Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym kupic cyfroweczke moj budżet to max 500 pln zastanawiam sie nad Canon A590(do tego rozne kombinacje karta ladowarka itp.) a Panasonic LZ8(tez rozne zestawy) no albo jakis Sony czy warto to <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ? A jesli nie to czy jest cos innego, lepszego, na co warto zucic okiem??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam aparatu za ok. 600 zł - w razie potrzeby, mogę dopłacić jakąś stówę :wink:

Ma to być 'aparat domowy', ale także narzędzie amatora z zacięciem do fotografii.

Rozpatruję:

Fuji S1000fd

Sony H10

 

Chciałbym, żeby można było używać na nim filtrów, i raczej chciałbym, by miał wizjer. Jeśli macie inne typy, to ofkors też wchodzą w grę :wink:

Jest tylko jeden warunek - aparat musi być NOWY (niestety :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no serio...a jakbyś kupił kamerę to narzekałbyś na brak funkcji robienia zdjęć?! Do choler* o aparatach tu mówimy, ciesz się że w ogóle da radę film zrobić ;]

 

@Kawczak, imho fuji. Styku nie miałem i przyznaję, że powielam opinię, ale na szczęście wielu. Chwalony i polecany więc czemu nie.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Potrzebuje fajny aparat kompaktowy w cenie ~~400-600zl. Im tanszy tym fajniej. Musi być nowy. Poprzednio mialem dsc-w55 i mial swoje ułomności. Chciałbym by aparat miał jakies opcje nastaw.. przysłona itp. Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) bardzo ciekawe propozycje . Aparaty z resztą do siebie podobne pod wzgledem technicznym ;)

 

[+]

Canon wydaje mi sie, ze bedzie lepszy. Jak myślicie? Ten czy może znajda sie jeszcze jakies inne opcje ?

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, Panasonic ma natomiast szerszy kąt, co ponoć jest wyraźnie widoczne w pomieszczeniach kiedy łatwiej jest objąć więcej ludzi. Ja w sumie stoję przed podobnym wyborem i te dwa aparaty wydają się być naj :)

 

Zostanie chyba pójść do Media i wymacać, który będzie lepiej pasował do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO RAWy to taki troche pic na wode - wgralem CHDK do Canona S2 IS i zrobienie czegokolwiek w tych RAWach wymagalo strasznie duzo zabiegow wstepnych (grzebanie w menu aparatu, konwersja do DNG, bo standardowo sa w jakims murzynskim formacie) - na tyle duzo, ze mnie to skutecznie zniechecilo i olalem temat (a robienie w RAWach nie jest mi obce).

 

Co do szerokiego kata - ja bym szukal czegos z porzadnym szerokim katem - 26 czy 28mm, choc 32 to i tak niezle jak na kompakt. Niestety, takich kompaktow jest niewiele i sa drogie (z tysiac zlotych), w zalozonym budzecie miesci sie chyba tylko Samsung L74 (obiektyw o odpowiedniku 28-100mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka :)

Potrzebuje jakiegoś aparatu dla dziewczyny. Musi być nowy. Najlepiej jakby automat był w miarę dobry, bo w innych trybach to ona raczej zdjęć robić nie będzie... Wielkość aparatu też ma znaczenie, czym mniejszy tym lepszy :) Budżet to 600 zł wliczając kartę pamięci (jakieś 2gb albo 4gb). Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tanio można dorwać nowe aparaty Sonego z serii H? Ktoś tu napisał, że H10 ~600zł tylko gdzie? Jest jakiś okres czasu w którym bardziej opłaca się kupować aparaty ze względu na cenę? Czy jakieś inne aparaty w tych cenach są godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na samym dole aukcji napisane o 12 miesięcznej gwarancji ;)

 

A ten aparat to zwykły przeciętniak jak wszystko co nowe w tej cenie. Cokolwiek (nowego) byś kupił za te pieniądze, będzie robiło zdjęcia o podobnej jakości.

 

Zaletą tego modelu jest szerszy kąt niż u konkurencji (32mm) i pięciokrotny zoom optyczny.

Edytowane przez siebek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam zamiar kupić nowy aparat jako że ni chcę śmiecić forum to napisze to tu. Rozważałem nad kupnem kompaktu lub lustrzanki. Wybrałem kompakt bo stwierdziłem że jak dlamnie jest to za szybko kupować lustrzankę a po za tym to wpierw muszę sie nauczyć robić zdjęcia. Cena max na którą chciałbym kupić aparat to 1200zł. Rozwarzam pomiędzy takimi aparatami: NIKON Coolpix L100 ;NIKON COOLPIX P80 ; PANASONIC LUMIX DMC-FZ28 ; SONY H9. Jak narazie to stawiam na DMC-FZ28.

Proszę o porade który z nich mam kupić.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam małego kompaktu ze stabilizacją obrazu do 600zł - mam aparat który jest już dość stary - zajmuje też sporo miejsca dlatego potrzebuje coś małego co będzie robić przyzwoite zdjęcia - zaznaczam iż nie mam ambicji zostania profesjonalnym fotografem - potrzebuje coś do dokumentowania wakacji - kluczowym kryterium jest rozmiar, następnie jakość a potem cena - fajnie by było gdyby aparat miał wbudowany aku...

