Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie sklada ze nie kazda specjalizacja (na informatyce) wymaga pozniej uzywania wiedzy matematycznej, np. sieci komputerowe ;) poza informatyka nie ma dla mnie innego zawodu, wszystko mnie szybko nudzi (tzw slomiany zapal).

Lecz pierwsze kilka semestrow to jest programowanie i zadania typu "napisz program sprawdzajace czy cos jest tautologia" lub program do kolorowania grafow sa niemal zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholere ci na budownictwie elektostatyka, magnetyzm, prąd, kwantówka? mi to co było z tego na fizie sie na elektronice nawet nie przydaje a co dopiero na budownictwie.

Nie wymieniłeś tego wcześniej, więc potraktować można jako ogół, czyli mechanikę również to wliczając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mechanike na budownictwie zgłębiacie w szerszym znaczeniu niż fizyki ogólnej gdzie przez semestr, góra dwa przerabiacie wszystkie jej działy, to co tam napisałem tam odnosiło się do fizy jako przedmiotu, czyli takiego wszystkiego po trochu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW nie wiecie czy można na pierwszym roku rozpocząć nauke na 2 kierunkach? Czy dopiero później gdy ma się mozliwość dostępu do programu studiów indywidualnych?

Na uniwerku taka rzecz ma sens, bo i studia nie są ciężkie a i wiekszość wykładów nie jest obowiązkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE Poznań IMO... na SGH w Wawie się nie dostaniesz, więc pozostaje druga uczelnia ekonomiczna w pl...

Sawyer - > No trudno zeby było łatwo na samym lekarskim, a co dopiero jeszcze z administracją :| Ja bym sobie wziął logistyke + zarządzanie

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego miałby się nie dostać na SGH? To, że nie zdaje drugiego języka nie wyklucza możliwości dostania się.

Bo nie zdaje też gegry ani histy, co ostatecznie go skreśla :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech kurcze ja też nie bardzo wiem na co mam się wybrać - informatyka/mechanika/elektronika - goglowałem troszkę szukają opisów zawodów które mógł bym podjąć po ukończeniu któregoś z tych kierunków(bo ze zdecydowaniem się na jakąś specjalizacje mam problem - niby jeszcze dużo czasu ale mniej więcej chciał bym to już wiedzieć) ale jak znalazłem obiecującą stronkę jakąś to zonk nie otwiera się i w kółko takie kwiatki... znacie może jakieś godne polecenia stronki z opisami zawodów po tych kierunkach... lub możecie coś od siebie polecić ??

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o mechanice na PK ?

Hmmm, miałem laborki z fizyki na wydziale mechanicznym i sprzęt, który tam jest nie wygląda zbyt imponująco(starocie), choć zabawa była przednia :) . Było to chyba z 5 lat temu ,nie wiem czy się coś zmieniło od tego czasu. Niestety nie mam tam teraz żadnych znajomych i nie wiem jak te studia wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech kurcze ja też nie bardzo wiem na co mam się wybrać - informatyka/mechanika/elektronika - goglowałem troszkę szukają opisów zawodów które mógł bym podjąć po ukończeniu któregoś z tych kierunków(bo ze zdecydowaniem się na jakąś specjalizacje mam problem - niby jeszcze dużo czasu ale mniej więcej chciał bym to już wiedzieć) ale jak znalazłem obiecującą stronkę jakąś to zonk nie otwiera się i w kółko takie kwiatki... znacie może jakieś godne polecenia stronki z opisami zawodów po tych kierunkach... lub możecie coś od siebie polecić ??

Robote dostaniesz w takiej firmie, w jakiej zlapiesz stanowisko ;) Jak chcesz miec jakies pojecie o potencjalnych pracodawcach - przejrzyj plan studiow, a potem przejrzyj oferty pracy i porownaj wymagania ze studiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na biotechnologie bodajże, tam kumpel mówił że wszyscy na kierunku (tak z 2-3 niekumate osoby nie) z praktyk wracają z umowami, głównie ARiMR ich zatrudnia, wiecie, skręcanie roślinek śrubkami itp :D :P

 

Hmmm, miałem laborki z fizyki na wydziale mechanicznym i sprzęt, który tam jest nie wygląda zbyt imponująco(starocie), choć zabawa była przednia :) . Było to chyba z 5 lat temu ,nie wiem czy się coś zmieniło od tego czasu. Niestety nie mam tam teraz żadnych znajomych i nie wiem jak te studia wyglądają.

