Skocz do zawartości
Lisek

Ebay.pl - Uwagi I Komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Potrzebuję dosyć pilnie wiarygodnych informacji na poniższy temat:

  • czy komuś z was zdarzyło się już być oszukanym na polskim eBay'u?
  • czy widział ktoś tam jakieś dziwne lub podejrzanie atrakcyjne aukcje? (nie chodzi o handel komentarzami)
  • proszę też podzielić się innymi ciekawymi spostrzeżeniami na temat bezpieczeniństwa i działalności polskiego eBay'a, koniecznie z przykładami!
Za spamowanie i wypowiedzi nie na temat grozi dożywotni ban i utrata prawej ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzy odsetek oszustow :-|

 

Kilkadziesiat oszukanych osób.... Zero jakichkolwiek weryfikacji... Narazie nie polecam kupowac tam, duze ryzyko...

 

 

Wiecej info na forums.ebay.pl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poczytac ich forum , tylko nieco starsze posty (tzn sprzed tygodnia) bo teraz to ludzie tam nawet forum opuscili(userzy bo adminoow tudziez moderow to tam bylo tylko jak oglaszali jakis wielki sukces w stylu 5 nowych kategori), a wczesniej bylo na forum mnostwo ciekawych wypowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszuści oszustami ale ebay narazie jest do niczego :/

mało sprzedających, troche bałaganu w kategoriach, lepiej sie czuje na allegro bo jest juz ''z nami'' pare lat i wygodniej mi surfowac po ich stronie

oszusci, wałkarze itp śmiecie - przecież to Polska, i ebay tez polski wiec ludzie Ci sami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie probowano oszukać. Gang z Nigerii. Kupili telefon. Chcieli wysylke pocztexem (cena 126 zł, telefon wart 100 zł ).

Kase wyslali Wester Union.

Dostalem nawet mail ze typek wyslal prosbe o zablokowanie kasy. Po 10 minutach kolejny ze kasa zablokowana itd. Jednak cos mnie tknelo i sprawdzilem naglowek wiadomosci. Okazalo sie ze nie jest wyslany z serwera Wester Union tylko obrazki sa z niego pobierane.

Potem sprawdzilem na ebay konto tego typka i okazalo sie zablokowane.

 

Paczki nie wyslalem.

 

Po paru dniach na forum pojawil sie temat o oszustach z nigerii

 

Rady:

-Nie podawajcie nic poza: imie nazwisko adres konto.

-Nie wysyłajcie kasy zanim nie macie kasy w łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Potrzebuję dosyć pilnie wiarygodnych informacji na poniższy temat:

Pilnie? Wiarygodnych? Hmmmm ... Ja wiem że to forum jest najlepsze w kraju, ale Twoja wiara w nasza wiedzę jest ... nieuzasadniona :P

 

- czy komuś z was zdarzyło się już być oszukanym na polskim eBay'u?
Na razie kilkadziesiąt drobnych oszustw, głównie w aukcjach "wysokiego ryzyka" (telefony i laptopy)

- czy widział ktoś tam jakieś dziwne lub podejrzanie atrakcyjne aukcje? (nie chodzi o handel komentarzami)
Tak, aczkolwiek mniej niż na Allegro. Pewnie dlatego że Ebay.pl ma mniej wystawionych aukcji :lol:

- proszę też podzielić się innymi ciekawymi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa i działalności polskiego eBay'a, koniecznie z przykładami!
jeszcze czego ...

Polski Ebay nie ma czegoś takiego jak "bezpieczeństwo aukcji", na dziś nie są dostępne żadne opcje z Ebay.com. Rejestracja użytkowników bez weryfikacji danych i tolerowanie tysięcy aukcji komentarzowych doprowadziły do całkowitego wycofania się z tego serwisu poważnych sprzedawców. Powiedzmy ... kilkunastu zostało, wystawiają na zasadzie "może się sprzeda, to nic nie kosztuje". Ale:

- tylko wpłata na konto

- żadnego dogadywania się z kupującymi (z założenia wszyscy mają fałszywe dane)

Słyszałem że ktoś robił analizę bezpieczeństwa w serwisie ... freetime? ( 1475329[/snapback]

... w bana to jeszcze uwierzę :P ale obcinanie czegokolwiek? nawet jak weżmiesz Para i Marco do pomocy to będziecie mieli problem :P Edytowane przez IchBinIdiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś platforma aukcyjna okaze się bezpieczna w polsce,

to to będzie najbazpieczniejsza platforma na świecie..

