Skocz do zawartości
Tulipan

Komórki To Ale Shit !

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem to już na 5 nokiach - 6100,6600,6610,7650,3220..

 

 

Możecie sprawdzić u siebie czy tak macie jak ja..

 

 

 

trzeba mieć numery na telefonie, tak jest u mnie, odczyt również tylko z telefonu, nie z karty sim, ani nie z telefonu i karty sim, sam telefon

 

 

 

podam przykład - mam w telefonie kolege, powiedzmy Łukasz

 

on ma numer 660456734

 

powiedzmy że ktoś mi dał numer do suuper koleżanki, oczywiście nieznajoma dla mnie

 

tzn. że nie mam jej oczywiście w książce telefonicznej, oczywiste co nie..

 

no to co robie, puszczam głuchego..

 

kumpel podaje mi do niej numer, no i wpisuje

 

600456734

 

I CO MI SIE WYŚWIETLA JAK DO NIEJ DZWONIE??

 

To jest nie możliwe, ale wyświetla się ŁUKASZ!!!

 

Przecież ja tego numeru nie mam w książce!!!

 

i tak jest ze wszystkimi numerami na ERE i PLUSA - zmieniamy tylko 2 cyferke w numerze.. np. zamiast 660 robimy 600 zamiast 661 robimy 601 reszta numeru ta sama

 

 

dzwonie pod inny numer a wyświetla mi się ktoś inny

nie mam tego numeru w książce a wyświetla mi się Ksywka, ale wiksa

 

i później się dziwimy że są pomyłki, nie wiem czy to samo jest na innych telefonach, ale na NOKIACH napewno

 

ale numery muszą być zapisane tylko na telefonie, tzn. ustawiamy żeby korzystał tylko z numerów z TELEFONU

 

Byłem w salonie, nikt mi nie potrafił tego wytłumaczyć

Edytowane przez Tulipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że kolega bardzo dociekliwy

sprawdziłem u siebie na siemensie i to samo

dziwne

 

P.S. obojętnie czy numer jest w telefonie czy na karcie - to samo :?

Edytowane przez Dex'ior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać jak projektowali nokie zostawili miejsce na tylko 7 numerów.. nie przewidzieli różnych operatorów sieci... no cóz.. zawsze mówiłem że "NOKIA... connecting people" :D

 

/sprawdze w mojej motce... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega nie odkrył nic nowego.

 

Z tego co pamietam gdzies w instrukcji obslugi pisze, ze jesli nie mamy numeru wpisanego do ksiazki telefonicznej i dzwoni do nas osoba, ktorej 4 osotanie cyfry sie zgadzają sie z tym numerem w ksiazce, to telefon pokazuje ta osobę z ksiazki, mimo iż dzwoni ktos inny. To samo w druga strone, czyli jak dzwonimy pod numer podobno z ksiazki.

 

Nie wiem co tu jest do podniecania się i do robienia wielkiego halo. Nic nowego nie odkryles, a robisz wielki burdel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega nie odkrył nic nowego.

 

Z tego co pamietam gdzies w instrukcji obslugi pisze, ze jesli nie mamy numeru wpisanego do ksiazki telefonicznej i dzwoni do nas osoba, ktorej 4 osotanie cyfry sie zgadzają sie z tym numerem w ksiazce, to telefon pokazuje ta osobę z ksiazki, mimo iż dzwoni  ktos inny. To samo w druga strone, czyli jak dzwonimy pod numer podobno z ksiazki.

 

Nie wiem co tu jest do podniecania się i do robienia wielkiego halo. Nic nowego nie odkryles, a robisz wielki burdel.

1483729[/snapback]

Jaki burdel??

Wiele osob nie wiedzialo o czyms takim, a lepsze to napewno od wiele debilnych tematow.

 

Pewno ktos kiedyś się zastanawial dlaczego tak jest i stwierdził że ma telefon zwalony, poszedl do komisu i na 30 go skasowali

 

 

 

Niektorym zawsze wszystko przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, ze napisal, ale to krzyczenie, ze gó w no to jest wlasnie ten niepotrzebny burdel.

 

Nawet na SE tak samo sie dzieje. Widocznie tak sobie ustalili producenci komorek. Nie wiem czemu ma to sluzyc, bo czasem tylko przeszkadza. Nawet jak wysyla sie sms'a pod numer podobny do numeru z ksiazki tel. to wyskakuje osoba z ksiazki.

 

 

Pfff... na moim emie nie działa ten trick :P

Dawno mówiłem że nokie są odpustowe ;) (i wogóle). :D

1483745[/snapback]

To dorzuc do tego jeszcze SonyEricssona i Siemensa, bo nich tak samo sie dzieje. i zapewne pojaia sie tez tutaj inne marki komorek.

 

jonathan przepraszam juz poprawiłem :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że co niektórych kolegów zdenerwował mój temat, ale chciałem się tylko podzielić tym co odkryłem.. nie wszyscy o tym wiedzą, u mnie na osiedlu cała moja paczka, ok. 20 osób była zdziwiona z tego co im pokazałem..

dla mnie to naprawde była nowość, szukałem na Forum i nikt jakoś nie podzielił

się taką wiadomością, a tematów jest setki..!!! wiem że Ameryki nie okryłem, zgadzam się z tym, ale uważam że dużo osób o tym nie wie..

 

mnie np. bardziej denerwują tematy typu:

 

co kupić - GeForca mx czy Ti co będzie bardziej wydajne?

 

kupić Fiata serii 126p , czy BMW serii 5 co będzie szybsze?

 

uważam, że nie napisałem nic złego.. podzieliłem się tylko faktem, którego odkryłem, po to jest FORUM, co nie..

 

sorry również za czcionke, wiem.. przesadziłem.. ale już dokonałem poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest bo telefon czyta nr od konca. Bo zawsze z sieci dostaje z +48 i nie zawsze sie to wpisuje, w starych modelach czytal od przodu wtedy jak nie bylo wpisane wksiazce +48 na poczatku to nie kojarzyl poprawnie nr z wpisem w ksiaze adresowej. Widac tak jest, ze sprawdza tylko np 6 cyf ostatnich czy tam 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no rzeczywiscie tak sie dzieje :)

 

jeszcze jest jeden zonk w nokiach, jak wlaczysz profil milczy, cisza itp. to i tak jest dzwiek podczas wywyolywania wybierania glosowego :D (wlasciwie to nie ma sie czego czepiac, bo po co komu glosowe jak ma byc cicho, no ale zonk jest jak nie wiesz i wcisniesz z nudy np na lekcji ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...