Skocz do zawartości
tomekmak

Sempron S754 - Wady, Zalety, Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z moim postem w temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=95926

spróbuje założyć temat o Sempronach ale TYLKO i WYŁĄCZNIE Socket 754.

 

Jest na forum dosyc duzo informacji n/t Sempronów ale niestety mieszaja sie opisy i koncepcje podkrecania z socket A.

 

Jestem właśnie w trakcie kompletowania sprzętu dla siebie, i myślę, że innym pragnącym zmienić platforme na Semprona S754 temat się przyda.

 

Na rynku obecnie mamy kilka procesorów Sempron S754:

 

1. AMD Sempron 2600+ (wersje box oraz oem) http://sklep.tweak.pl/sklep/AMD_Sempron_26...PRSE26B754.html (taktowanie 1600MHz, szyna 200MHz, mnożnik x8, Cache L1/L2 128kb/128kb)

 

2. AMD Sempron 2800+ (wersje box oraz oem) http://sklep.tweak.pl/sklep/AMD_Sempron_28.../PRSE28754.html (taktowanie 1600MHz, szyna 200MHz, mnożnik x8, Cache L1/L2 128kb/256kb)

 

3. AMD Sempron 3000+ (wersje box oraz oem) http://sklep.tweak.pl/sklep/AMD_Sempron_28.../PRSE28754.html (taktowanie 1800MHz, szyna 200MHz, mnożnik x9, Cache L1/L2 128kb/128kb)

 

Oczywiście istnieją jeszcze inne wersje w/w procków, ale myślę, że powyższe zestawienie w dużej mierze zaspokaja głód na informacje.

 

I tutaj proszę o wkroczenie posiadaczy w/w procków. Bardzo mile widziane info n/t podkrecalności czyli:

-uzyskane taktowanie procesora (max stabilne)

-przy jakim napieciu na procku

-na jakiej płycie

 

oraz wszelkiej maści informacje oraz porady który z w/w procków jest godny uwagi przy kompletowaniu lowbudget komp :)

 

Jeśli temat się rozwinie i bedzie w miarę popularny proszę o przyklejenie, w przeciwnym zaś wypadku poproszę o kasacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz jeden temat o sempronach przyklejony. Chyba nie ma az takiego zapotrzebowania na nowy, w tamtym ludzie rozmawiaja o soc. a i 754 i mysle, ze niech juz tak zostanie.

1480524[/snapback]

Mysle ze jestes w bledzie :-| I to duzym bledzie,bo sempron'owi na s754 blizej do A64 niz do zwyklego XP :wink:

 

No to moze zaczne cos konstruktywnego po tym malym OT :wink:

 

Mam sempa 2800+ 1,6GHz 256kB (seria 0504) i plyte glowna Gigabyte GA-K8NS (istny potwor :D ) dodatkowo dwie kostki ramu dwustronne 512MB Apacer i Twinmos (ogolnie zenada). Zasila to szef od delty 350W. Wyglada to tak jak w podpisie :D

 

Wyniki jakie uzyskalem po podkreceniu http://img240.echo.cx/img240/3484/iviewcap...52005time13.jpg dalej ograniczeniem jest moja plyta glowna gdyz maks napiecie rdzenia jakie moge zapodac to 1,7V,ale mysle ze to taki optymalny maks dla tego rodzaju prockow :wink: Na codzien pracuje 8x300MHz przy napieciu 1,5V.

 

Temperarury: posiadam wentylator GladialTech Igloo7200 (cena 40zl)

Przy maks wykreconym procku podczas konczenia liczenia spi na 16mega temperatura wynosila 47stopni przy otwartej budzie. Nalezy wspomniec ze testy robilem przed upalami :wink: Temperatura jaka mam na codzien w idle 30stopni buda otwarta i stres nie przekracza 50stopni. Acha bym zapomniaj wymienilem wiatrak z tego coolera na jakis krecacy sie z 2200obr./min. i jest ciszej :wink:

 

Co do tematu to imho jest takie zapotrzebowanie bo w tym http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=125013 jest troche balagan a przydalby sie temat taki jaki ma sempron na s.A :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz jeden temat o sempronach przyklejony. Chyba nie ma az takiego zapotrzebowania na nowy, w tamtym ludzie rozmawiaja o soc. a i 754 i mysle, ze niech juz tak zostanie.

1480524[/snapback]

 

Podobnie jak przedmówca uważam, iż nie masz racjii.