Zabawa przednia tzn czo? ;)

MAm nadzieje że tam jest łatwo, ale nie mam pojęcia gdzie i po której specjalizacji można sie zatrudnić :P

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na biotechnologie bodajże, tam kumpel mówił że wszyscy na kierunku (tak z 2-3 niekumate osoby nie) z praktyk wracają z umowami, głównie ARiMR ich zatrudnia, wiecie, skręcanie roślinek śrubkami itp :D :P

W Polsce jest tylko jedna f-ma, która zatrudnia biotechnologów w fachu, który rzeczywiście studiowali.

Polscy biotechnolodzy są chętnie przyjmowani na zagraniczne praktyki, ale przecież nie każdy po odbyciu praktyk i ukończeniu studiów będzie chciał wyjechać za granicę w celu pracy w swoim zawodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wśród nas/Was taka osoba która po maturze zrobiła sobie rok przerwy i dopiero poszłą na studia (zaoczne)? Nie jest po takim czym trudno wrócic do nauki?

 

PS. Czy ktos miał stycznosc z kierunkami Ciepłownicto, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo badz Automatyka Przemysłowa na PW?

 

Czy trudno jest zaliczyc na tych kierunkach? Czy fizyka na tych kierunkach prowadzona jest od podstaw czy trzeba miec jakas wiedze z ogólniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołaczam sie pytania DoctorPulse - FiB tez ciekay kierunek

Po niepełnym roku mam mieszane uczucia co do tego kierunku, trochę dziwnych rzeczy jest. Na pierwszym i drugim semestrze jest mikroekonomia, którą zalicza się jako całość w drugim semestrze, nie mozna było tego rozbić na dwa zaliczenia w dwóch semestrach? Dziwne. Na drugim semestrze są finanse publiczne, co wiadomo wiąże się z makroekonomią, której nie ma na pierwszym roku. Troszkę sprawa niedograna jest. Ubezpieczenia na tym kierunku to jakieś nieporozumienie. Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wśród nas/Was taka osoba która po maturze zrobiła sobie rok przerwy i dopiero poszłą na studia (zaoczne)? Nie jest po takim czym trudno wrócic do nauki?

Ja miałem rok przerwy po maturze. Jakoś strasznie ciężko nie było, choć na 1 roku z matmy i fizy kosili równo.Poziom jednak nie wykraczał zbytnio poza szkołę średnią(doszły całki,których w technikum nie miałem, liczby zespolone i na drugim roku równania różniczkowe,w sumie 3 semestry matmy i 2 fizy)

Wydaje mi się,że ludzie odpadali bo przyszli ze szczeniackim podejściem jak w budzie,że wystarczy chodzić od czasu do czasu na zajęcia i samo pójdzie.NIE pójdzie.Wykładowcom to lotto ,czy przejdziesz czy nie, jak nie zapracujesz to nie przejdziesz.

Generalnie u mnie w grupie(wykładowej) na następny rok przechodziła ok 1/3 ludzi.

Było tak: na 1 roku w grupie wykładowej było ok 150 osób, które z kolei są podzielone na 3 grupy ćwiczeniowe. Na drugi rok przeszło prawie 50 osób. Doszło paru po dziekankach i było nas ok. 60 na wykładach i znowu podzieleni na 3 grupy ćwiczeniowe. Na 3 rok przeszło nas 20 kilka osób... Potem się to stabilizuje.

Generalnie na PK na budownictwie najbardziej dają w d..ę projekty. Praca, rodzina, zjazdy i bardzo pracochłonne projekty, których ma się już serdecznie dość.

Te studia nie są ciężkie dlatego ,że trudno się czegoś nauczyć (choć parę przedmiotów daje popalić) ale dlatego, że projekty są strasznie pracochłonne. Ja dodatkowo dojeżdżałem tam 120 km ,więc jak musiałem zajechać na konsultacje przed oddaniem projektu 2x w środku tygodnia to po kieszeni też przetrzepało. Kombinacje z urlopami, zwolnieniami wcześniejszymi z pracy ehhh, dobrze że pracodawca był bardzo w porządku i nie robił żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...