Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

sprobuj na wat, zarzadzanie i marketing

 

wlasnie tam sie dostalem, niestety tylko na zaoczne, ale brak zdawanej matmy na maturze, no i skutki widac :)

 

powiedzcie mi cos o tym kierunku, bede wdzieczny...

 

ps. czekam jeszcze na wyniki rekrutacji z uw, kierunek gospodarka przestrzenna i tylko 60 miejsc, nie brzmi to optymistycznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuje Warszawe, mam tam mieszkac u kumpla.

 

WAT: termin rejestracji - od 5 czerwca do 21 lipca

 

Cos jeszcze mozecie mi podsunac - sam zawziecie szukam, nie pytajcie dlaczego jeszcze nic nie wybralem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Są tu jakieś osoby studiujące na PWSZ w Krośnie na wydziałach filologii lub informatyki? Jestem zmuszony złożyć gdzieś podanie, bo do Rzeszowa się nie załapałem, a większość uczelni w Polsce skończyła nabór, natomiast w Krośnie jest drugi nabór trwający do 15 września.

 

Może jakaś inna alternatywna uczelnia z południowej Polski? W grę wchodzi jedynie państwówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeszcze na zaoczne panstwowe mozna sie dostac w Wawie? Zdawalem historie i wos

Preferuje Warszawe, mam tam mieszkac u kumpla.

WAT: termin rejestracji - od 5 czerwca do 21 lipca

Cos jeszcze mozecie mi podsunac - sam zawziecie szukam, nie pytajcie dlaczego jeszcze nic nie wybralem...

Ale szukasz studiów zaocznych państwowych niepłatnych? To są wogóle takie?

Do 21 lipca były zapisy na dzienne na WAT, wiem bo się zapisywałem...

 

Czy może Ci chodzi o zaoczne, płatne studia na uczelni państwowej? (większośc takie prowadzi)

W takim wypadku to jeszcze wszędzie możesz się zapisywać praktycznie... Na WAT dziś się kumpel zapisał, na PW też jeszcze jest rekrutacja na zaoczne... Dziś tam byłem i widziałem ulotki i ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze chodzi mi o panstwowe zaoczne płatne :)

 

Chcialbym na UW sie dostac, ewentualnie na WAT o ktorym pisane bylo wyzej. Jutro bede dzwonil, moze jeszcze gdzies sie dostane, bo bede musial isc na Łazarskiego, a tam nie ciagnie mnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czekam jeszcze na wyniki rekrutacji z uw, kierunek gospodarka przestrzenna i tylko 60 miejsc, nie brzmi to optymistycznie :]

Ty weź sie ogarnij moze - miejsce chcesz koledze z forum zabrac?:> Co prawda priorytet ustawiłem Zarządzanie i Marketing, ale Gospodarka na drugim miejscu :)

 

Ps.

Jakie masz wyniki? Mozesz odp. na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty weź sie ogarnij moze - miejsce chcesz koledze z forum zabrac?:> Co prawda priorytet ustawiłem Zarządzanie i Marketing, ale Gospodarka na drugim miejscu :)

 

Ps.

Jakie masz wyniki? Mozesz odp. na priv ;)

angol 94, 56

gegra 68, 52

polak 56

 

dostales sie moze na sgh? ja sobie odpuscilem ta uczelnie i nie wiem czy dobrze zrobilem :D

chcialbym studiowac w trybie dziennym ale przespalo sie liceum to i skutki sa :D

 

ps. na jaki dokladnie kierunek zarzadzania i marketing zlozyles papiery w uw?

 

ps.2 czym roznia sie studia zaoczne i wieczorowe? :D

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angol 94, 56

gegra 68, 52

polak 56

 

dostales sie moze na sgh? ja sobie odpuscilem ta uczelnie i nie wiem czy dobrze zrobilem :D

chcialbym studiowac w trybie dziennym ale przespalo sie liceum to i skutki sa :D

 

ps. na jaki dokladnie kierunek zarzadzania i marketing zlozyles papiery w uw?

