Skocz do zawartości
Nostradamus

Aerograf

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedys zrobilem jakis wyjatkowo prymitywny <_< . ale efekt koncowy nie warty zachodu. rzucal takie krople ze mozna bylo rownie dobrze nabrac farby w usta i rozpylac... :mur:

konstrukcja taka jak tego:

strona wedkarska B)

 

jak splodzisz takiego mutanta to zapodaj fotki efektow :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zamiast puszki po sprezonym powietrzu mozna uzyc jakiegos zbiornika, np zrbiornika na freon w ukladzie, wielkosc troche wieksza od dezodoranty a wytrzymuije ponad 30 bar wg producenta co dla mnie oznacza okolo 40 bar a takiego cisnienia juz nie da rady kompresor wytworzyc lodowkowy, 30 bar tez tylko te wybitniejsze sztuki.

 

Lub mozna uzyc presostatu ktory wylaczy kompresor jesli cisnienie przekroczy te ktore jest na nim ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zamiast puszki po sprezonym powietrzu mozna uzyc jakiegos zbiornika, np zrbiornika na freon w ukladzie, wielkosc troche wieksza od dezodoranty a wytrzymuije ponad 30 bar wg producenta co dla mnie oznacza okolo 40 bar a takiego cisnienia juz nie da rady kompresor wytworzyc lodowkowy, 30 bar tez tylko te wybitniejsze sztuki.

 

Lub mozna uzyc presostatu ktory wylaczy kompresor jesli cisnienie przekroczy te ktore jest na nim ustawione.

1477817[/snapback]

jak by ktos nie mia dostepu do takie butli można kupic na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52573353

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jak zrobić taki aerograf?? Chodzi mi dokładnie o ten mały niby pistolecik do malowania.

1476697[/snapback]

 

po co chcesz robic jak za kilka zl kupisz taki mpistolecik, najwiekszy problem to kompresor o od powiedniej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodziło Ci o pędzel do akwareli (tak to się u nas pisze przynajmniej).

 

Po pierwsze nie osiągnie się nim takiego efektu jak aerografem.

Po drugie porządny pędzelek do akwareli potrafi kosztować prawie tyle co wspomniany 2 posty wyżej aerograf. Tylko że to profanacja używać tak delikatnego włosia do innych farb niż akwarele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakoś nei mam dobrego zdania o taniszych wersjach narzędzi... one sa często nieprzemyślane.. i w praktyce okazuje się że trzeba zwracać dużą uwagę żeby ich nie zepsuć podczas normalnego użytkowania... więc jeśli już miałbym kupować aerofraf na długie letnie dni.. to raczej minimum za 80..90 pln.. no chyba że chcem go miec na tydzień czasu.. no to za 50 styknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o pędzle akwarelowe, w Carefurze kosztują 5-6zł, dobre do malowania modeli... do budy to trza już wałek od ścian :D a "markowe" humbrole z 3szt 25zł :blink:

 

Revell rulez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu gadu a ja jutro na złom po kompresorek :) aha jeszcze bede musial go podlaczyc :D wiem ze sa 3 kalbe tzn 3 wtyki ale fo ktorych 220 v podlaczyc to juz niewiem :D pokaze jego fotke jutro to mi moze pomozecie:d aha i ile kasy wziac mniejwiecej na niego?? dycha chyba wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobslej, no to mów od razu, że masz bardziej na myśli pędzelki do modeli. A te g... z Carrefoura nie ma nic wspólnego z akwarelą (co najwyżej ze szkolnymi farbkami wodnymi, ale skutecznie mogą zniechęcać dzieci do malowania).

 

szaraczek - zależy jaki złom. Zazwyczaj stal/żelastwo ok 45-50gr/kg.

Edytowane przez NAZIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wazy ok 5 kg czyli do 10 zł sie wyrobie :lol: aha a co z tym freonem?? jak przetne rulki to ucieknie ale odsuwac sie szybko czy co?? bo wiem ze to chyba zimne jest

EDIT : ma ktos jakies kursy malowania aerografem?? chodzi o malowanie artystyczne bez szablonów

EDIT 2 : a wystarczył by kompresor samochodowy?? do pompowania opon?? niepluje olejem , pompuje opone do 3 barów wiec chyba by dobre bylo:/ i za 20 zł w supermarkecie dostane

Edytowane przez szaraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ino ta pompka z supermarketu za 20 pln ma 1 wade... "Czas pracy 10 minut.. potem dłuuuga przerwa" - tak przynajmniej mówi instrukcja obsługi, której 90% pokaków nie czyta, gdyz nie ma takiej tehnologii której polacy by nie znali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wazy ok 5 kg czyli do 10 zł sie wyrobie  :lol:  aha a co z tym freonem?? jak przetne rulki to ucieknie ale odsuwac sie szybko czy co?? bo wiem ze to chyba zimne jest

EDIT : ma ktos jakies kursy malowania aerografem?? chodzi o malowanie artystyczne bez szablonów

EDIT 2 : a wystarczył by kompresor samochodowy?? do pompowania opon?? niepluje olejem , pompuje opone do 3 barów wiec chyba by dobre bylo:/ i za 20 zł w supermarkecie dostane

1482168[/snapback]

freonu tam nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...