 

pozdrawiam i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam kompaktu do 600zl, podstawowe kryterium to jakosc zdjec z automatu, bo bedzie on sluzyl starszej osobie, ktora ledwo ogarnia wlaczanie i wciskanie spustu Dołączona grafika

przeznaczenie to glownie fotki na imprezach rodzinnych

zasilanie akumulatorowe

Edytowane przez wiarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przez 5 lat służył mi legendarny wręcz w swej klasie i przedziale cenowym Canon PowerShoot A560.

Niestety, aparat coraz częściej mnie zawodzi i nie spełnia już mych wymagań...

 

W związku z tym, poszukuję nowej cyfrówki do kwoty 500zł (bez akcesorii).

Aparat ma być uniwersalny - najczęściej różnego rodzaju wydarzenia - imprezy, wycieczki (przyroda, ludzie, krajobrazy). Ogólnie bez konkretnego ukierunkowania czy mocno sprecyzowanego wymagania na poziomie profesjonalisty.

 

Dużą wagę przywiązuję do filmów. W związku z tym, niezbędna jest jakość nagrywania HD. Mile widziany zoom przy kręceniu. Ponieważ bardzo doskwiera mi obecnie brak stabilizatora obrazu, dorzucam też takie kryterium.

 

Trochę już zdjęć narobiłem i niekiedy bawiłem się półmanualnym trybem w Canon'ie A560, dlatego fajnie byłoby mieć pełny manual w nowym aparacie. Proszę nie wytykać że określenia "uniwersalny" i "manualny" do siebie nie pasują. Nie chodzi mi o jakieś profesjonalne fotografowanie czy super zaawansowane nastawy. Po prostu pełny automat po 5 latach zabawy z A560 szybko by mnie znudził, a mam ambicje na trochę więcej niż tryby tematyczne.

 

Żeby nie było, że chcę na gotowe - sam też sporo szukałem i wyszczególniłem:

 

* Canon PowerShot SX130 IS

* Panasonic Lumix DMC-FS16

* Olympus SP-620UZ

 

Wiem, że jest sporo wątków, gdzie ludzie dysponują podobnym budżetem i mają dylematy zbliżone do moich, jednak w swoim temacie zawsze można pociągnąć jakiś wątek, dopytać, rozwinąć niezrozumiałą kwestię etc., stąd właśnie ten post Dołączona grafika

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze aparatu z uwzględnieniem powyższych założeń.

Myślę nad tymi ww pozycjami i jakby ktoś miał jakieś za/przeciw któremuś lub cenne informacje - proszę pisać. Jeśli ktoś z kolei ma ciekawsze propozycje - również wdzięczny byłbym za posty Dołączona grafika

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Pozdrawiam

755

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym wyborem, ale do 600zł i bardziej kieruję się ku takim modelom:

 

Samsung WB750

Nikon S6300

 

Samsung właściwie przerasta parametrami wszystkie kompakty w swoim przedziale cenowym (596zł za nówkę). Nie miałem tylko okazji zobaczyć jakości i szybkości menu, bo się baterie rozładowały w sklepie :/. W każdym razie niezły zoom na przy filmowaniu robi wrażenie.

 

Nikon troszkę gorsze parametry, ale właściwie zadecyduje komfort obsługi i prędkość działania.

 

Mógłby się jakiś użytkownik wypowiedzieć na temat powyższych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam budżet do 580 zł (600 zł max) na aparat cyfrowy:

Rozważam 2 modele:

- http://www.optyczne.pl/1492-Fujifilm_FinePix_S2980-specyfikacja_aparatu.html

- http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=68&aparat=1440&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=

Który wybrać? Lub może macie lepszą propozycję?

Która matryca jest lepsza? CCD czy BSI-CMOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Stoję przed dylematem wyboru aparatu, najlepiej żeby to był kompakt ponieważ nie jestem (jeszcze) na tyle obeznany by móc w pełni wykorzystać lustrzanke i.. żeby kupić jakąś na prawdę z prawdziwwego zdarzenia potrzeba o jedno zero więcej niż mój budżet. Ale do rzeczy...

 

Po paru dniach czytania for, testów i recenzji na różnych stronach zostało mi w puli

 

Canon:

SX230 - ok 450zł

SX240 - ok 550 -600zł

SX260 - 750 - 800zł

 

Samsung:

WB750 - ok 500zł

 

 

Podałem ceny po jakiś ja mogę osobiście zakupić te aparaty - znajomy jest sprzedawcą jednocześnie namawia mnie ciągle na Sony DSC-HX20V, szczególnie, że jego cena to ok 800zł

 

(na poczatku załozyłem budżet ok 600zł i nadal tego się trzymam, lecz... jeżeli jakiś aparat będzie definitywnie lepszy pod względem ergonomii, kultury pracy, jakości zdjęć jestem, w stanie dołozyć i MAXYMALNIE przeznaczyć 800zł)

 

 

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...