Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat jest do zdjęć a nie do filmów, zawsze będą syfiaste nawet jak będzie miał 10mil/pikseli, głównie chodzi o prędkość zapisu na karcie. Będziesz miał aparat czy nawet masz za jakiś czas kupisz sobie kamerkę miniDV i tu będzie żyleta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego polecanego A530 ;]

 

w caly zestawie, za ciekawa cene :D :

post-12671-1170275904_thumb.jpg

 

jest to moj pierwszy wlasny aparat cyfrowy, wiec porownywac nie mam z czym. Patrzac na moje wymaganie i zastosowania to zrobilem dobry wybor ;)

 

Total Price wymiata :lol:

A cena dosyć fajna :)

Ja też kupiłem pare dni temu i jestem zadowolny. Jest to również mój 1 cyfrak i jak dla mnie jest super ;]

 

Witam w klubie :)

 

Też od 2 tygodni go posiadam - do zdjęć w pełni polecam!

 

Dałem za niego 509 zł w agito.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem cały temat i widzę, że tu guruje Canon 530. Fakt tani i raczej niezły. Ale mam pytanko na co trzeba zwracać uwage w doborze aparatu. Ja tam jestem amatorem fotografowania ale mam chęć na cyfrówke w Marcu. Nie 750 zeta mam a raczej do 600 zeta mam na aparat. No może uda się dać więcej to bym pomyślał o A540 ale czy jest sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem mam. Chcę kupić jakiś aparat do 600 zł max, nie znam się w ogóle. Co byście polecili? Oczywiście nówka ze sklepu z alledrogo też może być...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER ma zupelna racje.

 

Nie warto brac A530 tylko A510/A610.

 

To jest fizycznie ta sama matryca tylko napieprzone jest na nia wiecej pikseli co daje duzo wieksze szumy przy wyzszych czulosciach.

 

Taki chwyt marketingowy dla lecacych na ilosc megapikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dołaczam do tematu bo w marcu kupuje aparat cyfrowy ale mogę wydać do 750 zeta. Co byście polecali za tą cene??

Majac taka kase Fuji S5600 i jestes mega zadowolony

 

czyli 530 jest tym dla 510 czym 620 dla 610?

530 to podbita 510 itd. Tak samo masz z 450 , ktora jest podbita 430 itd... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Sony DSC-W30? Bo IMHO jak za 600 zł całkiem fajny aparacik.

IMHO nie ma sensu kupować aparatu, który nie ma możliwości robienia zdjęć w trybie preselekcji czasu lub przysłony.

 

 

Ten wygląda w miarę sensownie: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fuji...inepixe550z.asp

 

Nawet zapis do RAW ma.

 

 

EDIT:

 

http://www.allegro.pl/item165203042_fuji_f...fvat_tanio.html

http://www.allegro.pl/item165204279_fuji_f...fvat_tanio.html

 

Gwarancja tylko 3 miesiące pewnie dlatego tak tanio.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Fuji E550 i aparat jest rewelacyjny, mozna smialo napisac, ze jest to aparat polprofesjonalny. Mozliwosc recznego ustawiania przyslony i czasu otwarcia migawki (dla mnie jest to podstawa). Ma super odwzorowanie kolorow a szybkosc uruchomienia aparatu wynosi okolo 1s :) Jak dla mnie zaleta jest mozliwosc wymiany akamulatorkow, nie trzeba sie martwic o stan naladowania akumulatora.

Jego wada jest czulosc, przydala by sie wyzsza, no i mialem problemy przy kupie wysylkowym. Jakosc zdjec jest rewelacyjna, nawet te robione pod slonce wychodza bezproblemowo (oczewiscie nie w trybie AUTO).

 

Moim zdaniem warto sie zastanowic nad tak krotka gwarancja, ja swoj wymienialem 2 razy, za trzecim dostalem bezawaryjny egzemplarz.

 

Ogolnie sprzet warty polecenia i nie zmienie tego aparatu przez dluuugi czas. Kolejny jaki zakupie to bedzie takze Fuji.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Aparat fajny ale ta 3 miesieczna gwarancja to porazka. To sa jakies serwisowki albo powystawowki. To juz wole A530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie przyłączę do tematu, ale mam do wydania 700 , no 750 zł.

