Skocz do zawartości
Asyrix

Jak Zbudować Siec Radiową

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mi odcieli internet ] : nie pytajcie z jakiej przyczyny...moją jedyną szansą na odzyskanie jest budowa sieci...tak zeby to tanio wyszło...[chodzi o abonament] sieć miala by być radiowa i w skład sieci wchodziły by 3 kompy oddalone od siebie mniej więcej o 200m. Chciałbym podzielić łącze z netii 640kb/s. Nie mam pojęcia o budowie sieci ale pominmy ten szczegół. Dobrze by było gdyby można było uzyskiwac połączenie p2p[jakoś pokombinowac z tymi portami] tak ze np. eMule mógł uzyskać highID. Obecnie nie mam dostępu do netu i pisze od kumpla więc nie moge przesiadywac całymi godzinami przeszukując sieć i prosiłbym o konkretne wypowiedzi ze szczegolami a nie linki typu [http://www.google.pl/search?hl=pl&q=budowa+sieci+radiowej&lr=]

Wiecie jak to jest bez neta więc chyba zrozumieciex_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy router ma opcje przekierowywania portow HighID w Emulu to zerowy problem, sam mam przekierowane porty i mam HighID zawsze. No coz

a- router (200-300PLN)

b- access point (200PLN) + kable lanowe (20PLN)

c- zalezy od lokalizacji kompow, jak wszystkie sa w jednej linii to jakas kierunkowa antena, jak nie to dookolna (ze 150PLN)

d- gosc u ktorego w domu bedzie router i internet ma pociagniete kablem lanowym, reszta musi sie zaopatrzec w anteny i karty sieciowe WiFi, albo coraz bardziej popularniejsze interface'y USB, lacznie (150PLN-200PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowytwując uzytkownika "file" to dodałbym abyś kupywał sprawdzony sprzęt i żeby było wszystko z jednej firmy polecam Acces pointa firmmny D-link do odbioru Karte Wi-FI D-link Anteny do odbiotu najlepiej interline router też d-linka. Lepiej dołożyć troche więcej i żeby to wszystko śmigało jak trzeba niż kupić takie "[ciach!]a" i póżniej żałować POmyśl nad tym!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odległość 200m i jakieś tam drzewa gdzie, nie gdzie nie będą przeszkadzać? i jak tam podaczas deszczy? i jaki wedłóg was sprzęt by to uciągnął wszystko za możliwie jak najniższą cene?(taki kompletny koszt ile by wyniósł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież File ci napisał....

1479131[/snapback]

Czlowiek sie wysila a jego wysilki ida na marne. Drzewa przeszkadzaja i to niezle, w ogole aby dobrze funkcjonowalo WiFi musisz troche poczytac o strefach Frenela jak chcesz dobrze poznac o co to biega. W sumie ja mam tez antene w drzewa skierowana, bo nie mam wyjscia i transfer max mam 300kb/s, ale na 1Mbit lacze to w zupelnosci wystarcza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...