 

ps.2 czym roznia sie studia zaoczne i wieczorowe? :D

zaoczne sa w weekendy

wieczorowe czwartek, piatek, sobota, niedziela w godzinach popoludniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie nikt czy inżynier po 3 letnich studiach może robić magistra w jakiejś szkole oficerskiej czy coś ? Przed chwilą mi taki pomysł wpadł go głowy... Przede mną jeszcze 2 lata informatyki, ale poźniej chciałbym troszke zmienić profil kształcenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego ci widac (sporo meijsca na polibudach) i co mowia w TV to z roku na rok co raz mniej osob idzie na studia scisle...wszyscy chrzania sie na uniwerki.

W sumie plus dla mnie bo gdy uda mi sie skonczyc studia(dreams...) na PG to bedzie mniejsza konkurencja :E.

 

PS. I tak wszyscy trafimy predzej czy pozniej na Wyspy;p

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angol 94, 56

gegra 68, 52

polak 56

No to wyszlo na to, ze to ja moge Ci zabrac miejsce:> Ale spoko, jak sie dostane na Zarządzanie i Marketing to wbijam tam:>

 

dostales sie moze na sgh? ja sobie odpuscilem ta uczelnie i nie wiem czy dobrze zrobilem :D

Złożyłem tam papiery, ale zdawalem tylko jeden język (wymagają dwóch) i nie dostalem się. W sumie nie boleje nad tym, bo i tak chcialem isc na UW. SGH moze sobie kiedys podyplomowo zrobie (drugi jezyk na maturze zdam chyba w przyszlym roku, a co mi tam).

 

chcialbym studiowac w trybie dziennym ale przespalo sie liceum to i skutki sa :D

Ja tam nie żaluje spania w LO:> Patrząc po znajomych to ci co pare miesiecy przed maturą siedzieli nad ksiazkami zdali gorzej ode mnie :lol: . Troche mi ich zal, bo gdy ja tylko patrzylem, zeby miec frekwencje powyzej 50% i przewage ocen pozytywnych z kazdego przedmiotu, wiekszosc klasy walczyla o dobre oceny (nie wiem po co im one byly, skoro uczelnie nie patrzą na srednią, tylko na świadectwo maturalne), ktore nie odbily się poźniej na maturze.

 

ps. na jaki dokladnie kierunek zarzadzania i marketing zlozyles papiery w uw?

Zarządzanie i Marketing, dzienne, magisterskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszlo na to, ze to ja moge Ci zabrac miejsce:> Ale spoko, jak sie dostane na Zarządzanie i Marketing to wbijam tam:>

no zobaczymy, zobaczymy, jak to sie potoczy

Złożyłem tam papiery, ale zdawalem tylko jeden język (wymagają dwóch) i nie dostalem się. W sumie nie boleje nad tym, bo i tak chcialem isc na UW. SGH moze sobie kiedys podyplomowo zrobie (drugi jezyk na maturze zdam chyba w przyszlym roku, a co mi tam).

a potrzebny bedzie Ci ten drugi jezyk? majac za soba zarzadzanie i marketing na uw

Ja tam nie żaluje spania w LO:> Patrząc po znajomych to ci co pare miesiecy przed maturą siedzieli nad ksiazkami zdali gorzej ode mnie :lol: . Troche mi ich zal, bo gdy ja tylko patrzylem, zeby miec frekwencje powyzej 50% i przewage ocen pozytywnych z kazdego przedmiotu, wiekszosc klasy walczyla o dobre oceny (nie wiem po co im one byly, skoro uczelnie nie patrzą na srednią, tylko na świadectwo maturalne), ktore nie odbily się poźniej na maturze.

a no widzisz to zupelnie tak jak ja, ale pewnie zaraz dostaniemy zjebke, ze lenie z nas i nieuki, ale ja swoje zdanie na ten temat mam...

Zarządzanie i Marketing, dzienne, magisterskie.

matma wymagana, buuuu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie żaluje spania w LO:> Patrząc po znajomych to ci co pare miesiecy przed maturą siedzieli nad ksiazkami zdali gorzej ode mnie :lol: . Troche mi ich zal, bo gdy ja tylko patrzylem, zeby miec frekwencje powyzej 50% i przewage ocen pozytywnych z kazdego przedmiotu, wiekszosc klasy walczyla o dobre oceny (nie wiem po co im one byly, skoro uczelnie nie patrzą na srednią, tylko na świadectwo maturalne), ktore nie odbily się poźniej na maturze.

