Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Makrokierunek (Aut. i Rob, El. i Tel, Inf.) - przyjęty

 

:lol2: Szkoda że jeszcze z Akademi Ekonomicznnej nie ma wyników :mur: Na politechnike mam 1,5-2h dojazdu w jedna strone wiec na pewno tam nie pojde o ile na informatyke i ekonometrie sie dostalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE K-ce ma cały system rekrutacji internetowej, jak większość dobrych uczelni. Jednak spóźniają się.. miejmy nadzieję że lada moment podadzą wyniki :lol2: Bo na politechnike nie chce iść B-)

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dylemat - informatyka i ekonometria na AE w Katowicach czy Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice, jakies porady, doswiadczenie itd ??

Masz już wyniki z internetu z AE? Bo ja mam tylko z gliwic z makrokierunku... Moim zdaniem jak już politechnika to makro, bo to najlepsze studia tam... Jak chce ci sie dojezdzac i nie chce miec ekonomii to idz na polibude. Ja tam AE wole ;)

 

Kierunek: INFORMATYKA I EKONOMETRIA,

KATOWICE, WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA, Studia stacjonarne, Jednolite studia magisterskie: Kandydat został przyjęty.

 

Na finanse i bankowośc też mam zapas, i w sumie tez moglbym isc... ale info/ekono rządzi ;D

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie troche czasu i przeczytalem temat od 2 strony.

Ktos pisal ze po wyzszym znajde na lajcie prace za ok 1500zl/m-c.

Szwagier mojego kumpla skonczyl MEDYCYNE z bdb wynikami w nauce.I co??ma prace??

Gow.no musi odbyc do tego 5 letni staz dostajac za to MARNE grosze(tyle co dostaje jakis lump tudziez arab z z zasilku-ktory przez caly miesiac pije)!!!!!To jest przeciez jakas paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? A ja znam kolesia który po automatyce i robotyce bez doświadczenia znalazł fartem prace za pięciocyfrową sumę bo kogoś na gwałt potrzebowali... Nikt Ci nie kaze isc na studia jak uwazasz ze Ci to nie pomoze w zyciu zawodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki rekrutacji nie układają się po mojej myśli i raczej już nie ułożą. Tak więc, chcąc niechcąc, trzeba się zainteresować płatnymi studiami.

Interesują mnie kierunki, od ekonomi, poprzez informatykę i ekonometrię, na informatyce kończąc. W rzeczywistości sam nie wiem czego szukam. I dlatego chciałbym prosić Was o jakąś radę, która uczelnia warta jest zwróćenia uwagi na nią? Interesują mnie tylko 2 miasta: Kraków i Warszawa.

PJWSTK odpada, bo jest za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki rekrutacji nie układają się po mojej myśli i raczej już nie ułożą. Tak więc, chcąc niechcąc, trzeba się zainteresować płatnymi studiami.

Interesują mnie kierunki, od ekonomi, poprzez informatykę i ekonometrię, na informatyce kończąc. W rzeczywistości sam nie wiem czego szukam. I dlatego chciałbym prosić Was o jakąś radę, która uczelnia warta jest zwróćenia uwagi na nią? Interesują mnie tylko 2 miasta: Kraków i Warszawa.

PJWSTK odpada, bo jest za droga.

Nie możemy decydować za ciebie. Wybierz sam uczelnie i kierunek... jeżeli chodzi o płatne to masz spore pole do popisu, i możesz iść praktycznie na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie zrozumieliśmy się. Nie proszę nikogo o wybór, bo to zbyt poważna decyzja, żeby podejmował ją ktoś inny za mnie. Mi chodzi tylko o sugestie co do szkoły (nawet nie kierunku). Że pole do popisu jest szerokie, to wiem, ale przypuszczam, że wśród płatnych też są szkoły lepsze i gorsze. A skoro miałbym płacić za edukację, to już lepiej iść do lepszej szkoły, co chyba jest oczywiste.

 

PS. Rankingi nie zawsze mówią prawdę, więc dlatego to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie troche czasu i przeczytalem temat od 2 strony.

Ktos pisal ze po wyzszym znajde na lajcie prace za ok 1500zl/m-c.

Szwagier mojego kumpla skonczyl MEDYCYNE z bdb wynikami w nauce.I co??ma prace??

