Skocz do zawartości
waldemas

Tania Płyta Pod Xp Palomino

Rekomendowane odpowiedzi

witam . małe pytanko mam sprzęt jak w podpisie . jeśli zmienić płytę na trochę nowszą

, widziałem ich sporo na allegro i nie drogie asrock za około 130zł , to czy sprzęt przyśpieszy i czy warto , no cóż ecs już stary . żadnego podkręcania potrzeba tylko

stabilnego i "mocnego" kompa gry i net. dzięki za wszelkie info. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup z 512MB ramu to odczujesz różnicę, ECS wydajnością niczym się nie różni od innych shitowych płytek takich jak asrock, a pallomina i tak więcej niż oferowane przez tą płytę 10% nie podkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup z 512MB ramu to odczujesz różnicę, ECS wydajnością niczym się nie różni od innych shitowych płytek takich jak asrock, a pallomina i tak więcej niż oferowane przez tą płytę 10% nie podkręcisz

1479547[/snapback]

Racja..lepiej jest uzbierać więcej $$ i potem kupić już coś konkretnego. Mam na myśli przynajmniej właśnie podane gdzieśwyżej S.754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k7s5a jeśli chodzi o wydajność śmiga całkiem dobrze,, do gier nie ma co wymieniać płyty nie da to wzrosy wydajności,,, do tego - jeśli k7s5a chodzi to chodzi dobrze i jest raczej bezproblemowa,,

 

przykład - k7s5a z 512mb ramu (1800+ palomino @ 147fsb) i 9700pro @ 9800pro - 5300 marków03

konfig jak w podpisie z kartą powyżej 9800pro - 6300+ marków03,,, różnica nie duża a różnią sie nie tylko płytą ;)

 

jedyne co może mieć sens to zamiana na jakąś tanią płytkę z fsb ~200 i ustawienie palominki na jakieś 8 - 8,5 * 200.. z tym że nie wiem jakie masz pamięci.. płytkę na kt600 kupisz już za 120zł, swoją sprzedasz z dobym wiatrem za 50zł,, sam nieraz dokładałem więcej nie do wydajości a dla zabawy z poznawaniem nowego sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s 754 płyta główna ale czy wiąże się to z zmianą procka??? :unsure:

1481071[/snapback]

s 754 to nie płyta główna jako taka tylko nazwa gniazda pod procesor, w tej chwili masz płytę ze złączem socket A.

Inaczej mówiąc każą ci wymienić procesor, płytę główną, oraz pamięci o ile nie masz 400MHz czyli praktycznie pół kompa, całe szczęście że zasiłka która daje sobie radę z palomino z palcem w d... pociągnie semprona 3000+ lub A64.

 

Z tego co widzę w tej chwili przede-wszystkim w nowych grach brakuje ci ramu, karta stara ale jeszcze powinna dawać sobie radę, oczywiście ośmiopotokowy GF6600 dałby pożądnego kopa. Podkręcenie procka też sporo ci da. Jeśli nie masz żadnych problemów z obecną konfiguracją to zbieraj kasę na s 754, choć ja osobiście poczekam do przyszłorocznych premier naprawdę wymagających gier jak np. Gothic3, TES Oblivion itp. i wtedy skombinuję coś na tyle mocnego by pociągneło te gry, oczywiście technika cały czas idzie naprzód a ceny w dół więc powinienem na tym wyjść lepiej. Na razie mam sesję a potem GTA SA - pół roku ostrego ciupania jak nic :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie płyta ale nie ważne dzieki za info a co z płytami co można teraz zamontować pod socket A , a po zamontowaniu specjanej przejściówki można wsadzić nowszy procek , czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto bo to góniane za 130 zł mozesz złapać asusa a7n8x-x wlasnie zmieniłem z asrocka k7s8x a wczesniej z ecs k7s5a miedzy asrockiem a ecs nie ma prawie zadnej róznicy ale miedzy Nforcsem w asusie a ascrockiem jest diametralna dlatego ja twierrdze zmien sobie przynajmniej bedziesz miał wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto bo to góniane za 130 zł mozesz złapać asusa a7n8x-x wlasnie zmieniłem z asrocka k7s8x a wczesniej z ecs k7s5a miedzy asrockiem a ecs nie ma prawie zadnej róznicy ale miedzy Nforcsem w asusie a ascrockiem jest diametralna dlatego ja twierrdze zmien sobie przynajmniej bedziesz miał wydajność

1481371[/snapback]

Jaką wydajność? zamiast 15FPS w niemożliwie tnącym się Doom3 będzie miał może 16 no góra 17 faktycznie zajebista różnica. Porządna karta i 512MB dodatkowego ramu sprawiło by różnicę myślę że ponad dwukrotną, ale nie płyta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład - k7s5a z 512mb ramu (1800+ palomino @ 147fsb) i 9700pro @ 9800pro - 5300 marków03

konfig jak w podpisie z kartą powyżej 9800pro - 6300+ marków03,,, różnica nie duża a różnią sie nie tylko płytą ;)

o żebym musiał cytować sams siebie ;)

 

warto powalczyć z fsb ale kwestia co i za ile :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówicie żeby dokupić ramu tylko że ecs ma dwa gniazda w jednym siedzi 128 a w drugim 256 , myślę wyrzucić 128 i kupić 512 w sumie by było 768 czy to lepiej niż nowa płyta a przy okazji zeby nie zakładać nowego tematu płyta obsłuży pamieci

2100 z 2700 razem?

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a przy okazji zeby nie zakładać nowego tematu płyta obsłuży pamieci

2100 z 2700 razem?

