Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

No i zamowilem Samsunga 173P+ Silver w Proline ;)

Juz sie doczekac nie moge ;)

Mam nadzieje, ze sie bedize dobrze sprawowal i nie bedzie z nim problemow i dolacze do grona szczesliwych uzytkownikow ;)

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam Samsunga 173P+, właśnie podłączyłem ;) . Jestem jak na razie bardzo zadowolony, tylko niepokoją mnie dwie rzeczy.

 

1) Gdy podłączyłem pod DVI nie wykrywa mi monitora, przez D-SUB jest wszystko wporządku. Czy trzeba wcześniej zainstalować sterownik na DVI, a dopiero później podłączyć żeby wykrył, czy może kabel jest zły?

 

2) Oprócz MagicTune zainstalowałem MagicRotation i driver for XP. Jak macie ustawione opcje w Magic Tune? Chodzi mi w zakładce picture: brightess, contrast, a w MagicBright ustawiony to zależnie co robimy? W zakładce Color na ile Color Control i Gamma? No i jeszce Image. Czy te ustawienia maja wpływ na smużenie?

 

Dzieki z góry wszystkim za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem może byc grafika a nie monitor - ten twój radeon, jeszcze kręcony może mieś uszkodzony DVI ale to tylko hipoteza. Najlepiej podłącz go pod normalną kartę grafiki, tzn np. jakąs markową i nowszą.

 

A i podłaczając przez DVI ustaw wcześniej odświeżanie na 60hz , może pomoże.

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem może byc grafika a nie monitor - ten twój radeon, jeszcze kręcony może mieś uszkodzony DVI ale to tylko hipoteza. Najlepiej podłącz go pod normalną kartę grafiki, tzn np. jakąs markową i nowszą.

 

A i podłaczając przez DVI ustaw wcześniej odświeżanie na 60hz , może pomoże.

1736694[/snapback]

Niestety - przestawilem, podlaczylem pod DVI i nadal go nie wykrywa :sad:

 

A rozumiem, ze zainstalowanie sterownika dla windowsa XP dla wersji "Analog" oraz to, ze w MagicTune w zakladce resulotuion jest ustawione SXGA - nie ma to wplywu na to, ze teraz monitor mi nie działa jak podlacze pod DVI?

 

A na noc - jak nie uzywacie monitora, wylaczacie go, czy zostawiacie, aby przeszedl w stan uspienia? Co lepsze? ^_^

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa nie ma nic do rzeczy,sam ma tą samą co ty,podobnie kręconą i ten sam monitor i wszystko chodzi ok.Według mnie przyczyną jest zły terownik do 173P+,ma być cyfrowy jak łączysz przez dvi,a nie analogowy,więc odinstaluj/zainstaluj poprawnie.

Aha ja mam omegi i nie sprawdzałem na innych sterach do grafy,więc może coś ze sterami nie gra.Magic tune mam 3.6.

A na noc nie wyłączxam go z sieci.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa nie ma nic do rzeczy,sam ma tą samą co ty,podobnie kręconą i ten sam monitor i wszystko chodzi ok.Według mnie przyczyną jest zły terownik do 173P+,ma być cyfrowy jak łączysz przez dvi,a nie analogowy,więc odinstaluj/zainstaluj poprawnie.

Aha ja mam omegi i nie sprawdzałem na innych sterach do grafy,więc może coś ze sterami nie gra.Magic tune mam 3.6.

A na noc nie wyłączxam go z sieci.

1738779[/snapback]

Ale przeciez podlaczajac monitor, komputer nie jest wlaczony i monitor nie jest w stanie rozponac jaki jest sterownik zainstalowany !!! No bez przesady, on nie bedzie wiedzial czy mam Omegi czy DNA (mam DNA), albo czy zainstalowalem sterownik do Samsunga czy nie. Powinienem podlaczyc, i w momencie jak monitor wybiera (w tym czasie mruga Analog / Digital - powinien wybrac digital, a on mi mowi, zebym "check signal".

 

Przeciez zanim zainstaluje jakis sterownik do Samsunga, powinien tak czy siak - przy pierwszym podlaczeniu załapać.

 

Nie wylaczasz go z sieci - ale czy go wylaczasz tym ekranem dotykowym, czy po prostu pozwalasz zeby przeszedl w stan czuwania?

 

Dzieki z gory za pomoc.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje ze 173p, pod d-sub ok ale dvi nie wykrywa i stalo sie

tak po kilku tygodniach. Po spr grafy wioze monit na gwar, oddaje, oni spr tak pobieznie i co.... dziala DVI.

To ja zdziwniony wioze do domu i... wszystko ok. Po jakims

miesiacu znowu nie wykrywa dvi. Chwilka myslenia, odlaczylem zasilanie od podstawki

na kilka chwil, podlaczam od nowa i dziala ok.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak działa mi DVI :D

 

Najpierw odinstalowalem stare sterowniki do grafy, zainstalowaem nowe omegi (nie wiem jaki to ma wplyw), odinstalowalem sterowniki monitra do analog'u, zainstalowalem do digital'u, podlaczylem pod DVI - i na poczatku nie dzialal. Wylaczylem wtedy monitor i wlaczylem go dopiero gdy sie system zaladowal - zalapal. Teraz juz lapie oczywiscie zawsze.