POlacy to takie matacze że nie ma się co dziwic ebajowi.

Jesli oni mają swoje strony w niemczech czy innych cywilizowanych krajach swiata - to musza się jeszcze wiele nauczyc o europie srodkowej i wschodniej, i krajach typu , nigeria :) (moze nigeryjczycy to jakiś szczep praojcowy słowiański :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekchm :P Mnie kumpel namowil, zebym kupil na polskim ebayu telefon i niestety wtopilem :P Nic nie dostalem, a kase wyslalem, nie taki majatek bo 360 zl. Ale juz za ta kaske siorka mogla mi z niemiec cos fajnego przywiesc. A tak apropos to moze ktos mi pomoze i dowiedzial by sie skad pochodzi ten adres ip 213.227.67.134 bo to ip kolesia ktory mnie oskubal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś platforma aukcyjna okaze się bezpieczna w polsce,

to to będzie najbazpieczniejsza platforma na świecie..

POlacy to takie matacze że nie ma się co dziwic ebajowi.

Jesli oni mają swoje strony w niemczech czy innych cywilizowanych krajach swiata -  to musza się jeszcze wiele nauczyc o europie srodkowej i wschodniej, i krajach typu , nigeria :) (moze nigeryjczycy to jakiś szczep praojcowy słowiański :) ???

1487130[/snapback]

 

Eeeeeeeeee

Znowu dorabiasz ideologie do faktów

Fakty są takie że polski Ebay ma się nijak do wersji zachodnich to po pierwsze

Po drugie jest to serwis jak narazie za free i moim zdaniem to jest głowny powód jego jakości

Ogólnie nie polecam kupowania tam czegoklowiek gdyż skupia on uciekinierów z Allegro, sory ale brak jakichkolwiek procedur weryfikacji danych to przegięcie i tylko zachęcenie oszystów by móc z niego korzystać, ale znowu jakieś twierdzenia że to tylko my Polacy to oszuści, a w całej Europie zach jest cacuś malina, i wszyscy się kochają to przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że ich "specjaliści" twierdzą, że polkski eBay wygląda, jak wygląda, bo Polacy muszą najpierw nauczyć się, jak korzystać z aukcji internetowych! Śmiech!!!

 

1487140[/snapback]

213.227.67.134 - s6.Zabrze.Net.pl

 

a oto info o dostawcy co ma te ip wykupione:

 

% This is the RIPE Whois query server #2.

% The objects are in RPSL format.

%

% Note: the default output of the RIPE Whois server

% is changed. Your tools may need to be adjusted. See

% http://www.ripe.net/db/news/abuse-proposal-20050331.html

% for more details.

%

% Rights restricted by copyright.

% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Note: This output has been filtered.

% To receive output for a database update, use the "-B" flag

% Information related to '213.227.67.0 - 213.227.67.255'

inetnum: 213.227.67.0 - 213.227.67.255

netname: BETASOFT

descr: BetaSoft

country: PL

admin-c: KW6109-RIPE

admin-c: JK17566-RIPE

tech-c: KW6109-RIPE

tech-c: JK17566-RIPE

status: ASSIGNED PA

mnt-by: PL-CKPOLSL-MNT

mnt-lower: PL-CKPOLSL-MNT

mnt-domains: PL-CKPOLSL-MNT

mnt-routes: PL-CKPOLSL-MNT

source: RIPE # Filtered

person: Jacek Konieczny

address: BetaSoft

address: ul. Wolnosci 339

address: 41-800 Zabrze

address: Poland

phone: +48 32 2755366

fax-no: +48 32 2755367

e-mail: jkonieczny@bnet.pl

nic-hdl: JK17566-RIPE

mnt-by: PL-CKPOLSL-MNT

source: RIPE # Filtered

person: Krzysztof Wittek

address: BetaSoft

address: ul Wolnosci 339

address: 41-800 Zabrze

address: Poland

phone: +48 32 2755366

fax-no: +48 32 2755367

e-mail: krzychu@bnet.pl

nic-hdl: KW6109-RIPE

mnt-by: TPNET

source: RIPE # Filtered

% Information related to '213.227.64.0/20AS15744'