1482333[/snapback]

Tak, ale 2700 będą pracować jako 2100 bo to i tam max jaki ta płytka obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji zeby nie zakładać nowego tematu płyta obsłuży pamieci

2100 z 2700 razem?

1482333[/snapback]

Najlepiej jest wkładać pamięci jak najbardziej zbliżone do siebie, łączenie 2100 z 2700 może się udać ale nie musi, bo różne kości lubią się ze sobą pogryźć. Co do tego że 333MHz będzie chodzić na 266MHz? nie widzę w tym żadnego problemu, poprostu platforma socket A nie lubi asynchronicznego taktowania, za to będziesz mógł na takiej nie do końca wykożystanej kości zaszaleć z timingami. Za to dodatkowa "pojemność" RAM pozwoli na krótsze wczytywanie poziomów i brak doczytywania w trakcie gry. Może 3dsmarków nie przybędzie ale gra będzie o wieeele bardziej komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wkładać pamięci jak najbardziej zbliżone do siebie, łączenie 2100 z 2700 może się udać ale nie musi, bo różne kości lubią się ze sobą pogryźć. Co do tego że 333MHz będzie chodzić na 266MHz? nie widzę w tym żadnego problemu, poprostu platforma socket A nie lubi asynchronicznego taktowania, za to będziesz mógł na takiej nie do końca wykożystanej kości zaszaleć z timingami. Za to dodatkowa "pojemność" RAM pozwoli na krótsze wczytywanie poziomów i brak doczytywania w trakcie gry. Może 3dsmarków nie przybędzie ale gra będzie o wieeele bardziej komfortowa.

1483102[/snapback]

Weź przestań....bzdura totalna.....

SKoro tak to co powiesz na poprawną pracę NO-Name 2100 256MB i TwonMOS 3200 256MB na k7s5a przez pół roku non stop?. Z asynchroniczną racja ale tam nie ma wyboru bo na k7s5a nie ma zbytnio pola manewru napięciem/timingami.....więcej pamięci wolniejszej nie zawsze przełoży się na większą wydajnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań....bzdura totalna.....

SKoro tak to co powiesz na poprawną pracę NO-Name 2100 256MB i TwonMOS 3200 256MB na k7s5a przez pół roku non stop?

 

Gratulacje, u mnie kingston też chodzi z no-namem od roku i jest super, tylko że za pierwszym podejściem wymieniałem kostkę bo się żarła tj. komp nie startował tylko pipczył bąd RAMu, tutaj wiele zależy od szczęścia, ale generalnie są większe szanse że dwie kości tej samej firmy i o tym samym taktowaniu będą działać poprawnie, no chyba że to jakiś głupi mit, lub ciemnotę ludziom wciskają

 

Z asynchroniczną racja ale tam nie ma wyboru bo na k7s5a nie ma zbytnio pola manewru napięciem/timingami.....

 

>>>Timingi można ustawić całkiem niezłe tj. 2.2.2.6 co do napięć to zgoda pozostają tylko v-mody tylko po co skoro FSB i tak jest mizerne?<<<

 

więcej pamięci wolniejszej nie zawsze przełoży się na większą wydajnośc.

 

A czy ja cokolwiek mówiłem o wydajności? Mówiłem tylko że gry nie będą przycinać czy jak wolisz doczytywać w trakcie, nawet najwolniejsze pamięci sa 1000x bardziej wydajne od swapa na dysku

... też myślę że 400MHz kostka jest lepszym wyborem, zawsze będzie ją można wykorzystać w nowym kompie lub o wiele drożej ją sprzedać Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu inwestować w nową płytę pod SocketA w dodatku z takim procesorem. Wydajność tych ASSRock'ów może być gorsza od tego ECS'a (mowa oczywiście o FSB 133) - miałem kiedys tego ECS a teraz mam K7VT4A+ więc wiem co mówię.

Najlepsze wyjście to tak jak pisali przedmówcy - kupić teraz 512MB RAM'u, bo to zawsze się przyda, a potem ew. zmienić platformę.

Jeżeli bardzo zależy ci na wydajności to polecam jeszcze wgranie jakigoś zmodyfikowanego biosu. Będziesz miał wtedy możliwość ustawienia ostrzejszych czasów dostępu 2-2-2-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą..tu nie chodzi o mobo....płyta płytą, ale tak czy siak to chipset odgrywa najważniejszą rolę i w takich zestawach to jest niesamowicie wąskie gardło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą..tu nie chodzi o mobo....płyta płytą, ale tak czy siak to chipset odgrywa najważniejszą rolę i w takich zestawach to jest niesamowicie wąskie gardło.

1484046[/snapback]

Może przy bardzo wydajnej karcie grafiki to by było wąskie gardło, GF3 ti200 raczej nie jest hamowany, zresztą jak ten ecs pojawił się na rynku niewiele ustępował, oczywiście nie biorąc pod uwagę podkręcania, ówczesnym HI-ENDom.

Mój komp to z lekka mutant (ale działa wyśmienicie biorąc pod uwagę jego 3,5 roku i to że na modernizację rok temu wywaliłem tylko 400zł), ale konfig waldemasa jest całkiem dobrze wyważony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

kup LEPIEJ DFI WTEDY ODCZUJESZ PRZYSPIESZENIE!!!!!!!!!!!

1484606[/snapback]

Przyznaj sie nawet nie przeczytales tematu :roll: bo to co napisales bylo by najgorszym wyjsciem :? Tak jak pisze kolega M4TEUSZ konfig jest wywazony a zmiana plyty bedzie kasa utopiona :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...