Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tym roku zdawałem nową mature, i ciężko mi wybrać odpowiedni kierunek. Chciałem iść na zarzadzanie i marketing, lecz niestety nie zdawałem matury z matematyki, ale z wiedzy o społeczeństwie. Przeglądałem kilka kierunków i pozostało mi coś takiego:

 

1)Europeistyka

2)Politologia

3)Ekonomia

 

Gdybym zdawał matme, i zdałbym ją bardzo dobrze to bym poszedł na zarządzanie, ale że z matmy za dobry nie jestem, więc zdawałem Wiedze o Społeczeństwie. Co sądzicie o tych kierunkach ?? Czy to dobre kierunki ... czy są bardzo oblegane ?? Może ktoś z was studjuje w/w kierunek, i podzieli się pewnymi doświadczeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha zarzadzanie przyszlosciowy kierunek :D To bys musial naprawde dobra szkole wybrac, bo po wiekszosci z tych szkol typu "zarzadzanie i marketing" badz bardziej popularnie: "marketing i zarzadzanie" - pracy nie znajdziesz, chyba ze rowy chcesz kopac, ale do tego wyzszego wyksztalcenia ci nei trzeba. Pomysl, jaka normalna firma zatrudni cie na stanowisku kierowniczym zaraz po studiach ? zadna, gdzie zdobedziesz doswiadczenie ? nigdzie, bo nikt cie nie zatrudni ot tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat studiuje politologie pod kątem UE heh i co moge napisać, kierunek w sumie przyjemny dla ludzi którzy się owym tematyką interesują, co do roboty to heh zastanów się bo ofertami pracy po nim zarzucony nie będziesz, zresztą jak chyba po każdym humanistycznym, nie oszukujmy się bardziej poszukiwani sią absolwenci po kierunkach ścisłych (informatyka, elektronika)

 

Jedynie co mnie denerwuje to jak ktoś (z rodziny, osoby starsze) spyta się co studiuje, chmmmmmmm to gdybym studiował np historie szło by cich spławić po jednym słowie, a tak jestem zmuszony tłumaczyć co to jest :(, nie mówiąc ilu ludzi po kilku głebszych nagle zachciało się dyskutować na tematy polityczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie u mnie jest, wciaz problem z wyborem. Przez wprowadzenie konkusru swiadectw itp moje sznase na informe bardzo zmalaly, jak sadze na 3 z mamty i fizy ciezko sie dostac :mur: . Oczywiscie moge isc zaocznie do bardzo dobrej szkoly (nie TWP i oscary itp.. :) ) ale tam za roczke trzeba min 3.5tys wydac, niby nie duzo jak ma sie prace, ale bez niej koszmar.

 

Niech ktos mi pwoie jakie mam szanse dostania sie na jakis dobry kier humanistyczny z ocenami z maturki: pol pis 3 ustny 4 historia pis i ustna 4. wos 4 ??? jezyk obcy 3 (zebym mial ang a nie niem to bylaby 5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to weszło już to iż na studia dostaje się po wynikach z matury, bo większośc rektorów państwowych uczelni stwierdziła że i tak będą egzaminy wstępne

Pozatym kierunki humanistyczne cieśzą się także dośc dużą popularnością, kiedy zdawałem na UŚ 2 lata temu na politologie na jedno miejsce było 16 osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli sa jakies osoby, ktore ucza sie w 3miescie na uczelniach INNYCH niz UG, PG i AM, prosilbym o wypisanie (chodzi mi o ludzi ktorzy ucza sie na studiach 'mniej popularnych' niz te wymienione). Sam matury nie napisalem do konca dobrze, wiec szukam czegos mało obleganego, na co mam szanse sie dostac...