route: 213.227.64.0/20

descr: PL-CKPOLSL-NET-20001016-COM

origin: AS15744

mnt-by: PL-CKPOLSL-MNT

mnt-lower: PL-CKPOLSL-MNT

mnt-routes: PL-CKPOLSL-MNT

source: RIPE # Filtered

 

 

Więc najlepiej dzown phone: +48 32 2755366 i gadaj jak gosc rozsadny bedzie to bez pałek sie obedziesz jak nie to smigasz na komisariat i ci beda musieli na bank zdobyc ktoto był

 

Jakby co to pisz PW to ci pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj wystawilem aukcje na ebay.com za cenne 450$ i skasowali mnie ponad 7$ za samo wystawienie przedmiotu :-P

 

 

Total fees: $7.20 <_<

 

Troche droga zabawa sprzedawac na ebay.com :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Zostałem solidnie oszukany na eBay przez kolesia o pseudonimie EuroSell SKY.

Ta firma nie istnieje chyba. Co prawda weryfikowalem ich wpis do ewidencji działalnosci gospodarczej w Urzędzie Miasta w Szczecinie. Rownież adres osoby na której konto wplaciłem zaliczkę pokrywa się z adresem firmy. Więc wydawało się to wiarygodne.

Niestety. Wplacilem i paczki nie zobaczyłem. Zgłosilem sprawę na Policję.

 

W obecnej postaci eBay nie nadaje sie do użytku. Weryfikacja adresu przez poczte konwencjonalną musi być. Tak jak na Allegro. Jakieś ubezpieczenie też. Niech wprowadzą opłaty jakieś rozsądne i niech to wreszcie ma coś wspólnego z portalem aukcyjnym.

To tyle w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem solidnie oszukany na eBay przez kolesia o pseudonimie EuroSell SKY.

Ta firma nie istnieje chyba. Co prawda weryfikowalem ich wpis do ewidencji działalnosci gospodarczej w Urzędzie Miasta w Szczecinie. Rownież adres osoby na której konto wplaciłem zaliczkę pokrywa się z adresem firmy. Więc wydawało się to wiarygodne.

Niestety. Wplacilem i paczki nie zobaczyłem. Zgłosilem sprawę na Policję.

 

W obecnej postaci eBay nie nadaje sie do użytku. Weryfikacja adresu przez poczte konwencjonalną musi być. Tak jak na Allegro. Jakieś ubezpieczenie też. Niech wprowadzą opłaty jakieś rozsądne i niech to wreszcie ma coś wspólnego z portalem aukcyjnym.

To tyle w tej kwestii.

1500616[/snapback]

:mur: :mur: Ale lol z Ciebie ze umoczyles... :mur: Ten koles wykiwal kilka osób, i co z tego ze sprawdziles wpis do ewidencji ? LOL Mógł podac jakas istniejaca firme... i pewno tel tez ci podal do tej firmy..Trzeba bylo zadzwonic na 913 zeby podali ci tel stacionarny do tej firmy i sie upewnic... A dane do przelewow to mozesz podac jakie chcesz nawet do FBI i tak zawsze przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

:mur:  :mur:  Ale lol z Ciebie ze umoczyles...  :mur:  Ten koles wykiwal kilka osób, i co z tego ze sprawdziles wpis do ewidencji ? LOL Mógł podac jakas istniejaca firme... i pewno tel tez ci podal do tej firmy..Trzeba bylo zadzwonic na 913 zeby podali ci tel stacionarny do tej firmy i sie upewnic... A dane do przelewow to mozesz podac jakie chcesz nawet do FBI i tak zawsze przejdzie.