S5600 fajna, ale nie chcę ze względu na rozmiary.

A530 hmm, chyba można mieć coś lepszego jak mam 750 zł, ale co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszem sie pochwalić :) kupiłem A530 i jestem baardzo zadowolony (nic w tym dziwnego, skoro przesiadłem się z nikona SQ :blink: ), z fotek, z obsługi, z całości in plus. Miałem okazję kupić nowego A510, tyle ze z wystawy za 400zł i z gwarancją troszkę nie teges, więc postawilem na 530.

 

Teraz morduję się z wyborem ładowarki do akumulatorków, to co by mnie naprawdę zadowoliło stoi na allegro po 130zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tego aparatu używam ładowarki i akumulatorów pentagram infinity 2400, ile zdjęc moge na komplecie zrobić jeszcze nie sprawdziłem bo sa po pierwszym ładowaniu dopiero za 4 aku i ładowarke zapłaciłem 49 zł i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A530 to chyba najlepszy aprat w tej klasie cenowej, pytanie tylko dlaczego nagle tak podrożał ??? niedawno mozna było go kupić za 530zł a dzisiaj conajmniej 100zł więcej...

Chyba nie 100 http://www.agito.pl/product/29325?bid=39

 

Moje sample a530: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2487551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze zmowiłem w agito A530 i po paru dniach przyszła odpowiedz: Nie ma i nie będzie

 

w lokolnym sklepie w Krakowie : morele net przez długo był za 540zł dzisiaj cena 650zł!

wynika z tego ze te sklepy ktore jeszcze mają na stanie A530 podniosły cenę :(

 

 

wyszły nowe modele i liczyłem ze stare potanieją a tymczasem odwrotnie :(

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisujecie się tu na temat A530 to i ja coś od siebie dodam.Aparacik jak za te pieniądze naprawdę super.Mam jednak parę informacji dla kupujących.Po pierwsze w A530 jest brak możliwości dokręcenia osłony na obiektyw i tym samym soczewek polaryzacyjnych itp.Po drugie brakuje mu preselekcji przesłony i migawki .Piszę to dlatego że mam ten aparacik i naprawdę mi sie podoba jednak gdybym wcześniej wiedział co to preselekcja,konwerter itd. to wybrał bym coś droższego i mającego w/w funkcje .Wybierał bym pomiędzy A630 (większa matryca,obrotowy LCD,lepsze makro), a A710IS(optyczna stabilizacja obrazu).Jeszcze jest A540 majacy jedno i drugie jednak jest już chyba niedostępny.Canon w swoich małych aparacikach naprawdę daje możliwość "pobawienia" się profesjonalnymi funkcjami i nauczenia sie fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisujecie się tu na temat A530 to i ja coś od siebie dodam.Aparacik jak za te pieniądze naprawdę super.Mam jednak parę informacji dla kupujących.Po pierwsze w A530 jest brak możliwości dokręcenia osłony na obiektyw i tym samym soczewek polaryzacyjnych itp.Po drugie brakuje mu preselekcji przesłony i migawki .Piszę to dlatego że mam ten aparacik i naprawdę mi sie podoba jednak gdybym wcześniej wiedział co to preselekcja,konwerter itd. to wybrał bym coś droższego i mającego w/w funkcje .Wybierał bym pomiędzy A630 (większa matryca,obrotowy LCD,lepsze makro), a A710IS(optyczna stabilizacja obrazu).Jeszcze jest A540 majacy jedno i drugie jednak jest już chyba niedostępny.Canon w swoich małych aparacikach naprawdę daje możliwość "pobawienia" się profesjonalnymi funkcjami i nauczenia sie fotografii.