Chyba pierwszy raz sie z Tobą zgadzam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FiB jest duuużo zakuwania. Na ekonomii raczej trzeba myśleć.

no szczegolnie na WSB chorzów gdzie przez cały semestr wystarczy sie 4h pouczyć ale najlepiej wiedzą ci co nie studiowali oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam problem, nie wiem gdzie iść na studia :(

 

Dzisiaj dowiedziałem się, że dostałem się na UM na medycyne ratunkową. Wcześniej byłem zdecydowany na biologie na UŁ.

Rzecz w tym, że za rok mam zamiar poprawiać maturę i spróbuje się dostać na lekarski, więc to mają być studia na rok.

Teoretycznie część przedmiotów z biologii by mi pomogła w przygotowaniu do matury (botanika, zoologia, chemia nieorg/org, tylko rzecz w tym, ze zapewne material realizowany na tych przedmiotach bedzie sie roznłl od tego maturalnego).

Trzeba też <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę, że może mi się nie udać. Dlatego nie wiem, czy chce być w przyszłości genetykiem, biochemikiem, czy lekarzam "pierwszego kontaktu" (choc podobno zagranicą praca taka jest lepiej platna i bardziej oplacalna).

 

Co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty i z niektorych smiac mi sie chce

"studenci PK bronia tej uczelni jak diabli" ...... tjaaaaaa....

Dostalem sie na ta uczelnie, i bede mogl bronic jej od pazdziernika...

Z moich znajomych, to przynajmniej 8 osob studiuje w PK, i najczesciej mowia oni tak:

"uczelnia jest fajna... ale czesto student jest traktowany jak smiec" .

 

Nie potwierdzam... Zobacze w pazdzierniku. Poki co dostalem sie na energetyke na wydziale inzynierii komputerowej i elektronicznej.

Chcialbym sie wbic na elektrotechnike, ale zobaczymy, jak mi to pojdzie.

 

Poki co mam dosyc pozytywne wrazenie o PK, jak skladalem tam papiery, to Panowie przy rekrutacji byli bardzo mili, powiedzialbym nawet, ze wyluzowani... Jestem zadowolony, ze dostalem sie na ta uczelnie (pomimo tego, ze jestem na energetyce, a nie elektrotechnice)...

 

Biorac pod uwage to, ze w mojej klasie do krka dostalem sie poki co tylko ja... to nie jest tak najgorzej (biorac pod uwage rowniez to, ze tak jak ktos wczesniej napisal, zlalem latanie i poprawianie ocen... a do matury przygotowywalem sie tylko do matmy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam problem, nie wiem gdzie iść na studia :(

 

Dzisiaj dowiedziałem się, że dostałem się na UM na medycyne ratunkową. Wcześniej byłem zdecydowany na biologie na UŁ.

Rzecz w tym, że za rok mam zamiar poprawiać maturę i spróbuje się dostać na lekarski, więc to mają być studia na rok.

Teoretycznie część przedmiotów z biologii by mi pomogła w przygotowaniu do matury (botanika, zoologia, chemia nieorg/org, tylko rzecz w tym, ze zapewne material realizowany na tych przedmiotach bedzie sie roznłl od tego maturalnego).

Trzeba też <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę, że może mi się nie udać. Dlatego nie wiem, czy chce być w przyszłości genetykiem, biochemikiem, czy lekarzam "pierwszego kontaktu" (choc podobno zagranicą praca taka jest lepiej platna i bardziej oplacalna).

 

Co mi radzicie?

moglbys mi napisac jak to jest z przedmiotami potrzebnymi na AM ? czy jezeli chce sie dostac na wydzial lekarski to musze mature miec z 3 przedmiotow Biologia chemia mat/fiz czy wystarczy Biologia Chemia.

Jeszcze sie spytam jak to jest z tymi studiami dwustopniowymi ? typu fizjoterapia, elektroradiologia. Łatwiej jest sie na nie dostac ? i tez pytanie czy starczy biologia i chemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...