Skocz do zawartości
binek

Waterboy

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec nie wspominajac ze czekalem za WC pol miesiaca to nareszcie je zlozylem :) Oczywiscie jako ze to pierwsze moje WC mialem pare problemow przy skladaniu :-P

 

Wiec zajmijmy sie z czego sklada sie caly zestaw:

A64 3000+ Winchester 270x9 1.52v, naked - Blok X2P

DFI SLI-DR + ZM-NB47J (chcialem kupic bloczek ale nie ma gdzie...)

2x512MB TwinMos 1A4T 243MHz (div180) 2-3-5-2 / 3,3v

Galaxy 6600GT - Blok Abadon GPU

Maxtor 200GB SATA NCQ

Antec Super Lanboy

Tagan 480W (TG480-U01 v2)

 

Jak narazie OC jest w trakcie wiec nie traktuje tego jako ostateczny wynik.

 

Reszta zestawu:

Chlodnica Black Ice Pro 2

Wentylatory 2x Akasa 120MM

Pompka Cooltek 12v (chcialem pompke ktora bedzie kompaktowa i chodzila na 12v)

Rezerwuar z plexi 1 litr

 

Wszystko na szybko-zlaczkach SM 10/12

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Temperaturki przy aktualnym podkreceniu:

 

- Bezczynnosc:

CPU 26*

Chip 39*

VGA 35*

 

- Stress:

CPU 35*

Chip 40*

VGA 37*

 

 

W najblizszym czasie chcialbym wymienic bude na cos wiekszego, np stacker albo armor zeby chlodniczka byla w srodku i rezerwuar takze.

 

Jak nie bedzie przyplywu pieniedzy to pewnie kupie tylko nowa plexi (aktualna jest peknieta) i na boku dam wentylator 120mm na niskie obroty, teraz jest to 92mm z zasilacza enermax

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw to chlodnice na jakichs nozkach!!

Przeciez wentyle na niej nie maja skad brac powietrza.

Ze 3-4 cm nozek i bedziesz mogl zwolnic wentyle i zrobi sie ciszej.

Ten pomaranczowy oplot na kablach od wentyli i ten pod dyskiem wyglada nieciekawie.jest za gruby na taka ilosc przewodow i zacisniety opaskami.Kup koszulke termokurczliwa, wsadz je w cienszy oplot i zgrzej na koncach koszulke.

 

jak z glosnoscia tej pompki?

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice ;)

Mi się podoba, ogółem estetycznie, widać same "markowe" części ;)

 

Osobiście jakoś inaczej ukrył bym kabel od wiatraków TT i dałbym BI na jakieś kołeczki/podstawke aby był przepływ powietrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada nawet fajnie, ale w sumie widac ze nie oszczedzales na zestawie, wiec trudno bylo zepsuc wrazenie estetyczne :) Co zrobic z BI to juz Ci koledzy wyzej napisali.

Ta pompka stoji na jakiejs podkladce/gabce? Bo zastanawiam sie czy nie przenosi drgan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodniczka od spodu ma na bokach przyklejone cieniutkie gabeczki, gdy sie na boku przylozy reke to czuc ze powietrze przechodzi, nie powiedzialem ze ja tak zostawie chce posadzic ja na tych koleczkach ktore sie w budzie przykreca pod plyte glowna, troche podniesie ja do gory, ale jeszcze poczekam troche bo nie chce robic dziur w budzie jesli uda mi sie to wymienie ja na cos wiekszego (wspominalem stacker lub armor, a jak nie bedzie tyle kasy to szef).

 

Pompka jest na takich grubych przylepcach przyklejona, wiec nie przenosi zadnych drgan, dla mnie jest cichutka choc znajda sie na pewno tacy co zaczna narzekach :) Choc sam jak pisze jest cicho, ale bedzie jeszcze ciszej...

 

@TiLt

Wentylatory dmuchaja na chlodnice wiec maja skad brac powietrze, napisales jakby ci chodzilo o zasysanie od dolu, wiem ze dol ogranicza przeplyw ale nad tym popracuje jeszcze.