Co nazywasz profesjonalnymi ? :) Ustawienie przysłony i migawki to jest profesjonalizm* ? Czy o co chodzi ? Bo ja się gubię... ;)

 

 

 

*i znów wracamy do "punktu honoru" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz profesjonalnymi ? :) Ustawienie przysłony i migawki to jest profesjonalizm* ? Czy o co chodzi ? Bo ja się gubię... :wink:

No dobra profesjonalne to za dużo powiedziane ale ja straszny amator po zdobyciu takiej wiedzy wolał bym dołożyć parę groszy do aparatu mającego te funkcje.Miałem kontakt z paroma aparatami moich znajomych gdzie o manualnych ustawieniach czego kolwiek można było zapomnieć, a te aparaty były przynajmniej dwa razy droższe.Posta kierowałem do kompletnych amatorów jak ja którzy jeszcze nic nie wiedzą na temat fotografii .Ludzie tacy jak ty mogą się z tego naśmiewać ale nie każy rodzi sie z aparatem i takich parę informacji moze być dla nich wielce przydatne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivy->

Absolutnie się nie wyśmiewam ! :) Tylko tak stwierdzam. :) Masz rację, w wielu droższych aparatach nie ma opcji "M". :)

 

 

GRANDMASTER -> "ja nadal podtrzymuję że wszystkie canony z serii 5X0 powyżej A510 to porażka ta sama matryca i podbite MP."

 

A,a,a,a ! no no no ! ;) absolutnie nie... Nowsze algorytmy odszumiania i 5MP z A530 wygląda LEPIEJ niż 3MP z A510, pozatym większy zoom i kilka "ficzerów" radzę się zapoznać szczegółowo z tymi aparatami i polityką Canona. :)

 

Dobry przykład był przy upgrade EOS 10D na 20D ... z 6MP zrobili 8MP na tej samej matrycy .. a szumy ? około dwa razy mniejsze przy 8MP ... magia ? ;) technika i algorytmy ... :) tak to już jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal podtrzymuję że wszystkie canony z serii 5X0 powyżej A510 to porażka :? ta sama matryca i podbite MP. aparaty tak potaniały i chyba warto dołożyć do A610.

nie jestem specem od foto ale po pierwsze "dołożyć' to nie wydać 2x więcej a po drugie znajomy miał A75 ktory szumi bardzo a kupił niedawno 530 i znacznie lepiej

 

ja chce kupic aparat w cenie 600zł i dołozyć mogę do 650 :-P

 

wszędzie czytam ze rozmiary matryc to klucz do szumu jednak po doświadczeniach jw stwierdzam ze te nowsze procesory digic II i III mogą robic cuda

 

kiedyś napaliłem się na fuji A600 bo niespotykana matryca 1/1.7" 6mpix a cena <500zł, jednak po obejrzeniu fotek ktore przy iso 200 zaszumione ogromnie - zrezygnowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivy->

 

GRANDMASTER -> "ja nadal podtrzymuję że wszystkie canony z serii 5X0 powyżej A510 to porażka ta sama matryca i podbite MP."

 

A,a,a,a ! no no no ! ;) absolutnie nie... Nowsze algorytmy odszumiania i 5MP z A530 wygląda LEPIEJ niż 3MP z A510, pozatym większy zoom i kilka "ficzerów" radzę się zapoznać szczegółowo z tymi aparatami i polityką Canona. :)

hmm ze szczegółowym zapoznaniem się to tobie też radzę sie zapoznać, zoomy to obydwa mają takie same.

 

nie jestem specem od foto ale po pierwsze "dołożyć' to nie wydać 2x więcej a po drugie znajomy miał A75 ktory szumi bardzo a kupił niedawno 530 i znacznie lepiej

 

ja chce kupic aparat w cenie 600zł i dołozyć mogę do 650 :-P

 

wszędzie czytam ze rozmiary matryc to klucz do szumu jednak po doświadczeniach jw stwierdzam ze te nowsze procesory digic II i III mogą robic cuda

 

kiedyś napaliłem się na fuji A600 bo niespotykana matryca 1/1.7" 6mpix a cena <500zł, jednak po obejrzeniu fotek ktore przy iso 200 zaszumione ogromnie - zrezygnowałem

a75 jest trochę inny niż a510, jaśniejszy obiektyw itp. więc te porównanie nie jest za dobre.

canon a530 iso 200 też szumi ;) Canon a610 iso 400 dla mnie nieakceptowane! u mnie lepsze jest iso800 niż w tym canonie iso 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...