Sempron na Socket A i wszelkiej masci zagadnienia z nim związane nijak (no może z małymi wyjątkami) się mają do Semprona na S754. W topicu o którym mówisz przeplatają się wypowiedzi posiadaczy obydwu platform i de facto ciężko jest wyciągnąć konstruktywne wnioski, które mogą w jakiś sposób pomóc zarówno posiadaczom Semprona S754 jak i planującym go zakupić. Prośba do moderatorów o próbne przyklejenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dopbrze ze powstal osoby nemat o Sempronkach 754 moze wkoncu bedzie porazadek w temacie o sempronie... bo potem pytanie jest o socket 754 a odpowiedzi naraz o socket A a Tu bedzie porzadek... DAwajcie swoje wyniki CO to sie bardzo przyda !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz powstał temat :) zamiezam sie przezucic na sempa 2600 na s.754 ;) i zastanawiam sie nad płytą(niemam za duzo kasy i tak do 270 zł poprosze ;), wiec jakie propozycje? :>

 

ps. Sempron będzie oczywiscie selekcjonowany ( wybór z 20 proców) :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz powstał temat :) zamiezam sie przezucic na sempa 2600 na s.754 ;) i zastanawiam sie nad płytą(niemam za duzo kasy i tak do 270 zł poprosze ;), wiec jakie propozycje? :>

 

ps. Sempron będzie oczywiscie selekcjonowany ( wybór z 20 proców) :D:D

1496556[/snapback]

MSI K8N FSR lub Gigabyte K8NS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzx, jak z ceną :> , moze ktos sie wypowie, płyta oczywiscie bedzie poddana modom itp. oczywiscie cel to Fsb minimum 300 :). Co myslicie o Asusie K8N ?

1496574[/snapback]

Do 300 K8NS dojedzie bez problemu :D Ten Asus tez ma w sobie potencjal ale trzeba plytke dopiescic... Gigabyte kosztuje cos kolo 260zl tyle samo co Asus ,Msi to wydatek cos kolo 300zl :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak w avatarkq, brakuje mi 130zł <lol> i przesiadka na s.754

Wybiore albo Gigabyte albo Asusa :) dzieki i pozdrawiam

 

mam nadzieje ze spoko :złamię: 2,5Ghz :) a potem moze nawet 3 :D

ps. chłodzenie juz mam (Wfc) :D

Edytowane przez Faqu15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Semprona 2600+ s.754 na plycie ABIT NF8 i pamieci GEiL DDR400 2.5-3-3-6

 

Narazie chodzi na FSB=312MHz co daje 2496MHz dla tego procka co uwazam ze jest juz ladnym wynikiem.Napiecie na procku zwiekszone do 1.6V :P

 

Nie mam czasu katowac go wiecej ale jak juz bede po sesji to wtedy bede sie staral wycisnac siodme poty z tego proca.Narazie max temp w stress to 47-48'C na BOXowym chlodzeniu.

 

Jak dla mnie ten procek jest EXTRA jak za taka cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Semprona 2600+ s.754 na plycie ABIT NF8 i pamieci GEiL DDR400 2.5-3-3-6

 

Narazie chodzi na FSB=312MHz co daje 2496MHz dla tego procka co uwazam ze jest juz ladnym wynikiem.Napiecie na procku zwiekszone do 1.6V :P

 

Nie mam czasu katowac go wiecej ale jak juz bede po sesji to wtedy bede sie staral wycisnac siodme poty z tego proca.Narazie max temp w stress to 47-48'C na BOXowym chlodzeniu.

 

Jak dla mnie ten procek jest EXTRA jak za taka cene :)

1496654[/snapback]

TY sie wpisz do tematu ABIT NF8 i do tego zapodaj pare screenow... bo takie info bardzo sie przyda i tam (przyszli nabywy NF8 napewo by sie ucieszyli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Semprona 2600+ s.754 na plycie ABIT NF8 i pamieci GEiL DDR400 2.5-3-3-6

 

Narazie chodzi na FSB=312MHz co daje 2496MHz dla tego procka co uwazam ze jest juz ladnym wynikiem.Napiecie na procku zwiekszone do 1.6V :P

 

Nie mam czasu katowac go wiecej ale jak juz bede po sesji to wtedy bede sie staral wycisnac siodme poty z tego proca.Narazie max temp w stress to 47-48'C na BOXowym chlodzeniu.