1501755[/snapback]

Sprawdziłem podane przez niego dane w spisie i taka firma istniała (dzwonilem do Urzędu). Natomiast to CZYJE jest konto się dowiedziałem od babki w banku jak podałem SAM numer konta. Podalem sam numer i pytam czy to konto nalezy do takiej i takiej osoby. Babka potwierdziła.

W Polsce nie mozna założyć konta bez podania adresu właściciela (czy to firma czy osoba prywatna). Więc jeżeli się zgadzało to koleś jest pod tym adresem albo założył konto na fałszywym dowodzie.

A co do twojego "niezawodnego" sposobu żeby sprawdzić przez 913. Zalóżmy, że kolo prowadzi firmę jednoosobowo (co jest bardzo popularne) i nie ma stacjonarnego bo nie potrzebuje, albo ma u innego operatora albo voip. Czy to go dyskwalifikuje?

Także przemyśl co piszesz i upewnij się że dobrze zrozumiałeś co ktoś napisał, zanim zaczniesz lolkować na innych. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze, nie? ;) Ale w tym topic'u należałoby o tym wspomnieć.

1503176[/snapback]

Bardzo dobrze :)

 

 

WRESCIE :lol: Juz myslalem ze nie dozyje tej chwili :wink:

 

Teraz bez problemu zakupy w usa, uk itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay - najwiekszy syf :unsure: .

I ciągły brak weryfikacji danych rejestracyjnych (uwaga konto możemy założyć sobie na maila:))

po II brak zabezpieczeń jak w przypadku allegro(chodzi głównie o oszustwa na małe kwoty do 300zl-allegro zapewnia w tym przypadku zwrot kasy)

po III sami wejdzcie na forum opinii ebaya http://answercenter.ebay.pl/forum.jsp?forum=1 .

Ja sam na własnej skórze miałem do czynienia z oszustem. Straciłem 195 zł...co w przypadku ebaya jak na przekręty jest sumą małą. Admini z ebay.pl wogóle nie istnieją! za nich odpisuje automat, zadałem pytanie co robić gdy wpłaciłem pieniążki a kontrahent nie odpowiada...treść maila:D :

 

"Szanowny Panie!

 

Serdecznie dziekujemy za kontakt z Dzialem Obslugi Klienta eBay Polska.

 

Bardzo nam przykro, ze pojawiły się problemy w pomyślnej realizacji

transakcji.

Poniżej przedstawiamy sposób, który może pomoc w rozwiązaniu sprawy.

 

Prosimy o ponowne skontaktowanie sie z partnerem handlowym, weryfikując

uprzednio jego dane. Firma eBay zachęca do otwartej i uczciwej rozmowy.

Ponieważ kwestie ochrony prywatności są istotne dla wszystkich stron,

aby zażądać informacji kontaktowych partnera handlowego proszę wykonać

następujące kroki:

 

1. Proszę przejść do witryny www.ebay.com

2. Proszę kliknąć na łącze "Advanced Search" w prawym górnym rogu

dowolnej strony witryny eBay.

3. W kolumnie Search po lewej stronie proszę przycisnąć łącze "Find

Contact Information"

4. W polu "Enter User ID of member" proszę wpisać nazwę użytkownika,

którego dane kontaktowe są poszukiwane. W polu poniżej numer

aukcji/przedmiotu, proszę kliknąć Search. Tutaj pojawi się sie

informacja z prośba o zalogowanie. Następnie ukaże sie strona "Request,

complete?, co oznacza, że żądane dane osobowe, zostały wysłane na Pana

adres mailowy.

 

Cenna uwaga, ? jeżeli dokonał Pan płatności karta kredytowa, doradzamy

kontakt z instytucja finansowa.

 

Życzymy Panu pomyślnego rozwiązania problemu, a w razie pytań prosimy o

ponowny kontakt.

Serdecznie pozdrawiamy!

 

Alina Lubomirska

 

Dział Obsługi Klienta eBay Polska"

W ogole super,że się coś takiego otrzymuje...jakby się tego nie wiedziało wcześniej. EBAY DNO :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...