Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

HeatheN: Bo sa lepsi od Ciebie, a nie dziw sie ze nie chca, przeciez mamy niezbyt niskie bezrobocie.

Wybor szkoły, czesto jest bardzo wazny.... GLiwice z pewnoscia nie sa miastem o mozliwosciach zatrudnienia jak poznan, wiec zyjac w małym swiatku nie porownuj jak to jest w innych obszrach kraju, bo przy (raczej innych kierunkach), sprawa wyglada inaczej... Skonczyłes dupna(?) uczelnie, moze nawet bardzo dobrze(nie chciało mi sie czytac posta do konca..), wiec sie nie dziw, ze dobrej pracy ot tak nie mzoesz znalezc.. bo jak napisałem na poczatku, sa lepsi od Ciebie ;) Poki co, masz okazje przystosoac sie do nowych warunkow, badz cwany i nie koncz edukacji.. a praca to przeciez doswiadcznie, ktore bedzie wpisane do knca zywota.. wiec cos robic musisz ;)

poległem :) wiesz co to jest GOP?

 

co do postów HeatheN to coż można powiedzieć - jest ciężko xD - trzeba mieć dużo szczęścia i samozaparcia by do czegoś dojść. Jednak coś w życiu trzeba robić, więc nie można się poddawać. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości ale wydaje mi się, że będąc na uczelniach technicznych trudno w czasie studiów o praktykę, co później może nam skutecznie uniemożliwiać znalezienie dobrej pracy zaraz po studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będąc na uczelniach technicznych trudno w czasie studiów o praktykę, co później może nam skutecznie uniemożliwiać znalezienie dobrej pracy zaraz po studiach.

Zle Ci sie wydaje. Nie bedziesz mial moze wieloletniego stazu (chociaz - od 4. roku juz spokojnie mozna pracowac co najmniej na pol etatu, zalezy od planu zajec), ale jakies zajecia da sie podlapac, rowniez w zawodzie.

Do tego dochodza praktyki studenckie - wiele osob je zlewa, a IMHO nie warto, nawet jesli mialyby byc bezplatne. Czasy, kiedy praktykant sluzyl do parzenia kawy, juz sie skonczyly (albo koncza), szczegolnie w odniesieniu do studentow "technicznych". Pewnie, ekspertem czlowiek po tym ine zostanie, ale zawsze troche sie otrzaska z praktycznymi rozwiazaniami i jest to dodatkowy wpis w CV. Czesto jest tez tak, ze firmy chetniej zatrudniaja osoby, ktore u nich praktykowaly.

BTW, na poczatku polecam wpisywac do CV wszystko, co sie da - ja mam np. w historii zatrudnienia prace jako wychowawca na obozie i sprzedawanie zaluzji ;) Zadna praca nie hanbi, do prawie wszystkiego da sie dorobic jakas ladna filozofie, a przynajmniej pracodawca widzi, ze cos sie robilo, a nie siedzialo i czekalo na gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

 

Sprawa ma się tak dzis dowiedzialem sie ze dostalem naganne zachowanie za nieobecnosci (wagary) i mam pytania...

- Czy podczas rekrutacji na studia brane jest pod uwage swiadectwo ukonczenia szkoły???

- I jeżeli mysle o studiach to czy to naganne zachowanie może mi pokrzyżować plany???

 

Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

 

Sprawa ma się tak dzis dowiedzialem sie ze dostalem naganne zachowanie za nieobecnosci (wagary) i mam pytania...

- Czy podczas rekrutacji na studia brane jest pod uwage swiadectwo ukonczenia szkoły???

dokladnie nie pamietam, ale costam patrzyli na to

- I jeżeli mysle o studiach to czy to naganne zachowanie może mi pokrzyżować plany???

mam nadzieje, ze tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

 

Sprawa ma się tak dzis dowiedzialem sie ze dostalem naganne zachowanie za nieobecnosci (wagary) i mam pytania...

- Czy podczas rekrutacji na studia brane jest pod uwage swiadectwo ukonczenia szkoły???

- I jeżeli mysle o studiach to czy to naganne zachowanie może mi pokrzyżować plany???

 

Z góry dzieki za odpowiedz.

Olej to, patrzą na wyniki a nie na zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam studia budowlane, specjalności drogowo-mostowej lub konstrukcyjnej. Ogromnie brakuje ludzi do pracy, u mnie w firmie(najlepsza firma budowlana w ubiegłym roku,nie chwaląc się bo niedawno zacząłem i zielony jestem jeszcze) biorą jak leci bez doświadczenia, uprawnień. Najlepiej już na studiach założyć zeszyt praktyk i łapać obowiązkową do uprawnień praktykę(minimum 2 lata). Jak masz uprawnienia to w ofertach pracy można przebierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam studia budowlane, specjalności drogowo-mostowej lub konstrukcyjnej. Ogromnie brakuje ludzi do pracy, u mnie w firmie(najlepsza firma budowlana w ubiegłym roku,nie chwaląc się bo niedawno zacząłem i zielony jestem jeszcze) biorą jak leci bez doświadczenia, uprawnień. Najlepiej już na studiach założyć zeszyt praktyk i łapać obowiązkową do uprawnień praktykę(minimum 2 lata). Jak masz uprawnienia to w ofertach pracy można przebierać.

