Skocz do zawartości
piotres

Fax Lexmark X6150 + Neostrada= Problem :-(

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam problem :gdy mam wpiety do gniazdka tel. moj kombajn z faxem Lexmark X6150 to jak ktos do mnie dzwoni na tel. domowy to jest w sluchawce tylko taki dziwny sygnal - 3 pikniecia krotkie i koniec :-| ..w domu telefon wtedy nie dzwoni ..brak dzwonka . Nawet gdy mam wpiety sam fax na linii to tez tak mam ..

 

A wszystko zaczelo sie wraz z podlaczeniem Neostrady 128 (jakies 4 tyg. temu).. podlaczylem, i od razy tak bylo :angry: . Przedtem wszystko bylo OK - na linii byl telefon, modem i 2 faxy (w tym Lexmark tez) i zawsze bylo OK . A teraz nawet jak podlacze tylko fax Lexmarka (wszsytko inne sioo) i NIE jest on wlaczony do sieci 230V to tez tak mam juz ... :blink: ..wystarczy ze wepne Lex'a do sieci telefonicznej .. :cry: . Czy z "filterkiem" ADSL (foto ponizej) czy bez - to nie am znaczenia- zawsze jest tak samo ..

Co ciekawe wtedy jak dzwoniacy ma taki dziwny sygnal (kiedy jest Lexmark wpiety), to rozmowy wychodzace nadal dzialaja jak trzeba- mozna dzowic i jest OK. Rozmowy wychodzace ZAWSZE ida OK .

 

A wystarczy ze wypne Fax Lexmarka z gniazdka telefonicznego i wszystko znowu wraca do normy :blink: ..sygnal jest, rozmowy przychodzace tez OK .

 

Fax byl dzis sprawdzany u kolegi, na linii radiowej (bez neostrady) i bylo wszsytko OK .

 

Wydaje mi sie przyczyna moze byc to (skan z instrukcji Lexmarka X6150) :

 

Dołączona grafika

 

A tu filterek ADSL z zestawu neostrady :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak juz wspomnailem nie ma znaczenia, czy jest filtr na linii fax'u jest wpiety czy nie ..zawsze rozmowy przychodzace sie krzacza :mur:

 

Chociaz w instrukcji cos wlasnie wspominaja o filtrach (patrz skan powyzej) ...ale....nie dziala :mur:

 

KTOS WIE JAK MAM ROZWIAZAC TEN PROBLEM ??? :mur: :mur:

 

z gory dziekuje za wszelka pomoc

 

pozdrawiam

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...