Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Canon A540 - jedyny wybor moim zdaniem. Ta fimra to pionier w fotografii i nikt mi nie powie, ze jest inaczej, typu sony, panasonic. Porownac mozna jeszcze Nikon i Fuji, nic innego. Amen.

Jak kogoś stać na Canona lub inne takie , to niech kupuje , ale jak ktoś ma do wdania 600!! to nie kupi takiego , no chyba że używany , ale ja bym nigdy nie kupił używanego :mur: :lol2: :lol2:

 

 

TO JAK Z TYM SAMSUNGIEM S500 ??!?!?!?!?! BO CHCĘ GO KUPIĆ !!!!!!!

Edytowane przez piotrc00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś stać na Canona lub inne takie , to niech kupuje , ale jak ktoś ma do wdania 600!! to nie kupi takiego , no chyba że używany , ale ja bym nigdy nie kupił używanego :mur: :lol2: :lol2:

TO JAK Z TYM SAMSUNGIEM S500 ??!?!?!?!?! BO CHCĘ GO KUPIĆ !!!!!!!

1. Canona mozna dostac ponizej 600zl

2. TO KUP jak chcesz go kupic :)

 

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfro...7f3e53e637ffcf1

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś stać na Canona lub inne takie , to niech kupuje , ale jak ktoś ma do wdania 600!! to nie kupi takiego , no chyba że używany , ale ja bym nigdy nie kupił używanego :mur: :lol2: :lol2:

TO JAK Z TYM SAMSUNGIEM S500 ??!?!?!?!?! BO CHCĘ GO KUPIĆ !!!!!!!

Nie kupuj wynalazków.

Albo kup i nie zawracaj gitary.

 

 

Jeśli nie pasuje Canon, to poszukaj Olympusa, Minolty, Kodaka, Fuji...

Kup aparat firmy która ma doświadczenie w produkowaniu dobrych aparatów fotograficznych, a nie sprzętu AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK a co powiecie o CANONIE A540 ?? bo dostałem więcej kasy i chcę go nabyć ?!?!?

 

No i czy jakość zdjeć będzie dobra ?? NP w porównaniu z Pentagram optiqe 20EF ;) ??

Edytowane przez piotrc00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten S500 jest na prawdę taki zły?? W sumie już go miałem kupować ale widzę, że nie cieszy się tu dobrą opinią, ale dlaczego?? Jakiś czas temu czytałem "Komputer Świat" i w testach wypadł całkiem przyzwoicie jak na ten przedział cenowy :huh: , więc już sam nie wiem co mam myśleć o tym "wynalazku" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thru.. G3 to naprawde fajny aparacik. Miałem z nim stycznosc zeszłego roku, co prawda nie miałem wowczas bladego pojecia o fotografii, to jednak osoba posiadajaca go owszem. Ja zas widziałem efekty tego fotocyka, ktore były bardzo ciekawe ;) Widziałem własnie aukcje allegro, coz, ja bym sie chyba skusił na ktoras z nich, mimo ze dołączane filtry sa raczej miernej jakosci :P Ale cena za całosc jest niezła porownujac do ktoregos z nowych produktow canona..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syn marnotrawny odswieza ;] calkiem sie nie znam na takich urzadzeniach jak aparaty foto i nie mam aspiracji do robienia artystycznych fot, ot poprostu potrzebuje cykadelko i co kupic wlasnie w okolicach ~600pln? musi byc nowka sztuka (bede potrzebowal fvat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syn marnotrawny odswieza ;] calkiem sie nie znam na takich urzadzeniach jak aparaty foto i nie mam aspiracji do robienia artystycznych fot, ot poprostu potrzebuje cykadelko i co kupic wlasnie w okolicach ~600pln? musi byc nowka sztuka (bede potrzebowal fvat).

Moge Ci polecic Canon'a PowerShot A530, sam go mam i osobiscie jestem bardzo zadowlony, jest to mala zabaweczka, ale wszystko na plus, nie widze w nim zadnych wad... Ale watpie ze go dostaniesz w sklepach, bo dwa tygdonie temu moj Szef wrocil z hurtowni z informacja ze a530 jest wycofywana, bo wchodza nowe modele. Kosztuje 595 zl. A wyzszy mozedl a540 jest lepszy o jeden mbpix i pare [ciach!]l, prawie ze nie waznych w fotografii :>. Kosztuje 750 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 600 zł a530 jest dalej najlepszym wyborem ? Aparat musi być nowy i musi być ze sklepu (jakiś czas temu kupiłem na allegro cyfraka za 500 zł i koleś zrobił niezłego wała, teraz dostałem 300 zł od allegro jako zwrot i chce sobie sprawić wreszcie jakiś aparacik :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak od paru dni tez szukam info n/t cyfraka do kwoty okolo 6 paczek i wychodzi na to, ze ten canon a530 jest najlepsza oferta, praktycznie zdecydowalem sie na zakup tego sprzetu z tym ze canon daje gwarancje na 12 miesiecy co uwazam za duzy minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu sie wszyscy tak zachwycaja tym a 530 :]