 

Jak dla mnie ten procek jest EXTRA jak za taka cene :)

1496654[/snapback]

Moze bys go wiecej pokatował :> zobaczymy czy trafił ci sie dobry egzemplarz :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bys go wiecej pokatował :>  zobaczymy czy trafił ci sie dobry egzemplarz :D:)

1498248[/snapback]

Hm...postaram sie jak bede mial wiecej czasu bo teraz sesja i egzaminy :sad:

Pozatym to musze kupic jakis dobry cooler do niego bo na BOXowym to szkoda katowac procka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o Sempronie z technologią AMD64? Według mnie ciekawa propozycją wydają się procki z FSB 166 - model 2600+ (166x9.5) i 3000 (166x11) - mnożniki wynikły z moich wyliczeń :-). W połączeniu z mobo DFI, TwinMOSami SP i Freezerem 64 będą stanowiły b.dobry zestaw dla użytkowników z mniej zasobnym portfelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o Sempronie z technologią AMD64? Według mnie ciekawa propozycją wydają się procki z FSB 166 - model 2600+ (166x9.5) i 3000 (166x11) - mnożniki wynikły z moich wyliczeń :-). W połączeniu z mobo DFI, TwinMOSami SP i Freezerem 64 będą stanowiły b.dobry zestaw dla użytkowników z mniej zasobnym portfelem.

1499187[/snapback]

 

To jestr jedna wielka brednia...

 

To nie procki Sockert A tylko tu mowa o Socket 754 !!!

 

CZYLI Sempron 2600+ to 8x200 czyli 1600 mhz 128Cache

Sempron 2800+ to 8x200 czyli 1600 mhz 256Cache

Sempron 3000+ to 9x200 czyli 1800 mhz 128Cache

Sempron 3100+ to 9x200 czyli 1800 mhz 256Cache

 

Atak ogolnie to dobre to jest w polazenieu z mobo DFI, TwinMOSami SP i Freezerem 64

 

ALE NIE Z TAKIM PROCKIEM JAK PODALES :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestr jedna wielka brednia...

 

To nie procki Sockert A tylko tu mowa o Socket 754 !!!

 

CZYLI Sempron 2600+ to 8x200 czyli 1600 mhz 128Cache

          Sempron 2800+ to 8x200 czyli 1600 mhz 256Cache

          Sempron 3000+ to 9x200 czyli 1800 mhz 128Cache

          Sempron 3100+ to 9x200 czyli 1800 mhz 256Cache

 

Atak ogolnie to dobre to jest w polazenieu z mobo DFI, TwinMOSami SP i Freezerem 64

 

ALE NIE Z TAKIM PROCKIEM JAK PODALES :)

1499254[/snapback]

to nie brednia... maja wejsc Smeprony z odblokowanymi 64 bitowymi rozkazami oraz wlasnie z obnizona magistrala... ciekawe tylko na jakim sockecie i w jakiej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sector19 jesteś w błędzie :-( Nie tak dawno na głownej tweaka był news o Sempronach z odblokowanymi instrukcjami 64bit > poszukaj w archiwum :-)

1500844[/snapback]

 

Oj oj co do instrukcji 64bit to oki zgadzam sie...a le c do szyny 166(333) to... Hmmm????? Pierwsze szlysze.

 

Narazie wiadomo tyle co naoisalem :). A cobedzie pozniej to sie okaze.

 

Ale oki przynaje sie do bledu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

witam.

 

mam problem, chcialbym podkręcic procka sempa 2800+ 754s na Asus K8N tylko nie mogę znaleźć gdzie podnosi sie napięcie CPU

 

czy na standardowym biosie Asus A8N można podnieść samo napięcie CPU, a jak tak to gdzie sie to ustawia, bo nie nie mogę znaleźć??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tabela była na głównej tweaka:

 

Dołączona grafika

 

Teraz wierzysz?

 

BTW - szykuje się hit low-endu :-)

1501104[/snapback]

LOL :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Slepy jestem :)... ale milo sie czegos nowego dowiedziec... co do... tych z szyna 166mhz to troche za duzy mnoznik wychopdzi :/... hmmm ale 2800+ dalej 200mhz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do... tych z szyna 166mhz to troche za duzy mnoznik wychopdzi

Zawsze możesz obniżyć. Biorąc Semprona 2600 (mnożnik przypuszczalnie 9.5) obniżasz multipler o 0.5, magistrala na 200 i masz model 2800 z niższą(?) cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi coś tu śmierdzi...jak by to takie proste było zmienić to po co by robili oba modele?

Boje sie ze zrobią jak z sempem 2600 i 2800- chociaż jeśli ma działać qnq to raczej nie da sie mnożnika zablokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...