z tego co wiem zeszyt praktyk mozna załozyć dopiero rok przed zakończeniem studiów

 

 

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2003/2016.htm

ustawa prawo budowlane

w Rozdziale 2 macie opisane o tym jakie warunki trzeba spełnić do pełenienia samodzielnych funkcji w budownictwie

 

sam zamierzam w przyszłości robic uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w pełnym zakresie do projektowania i nadzoru budowlanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- I jeżeli mysle o studiach to czy to naganne zachowanie może mi pokrzyżować plany???

Zapewne tak, bo nie utrzymasz się dalej niż do pierwszej sesji, zachowując się jak obłąkany neandertalczyk. Nie wspominając już o załatwianiu czegokolwiek w dziekanacie, gdzie jedno krzywe słowo może skutkować odprawieniem petenta "ad nigdy" :>

 

Niemniej jeśli o ocenę ze sprawowania (tak to się kiedyś nazywało) chodzi, żadna uczelnia nie zwraca chyba na to uwagi. Matematyka czy fizyka, o, to prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, bo nie utrzymasz się dalej niż do pierwszej sesji, zachowując się jak obłąkany neandertalczyk. Nie wspominając już o załatwianiu czegokolwiek w dziekanacie, gdzie jedno krzywe słowo może skutkować odprawieniem petenta "ad nigdy" :>

 

Niemniej jeśli o ocenę ze sprawowania (tak to się kiedyś nazywało) chodzi, żadna uczelnia nie zwraca chyba na to uwagi. Matematyka czy fizyka, o, to prędzej.

Oj dobra dobra dajcie sobie looz przecierz pisalem ze naganne dostalem za nieobecnosci a nie za zadymainie czy aroganckie zachowanie. Ja jestem grzeczny tylko do szkoly chodzic mi sie nie chcialo :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam natchnienia na studia, zdaje majce rozszerzoną, nie lubie sie uczyć i nie chce mi sie studiowac :P

Za to pracowac jak najbardziej, budownictwo odpada, infa elektro i podobne nudne jak cholera, ktoś może polecić coś w miare lekkiego, ciekawego i w okolicahc Krakowa najlepiej zaocznie ?

Szlag mnie trafia bo myśle nad tym od jakiegos czasu i boje sie niektórych kierunków podjąć a niektóre to mnie kompletnie nie interesują, najblizej mi do jakiejś mechaniki czy cos.. a pracowac najwolałbym na jakichś maszynach/logistyka czy coś co wymaga troche ruchu i nie tylko siły rąk własnych ale i mechanicznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie który kierunek jest najbardziej przyszłościowy - chemia,chemia analityczna,chemia informatyczna ?????

chemia informatyczna mnie ciekawi ale odstrasza mnie strasznie mała rywalizacja tzn, 1,05osoby na miejscy przy czym na chemie jest ok 10 ;] :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku wchodzi kierunek Logistyka - polecam, bo będzie na to popyt.

Chodzi o polibude?

Tam strona wydziału transportu jest odwiecznie w budowie.. a na dniach otwartych nie byłem :(

Nic nie iwem na temat,..

 

A moze chodziło Ci o co innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich dokladnie uczelniach go wprowadzają, ale od tego roku ma być, i to w dwóch wersjach: licencjat -> magister (nacisk połozony na zarządzanie logistyką) oraz techniczne, czyli inżynier -> magister.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o polibude?

Tam strona wydziału transportu jest odwiecznie w budowie.. a na dniach otwartych nie byłem :(

Nic nie iwem na temat,..

 

A moze chodziło Ci o co innego ?

Nie słyszałem o wydziale transportu w trakcie kilku lat moich studiów tam :blink:

Jak już to wydział inżynierii lądowej,kierunek transport i później logistyka jako specjalizacja, ale nie jestem pewny czy jest taka spec. na zaocznych. Sprawdź na stronie PK i WIL

 

Właśnie spojrzałem na stronie WIL(wydział inżynierii lądowej) i jest w kierunku transport specjalizacja: "zarządzanie

w transporcie i logistyka" ,4,5 roku inzynierskie + (dla chętnych :) ) 2 lata magisterskich uzupełniających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o wydziale transportu w trakcie kilku lat moich studiów tam :blink:

Jak już to wydział inżynierii lądowej,kierunek transport i później logistyka jako specjalizacja, ale nie jestem pewny czy jest taka spec. na zaocznych. Sprawdź na stronie PK i WIL

 

Właśnie spojrzałem na stronie WIL(wydział inżynierii lądowej) i jest w kierunku transport specjalizacja: "zarządzanie

w transporcie i logistyka" ,4,5 roku inzynierskie + (dla chętnych :) ) 2 lata magisterskich uzupełniających

Dobra, powiedzmy że jeden kandydat jest :P

 

A są jakieś studia obejmujące obsługe maszyn etc ?