 

Ma ktos na to jakies logiczne wytlumaczenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej logiczne bedzie chyba powiedziec "zlosliwosc rzeczy martwych" ;)

co do wylaczania to ja go nie wylaczam... niech sobie idzie spac spokojnie hehe...

smieszyl mnie jedynie efekt odlaczania DVI przy dzialajacym kompie i wylaczonym monitorq... po odlaczeniu i podlaczeniu DVI zawsze byl dzwiek taki jak sie cos na USB podpina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie dokładniej wyregulować monitor,to na tej stronie http://tft.vanity.dk/ jest fajny test pokazujący,czy monitor ma pełne 16.7mln kolorów,czy nie.Widać w nim wyraźnie efekty niepełnej palety barw w 173P+,ale można tak wyregulować w magic tune,że przejścia między kolorami są płynniejsze.

 

BTW.Jednak trudno te efekty zauważyć w codziennym użytkowaniu monitora np.przy oglądaniu zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie tez chce kupic SAMSUNGA 173 P+ Chcialem sie dowiedziec jaka gwarancje daje firm SAMSUNG chodzi mi o to po ilu wypalonych pikselach przyjmuja do naprawy??

Pozdrawiam

Samsung na 173P+ daje na 14 dni gwarancje "Zero Bright Dot", wiec jak masz jakis wypalont, jasny pixel (niebieski, czerowny, zielony) to wymieniaja go bez problemu. Moze byc poza tym 3 albo 5 ciemnych (jakos tak).

 

Poza tym, sa sklepy, gdzie za doplata mozesz kupic gwarancje calkowita na pixele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$l@ven skąd masz informacje, że Samsung daje 14-dniową gwarancję Zero Bright Dot. Nigdzie na polskiej stronie Samsunga nie ma takiej informacji.

Z książeczki z gwarancją,którą dodają do monitora,ale dotyczy to tylkko świecących pixeli i subpixeli,nie czarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czarnych moze byc bodajrze z 5 albo i nawet z 7

Wydaje mi się, że nie może być ani 5 ani 7. Maksymalnie 3 (Norma Iso 13406-2 klasa 2 dla paneli 17 ")

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/norma.pdf

Nawet jeżeli tak jest napisane w gwarancji to ta norma mówi wyraźnie ile może być czarnych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie może być ani 5 ani 7. Maksymalnie 3 (Norma Iso 13406-2 klasa 2 dla paneli 17 ")

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/norma.pdf

Nawet jeżeli tak jest napisane w gwarancji to ta norma mówi wyraźnie ile może być czarnych punktów.

A wiec 173P+ moga byc 3, dla 193P+ - 5, pozniej jeszce sprawdze dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dlaczego w 193P+ normą miałoby być 5 ? Ten panel ma dokładnie tyle samo pikseli co 173P+ więc obowiązuje ta sama ilość uszkodzonych pikseli, które nie podlegają gwarancji.

Edytowane przez Leonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dlaczego w 193P+ normą miałoby być 5 ? Ten panel ma dokładnie tyle samo pikseli co 173P+ więc obowiązuje ta sama ilość uszkodzonych pikseli, które nie podlegają gwarancji.

Na logikę tak powinno być,ale nie jest.19" mogą mieć o 2 pixele więcej uszkodzone,niż 17" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest tak napisane ? Jeżeli producent deklaruje zgodność z normą Iso 13406-2 klasa 2 to obojętne czy jest to monitor 17 czy 19 cali - taka sama jest ilość dopuszczalnych uszkodzonych pikseli. Samsung deklaruje, że wszystkie panele LCD produkowane przez nich podlegają tej normie. Tak więc jeżeli u kogoś wystąpiłaby większa ilość pikseli zapalonych lub zgaszonych niż 3 to obojętne czy jest to 17 czy 19 cali w tym momencie ma prawo do wymiany gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam ten monitorek od wczoraj i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem. Świetna jakość obrazu, niedostrzegalne smużenie, bardzo dobra czerń i kąty widzenia. Program Magic Tune nie stwarza żadnych problemów (XP Home + SP2). Przesiadłem się z 15" CRT i jestem cholernie zadowolony z wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wczoraj jestem posiadaczem tego monitorka. Chcialem spytac jak go lepiej podpiac? Pod DVI czy DSUB? Teraz mam pod DVI i zastanawiam sie czy bedzie roznica jak go przepne pod Analog. Widzialem ze ktos pisal cos o odswiezaniu, moj chodzi na 85Hz.

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co podpinać pod analog jak możesz pod dvi. Z tego co wiem to przez DVI trochę lepiej skaluje do niższych rozdzielczości i wogóle mniej zakłóceń. Nie sądzę, że twój monitor pracuje na 85 HZ - coś musi ci źle pokazywać (maksymalne odświerzanie to 75 Hz ale najlepsza jakość jest na 60 Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam Benq Fp71E+ i mam chyba z nim jakis problem bo dziwnie smuzy zobaczcie sami....moge cos z tym zrobic?

http://img33.imageshack.us/my.php?image=lcd1yw.jpg

zaznaczony obrazek na zolto jest to ten sam obraz ktory jest obok niego tylko w ruchu. mozliwe ze monitor nie wspolpracuje dobrze z karta graficzna? albo ten monitor tak naprawde sie zachowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co podpinać pod analog jak możesz pod dvi. Z tego co wiem to przez DVI trochę lepiej skaluje do niższych rozdzielczości i wogóle mniej zakłóceń. Nie sądzę, że twój monitor pracuje na 85 HZ - coś musi ci źle pokazywać (maksymalne odświerzanie to 75 Hz ale najlepsza jakość jest na 60 Hz).

ok dziex za odp o analogu, co do odswiezania to mam ustawione 85HZ i raczej nic mi zle nie pokazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...