 

polak 47%, anglik 95% i 71%, matma 54%

obydwa ustne po 90%

 

Ewentualnie jakby ktos mogl pomoc znalezc jakis kierunek zaocznych (bo o dziennych to raczej nie mam co marzyc), bylbym wdzieczny. Do szkoly policealnej nie chce isc, ale z drugiej strony do wojska tymbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

politologia hmmm czy ja wiem....

kuzyn w tym tyg. obronił magistra - jego opis z gg:

 

"bezrobotny magister politologii poszukuje pracy - i chyba tak zostanie"

 

po politologii nie jest tak wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek Europeistyka z tych wymienionych wyżej najbardziej mnie interesuje ;) ... myśle że jest ciekawy. A mówiono mi żebym szedł na zarządzanie ponieważ jest to przyszłościowy kierunek, dlatego tam chciałem.

Europeistyka ciekawa? moj brat wlasnie zaczal sie smiac :) on w tamtym roku skonczył euroeistyke nuda i bezrobocie jest on bardzo z tego nie zadowolony, ;] teraz wyjezdza z kraju ;] to jest filozofia i historia. Ale mowi mi ze to tez zalezy gdzie bo w Lublinie jest lipa, a w krakowie podobno jest lepiej :)

nie szykuj sie ze po tym bedziesz mial super prace.

 

Czy z samym wosem przyjmuja na europeistyke i ekonomie??

 

Ja za rok zdanie matematyke i wos :) wlasnie dlatego ze jakims super omnibusemnie jestem z matematyki dlatego biorę ja jako przedmiot dodatkowy ale po to aby potem mozna było gdzies studiować :)

Czy moge studiować prywatnie np. budownictwo mając mature z wosu? czy zawsze obowiązkowa jest matematyka w tym wypadku?

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej siedziec i nic nie robic? Samo przyjdzie?

A ja coś takiego napisałem ? <_< Poprostu po każdych studiach można być bezrobotnym. Studia to nie gwarant pracy więc nie wiem do czego pijesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuje Psychologie na UW. Dla mnie po tym kierunku można robić "wszystko i nic". Nic konkretnego - a już napewno nie w Polsce, gdzie psychologia np. w firmach raczkuje maksymalnie.

 

Jestem tam, bo mnie to interesuje - a każdemu polecam ze względu na bardzo dużą ilosc wolnego czasu z którym można naprawdę wiele zrobić ;];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem na

 

1. Akademia Ekonomiczna Katowice - "Informatyka i Ekonometria"

2. Politechnika Śląska - "Makrokierunek (informatyka, automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja po angielsku na raz)

 

Na oba raczej na pewno się dostanę, wybieram nr 1 bo jest bliżej, ciekawsze, i bardziej "przyszłościowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche podobny dylemat tylko, ze przy wyborze profilu w liceum. Zastanawiam sie miedzy mat-fiz, a mat-gegr. W takim wieku trzeba podejmowac tak wazne decyzje :(

no naprawde BARDZO wazna decyzja! tak szczerze to ona niczego nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na Akademii Ekonomicznej w Krakowie- fajne miejsce nawet ;] Mogliby się zlitować i mnie tam przyjąć ;) Złożyłem dokumenty na informatykę i ekonometrię, a jako drugi ekonomia. Ich sporym błędem jest, to że w Krakowie nie ma Ekonomii po angielsku, a tylko w jakimś zamiejscowym oddziale.

Złożyłem też na UW i SGGW, ale to nie znając wyników matury, więc teraz bym pewnie tego już nie zrobił. Też na informatykę i ekonometrię.

Pozostaje mi złożyć jeszcze na jakąś bliższą uczelnię, gdzie będe miał niemal pewne szanse ze się dostane- będzie to chyba Politechnika Świętokrzyska.

Przy wyborze studiów najważniejsze jest, to żeby znaleźć dla siebie coś co nas interesuje, ale niestety potem okazuje się że w rzeczywistości tego tam jest tylko ok 20% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia nic nie daja? Hmm :) Ja i tak na razie szukam byle gdzie zeby do woja nie isc. Tzn wolalbym dzienne mimo wszystko, ale... postaram sie dostac na Uniwersytet Gdanski na Filologie Angielska dziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...