Gow.no musi odbyc do tego 5 letni staz dostajac za to MARNE grosze(tyle co dostaje jakis lump tudziez arab z z zasilku-ktory przez caly miesiac pije)!!!!!To jest przeciez jakas paranoja.

tylko ze po 5 latach sobie wyjedzie i bedzie zbijal kokosy za granica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze macie wiecej pomysłow na kierunek studiow niz ja? ;) Jesli ktos da propozycje ciekawych kierunkow humanistycznych (raczej takich, bo nie chce zbytnio sie meczyc z matma itp.. chyba ze podstawy jak z podst;)) to byłbym wdzieczny ;) W tym tygodniu jest termin składania podan.. a ja wciaz jestem przy pedagogice .. :? Osoby, zwłaszcza olsztyniacy piszcie smiało.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko powiedzieć ze czeka mnie teraz 5 lat nauki na kierunku telekomunikacja na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej :) 62 miejsce na 300 mozliwych =]

Nie ma się z czego cieszyć... ;) I jeśli w 5 lat to skończysz to znaczy że jesteś genialny :P

 

1 semestr - trudny

2 semestr - pierwszy byl latwy a wręcz trywialny ;) Teraz czeka mnie kampania wrzesniowa 3 egzamy + 1 zaliczenie do poprawy :/

tyle z mojego doswiadczenia

 

Kumple mowili ze 3 jest gorszy niz 2 a 4 gorszy niz 3 :lol:

 

Ja to w sumie zaczalem zalowac ze poszedlem do tego chorego gdanska sie uczyc...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno... jak chcesz przejsc przez pieklo, to zapraszam na Politechnike ;] sam studiuje na Politechnice Warszawskiej - Wydzial Elektroniki i Technik Informacyjnych i trzaskam tam Informatyke. Dodam od siebie... jesli tam pojdziesz, polubisz bobry ;]]]]]]]]]]] . Kto mial/ma okazje tam studiowac, ten zrozumie ;] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno... jak chcesz przejsc przez pieklo, to zapraszam na Politechnike ;] sam studiuje na Politechnice Warszawskiej - Wydzial Elektroniki i Technik Informacyjnych i trzaskam tam Informatyke. Dodam od siebie... jesli tam pojdziesz, polubisz bobry ;]]]]]]]]]]] . Kto mial/ma okazje tam studiowac, ten zrozumie ;] .

Tak jest na wszystkich politechnikach, dlatego tak wysoko stąją w rankingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Może ktoś mi jedną sprawę wytłumaczyć?

Mianowicie złożyłem papiery na filologię angielską i na europeistykę. Wyniki z tej pierwszej mają być dzisiaj, a do 28 każą dostarczyć oryginał świadectwa maturalnego (ja im dałem odpis, bo jest równoznaczny!!!), na europeistyce wyniki będą dopiero 28, a tam dałem oryginał, przecież nie mogę wybrać świadectwa z europeistyki, jeśli nie znam wyników, czy się dostałem.

 

W szkole informowali nas, że odpis to jak oryginał, to po cholerę jeszcze trzeba płacić za wyrobienie tego :/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szkole informowali nas, że odpis to jak oryginał, to po cholerę jeszcze trzeba płacić za wyrobienie tego :/?

Jest na to prosta odpowiedź giertych ( napisałem z małej litery bo mnie szlak trafia jak go widze) zamiast zainteresowąc się takimi sprawami jak te odpisy i orginały to ten daje prezenty maturzystom którzy nie zdali :mur:

 

 

BTW Na AP w Krakowie na filologie angieska nie dostałem się :mur: :cry:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda maturę zdaję dopiero za rok, ale już się powoli dowiaduję o kierunki studiów

Pod uwagę biorę w sumie tylko PW(jak spadać, to z wysokiego konia ;) )

Interesują mnie wydziały:

Makrokierunki: Automatyka i robotyka itd, kierunek: inżynieria komputerowa

Elektrotechnika: Inzynieria komputerowa

ewentualnie takze na elektronice po angielsku w specjalnosci controls & computer egnineering.

Pracy szukałbym raczej za granicą. Szukam kierunku po którym łatwo dostałbym dobrą pracę za granicą. Czy ciężko ukończyć wymienione przeze mnie kierunki? Itd, jak macie jakieś info podzielcie sie.

PS. Na której uczelni zarządzanie i marketing jest na najwyższym poziomie? Ten kiierunek traktowałbym jako deske ratunkową.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie polibuda we wrocku :). Alkaida normalnie. Nie wiem ja z tą uczelnia miłych wspomnien nie miałem. Nauczysz sie mniej niz w technikum. Mowie o wydziale budownictwa ale to mozna skorelowac z innymi rowniez. Sami wykładowcy nawet mowili ze po tych studiach sie wiele człowiek nie nauczy , bo poprostu jest pełna olewka z pewnych przedmiotow. Najbardziej rozwalil mnie bieg z 3 pietra po indeks na podworko i spowrotem na czas w 2 minuty gdzie na korytarzu jest full ludzi i za to 4 w indeksie :D. Tak czy inaczej byłem tam 0,5 roku i poszedłem na normalną uczelnie :) czyt AE, ale juz ja skonczyłem. Acha jesli lubisz fajne dziewczyny to raczej na alkaidzie nie znajdziesz no czasem sie trafia jakies wojskowe plecaki te sprawy . Na ZIM bym sie raczej nie wybierał są nowe przeciez ciekawsze kieruneczki. Choose life , choose future ... hehe your choice.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...