Tryb auto sie nie nadaje do niczego - szumy straszne a nie kazdy jest na tyle obeznany zeby dobrze ustawić parametry do zdjęcia.

NA manualu nie szumi w zasadzie tylko na iso 80, a iso 800 to chyba ktos wsadził żeby się smiać z biednych użytkowników ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu sie wszyscy tak zachwycaja tym a 530 :]

Tryb auto sie nie nadaje do niczego - szumy straszne a nie kazdy jest na tyle obeznany zeby dobrze ustawić parametry do zdjęcia.

NA manualu nie szumi w zasadzie tylko na iso 50, a iso 800 to chyba ktos wsadził żeby się smiać z biednych użytkowników ...

Może przedstaw jakąś alternatywę wobec A530? Ten aparat kosztuje 600 zł, to nie Dslr za 3 klocki ma prawo szumieć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Najlepiej by był nowy ze sklepu. Moje wymagania to przede wszystkim makro (porządne zdjęcia z bliska części komputerowych). Na zoomie mi nie zależy zbytnio. Najlepiej by miał ręczną kontrolę nasycenia kolorów i bieli. Praktycznie jestem laikiem w tej kwestii więc będę polegał na forumowiczach :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sklepie nie dla idiotów widziałem Fuji S5600 chyba za 699zł dużo osób go sobie chwali (w tym ja :)), więc jeśli masz ograniczone fundusze będzie on chyba najlepszym wyborem...

 

Dobra spadam z tego działu bo mnie zaraz wyśmieją :lol: :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi tak..

czy jak fotki z A60 zadowalaja mnie ..

to czy A530 bedzie przyzwoitym aparatem? bo a60 juz nie ma .. a ja potrzebuje nowke z fakturka itp..

moge miec a530 za 550zl ..

 

i pytanie dla tych co maja a530.. czy mozna tam fimiki krecic bez ograniczenia czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi tak..

czy jak fotki z A60 zadowalaja mnie ..

to czy A530 bedzie przyzwoitym aparatem? bo a60 juz nie ma .. a ja potrzebuje nowke z fakturka itp..

moge miec a530 za 550zl ..

 

i pytanie dla tych co maja a530.. czy mozna tam fimiki krecic bez ograniczenia czasu?

A530 ma ograniczenie do 3 minut (wierzę koledze na słowo ;) ).

 

Co do aparatu za 600zł ... to powyższy polecam + kartę pamięci.

 

Chaos 550zł powiadasz ? KLIK 500zł :] FotoBasia to bardzo dobry sklep i cenowo bardzo dobrze stoi. Polecam...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A530 ma ograniczenie do 3 minut (wierzę koledze na słowo ;) ).

 

Co do aparatu za 600zł ... to powyższy polecam + kartę pamięci.

 

Chaos 550zł powiadasz ? KLIK 500zł :] FotoBasia to bardzo dobry sklep i cenowo bardzo dobrze stoi. Polecam...

a dzieki .. oblookam ..

hmm do 3min .. kurna.. a co za debilizm nie pozwala im na krecenie filmikow do wypelnienia karty pamieci :(

 

w review tego aparatu znalazlem

"- Movie mode w/sound, 640x480 / 320x240 up to 1GB, 160x120 up to 3 minutes"

 

"You can record movie clips with audio at 640x480 (10 fps) or 320x240 (20fps) resolution, up to 1GB in size. There's also Compact (160x120), Color Accent and Color swap modes, which are great when wanting to be a bit more creative and the Compact mode is perfect for sending clips via email. When using the 160x120 mode you can record up to 3 minutes"

 

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/a530.html

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Canon a430 jesli chodzi o nowe aparaty, bo w uzywanych to juz mozna poszalec.

