Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam pytaniei zresztą problem bo nie za bardzo się na tym znam. :oops: Siostra jedzie na wycieczkę ma też urodziny. Jki aparat do 500 no 550 zł kupić?

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=FUJI+FINEPIX+S5800

http://www.allegro.pl/item392955965_aparat...wys_gratis.html

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CANON+A590

Czy któryś jest kicha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam aparatu za ok. 500-600 zł. Będzie on wykorzystywany jako aparat "rodzinny" (cała wspaniała rodzinka, czyli focenie tylko na AUTO), ale także do czegoś "ambitniejszego" ( :wink: ) przeze mnie. Zastanawiałem się na Canonem a720is, Fuji S5800 (no właśnie, jak tu jest z kartami pamięci?) i Samsung L74 Wide. Co wybrać? W grę wchodzą tylko nówki.

Edytowane przez kawczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu tez sie dlugo zastanawialem ,

w tamtym czasie w swojej klasie cenowej (180£ )najlepszy byl Canon 720IS

wiec go kupilem , powiem ze do dzis jestem z niego zadowolony .

 

Cyrkiel

juz 720IS nie nalezy do malych aparatow , ale Fuji S5800 nie miesci sie w zadnej kieszeni

 

 

2 lata temu Mialem Samsunga L60 ,optyka do kitu nieporownywalnie slabsza od tej w Canonach ,

soft w kamerze robil rozne jaja z kompresja zdjec .

Jedyn plus cyfrakow Samsunga to mozliwosc nagrywania calkiem przyzwoitej jakosci filmow

z kompresja MPEG4 srednio od 20 do 40MB/minute nowsze modele w 800x600 przy max jakosc i biora wlasnie 40MB/minute

 

Samsung niech sie zajmuje LCD i kamerami video to bedzie git

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzinny aparat polllleciał na dno przepaści w naszych pięknych górach, więc muszę coś kupić na szybko za ok 500zł...

Zastanawiam się właśnie nad Canon A590 IS - dobre opinie serii A5xx i ma wszystko czego potrzebuję tylko ten wyświetlacz troszkę archaiczny się wydaje: Liczba pikseli na LCD 115.000 - czy to nie za mało?

W grę wchodzi jeszcze Panasonic Lumix DMC-LZ8 ale tu znowu przeważają negatywne opinie co do tragicznego odszumiania matrycy... ale za to wyświetlacz: Liczba pikseli na LCD 230.000 - no to jest już dobrze

 

Byłem zdecydowany na Canon'a, ale już sam nie wiem - im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie

Panas. to stosunkowo świeża konstrukcja i poza szumami to jest to raczej udany model. Canon jest dużo starszy i stąd ten raczej "lichy" wyświetlacz (o wizjerku nie wspominam nawet).

 

Moje pytanie: czy warto dla lepszego wyświetlacza i troszkę nowszej technologii ładować się w Panasonic'a? Dla mnie Panas. to elektronika użytkowa, a nie fotografia. Co innego Canon - klasa sama w sobie w tej dziedzinie, więc??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na Canon A720IS, ale w komputroniku pisze, że produkt wycofany ze sprzedaży. Nie przejmować się tym, czy szukać innego aparatu do 600 zł. (zdjęcia typowo rodzinne, wycieczki itp, musi być nowy).

 

Edit: literówki

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na Canon A720IS, ale w komputroniku pisze, że produkt wycofany ze sprzedaży. Nie przejmować się tym, czy szukać innego aparatu do 600 zł. (zdjęcia typowo rodzinne, wycieczki itp, musi być nowy).

 

Edit: literówki

ja bym sie nie przejmowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrkiel

 

Można wiedzieć dlaczego sprzedałeś A720IS ? Przeszedłeś na coś lepszego?

 

P.S. Jest znacząca różnica między A720IS, a A590IS/A570IS ?

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca ta sama, 720 ma 6x zoom, na papierze makro od 1cm (590 od 5cm) 720 ma ciut lepszy obiektyw, jasniejszy i nagrywa filmiki w VGA 30fps, a 590 w 20fps. 590 jest też trochę lżejsza.

Czyli znacząco to w sumie tylko obiektyw jest różnicą i makro może być odczuwalne. Ja właśnie kupiłem A590, bo niestety w US A720 już jest nie do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, co kupić... potrzebuje coś kupić moim rodzicom na wyjazd wakacyjny, cos do 600pln, cos mającego mozliwośc jakichś ustawień manualnych (starszy kiedyś sporo fotografował w czasach "niecyfrówkowych" i do dziś w okolicach wakacji odgraża sie że kiedyś kupi jakaś cyfrową lustrankę - ale to inna historia) a jednocześnie z niezłymi zdjeciami z automatu. Kusi mnie a590is mozna go dostać za 399pln ale czy moze jest cos ciekawszego w tym przedziale do czego warto dołozyć te 200pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o sony w150 ? potrzebuje aparaciku ogolnie na wakacje ! czasami na wykladach jakis tekst ;) i ogolnie imprezy okolicznosciowe...

 

Przydalaby sie dobra jakosc zdjec po "wywolaniu"... oraz ladne przejrzyste zdjecia na kompie

 

czy w tym aparacie jest to realne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje aparatu ( nie chce żadnych z lufą bo ich wielkość mi przeszkadza ) . Obecnie mam panasa dmc-ls1 i jest on dość cienki w robieniu zdjęć a swoje lata też ma. Radzi sobie ok w świetle dziennym natomiast podczas pykania zdjęć PC ( dużo rodzai świateł ) i podczas wychwycenia światła uv wygląda to marnie. Kwota 500zl nie jest ostateczna jeśli warto będzie dołozyć to dołożę pieniędzy. Czekam na konkretne propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sx100 w sumie to iten a720is byłby konkretny. Macie może jakieś fotki wykonane przez te aparaty? Mile widziany PC czy coś takiego ;]

 

BTW warto kupywać używany aparat? Oczywiście jeśli jest zadbany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fotki z 720`stki, jakie bys nie chcial. podaj maila to moge ci cos wyslac.

tu jest kilka fotek co kiedys robilem http://xkrzyss.fotosik.pl/albumy/440777.html http://xkrzyss.fotosik.pl/albumy/438481.html

 

linki poprawione

Edytowane przez krzyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wydają się ciekawe z tego a720 lecz stoję przed wyborem między sx100 a a720is. Sx jest chyba troszkę tańszy i w kolorze czarnym całkiem przyzwoicie wygląda. Co wybrać? Oba wydają się okej według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sx100 jedynie czego bym sie obawial to otwieranej lampy blyskowej. Zdjecia z obu aparatow beda praktycznie identyczne, bo nie sadze aby konstrukcja byla rozna, lecz sx100 ma zoom 10x a 720 6x.

Wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...