Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

dziennie czy zaocznie?

Dzienne. Zaoczne są za drogie w porównaniu z prywatnymi uczelniami (a tam jest chociaż laba i totalna olewka).

Cóż, z tego co się dowiedziałem zostało mi złożyć do 4 sierpnia odwołanie i modlić się, by przyjęci wybrali sobie inną uczelnię/kierunek zwalniając mi tym miejsce :lol2:

 

Jaki powód najlepiej podać w odwołaniu? Czy też nie ma zbytniej różnicy co tam nazmyślam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz, ze kochasz to miasto i w przyszlosci masz zamiar odbyc stosunek miedzynarodowy ;]

 

 

ja sie dostalem na Geodezje i na Budownictwo. Jak wyjdzie [gluteus maximus] z SGGW i Loigstyka w trakcie 2 rekrutacji to pewnie bede geodeta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie przychodzi dzisiaj list z WATu, że zostałem przyjęty na studia. Niby nic dziwnego, oprócz tego, że nie uiściłem opłaty rekrutacyjnej, jedynie co to kiedyś ot tak zarejestrowałem się na ich stronie, po czym więcej na stronę nie zaglądałem. :rolleyes:

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic dziwnego, oprócz tego, że nie uiściłem opłaty rekrutacyjnej...

Z podobnych rzeczy, byłem przez pół roku studentem uczelni z której jeszcze przed dostaniem się zabrałem papiery :lol2: Dostałem jakoś w styczniu list, że zostałem skreślony z listy studentów i że mam zwrócić legitymacje i indeks do dziekanatu (których oczywiście w życiu nie miałem w ręce) :lol: Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

University of Westminster, BSc Honours Computer Network Security.

 

tylko ze ja rocznik 88, rok spedzilem na szlifowaniu angielskiego :)

Edytowane przez wojtek.r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą to i ja też! Wszyscy podostawiali się głównie na techniczne studia a ja dostałem się na medycynę do Katowic. Jeszcze jest szansa na Białystok, ale chyba zostanę przy Katowicach. Muszę jescze tylko dokumenty dowieźć... Ktoś się dostał jeszcze na jakiś medyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ma ktoś może informacje na temat poziomu nauczania, atmosfery itp. na uczelniach medycznych? Chodzi mi konkretnie o Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i Białymstoku. Szukałem na google ale niewiele tego raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ma ktoś może informacje na temat poziomu nauczania, atmosfery itp. na uczelniach medycznych? Chodzi mi konkretnie o Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i Białymstoku. Szukałem na google ale niewiele tego raczej...

Jestem po 1 roku lekarskiego w Białym i musze powiedzieć, że atmosfera była bardzo dobra, przyjaźni ludzie, asystenci też mogą być. Uczelnia ładna (siedziba Pałac Branickich), a co ważne wszystkie zakłady są w jednym miejscu. W rankinkach UMB jest w pierwszej połowie, a wg ministerstwa (ranking co 4 lata) kierunek lekarski był pierwszy. Ogolnie nie mam nic do zarzuczenia.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 roku lekarskiego w Białym i musze powiedzieć, że atmosfera była bardzo dobra, przyjaźni ludzie, asystenci też mogą być. Uczelnia ładna (siedziba Pałac Branickich), a co ważne wszystkie zakłady są w jednym miejscu. W rankinkach UMB jest w pierwszej połowie, a wg ministerstwa (ranking co 4 lata) kierunek lekarski był pierwszy. Ogolnie nie mam nic do zarzuczenia.

Dzięki wielkie. Coraz więcej osób ma dobre danie na temat tej uczelni. Szkoda, ze niewiele wiem o Śląskim Uniwersytecie Medycznym... A jak wogole sie studiuje na I roku? Bardzo ciezko jest? Czy jest chociaz odrobina wolnego czasu? Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na EIT nie ma źle. Macie rozdzieloną Analizę I i II, to samo z Algebrą. My na AIR mieliśmy Analize I i II oraz Algebre I i II w jednym semestrze. W tym roku zrezygnowali z tego chyba na całym wydziale, bo było za dużo materiału i wykładowcy nie byli w stanie wszystkiego poruszyć na wykładzie..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy poszli na Politechnikę Warszawską (i inne, jeżeli jest taka sama punktacja). Mianowicie chodzi o te podliczenie punktów. Przeczytałem, że jest tak: PKT z matmy rozszerzonej *1 + wybór * współczynnik + język * 0,25.

Czy przedmiot z wyboru i język musi być rozszerzona matura? Współczynnik z fizy to 1, ale nie wiem, czy podstawowa, czy rozszerzona matura, tak samo z językiem.

I jeszcze jak było u was (którzy sie dostali) z punktami z matury z matmy, przedmiotu do wyboru i języku? Patrzyłem, że na interesujące mnie kierunki 170 pkt by spokojnie z zapasem wystarczyło, ale ciekaw jestem jak obrazowo wygląda punktacja z każdego egzaminu.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy poszli na Politechnikę Warszawską (i inne, jeżeli jest taka sama punktacja). Mianowicie chodzi o te podliczenie punktów. Przeczytałem, że jest tak: PKT z matmy rozszerzonej *1 + wybór * współczynnik + język * 0,25.

Czy przedmiot z wyboru i język musi być rozszerzona matura? Współczynnik z fizy to 1, ale nie wiem, czy podstawowa, czy rozszerzona matura, tak samo z językiem.

I jeszcze jak było u was (którzy sie dostali) z punktami z matury z matmy, przedmiotu do wyboru i języku? Patrzyłem, że na interesujące mnie kierunki 170 pkt by spokojnie z zapasem wystarczyło, ale ciekaw jestem jak obrazowo wygląda punktacja z każdego egzaminu.

Obojętnie jaki poziom zdajesz, tylko jeśli jest to podstawowy to liczysz tylko połowę wyniku z matury, zarówno z maty, przedmiotu do wyboru jak i języka. Ogólnie żeby być spokojnym o dostanie się trzeba zdawać matę i drugi przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary, mam pytanie. Jak wygląda sprawa z akademikami? W którym znaleźc się najlepiej (wiem, że na pierwszym roku nie mam możliwości wyboru DSa, ale ciekaw jestem jak trafię, o ile wogóle sie kwalifikuje na akademik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...