Skocz do zawartości
mikolaj2277

Jak Wykryc Zrodlo Sygnalu Wifi?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm mam pytanie.uzywam laptopa z WIFI i chodzi mi o to czy mozna ustalic miejsce z ktorego jest nadawany sygnal WiFi -jakims programem uzywajac mojego lapka??? :D (jestem obecnie za granica i moj laptop znalazl i podlaczyl sie do niezabezpieczonej sieci o przepustowosci 54 Mb :) jednak problem polega na tym ze mam tylko 1,2 kreski zasiegu(low&very low ) na 5 mozliwych wiec szybkosc mojego polaczenia oscyluje w granicach 2,3 Mb - przynajmniej w testach. czy ewentualnie mozna jakos poleprzyc odbior zasiegu w laptopie??? coby wykorzystac wszystko co siec daje? :rolleyes:

jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o WiFi :mur:

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam pytanie.uzywam laptopa z WIFI i chodzi mi o to czy mozna ustalic miejsce z ktorego jest nadawany sygnal WiFi -jakims programem uzywajac mojego lapka???  :D  (jestem obecnie za granica i moj laptop znalazl i podlaczyl sie do niezabezpieczonej sieci o przepustowosci 54 Mb :) jednak problem polega na tym ze mam tylko 1,2 kreski zasiegu(low&very low ) na 5 mozliwych wiec szybkosc mojego polaczenia oscyluje w granicach 2,3 Mb - przynajmniej w testach. czy ewentualnie mozna jakos poleprzyc odbior zasiegu w laptopie??? coby wykorzystac wszystko co siec daje? :rolleyes:

jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o WiFi :mur:

dzieki za pomoc

1482497[/snapback]

Da sie to zrobic 'mniej wiecej' ale musial bys miec antene kierunkowa i jakis soft co dokladniej pokazuje poziom sygnalu, dokladnosc w tym wypadku bedzie zalezec od anteny tzn od jej kąta 'widzenia'.

 

Z laptopem i wbudowana antenka to nic nie zdzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie to zrobic 'mniej wiecej' ale musial bys miec antene kierunkowa i jakis soft co dokladniej pokazuje poziom sygnalu, dokladnosc w tym wypadku bedzie zalezec od anteny tzn od jej kąta 'widzenia'.

 

Z laptopem i wbudowana antenka to nic nie zdzialasz.

1483356[/snapback]

szkoda :mur: :sad: -a na jaka maksymalna odleglosc dochodzi sygnal z nadajnika WiFi??? slyszalem cos ze w promieniu 300 m -czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :mur:  :sad: -a na jaka maksymalna odleglosc dochodzi sygnal z nadajnika WiFi??? slyszalem cos ze w promieniu 300 m -czy to prawda?

1483509[/snapback]

Zależy od nadajnika, anteny nadajnika, sprzętu w kompie, tego co jest między tobą i anteną oraz od odrobiny szczęścia... ...ogólnie czasem sygnał diabli biorą już 20 metrów od anteny, ale z drugiej strony realizuje się połączenia na odległość kilku (a nawet kilkunastu!!) kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :mur:  :sad: -a na jaka maksymalna odleglosc dochodzi sygnal z nadajnika WiFi??? slyszalem cos ze w promieniu 300 m -czy to prawda?

1483509[/snapback]

Na badziewnej karcie na otwartej przestrzeni to od 100m do 1km.

Ale wystarczy schowac sie za jeden budynek i sygnal odrazu slabnie do minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na badziewnej karcie na otwartej przestrzeni to od 100m do 1km.

Ale wystarczy schowac sie za jeden budynek i sygnal odrazu slabnie do minimum...

1485037[/snapback]

mam wrazenie ze sygnal nadawany jest z lotniska oddalonego jakies 4 km!!! i dlatego sie pytalem o mozliwosc wykrycia sygnalu zeby to sprawdzic :) w "łikend" bylem z komputerem u znajomego ,ktory mieszka najmniej 3 km ode mnie i dalej odbieralem sygnal tej samej sieci!!! :blink: :blink:(tak jak u mnie odbieram sygnal w kazdym pokoju itd-bez roznicy na sciany budynki,drzewa itd!) Edytowane przez mikolaj2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...