Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki aparat do 600zl moglibyscie polecic ?

 

Myslalem nad SAMSUNG'iem S700 a Canon'em A550 i Fuji F20 a moze calkiem cos innego ?

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat do 600zl moglibyscie polecic ?

 

Myslalem nad SAMSUNG'iem S700 a Canon'em A550 i Fuji F20 a moze calkiem cos innego ?

Samsunga sobie daruj <_< Ja bym bral F20 ale A550 tez dobry - ktory nie wezmiesz bedziesz zadowolony - jak na miare takiego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad aparatem cyfrowym do 500 zeta z karta lub bez.

Moje typy to Panasonic LS60, Nikon L11, Samsung s7xx.

Czy moze polecicie cos innego? Interesuja mnie aparaty na 2xAA i karty SD. Dodam jeszcze ze to bedzie moj pierwszy aparacik ;) i bedzie sluzyl calkowicie do robienia amatorskich zdjatek na jakis tam wypadach za miasto, czy zjazdach rodzinnych (uwiecznienie chwili :D )

Pozdrawiam

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykly amator nieznajacy angielskiego poradzi sobie z obslugą i menu, aparatu Fuji F20?

Czy jest jakiś soft który pozwoli wgrać język polski do aparatu, czy lepiej dać sobie z tym modelem spokój i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np A550 z polskim MENU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykly amator nieznajacy angielskiego poradzi sobie z obslugą i menu, aparatu Fuji F20?

to zalezy od osoby, moja matka siedzi 7 lat przed komputerem a nadal nie potrafi go włączyć :|

 

Czy jest jakiś soft który pozwoli wgrać język polski do aparatu, czy lepiej dać sobie z tym modelem spokój i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np A550 z polskim MENU?

polskie menu nic nie gwarantuje w kwestii obsługi :) wręcz powiem odwrotnie: canon ma imo gorsze menu - mniej czytelne niz fujik, w trybie auto nie potrzeba praktycznie żadnej znajomości języka ...

 

 

 

BTW aparatu w cenie do 600zł: w Mediamarkt na wyprzedaży będzie SAMSUNG S850 549zł - to dobra oferta :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trybie auto nie potrzeba praktycznie żadnej znajomości języka ...

Czyli w Fuji F20 ustawiam auto i robi mi zdjecia bez zadnego kombinowania w kazdych warunkach, zarówno ciemnych pomieszczeniach jak i na zewnątrz?

BTW aparatu w cenie do 600zł: w Mediamarkt na wyprzedaży będzie SAMSUNG S850 549zł - to dobra oferta :)

Czy ten aparat to lepszy wybór niż F20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Fuji F20 ustawiam auto i robi mi zdjecia bez zadnego kombinowania w kazdych warunkach, zarówno ciemnych pomieszczeniach jak i na zewnątrz?

teoretycznie tak bo auto to AUTO :) czasami tylko można skorygować ustawienie ISO i to wystarcza

Czy ten aparat to lepszy wybór niż F20?

NIE ale samsung ma kilka zalet vs fujika:

+ma jaśniejszy obiektyw mimo większego zooma x5

+jest na 2 zwykłe paluszki a nie wbudowany akumulator

+lepsze filmiki z dobrą kompresją

+oba duże matryce niewiele szumiące na ISO400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

NIE ale samsung ma kilka zalet vs fujika:...

Nie dodałes nośników, xD są troszkę kłopotliwe, ostatnio próbowałem odczytać mojego 2GB xD-H FUJI na jakimś czytniku u znajomych i ... kupa, nie wykrywało tak pojemnej karty typu H - a 512MB też H od Sandiska bez problemu. :rolleyes:

 

PS

Poza tym cena nośników - jak ktos szuka budżetowego aparatu to i pewnie tańszych nośników wolałby uzywać. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak intensywnie będziesz męczył aparat, bo jak okazjonalnie i nie zamierzasz robic sesji po kilkaset zdjęć to IMO FUJI może być. Razem z nim dostajesz aku. + zasilaczo-ładowarkę, więc tak na prawdę różnica w cenie tych aparatów będzie mniejsza (do CANONa musisz dokupić aku./baterie i ładowarkę). Dlatego pytam jak intensywnie chcesz korzystać z aparatu - bo dodatkowy aku. FUJI + stacja ładująca (niezalezna od aparatu) to znacznie większy wydatek niż 2 dodatkowe aku. R6 (do Canona) bo ładowarke i 2 aku. i tak musisz kupić.

 

Tak obiegowo (chodzi o opinie) - pamiętaj w CANONie matryca bardziej szumiąca, w FUJI większe aberracje.

 

PS.

Jakie te karty w zestawie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z nim dostajesz aku. + zasilaczo-ładowarkę, więc tak na prawdę różnica w cenie tych aparatów będzie mniejsza (do CANONa musisz dokupić aku./baterie i ładowarkę). Dlatego pytam jak intensywnie chcesz korzystać z aparatu - bo dodatkowy aku. FUJI + stacja ładująca (niezalezna od aparatu) to znacznie większy wydatek niż 2 dodatkowe aku. R6 (do Canona) bo ładowarke i 2 aku. i tak musisz kupić.

