy nią zasilić większą część zapotrzebowanie na białko i węglowodany, a suplementy to tylko dodatki (jak sama nazwa wskazuje), serwatka raczej nie jest wystrzałowa, ok. 15% białka, chociaż cena nie jest zła, 5-6 posiłków dziennie

 

powtarzam jeszcze raz: dieta to podstawa

 

 

nie narzucaj sobie zabójczego tempa.

ćwicz najpierw 2-3 razy w tygodniu i stopniowy zwiekszaj intensywność.

 

Ja zrobiłem ten błąd że ćwiczyłem codziennie po godzinie ( 100 pąpek 100 brzuszków 50 razy szntle)  cóz efekty były ale masy oczywiście nie nabrałem...

Po roku miałem dośc  organizm był zbytnio wymęczony

tyle że wtedy nie miałem pojęcia o ćwiczeniu

jak ty też dopiero zaczynasz koniecznie duuuzo poczytaj o technice po możesz sobie krzywde zrobić i to poważnie . .

1473157[/snapback]

 

ja zaczołem podobnie (pare serii do oporu, codziennie) i po ponad półtora roku skończyłem poprostu mi się nie chciało, teraz znowu zaczolem i wracam do formy

chociaż mi dało to dość dużo siły, wtedy robiłem 15 pompeczek na jednej łapie, teraz mam problemy z 2

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starz - tak teraz chodze 2 miechy, ale juz wczesniej cwiczylem ponad 7 miechow. Ale wtedy ukazalo sie MoHaa i tak jakos wylecialo mi to wszystko z glowy. Oczywiscie wiem, ze dieta robi swoje i na ile moge to na tyle staram sie jesc rzeczy wysoko bialkowe i bogate w weglowodany, ale z czegos trzeba zrobic te miesnie co nie ;) Przez to, ze przez 3 lata praktycznie siedzialem przy kompie mam straszna nie dowage dlatego chce sie czyms na stracie wspomoc, z czasem kiedy dojde do swojej wagi przestane brac suplementy i bede jechal na sucho. Ale narazie chce w jak najszybszym czasie dojechac do wagi, jaka powinienem miec przy swoim wzroscie. Jem 5-6 posilkow dziennie. W tym kaszki, budynie, ryze i inne produkty. No bo jak sie ma 192cm wzrostu i 64 kg to jest lekka nie dowaga. Narazie dieta powoli mnie podciaga do masy jaka powinienem miec w przeciagu 1 miecha przytylem ponad 6 kg. 2 tygodnie temu jak sie wazylem mialem juz 70 kg. A chce dojechac do minimum 80 kg. Najlepsze jest to, ze rozmawialem na ten temat z moim rodzinnym lekarzem i mnie nie zawiodl. Wiele mi doradzil i rownierz mi radzil jak znajomi co cwicza juz kilka dobrych lat, ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> odzywke na mase, zeby rozbudzic glod i szybciej przytyc.

 

A co do bialka to sie pytam, dlatego bo wlasnie ludzie mowia mi rownierz, ze nie zaszkodzi mi jak bym je bral. Jedyne co dodal moj lekarz to to, ze musze pic znacznie wieksze ilosci wody, najlepiej mineralnej, zeby odciazyc nerki. Teraz pijam jakies 1,5 litra wody dziennie i do tego ponad 1 litr mleka. I wlasnie niewiem, czy skusic sie na to bialko czy nie.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo normalnie sie zdziwilem :) to na tłiku sa cwiczacy :P No to bardzo sie ciesze z tego powodu, i widze ze nawet czesc zna sie na rzeczy. :) To co do pytania w temacie-jak ktos juz powiedzial www.sfd.pl-ludzie wiedza o co chodzi i wystarczy poszukac-a co do tego bialka. Wiesz zalezy co chcesz osiagnac jak juz ktos powiedzial-jezeli jestes chudy i ciezko ci przychodzi robienie masy, polecam jakiegos dobrego gainera na poczatek-ze swojej strony polecam Vitalmaxa-dobre-i przede wszystkim tanie gainery-wiem bo troszke juz tego zjadlem w zyciu a jakos flakiem nie jestem :D Co do mleka-ja przez jakis czas pilem ok 3 litry mleczka dziennie i nie powiem zeby dobrze wplywalo to na definicje miesni :P zalewa cie tluszczyk po prostu. Wiec tak jak mowilem, zamiast bialka, gainer bo widze ze z waga to u ciebie kiepsko no offence-no i napisz mi co konkretnie robisz jaki masz plan terningowy, ile razy w tygodniu cwiczysz itp sprawy :) wody ok 3 litry dziennie minimum-na samej silowni powinno sie wypic chyba kolo 2 :D ja robie tak ide do lidla qpuje 2 zgrzewki po 6 butelek 1.5 l i starcza mi to gdzies na tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...