Nikon robi raczej kiepskie kompakty o ile mi wiadomo, do Samsunga nie mam zaufania a sprzety Sony sa zbyt awaryjne i maja chyba najdrozsze karty pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzieki .. oblookam ..

hmm do 3min .. kurna.. a co za debilizm nie pozwala im na krecenie filmikow do wypelnienia karty pamieci :(

 

w review tego aparatu znalazlem

"- Movie mode w/sound, 640x480 / 320x240 up to 1GB, 160x120 up to 3 minutes"

 

"You can record movie clips with audio at 640x480 (10 fps) or 320x240 (20fps) resolution, up to 1GB in size. There's also Compact (160x120), Color Accent and Color swap modes, which are great when wanting to be a bit more creative and the Compact mode is perfect for sending clips via email. When using the 160x120 mode you can record up to 3 minutes"

 

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/a530.html

A nie masz możliwości pójść do najbliższego sklepu i zobaczyć na ile te filmiki nagrywa ? :) Jeśli nie masz u siebie w mieście nic z A530 to ja popatrzę u siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież jak wół pisze że możecie nagrywac do 1GB!!!! Jest poprostu druga rozdzielczosc 160x120 do nagrywania krotkich filmow do przeslania via mail i te krotkie filmy są do 3 minut, w tych wiekszych rozdzielczosciach 640x480 (10 fps) or 320x240 (20fps) możecie nagrywać do 1GB. Czytajcie co tam jest napisane....

 

P.S.

Mam samsung s500, aparat nie robi przepieknych zdjęć ale naprawde foty są przyzwoite. Ale po prostu, jakby to powiedziec, jade ze kartą nawet na krotki wypad i mam karte pelną kilkuset zdjęc. Dlaczego? Bo 2,5calowy wyswietlacz oraz szybki autofocus i ładownie lampy poprostu daje duzą przyjemnosc z robienia zdjec.

 

Aparat ma naprawde szybki procesor (nie to nie jest mania) i mozemy bardzo szybko przewijac zdjecia, operować menu i ogladac filmy które możemy kręcić w rozdzielczosci 640x480 ale 30FPSÓW! Takie filmy na telewizorze dają złudzenie że są krecone są przez kamere.

 

Naprawde polecam, fajna rzecz... Bardzo przyjemny w użyciu aparacik i niedrogi. A zdjęcia myślę że dla wielu będą wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych kilka zdjęć z Canona A530 (kompresja -> rozmiar<1mb, bez obróbki):

 

1. F/2.6, 1/60 s, iso 100 lub 200 (manual, makro o ile pamiętam)

Dołączona grafika

 

2. F/5.5, 1/159 s (a automata, bez makro)

Dołączona grafika

 

3. F/2.6, 1/1002 s, iso [chyba] 80 (manual, makro)

Dołączona grafika

 

4. F/2.6, 1/60 s (automat)

Dołączona grafika

 

5. F/2.6, 4 s, iso pewnie 100 (manual)

Dołączona grafika

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych aparatach:Nikon COOLPIX L2 i Samsung Digimax S600. Który z nich jest lepszy?? I takie pytanie na marginesie czy za cenę do 600zł mogę liczyć na taką funkcje jak jakikolwiek stabilizator obrazu, czy w tym przedziale cenowym nie znajdę??

Z góry thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon nie ma zbyt dobrych notowan w kompaktach, ale z dwojga zlego to chyba lepszy od Samsunga.

Stabilizacja obrazu jest w Panasonicu Lumix DMC-LZ3 ostatnio kupilem go dla kumpla w Pixmanii za 660zl ale juz podrozal i chyba lepiej go kupic w Avansie tam go widzialem za 699zl w sklepie nie dla idiotow kosztowal 899zl...

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego polecanego A530 ;]

 

w caly zestawie, za ciekawa cene :D :

post-12671-1170275904_thumb.jpg

 

jest to moj pierwszy wlasny aparat cyfrowy, wiec porownywac nie mam z czym. Patrzac na moje wymaganie i zastosowania to zrobilem dobry wybor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi jakis aparacik w tej cenie (moze byc troszke drozej), zeby robil bdb filmiki w 640x480 30fps, na filmikach bardzo mi zalezy, ale zdjecia rowniez musza byc przyzwoite. Co eksperci doradzaja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego polecanego A530 ;]

 

w caly zestawie, za ciekawa cene :D :

obrazek

 

jest to moj pierwszy wlasny aparat cyfrowy, wiec porownywac nie mam z czym. Patrzac na moje wymaganie i zastosowania to zrobilem dobry wybor ;)

Zdradzisz, gdzie go nabyłeś? Bo u mnie w mieście wołają za niego 555 ziko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...