Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Spalenie historii mi strasznie pokrzyżowało plany na przyszłość :|

 

ogólnie...z histą i angolem na ~40% i polskim i wosem >65% (wszystko rozszerzone) mam co szukać na UJ ??... <_<

Na filozofie pewnie sie dostaniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pilne pytanie. Wie ktoś z jakimi dokumentami trzeba się zgłosić na AGH w celu rekrutacji na pierwszy rok?

A to na stronie uczelni już nie piszą jakich dokumentów oczekują od kandydata na studenta?

 

http://www.ukr.agh.edu.pl/ - strona o rektutacji na AGH.

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje juz podjalem. Filia AE Katowice w Bielsku, wydzial - zarzadzanie, specjalizacja - logistyka, zaocznie. Tylko tam zlozylem papiery, trzeba czekac do wrzesnia na potwierdzenie przyjecia, ale pani sekretarka mowila ze nie powinno byc najmniejszych problemow. Kumple ktorzy poszli na prywatne, maja ten komfort, ze juz zostali przyjeci ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 84/100 rankingowych wystarczy na WAT na Infę w tym roku :P?

Wiem, wiem co to za pytanie... W tamtym roku to bylo minimum na ten kierunek. Jezeli sie nie dostane to pójdę na budownictwo i będę budował mosty... :D

 

Ogólnie trochę mnie dobijają terminy na uczelniach, bo na niektórych w dzień, gdy jest on ostatnim na złożenie papierów (jeżeli się dostałeś) na innym dowiadujesz się czy zostałeś zakwalifikowany...

 

No Panowie, to teraz będziemy czekać na informację, gdzie kto się dostał... na dzienne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpektor - ja się wstrzymałem z decyzją do 17...złożyłem na AE Krk na dzienne...jak się nie załapię - idę na zaoczne (zapewne Stosunki...) - babka mówiła, że 0 problemów, przyjmują z miejsca praktycznie...

 

i po jakiego wała składałem papiery na UMCS i UWr ? ;| ...ehh...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas na mnie - szef powiedział ze opłaci studia wiec glupio byłoby nie skorzystac.

Wacham sie jednak cały czas nad kierunkami/uczelniami.

Myśle nad Mechatroniką na WAT i Inżynierią Środowiska (a z tamtad Inżynieria komunalna itp.) na Politechnice Warszawskiej.

Pytanka mam takie:

czy sa to trudne kierunki?

gdzie jest wiecej fizyki?

gdzie wykładowcy sa bardziej pobłazliwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

Inzynieria srodowiska - na Polibudzie slaskiej nie jest trudna. Dobre studia, jesli masz pozniej punkt zaczepienia. Polecam specjalizacje cos tam z klimatyzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mechatronika? Wydaje mi sie ze tam jest mniej fizyki - a na tym mi zalezy.

Ja myślę, że inżynieria środowiska będzie łatwiejsza :)

Nie wiem jak z "pobłażliwością" wykładowców na zaocznych na PW, ale np. na moim wydziale sporo jest tych samych co na dziennych więc nie jest pewnie za łatwo.

A jeśli chodzi o WAT to miałem trzech znajomych na mechanice i budowie maszyn na zaocznych i wszyscy wylecieli/zrezygnowali po pierwszym semestrze :blink: Fakt, że nie uczyli się za wiele (można powiedzieć, że prawie wcale :) ), no ale napewno na uczelniach typu WAT, PW na zaocznych nie da się prześlizgnąć przez studia tak jak na wielu prywatnych nowych szkołach 'wyższych' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuje Mechatroinke na AGH i z ta fizyka to nie do konca prawda. Fizyki jako fizyki, nie jest duzo, ale masz Mechanike, Podstawy konstrukcji maszyn, wytrzymalki i kilka innych, ktore to sa fizyka, tylko sie dobrze maskuja ;) Ale generalnie - bardzo przyjemny kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale napewno na uczelniach typu WAT, PW na zaocznych nie da się prześlizgnąć przez studia tak jak na wielu prywatnych nowych szkołach 'wyższych'

a sa w warszawie jakies uczelnie techniczne "nowego" typu?

