Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wracajac do tematu postu, Fujifilm FinePix F20 wydaje sie byc dosc ciekawa propozycja.

czy jest jakas osoba ktora miala stycznosc z tym fuji i moze napisac cos ciekawego na jego temat ?

ponizej małe info n/t cyfraka (:

 

 

 

Ważniejsze parametry techniczne

 

 

Producent: Fujifilm

CCD Sensor; 1/1.7-inch Super CCD HR

Efektywna liczba pikseli: 6.3 miliona, interpolowane do 12.6 miliona

Max. rozdzielczość: 2848x2136

Wyświetlacz LCD: 2.5 cala, 230 tys. pikseliTFT kolorowy LCD

Zoom optyczny: 3x (ekwiwalent 36-108mm)

Jasność optyki: 2.8-5.0

Nastawy ekspozycji: auto, programy tematyczne, preselekcja czasu, preselekcja przysłony

Format zapisu danych: JPEG (Exif 2.2), AVI (film), WAV (dzwięk)

Film: TAK, 640 x 480 z prędkością 30 kl./sek.

Dźwięk: TAK, do filmu, notatki głosowe

Zdjęcia seryjne: TAK, 2.2 klatki / sek. pierwszych lub ostatnich 3 zdjęć w serii

Pamięć: xD, 10 MB pamięci wbudowanej

Czułość: auto, 100, 200, 400, 800, 1600, (2000 - w trybach Anti-blur i Natural Light )

Złącza: USB, AV, zasilające

Stabilizacja obrazu: TAK, Anti-blur

Polskie menu: NIE

Makro: TAK, 3cm

Zasilanie: akumulator dedykowany, litowo-jonowy NP-70 (ok. 300 zdjęć ), zasilacz AC-5VC (w zestawie)

Wymiary: 9.3(szer.) x 2.6(głęb.) x 5.6(wys.) cm

Waga: 150g (bez akumulatorka i karty)

Data prezentacji: lipiec 2006

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie miałem kupić a530 ale zobaczyłem tego Fujifilm f20. No i naprawde robi bardzo dobre zdjęcia nawet przy iso 800. Ma tylko jedną wadę, no może dwie: abberacje chromatyczne, ale bez problemu da sie je usunąć PS i nieszczęsne karty xD:/. Z tego co szukałem/przegladałem to na jednym forum jest szczególnie polecany ...

Co do ceny to można na pixmanii kupić za ~670

 

Test Aparatu - LinK

 

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez naczytalem sie n/t f20, w poniedzialek przywozi mi go kurier, co do kart to fakt, za 1GB trzeba dac 85zł ale cos kosztem czegos, np nie trzeba kupowac akumulatorkow ani ladowarki bo w standardzie ma swoj akumulatorek. co do porownania go do a530, nie bede tego robil bo wlasciciele canonow by sie obrazili czy cuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie przymierzam do kupna aparatu , temat spadł mi jak z nieba

czytajac wasze wypociny skłaniam się do tego canona i fuji ...

>>> troche z innej beczki co sądzicie o uzywanych aparatach z allegro ( mozna dostac całkiem nieżle cuda do 600 zł) lub

takich tworach jak Practica na papierze funkcje ma dosyc spore..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie przymierzam do kupna aparatu , temat spadł mi jak z nieba

czytajac wasze wypociny skłaniam się do tego canona i fuji ...

>>> troche z innej beczki co sądzicie o uzywanych aparatach z allegro ( mozna dostac całkiem nieżle cuda do 600 zł) lub

takich tworach jak Practica na papierze funkcje ma dosyc spore..

ja nigdy bym nie kupil uzywanego aparatu, optyka ma to do siebie ze jest delikatna, nie masz nigdy pewnosci co sie dzialo z cyfrakiem w rekach poprzedniego wlasciciela

 

Powiedzcie mi, czy opłaca się dokładać do f30 zamiast f20 ?

 

Tak w ogóle to co jest byłoby lepszym wyborem f20 czy a530 ?

f30 w porownianiu do f20 ma: lepszy troszeczke wyswietlacz, lepszy akumulatorek, mozliwosc manipulowania czasem preselekcji przeslony. cena jednak sklonila mnie do f20 ktorego to od okolo 2 godzinek posiadam :D

 

co do wyboru a530 vs f20 to decyzje musisz podjac sam i nie bedzie ona latwa ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie odstraszaja cie jego rozmiary to bezapelacyjnie jest to jedna z ciekawszych propozycji w tym przedziale cenowym (moja opinia wysnuta jest na podstawie przestudiowania paru for tematycznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość fakt spora, jednak ostatnio opatentowałem chowanie go do kieszeni kurtki :] Zdjęcia bardzo dobre. zoomik się przydaje (jak jesteś chłopakiem to wiadomo). Karty XD dla mnie cena nie była straszna (180zł za 1GB), w porównaniu z SD ELITE PRO znacznie szybszy zapis. szumy... dopiero iso 800 można się czepiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary mi nie straszne, bo i tak w domu będą dwie cyfrówki (mały,stary, ledwo zipiący HP M407, ale jeszcze daje rade). Także nic lepszego od s5600 w tym przedziale nie znajdę ? Pytam bo jeszcze chce się upewnić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeron ... i jak pierwsze wrażenia z f20 ?? Ja w tym tygodniu zamówie :]

nie mialem za bardzo czasu jeszcze na wieksze testy.

aparat prezentuje sie bardzo solidnie, menu jest b.intuicyjne, filmy wychodza dobre.

ponizej probka malego makro :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wyborze nowego A530 kontra używany fuji E550 ?

