Skocz do zawartości
=L@win@h=

Skrzypiacy Canon I250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jakis czas temu kupilem na allegro Canona i250. Gosc te drukarki sprzedawal setkami... i wszystkie byly uzywane... pewnie jakas firma zmieniala wyposazenie albo cos... niewazne. Drukareczka byla naprawde tania, juz nie mowiac o eksloatacji... miodzio :D Ostatnimi czasy jednak zaczely z jej wnetrznosci dochodzic dziwne skrzypienie... podczas krecenia walkami.

No i teraz moje pytanie...

Czym nasmarowac te plastikowe zebatki? czy jest jakis specjalny smar do tego typu sprzetow? Czy moze ktos juz spotkal sie z podobnym problemem i wie ze to np nie zebatki skrzypia i by mnie mogl naprowadzic na to co w niej skrzypi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jakis czas temu kupilem na allegro Canona i250. Gosc te drukarki sprzedawal setkami... i wszystkie byly uzywane... pewnie jakas firma zmieniala wyposazenie albo cos... niewazne. Drukareczka byla naprawde tania, juz nie mowiac o eksloatacji... miodzio :D Ostatnimi czasy jednak zaczely z jej wnetrznosci dochodzic dziwne skrzypienie... podczas krecenia walkami.

No i teraz moje pytanie...

Czym nasmarowac te plastikowe zebatki? czy jest jakis specjalny smar do tego typu sprzetow? Czy moze ktos juz spotkal sie z podobnym problemem i wie ze to np nie zebatki skrzypia i by mnie mogl naprowadzic na to co w niej skrzypi...

1483612[/snapback]

Ja też kupiłem taką samą drukarkę, i zapewne od tego samego sprzedawcy już około roku temu, ale nie zauważyłem skrzypienia czy czegoś takiego.

Raczej jest mało prawdopodobne aby skrzypiały plastikowe trybiki, plastik przecież raczej nie wydaje dzięków podczas tarcia, a smar był wcześniej na trybiki nałożony, aby zapewne zmniejszyć szybkość scierania tych części.

Raczej posmaruj oliwką "taką co stosuje się do wentylatorków, lub maszyn do szycia", same metalowe części, bo zapewne tarcie o metal powoduje takie problemy z odgłosami z wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...