 

|Falcon|

to skoro studiujesz na mechatronice (moze na innej uczelni ale zawsze) to powiedz mi: czy nie uczac sie w liceum matematyki i fizyki zbyt pilnie (wogole wlasciwie) da rade zrozumiec o czym mowi wykladowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...da rade zrozumiec o czym mowi wykladowca?

tak odrazu zakładasz że będziesz na wykłady chodził? :lol: Zazwyczaj wykłady są w godzinach które człowiekowi nijak nie pasują...

 

Ja tam w liceum się nic nie uczyłem fizy i matmy, jestem na elektronice. I se poradziłem tak samo albo lepiej od tych co w liceum się uczyli, jak chcesz to zrozumiesz, matma/fiza w 'dzisiejszym' liceum to zupełne inna bajka od tej na polibudach imo ;]

 

Fizy na przykład na poli nie zrozumiesz do momentu aż na matmie nie przerobicie całek, chyba że wam kolo od fizy wprowadzenie zrobi, ale zazwyczaj nie robią, albo robią takie które i tak nic nie pomagaja.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie może orientuje ile kosztuje semestr na Mechatronice (kierunek automatyka i robotyka) na Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2007/08? Na stronie jest tylko cennik 2006/07.

To samo pytanie ale odnosnie politechniki Łódzkiej (na wydziale mechaniki, kierunek Automatyka)?

Może wiecie równiez czy na studia zaoczne, na ww. kierunki (tj. Mechatronika na WAT, Automatyka i robotyka na PW, Automatyka na PŁ) jest sie trudno dostac? Maja zawsze komplet osób czy przewaznie jest mniej chetnych niz miejsc? Czy z taka matura jak moja (polski, angielski, geografia, wszystko na podstawach) mam szanse sie dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie może orientuje ile kosztuje semestr na Mechatronice (kierunek automatyka i robotyka) na Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2007/08? Na stronie jest tylko cennik 2006/07.

To samo pytanie ale odnosnie politechniki Łódzkiej (na wydziale mechaniki, kierunek Automatyka)?

Może wiecie równiez czy na studia zaoczne, na ww. kierunki (tj. Mechatronika na WAT, Automatyka i robotyka na PW, Automatyka na PŁ) jest sie trudno dostac? Maja zawsze komplet osób czy przewaznie jest mniej chetnych niz miejsc? Czy z taka matura jak moja (polski, angielski, geografia, wszystko na podstawach) mam szanse sie dostac?

w poznaniu na zaczone na polibude bys sie dostal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie licze ze in Warsaw również. Mechatronika jest najtanszym kierunkiem na WATcie. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale swiadczy to według mnie o malym zainteresowaniu tym kierunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie licze ze in Warsaw również. Mechatronika jest najtanszym kierunkiem na WATcie. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale swiadczy to według mnie o malym zainteresowaniu tym kierunkiem.

sluchaj, w Poznaniu na polibudzie na infe zaoczna w informatorach jest ze jest 1,2 osoby na miejsce, ale i tak przyjmuja wzystkich...a jet to bardzo oblegany kierunek :)

zatem badz dobrej mysli, na zaoczne powinienes sie dostac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dostałem sie na elektronike na AGH (763 pkt rankingowe), z tego co próbowałem się rozeznać przy składaniu papierów masa ludzi pchała się na automatyke, za to mało kto na inne kierunki na tym wydziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zostałem przyjęty na AGH na "samogłoski" na kierunek Informatyka :) Ale czekam jeszcze do 16 lipca na wyniki na Politechnice Warszawskiej na Informatyce i wtedy dopiero zdecyduje gdzie iść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuje ktos AiR na Elektronicznym na PWr? Wczoraj sie dostalem na ten wydzial i moze ktos z forumowiczow moze mi powiedziec cos wiecej?

 

Pozdrawiam.

Mam na AiRze sporo znajomych. Obok Informatyki, kierunek na który najtrudniej było się dostać, przynajmniej w zeszłym roku. A same studia - ważne, żeby w pierwszym roku mocno przycisnąć Analize 1 i 2, Algebre 1 i 2, i Fizyke - jak to się pozalicza, reszta już jest mniejszym problemem. Aczkolwiek wciąż pozostaje do przejścia taka Teoria Obwodów, na której dużo bluzgów się sypie i długie kolejki po kurs powtórkowy stoją ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...