 

Na allegro pojawiły się ostatnio E550 używane w dobrej cenie 470zł i w większych ilościach, tak się zastanawiam czy warto się nimi zainteresować

 

E550 test

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/fuji_e550.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wyborze nowego A530 kontra używany fuji E550 ?

 

Na allegro pojawiły się ostatnio E550 używane w dobrej cenie 470zł i w większych ilościach, tak się zastanawiam czy warto się nimi zainteresować

 

E550 test

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/fuji_e550.html

wyzej wspominalem, nie kupil bym uzywanej cyfrowki majac wiecej niz 500zł na aprat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzej wspominalem, nie kupil bym uzywanej cyfrowki majac wiecej niz 500zł na aprat :]

chodzi o taki wynalazek:

http://www.allegro.pl/item180348910_fuji_f...m_gw_f_ra_.html

 

czy warto ? niby 12 miesięcy gwarancji, aparacik chyba wyraźnie lepszy od A530 a cena atrakcyjna...

3 lata temu kupiłem używany fuji i byłem z niego więcej niz BARDZO zadowolony, dlatego nie boję się kupna używanego...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jako że jak coś kupuję, to wpierw pytam się o wszystko na naszym cudownym forum, to czynię to i tym razem.

Otóż chce kupić aparacik w cenie do 600zł(powiedzmy że delikatnie mogę przekroczyć tą cenę).

I mam dylemat między:

Olympusami FE-170/190/210 a Canonem A530

a po przeczytaniu kilku stron zastanawiam się nad tym Fuji F20(no ale on jest widać droższy) /s5600 odpada ze wzgledu na cenę i rozmiary, chcę coś poręcznego, bo nie jestem wymagającym fotografem:D /.

Fotograf ze mnie marny, ale jak już coś kupić, to coś dobrego w danym przedziale cenowym.

Więc proszę o pomoc. B-)

Oczywiście możecie mi polecić coś innego. np Samsunga, HP(ja jestem zielony w tym temacie :mur: ).

 

PS Kolega poleca mi Olympusa.........

Edytowane przez manieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meeron a sprawiłes sobie jakis pokrowiec do F20 :D

takie se kupilem (:

2555284[/snapback]

Fotograf ze mnie marny, ale jak już coś kupić, to coś dobrego w danym przedziale cenowym.

Więc proszę o pomoc. B-)

tymbardziej nakłaniam do f20 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron -> Można by poprosić o jakieś sample wyższych ISO (400,800) w cieniach ? oczywiście cropy :)

 

Co do tematu ... F20 ma jedną ciekawą rzecz ... matrycę :] która (tak sądzę) da ładniejszy obraz. :)

 

A kolegi od Olympusa się nie słuchaj ... bierz Fuji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso 800

.... iso 800 zaakceptowal :)

heh to mi się podoba :) właśnie dlatego chyba kupie uzywany fuji E550 w ktorym tez na ISO800 wychodzą przyzwoite zdjęcia :-P

 

a jak z aberracjami ? bo czytałem w niejednym tescie ze fujiki pod tym względem wypadają słabo...

http://www.steves-digicams.com/2007_review...es/dscf0024.jpg

 

 

oraz jak z żywotnością akumulatorów ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy iso 400 aparat wyswietlal komunikat w postaci wykrzyknikam swiadczy to o zle dobranych parametrach. iso 800 zaakceptowal :)

najs :) dzięki bardzo za sample :) innym też się pewnie przydadzą. :) Rzeczywiście niskie te szumy na iso 800 jednak "rozmazujący" soft Fuji daje się odczuć. ;) Ale i tak jest good :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aberracje niestety występują

statystycznie co setne zdjęcie można "zepsuć" :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

@manieczka:

tego fuji mozna wyrwac za troszke ponad 600zł, poszukaj na tej stronie jest link do sklepow

czy on jest o wiele lepszy od tego canona a530 ? - osobiscie mysle ze nie jest wiele lepszy od tego canona :)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie przymierzam do cyfrowki i najpewniej bedzie to FUJI F20 :)

mialem juz raz kontakt z aparatem FUJI, bardzo pozytywny, na uwage szczegolnie zasluguje aluminiowa obudowa

 

Tylko jeszcze jedno pytanko, w zestawie nie ma zadnej karty pamieci?

Jest tylko wbudowane 10MB?

Czyli stowka na karte jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aberracje niestety występują

statystycznie co setne zdjęcie można "zepsuć" :lol:

ja tylko się dziwię: skoro kolejne fujiki maja problemy z aberracjami a mozna je zniwelować byle programikiem to dlaczego procesory takich aparacików nie mają wbudowanej funkcji włączanej np w menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S-I-D

opowiadaj jak pierwsze wrazenia :,)

 

@Marcin_gps

zgadza się, jest wbudowane 10mb a o reszte trzeba sobie zadbac kupujac kartę

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...