Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, wyniki na PW miały być dziś i do tej pory nie wstawili, co do MEiL to sadze ze ciekawy kierunek, rzeznia tak jak na budownictwie dlugie zmudne nudne ale z gwarancja pracy w zawodzie, mam znajomych ktorzy srednio sie uczac w liceum sa juz na 3cim roku MEiL i nie płaczą jakoś

 

Nie wiem jak to wypada w odniesieniu do elektrotechniki i czym się różni robotyka i automatyka na MEiL od tej na elektrotechnice oraz od tej na wydziale elektrycznym..

 

edit

 

no juz są, dostałem się na MEiL co nie było jakimśtam wyczynem.. :)

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał costi. Na polibudę łatwo się wchodzi, ale podczas sesji też się łatwo wychodzi :) Chociaż prawda jest taka, że tam, gdzie próg był wysoki, to nie wywalają za dużo osób - zobaczysz sam jak bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zależy jakie AiR, są takie co jest mniej programowania niż na elektronice, a są i takie gdzie więcej.

Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozinąć mogę na przykładzie PG, co już w sumie tutaj rozwijałem delikatnie:

-AiR @ WEiA -> przede wszystkim mechanika, programowanie dalej

-AiR @ WETI -> przede wszystkim programowanie, mechanika dalej.

 

A prawda jest taka, że ani tu, ani tu, niczego konkretnego nie nauczą, wyjdzie człowiek z papierkiem, napakowany teorią, nic nie umiejąc i nauczy się w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile % trzeba bylo mniej wiecej zdac mature i z czego zeby dostac sie na PWroc na AIR, EiT ?

 

bardzo mnie to ciekawi ;)

Na EIT progiem przeważnie jest próg zdania matury - 30% z matematyki :P Tam przyjmują 3 potoki, po 200 osób (=600osób), po pierwszym semestrze jednak musi zostać jeden, czyli 200 osób zostaje, 400 odpada.

Co do AiR, to w tamtym roku trzeba było mieć powyżej 70% z PR z matmy oraz fizyki, w tym podobnie, tyle, że zmienił się przelicznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozinąć mogę na przykładzie PG, co już w sumie tutaj rozwijałem delikatnie:

-AiR @ WEiA -> przede wszystkim mechanika, programowanie dalej

-AiR @ WETI -> przede wszystkim programowanie, mechanika dalej.

 

A prawda jest taka, że ani tu, ani tu, niczego konkretnego nie nauczą, wyjdzie człowiek z papierkiem, napakowany teorią, nic nie umiejąc i nauczy się w pracy.

Tu mówisz nawiązując tylko do w/w wydziałów na PG, czy ogólnie do kierunku AiR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wszędzie tak jest, że na studiach zawodu się nie nauczysz, z tego co z ludźmi z różnych uczelni rozmawiałem i z tego co słyszałem od przedstawicieli firm na targach pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam slowa harego. ostatnio rozmawialem ze znajomym co skonczyl to co ja (budownictwo) i zawodu dopiero uczyl sie w pracy przez pierwsze pol roku - szkolenia itp. najwazniejsze to skonczyc ten syf, bo co niektorzy wykladowcy sa jak ten z "pieknego umyslu" - maja wlasny swiat i wymyslonych kolegow....

 

i taka mala anegnotka:

jakis czas temu gosciu od matmy z nienacka oznajmil nam ze dzis jest dzien liczby PI i czytal jej historie przez 2,5h. na koniec wykladu bylo z tego kolo... szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie - zakwalifikowany do przyjęcia na studia :] w piatek pewnie jade zlozyc papierki. jestem mega happy :)

to nie znaczy że się dostałeś, teraz zawozisz papiery+opłaty następnie przechodzisz procedurę rekrutacyjną (na podstawie wyników na świadectwie maturalnym) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze na innych uczelniach jest tak, ale tu jest chyba inaczej. ci ktorzy nie zloza papierow sa skreslani, a w ich miejsce wskakuja osoby z listy rezerowej. w harmonogramie nie ma czegos takiego jak ogloszenie wynikow II etapu rekrutacji. zreszta mam zaplacic za elektroniczna legitymacje i indeks, wiec jak pojade zlozyc wszystkie dokumenty to zostane przyjety. przynajmniej tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już to było, soreczka panowie, ale gdzie można znaleźć pracę po AiR ? Na kolei to wiem, bo mój starszy tam pracuje, ale wolę nie mieć do czynienia z pociągami, nie pytajcie dlaczego.

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda większa firma produkcyjna na utrzymaniu ruchu choćby (taka mniej ambitna praca).

Wiele firm zajmujących się projektowaniem urządzeń automatycznych, wiele tego, na googlach można sobie poszukać (w zakresie inżynierii, ambitniej)

Albo firmy jak wyżej, tylko jako serwisant.

 

Full pracy dla automatyków jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie sie dostalem do olsztyna na weterynarie i to wlasnie bede studiowal.. jestem mega szczesliwy:D

pozdro

A ja się właśnie nie dostałem do Olsztyna -_-'

 

Jak jest z odwołaniem - mam je pisać i zanieść od razu, czy czekać na list z oficjalną decyzją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...