 

Ogolnie to chcialem zlozyc zestaw ktory chlodzi i ktory wyglada, jesli juz zaczne wiercic oczywiscie wszystkie kable pochowam (chodzi o te od wentylatorow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wentylatory dmuchaja na chlodnice wiec maja skad brac powietrze, napisales jakby ci chodzilo o zasysanie od dolu, wiem ze dol ogranicza przeplyw ale nad tym popracuje jeszcze...

to radze odwrocic ciag wentyli.Walczysz z ten sposob z naturalnym unoszeniem sie ogrzanego powietrza + nozki troszke dluzsze i bedzie git.

Poza tym zestawik jest bardzo fajny, temperaturki niezle (jak na czujnik z plyty of course :) ).

Podoba mi sie ze nie widac kabli od zasilki.

No i te dwie akasy :) mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wentylatorki na chlodnicy na 12v chodza ale jak zrobie nozki to puszcze na 6v :) jakis gatewatch by sie przydal zeby to ladnie sobie kontrolowac :-P

 

Szkoda ze nad zasilaczem nie ma jeszcze troche miejsca, gdyby buda byla 5cm wyzsza to bym schowal chlodnice do srodka i na gorze by byly tylko widoczne dwa grille 120mm

 

Pare fotek z podswietleniem:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zastanawiam sie czy nie wywalic tego niebieskiego swiatla (pseudo katoda - diodowa firmy ANTEC) i kupic dwie katodki UV i plyn UV do zestawu, raczej nic sie nie stanie bo nie jade na spirycie...

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy pisza, ze to ładnie wygląda - a moim zdaniem to jeszcze nie jest to, co byc powinno, a mianowicie zbyt duzo tak roznych kolorków. Wiem, ze płyta glowna jest sama w sobie kolorowa, jednak to nie przeszkadza, zebys wybral kolor (lub dwa) dominujacy i go stosowal.

 

Chodzi mi najbardziej o kable - zólte, zielone, czerwone, do tego lekko niebieskie weże.

 

Nikt takze nie wspominal o rezerwuarze i jego mocowaniu. Jakos mi tak nie bardzo pasuje. Moze widok psuja te kable na zdjeciu... Sam nie wiem.

 

To tyle krytyki, zreszta nie martw sie, to takie małe uwagi, ktore sa bardzo subiektywne :)

 

Kilka rzeczy, ktore mi sie podobaja:

- ogolny porzadek w obudowie,

- nareszcie ktos zaczyna stosowac mniejsze weze i zlaczki,

- zestaw skomponowany wydajnie, mysle, ze taki wlasnie jest.

 

Zapomnialem dodac - ja bardziej preferuje wentylatory w topie obudowy, niz w pleksi. IMO wyglada to ładniej, nie wciaga tyle kurzu (jesli komputer stoi na podłodze) i jest wydajniejsze (byl gdzies test). Jedyna wada to to, ze trzeba ciac obudowe.

 

Ocena:

5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa - lubisz małe węże ? jest w nich coś, ale 16mm z dobrą ilością UV i podświetleniem moim zdaniem ładniej wygląda, no i 16ki wydajniejsze... ale oglądałem projekt jakiegoś niemca który zrobił na bardzo cienitukich wężach, też to ładnie wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Wentylatory na 12v nie sa zbyt ciche (podobno 18dB choc mi sie zdaje ze glosniejsze), niedlugo puszcze je na 6v, tylko najpierw zrobie nozki pod chlodnice, tak samo grille musze zamontowac bo niektorzy paluchy wsadzaja w lopatki :D

 

- Rezerwuar potrzebuje jeszcze jedna obejme, bo jest zbyt duze obciazenie a buda jest aluminiowa wiec moze sie powyginac

 

- Niedlugo zamawiam katode uv plyn uv i wentylator 120mm na bok

 

- Zastanawiam sie czy chlodniczki nie przeniesc na gorze na srodek, pod spodem wyciac otwor i zrobic zasysanie, wtedy nie bede potrzebowal nozek bo powietrze bedzie ssalo z budy.

