Skocz do zawartości
lotusseven

Bootloader Na Macierzy Raid 0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post, mam taki problem. na początek przedstawię sytuację. Mam dwa dyski MAXTOR 40GB spięte za pomocą Kontrolera PCI RAID w macierz Striped (RAID 0) Gdzie jak wiadomo widziane jest w Systemie jako jeden dysk o pojemności 80GB. Na tymże dysku mam zainstalowanego WINDOWS 2003 Server i śmiga wyśmienicie. Na drugim dysku wpiętym już w kontroler Płyty głównej WD CAviar 40GB mam Solarisa 10 oraz Linuxa.

 

I teraz mój prtoblem polega na tym że gdy chce przejśc z Windowsa na Linuxa bądź Unixa to musze w biosie przełączac Bootowanie z SCSI na HDD 0 co jest troszkę męczące moim zdaniem. Zawsze używałem do tego celu Bootloadera od BeOS-a (przed założeniem macierzy RAID) lecz teraz nie mogę go użyć gdyż nie mam sterowników do mojego kontrolera zarówno pod BeOS-a jak i pod linuxa czy Solarisa. Dodam że na tym WD Solaris i Linux obsługiwane są przez LILO.

 

Czy jest jakaś możliwość dodania do wyboru Bootloadera Windowsowego tak aby bootował z dysku HDD 0 podłączonego do kontrolera płyty głównej. Lub potrzebuję sterowników do Mojego kontrolera RAID dla linuxa tak żeby linyx widział macierz RAID 0 (w tej chwili jej nie widzi, widzi tylko dwa dyski Maxtor z niezidentyfikowanym systemem plików)

 

Jesli ktoś potrafi mi pomóc to bardzo proszę o Jakąkolwiek pomoc:)

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dźwięczny:) Szukałem już w Googlach i jakoś nic nie znalazłem konkretnego niestety... Chociaż z Tym Grubem coś niby jest ale dopiero jutro będę czas miał się pobawić. Jak masz możliwośc to sprawdź jak u siebie to robiłeś bo w końcu czy SCSI czy ATA RAID to i tak trzeba ustawić na Bootowanie z Kontrolera na PCI wiec moim zdaniem powinno byc podobnie.

 

Co do mojego Kontrolera tyo jest jakieś Cholerstwo na Silicon Image dokładnie to model się zwie "PCI-IDECMD0680R"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwerze mam na pci kontroler scsi sprzętowy.

W grubie dużo nowego nie ma...

timeout 30default 0fallback 1title  GNU/Linuxroot (hd0,2)kernel /boot/new2 root=/dev/ida/c0d0p3 memmap=exactmap memmap=636k@0M memmap=255M@1M video=vesafb:ypan,1024x768-32@85,maxhf:150,maxvf:200,maxclk:200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...