Skocz do zawartości
munio

Instalacja Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zainstalować Mandrakelinux 10.0 i mam pytania.

Jak zainstaluję Linuxa to mogę go wykasować bez formatowania dysku?

Jak zainstaluję Linuxa to czy da się ustawić żeby przy włączeniu komputera uruchamiał się Windows?

 

I mam problem.

 

Jak chcę zrobić bylejaką partycję to robię z wielkością 8MB. Mam dużo wolnego miejsca na dysku. Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować Mandrakelinux 10.0 i mam pytania.

Gratuluje wyboru, jedna z najgorszych dystrybucji.

Jak zainstaluję Linuxa to mogę go wykasować bez formatowania dysku?

Chyba jeszcze nie doszłes do tego ze na jaka kolwiek dystrybucje wypada mieć partycje inna niż Windowsowe FAT lub NTFS.

Jak zainstaluję Linuxa to czy da się ustawić żeby przy włączeniu komputera uruchamiał się Windows?

LILO lub GRUb do wyboru OS który ma sie uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę zrobić bylejaką partycję to robię z wielkością 8MB. Mam dużo wolnego miejsca na dysku. Co mam zrobić?

1479734[/snapback]

Hint: wolne miejsce na partycji to nie to samo co wole miejsce na partycje, a to 8MB to podejzewam, ze tyle wlasnie zostalo ci nieprzydzielonego miejsca na dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-usun windowsa

Windowsa nie usunę

kup sobie partition magic, ew jakiegos jego darmowego odpowiednika sciagnij

Mam Paragon Partition Manager

kup sobie nowy dysk

To już bardziej

korzystaj z livecd

Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I po co Ci linux?? Bo stał się modny i ty też chcesz mieć lenoxa żeby nie być lamerem?? Lepiej sobie odpuść bo jeszcze pwl'em zostaniesz :P

1480759[/snapback]

Za przeproszeniem, a kij Ci do tego po co mu linux.. Jakas dziwna tendencja zeby obrazac osoby ktore chca sie za to zabrac, gdy samemu juz sie "troche" wiedzy liznelo. Zalosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co Ci linux?? Bo stał się modny i ty też chcesz mieć lenoxa żeby nie być lamerem?? Lepiej sobie odpuść bo jeszcze pwl'em zostaniesz icon_razz.gif

A czy ty musisz wszystko wiedzieć?

 

Mam ukrytą partycję, chcę ją usunąć, ale Paragon Partition Manager nie może usunąć. Jak mam ją usunąć?

Edytowane przez munio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ukrytą partycję, chcę ją usunąć, ale Paragon Partition Manager nie może usunąć. Jak mam ją usunąć?

1480829[/snapback]

W instalatorze masz jakies graficzne "cos" do partycjonowania - mozesz sprobowac tym usunac...

...Ewentualnie mozesz tez przelaczyc sie na konsole podczas instalacji CTRL+ALT+F2 (albo Fx jakby F2 nie dzialalo :wink: ) i tam wklepac cfdisk (albo fdik - ale ten jest mniej graficzny :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas facet uzywaj google.. Chcesz cos robic co jest dosyc powazne a nic nie potrafisz znalezc, zero jakiejkolwiek zaradnosci, a jest wszystko tam!!!!! Ja chcialem zobaczyc jak to jest z debianem i jakos bez debilnych pytan postawilem pare workstacji i serwer z samba z wins, udostepnianiem netu, i paroma [ciach!]lami innymi. Tylko ze niestety dzisiejsze pokolenia maja coraz wieksze problemy z samodzielnym ruszaniem mozgiem.. Dziwie sie cierpliwosci ParanoiKa, naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instalatorze masz jakies graficzne "cos" do partycjonowania - mozesz sprobowac tym usunac...

...Ewentualnie mozesz tez przelaczyc sie na konsole podczas instalacji CTRL+ALT+F2 (albo Fx jakby F2 nie dzialalo icon_wink3.gif ) i tam wklepac cfdisk (albo fdik - ale ten jest mniej graficzny icon_wink3.gif ).

I to usunie tą partycję czy pokaże się coś do zażądzania partycjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrytą czy z Windowsem?

1482866[/snapback]

Zaczynam watpic czy robisz sobie jaja czy pytasz powaznie :wink: ...

Usunie ta partycje, ktora pokarzesz myszka i klikniesz usun.

Z tego co piszesz, na poczatek bedzie jednak lepsza jakas dystrybucja odpalana z plyty z mozliwoscia instalacji na dysku (np. cdlinux.pl). Mam nadzieje, ze wiesz chociaz po co ci ten linuks i co chcesz zyskac instalujac go? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partycjonowałeś kiedyś dysk?

Nie.

Zaczynam watpic czy robisz sobie jaja czy pytasz powaznie icon_wink3.gif ...

Poważnie.

Z tego co piszesz, na poczatek bedzie jednak lepsza jakas dystrybucja odpalana z plyty z mozliwoscia instalacji na dysku (np. cdlinux.pl)

Masz rację. Ściągam sobie, ale mam małe prędkości :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...