 

- Potrzebuje nowa plexe, jesli dobrze pamietam 35x35cm, gdzie mozna to zalatwic bo u mnie nie ma w sklepach nigdzie :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz dziure w topie i przez nia bedziesz ciagnal powietrze na nagrzewnice to bedziesz podgrzewal troszke nagrzewnice cieplym powietrzem z budy.

 

Jezeli chodzi o plexe.To ostatnio kupowalem ogromny kawalek polistyrenu grubosci 4,75mm i jeszcze sporo mi zostalo.Jak jestes zainteresowany wal na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa - lubisz małe węże ? jest w nich coś, ale 16mm z dobrą ilością UV i podświetleniem moim zdaniem ładniej wygląda

1483809[/snapback]

Lubie małe, bo sie lepiej układają.

no i 16ki wydajniejsze...

1483809[/snapback]

To stereotyp tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest super ale mam jedno zastrzeżenieMIanowicie: według mnie chłodnica nie powinna leżeć na obudowie. Sam tak miałem na początku i efekty były marne, po przeniesieniu jej i położeniu obok budy wydajność wzrosła. Reszta jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no nie wiem czy bedzie podgrzewac chlodnice bo ogolnie w pc temperatura jest niska i jest dosc chlodno...

Temperatura powietrza wyciaganego z obudowy bedzie wyzsza od temperatury powietrza na zewnatrz o pare stopni (ile to zalezy od tego jak duzo i jak bardzo grzejacych elementow masz w budzie).

No chyba ze twoj komp magicznie schladza powietrze do 15 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powietrza wyciaganego z obudowy bedzie wyzsza od temperatury powietrza na zewnatrz o pare stopni (ile to zalezy od tego jak duzo i jak bardzo grzejacych elementow masz w budzie).

No chyba ze twoj komp magicznie schladza powietrze do 15 stopni :D

1484068[/snapback]

No ale tez bez przesady z tym cieplym powietrzem z budy... Fakt - bedzie takie, ale przy stalym wyciagu u gory budy (2x120) mozna spodziewac sie bardzo przyzwoitych rezultatow... po prostu powietrze w srodku nie nagrzeje sie na tyle szybko, zeby wiatraki z chlodnicy nie zdazyly go skutecznie odprowadzic :idea:

Problemem pozostaje natomiast przestrzen pod chlodnica - tam jest zasilacz i napedy... jak tam zmiescic wiatraki :?: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zimny1

fajne zrobione i wogóle

 

kable od tagana ładnie upchniete ja swojich niemoge zmiścic wystaja mi z obudowy :P (codegen midi)

 

 

tylko wykonaj jakies mocowanie nagrzewnicy i rezu i będzie git:)

 

 

  Czy mi sie wydaje czy ty masz złączki na konopie icon_confused2.gif

 

moim zdaniem konopie się sprawdza przecierz nie ma w układzie żadnych żracych substancji no tylko wiadomo walory estetycne nie sa najlepsze

Edytowane przez zimny1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem konopie się sprawdza przecierz nie ma w układzie żadnych żracych substancji no tylko wiadomo walory estetycne nie sa najlepsze

1484258[/snapback]

mi tak jakos konopie nie pasuja do wc/ble:) (ciekawe czy jescze pokost jest)

czemu nie uzyłes teflonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka osiaga wedlug testow ponad 450l/h (wedlug jet-pc).

 

Jesli chodzi o uszczelnianie uszczelnilem tym co mialem pod reka, w moim miescie mozna znalezc co najwyzej NOMI i zreszta w nim nic nie ma co jest potrzebne, jednym slowem kaszana... gdyby bylo OBI lub cos innego by bylo moze lepiej.

 

Moze bude za pewien czas wymienie na jakiegosc szefa wiekszego, szkoda ze nie bedzie aluminiowy... no ale bede mogl zamontowac wszystko w srodku, tylko jeszcze bede musial okno zrobic, jak narazie wiem tyle ze wycinanie dziur nie idzie mi... moze jakbym mial dremelka ale to kolejny wydatek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...