 

Tak obiegowo (chodzi o opinie) - pamiętaj w CANONie matryca bardziej szumiąca, w FUJI większe aberracje.

 

PS.

Jakie te karty w zestawie :?:

Chyba źle cos zrozumiales w moim wczesniejszym pytaniu, bo to Canon wychodzi mi o 100 zł taniej od Fuji i chodzi mi o to czy warto te 100 zł doplacać do Fuji.

Chodziło mi o zestawy F20+1GB xD vs A550+1GB SD, różnica w cenie to ok 100 zł na niekorzyść Fuji.

Canon jest na: 2x AA.

To AA to jakies akumulatorki czy baterie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle cos zrozumiales w moim wczesniejszym pytaniu, bo to Canon wychodzi mi o 100 zł taniej od Fuji i ...

Canon jest na: 2x AA.

To AA to jakies akumulatorki czy baterie?

Ad 1 - chyba nie doczytałes o co mi chodzi - do FUJI nic nie musisz już dokupować (masz w komplecie akumulator litowo-jonowy NP-70 + zasilaczo ładowarkę AC-5VC), a do CANONa musisz dokupić albo baterie (powodzenia) albo akumulatorki + ładowarkę (nie pisałes że to jest w komplecie z aparatem) więc suma-sumarum może wyjść że CANON będzie droższy (jak kupisz fajne aku + szybką ładowarkę)

 

Ad 2 - AA to jest wielkość (typ) ogniwa czyli po naszemu R6 (inne popularne w aparatach ogniwa R03 = AAA) - a czy kupisz akumulatorki + ładowarkę, czy wiaderko baterii ;) to juz Twój biznes

 

tu wszytko n/t typów Bateria_ogniw

 

o wyborze akumulatorków masz cały temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=205671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji f20 : aparat 560 zł + 1GB karta 90 zł + ładowarka i baterie 60 zł = 710 zł

 

Canon A550 : aparat 560 zł + 1GB karta 40 zł + ładowarka i baterie 60 zł = 660 zł

 

wcześniej o tym pisałem, różnica wynosi 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

wcześniej o tym pisałem, różnica wynosi 50 zł

chyba 10 PLN :P bo

Canon A550 : aparat 560 zł + 1GB karta 40 zł + ładowarka i baterie 60 zł = 660 zł

Fuji f20 : aparat 560 zł + 1GB karta 90 zł = 650 zł

 

a dlaczego tak :rolleyes: odp. znajdziesz w moim poprzednim poście :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 10 PLN :P bo

Canon A550 : aparat 560 zł + 1GB karta 40 zł + ładowarka i baterie 60 zł = 660 zł

Fuji f20 : aparat 560 zł + 1GB karta 90 zł = 650 zł

 

a dlaczego tak :rolleyes: odp. znajdziesz w moim poprzednim poście :razz:

Po co mialbym kombinowac jakies akumulatory i ladowarki do CANONa, jak moge kupic baterie i miec spokój, lepsze baterie na dlugo powinny wystarczyc. A co do ceny. to canona moge miec taniej niz tutaj piszecie i wychodzi mi wtedy calosc 100 taniej niz fuji, dlatego pytam czy warto dokladac, 100 aby kupic fuji. Co bedzie mialo lepszy stosunek jakosci do ceny przy tej różnicy cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mialbym kombinowac jakies akumulatory i ladowarki do CANONa, jak moge kupic baterie i miec spokój, lepsze baterie na dlugo powinny wystarczyc...

Powiedz mi że żartujesz :unsure: jeżeli jednak nie i wolisz wiadro baterii zamiast kompletu ładowarka + 2 aku. R6 to ja się poddaje ... i proponuję rzuć monetą. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mialbym kombinowac jakies akumulatory i ladowarki do CANONa, jak moge kupic baterie i miec spokój

zobaczysz jak zeżre baterie po 30 fotkach i będziesz musiał kupic nowe to odechce ci sie takich pomysłów :)

 

moj fujik e550 na zwykłych alkalicznych GP po 2zł sztuka zrobi ~20fotek, nigdy nie testowałem jakis specjalnych foto baterii ale na tych zwykłych alkalicznych napięcie szybko siada i aparat się wyłącza mimo ze same baterie wsadzone do latarki świeca jeszcze bardzo długo

 

gdyby aparat był na 4 sztuki AA to jeszcze byłby sens

 

jak baterie to SANYO ENELOP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ostatnich stron tematu skłaniam się bardzo ku Fuji F20

 

Kupował go ktoś w sklepie podanym przez gmfriend'a ?

Cena jest bardzo niska, do tego kupi się karte i mieścimy się w 600zł.

 

Aparat będzie robił dobre zdjęcia na dworze, w pomieszczeniach ? Jak z odwzorowaniem kolorów ? Chodzi o to, aby zdjęcia nie były "blade".

 

Do tego pytanie, czy ten aparat zrobi np. takie zdjęcie, jak podał kolega kilka stron wcześniej ?

 

Dołączona grafika

 

Nie mogę też doszukać się żadnego testu z duzą ilością fotek, ani też żadnego filmiku.

Jest ktoś kto wstawiłby kilka fotek + filmik ?

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...