Chodzi konkretnie o praktyke, raczej nie konstruowanie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi konkretnie o praktyke, raczej nie konstruowanie ..

To se musisz szkolenie znaleźć jakieś, na studiach będziesz miał przedewszystkim konstruoanie, a praktycznej obslugi to sie moze nauczysz na jakiśch laborkach, albo sie nie nauczysz bo bedzie za malo tych laborek ;] Studia to nie zabawa w czytanie instrukcji obsługi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se musisz szkolenie znaleźć jakieś, na studiach będziesz miał przedewszystkim konstruoanie, a praktycznej obslugi to sie moze nauczysz na jakiśch laborkach, albo sie nie nauczysz bo bedzie za malo tych laborek ;] Studia to nie zabawa w czytanie instrukcji obsługi :P

No i własnie o to mi chodzi, coś na poziomie, nie czytanie instrukcji obsługi..

Eh.. ale dalej nie jestem do tego przekonany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety generalnie studia to teoria, nawet jeśli są jakieś laborki to jest to mizeria.Studia kończysz żeby mieć jakiś papierek na start, dopiero potem możesz się nauczyć jak praca naprawdę wygląda. Piszę na przykładzie budownictwa, które skończyłem. Jak nie byłeś na budowie i sam się nie nauczysz to żadna szkoła cię tego nie nauczy. Tak jest chyba z większością kierunków.

 

@hary

Studia to nie zabawa w czytanie instrukcji obsługi

a właśnie ,że tak.

Tylko co ci po przeczytaniu instrukcji jak nawet sprzetu nie widziales, czy nie dotknales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie ,że tak.

No może u was na budownictwie tak było... u nas jeśli już czytamy instrukcje obsługi jakiegoś urządzenia to później mamy je dostępne na laborkach coby przyswoić choć troche obsługe, a poza laborkami to nic takiego u nas nie ma miejsca ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może u was na budownictwie tak było... u nas jeśli już czytamy instrukcje obsługi jakiegoś urządzenia to później mamy je dostępne na laborkach coby przyswoić choć troche obsługe, a poza laborkami to nic takiego u nas nie ma miejsca ;-]

Nie traktuj tak dosłownie tej instrukcji obsługi.

To była przenośnia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku wchodzi kierunek Logistyka - polecam, bo będzie na to popyt.

Zastanawiam sie zeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2 kierunek Logistyka lub Zarzadzanie Miedzynarodowe Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dobra dobra dajcie sobie looz przecierz pisalem ze naganne dostalem za nieobecnosci a nie za zadymainie czy aroganckie zachowanie. Ja jestem grzeczny tylko do szkoly chodzic mi sie nie chcialo :oops:

Z tego co wiem - jak zdajesz nową maturę, to NIE patrzą na twoje świadectwo ukończenia średniej. Liczy się TYLKO matura. Nie wiem, czy tak jest np. na tych największych, najbardziej renomowanych studiach, ale w normalnych (?) z pewnością patrzą tylko na maturę, maturę i jeszcze raz te procenty z matury. ---> Możesz se skończyć liceum na samych pałach itd, a jak maturę masz na 5, to jesteś kryty :o

 

 

A jeśli nadal masz wątpliwości, to pofatyguj się do sekretariatu w swojej szkole (albo tam, gdzie maturę masz zdawać), powinni ci odpowiedzieć na to pytanie

Edytowane przez Quistis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem - jak zdajesz nową maturę, to NIE patrzą na twoje świadectwo ukończenia średniej. Liczy się TYLKO matura. Nie wiem, czy tak jest np. na tych największych, najbardziej renomowanych studiach, ale w normalnych (?) z pewnością patrzą tylko na maturę, maturę i jeszcze raz te procenty z matury. ---> Możesz se skończyć liceum na samych pałach itd, a jak maturę masz na 5, to jesteś kryty :o

A jeśli nadal masz wątpliwości, to pofatyguj się do sekretariatu w swojej szkole (albo tam, gdzie maturę masz zdawać), powinni ci odpowiedzieć na to pytanie

Teoretycznie masz rację ;] ale jak składa sie papiery na studia to wysyła się kopię świadectwa ;P czy co to tam się dostaje ;P (dokładnie zainteresuje się jak dostane do ręki :D)... i jakby nie patrzeć na zachowanie na pewno uczelnie będą patrzyły ;P a poza tym to fakt jest faktem ze tylko na maturę patrzą i to właśnie na tych najbardziej renomowanych patrzą tylko na maturę a na tych gorszych i mniej obleganych mogą jeszcze być tzw. konkursy świadectw ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...