Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami patrzą na świadectwo jeśli nie zdawałeś matury z któregoś przedmiotu którego wymagają, na PG na przykład jak ja się dostawałem było tak że % z matury przeliczali na ocene i tą ocene podstawiali do algorytmu, z tym że taki myk że z matury jak ci wychodziło np. z fizy 4 to maiłeś 16pkt(waga 4) a z 4 na świadectwie miałeś 5pkt (waga 1.25). Każda uczelnia ma swój system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o kierunku Elektronika i Inżynieria Komputerowa? Szczególnie interesuje mnie to na PW

Wydzial WEiTI, czy jakis inny? Ogolnie ma potencjal, aczkolwiek na poczatku jest ciezko. Jesli masz aspiracje na elektronika, go ahead ;)

 

Ogolna rada do wszystkich: wybierajac kierunek, zerknijcie na strone wydzialu na liste specjalnosci dostepnych w pozniejszych latach oraz, o ile to mozliwe, liste przedmiotow (szczegolnie tych zaawansowanych). Da to wam jakis obraz tego, co sie na danych studiach robi.

 

a ja szukam jakis statystyk ilosci przyjetych na rozne wydzialy PW, ma ktos?

Za moich czasow byl informator maturalny wydawnictwa Perspektywy, w ktorym m.in. te dane byly zawarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos moze o filii Katowickiej AE w Bielsku-Białej? Tu jest link do stronki http://www.ae.katowice.pl/betapl/kategoria/591/ . Ciekawy wydaje sie kierunek:

Międzynarodowa oraz krajowa spedycja i przewozy

Logistyka

Finanse i inwestycje

Sam wybieram sie na 100% na studnia zaoczne, teraz pozostaje wybor gdzie i konkretnie na jaki kierunek. Jest duza roznica pomiedzy panstwowymi, a prywatnymi studiami zaocznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos moze o filii Katowickiej AE w Bielsku-Białej? Tu jest link do stronki http://www.ae.katowice.pl/betapl/kategoria/591/ . Ciekawy wydaje sie kierunek:

Międzynarodowa oraz krajowa spedycja i przewozy

Logistyka

Finanse i inwestycje

Sam wybieram sie na 100% na studnia zaoczne, teraz pozostaje wybor gdzie i konkretnie na jaki kierunek. Jest duza roznica pomiedzy panstwowymi, a prywatnymi studiami zaocznymi?

Jak zdecydujesz co wybrac to napisz co i dlaczego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki trochę. Czy ktoś wie, czy i jeśli tak, to JAK da się ominąć konieczność składania podpisu osobiście w uczelni przy rekrutacji? Wyjeżdżam za granicę na wakacje i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się powrót na tydzień, ale bardziej nie uśmiecha mi się gap year :) Rodzice mogą porozwozić te papiery po uczelniach i czy da się jakoś ominąć to, żebym musiał się podpisać? Ponoć coś można notarialnie coś tam:P tak mi koleżanka poleciła, mówiła, że ktoś tak robił, ale nie wie co robił i właściwie jak to wyglądało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile za pełnomocnictwo ale za poświadczenie oryginalności kserówki świadectwa 30zł :blink:

Jak zarezerwujesz teraz bilet to może sie okazać taniej przyjechac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos moze o filii Katowickiej AE w Bielsku-Białej? Tu jest link do stronki http://www.ae.katowice.pl/betapl/kategoria/591/ . Ciekawy wydaje sie kierunek:

Międzynarodowa oraz krajowa spedycja i przewozy

Logistyka

Finanse i inwestycje

Sam wybieram sie na 100% na studnia zaoczne, teraz pozostaje wybor gdzie i konkretnie na jaki kierunek. Jest duza roznica pomiedzy panstwowymi, a prywatnymi studiami zaocznymi?

Myślę, że to kwestia uczelni tzn kwestia tego jak uczelnia podchodzi do trybu zaocznego. AE w Katowicach ma ten plus, że po ponad roku chodzenia na zaoczne, przenosząc się na dzienne nie mam praktycznie żadnych różnic programowych (tylko drugi język obcy), a z materiałem miejscami wyprzedzaliśmy dziennych. Mi takie podejście odpowiadało. Mam znajomych np na UŚ i tam już tak nie jest. Zajęcia co dwa tygodnie albo i rzadziej.... na wykładach pie***** o szopenie..... IMO troche bez sensu płacić za takie coś 1600-1800 za semestr.

Na prywatnych różnie to bywa - do mnie docierały głównie informacje, że raczej się z nich nie wylatuje.... ja osobiście nie znam nikogo kto by z prywatnej uczelni wyleciał ale nie twierdze, że nie ma szkół prywatnych trzymających poziom.

Co do kierunku to o spedycji słyszałem dużo dobrych słów.... u mnie na roku całkiem sporo osób się na to wpisało. Ja poszedłem na HZ. Kiedyś zagadaliśmy wykładowcę żeby nam coś powiedział bez owijania w bawełnę o wszystkich specjalnościach. Powiedział, że ze wszystkich, które mamy do wyboru te dwa (HZ i spedycja) to naprawdę konkretne kierunki na których czegoś przydatnego można się nauczyć, czegoś co napewno wykorzystamy kiedyś w pracy no, a o to chyba w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem gdzie iść na studia :| to jest najgorsze, poprostu nie mam pomysłu. Może na jakąś resocjalizację, albo coś z tych rzeczy, może komunikacja społeczna...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem gdzie iść na studia :| to jest najgorsze, poprostu nie mam pomysłu. Może na jakąś resocjalizację, albo coś z tych rzeczy, może komunikacja społeczna...

i to jest właśnie troche chore - państwo "zmusza" obywateli do dłuższej edukacji poprzez groźby z WKU :-P

Później ludzie idą na co popadnie i o efektach pracy takich speców słychać później w TV <_<

 

Spylon - nic cie konkretnego nie interesuje? Z jakich przedmiotów byłeś dobry? co ci najłatwiej wchodziło do głowy? kim na pewno nie chciałbyś być? może odpowiadając na takie i podobne pytania dojdziesz do jakiegoś wniosku :)

 

ps.

chcesz studiować dziennie czy zaocznie? Jeśli zaocznie to przemyśl dobrze swoją decyzję żebyś nie żałował później kasy wydanej na czesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie troche chore - państwo "zmusza" obywateli do dłuższej edukacji poprzez groźby z WKU :-P

Później ludzie idą na co popadnie i o efektach pracy takich speców słychać później w TV <_<

 

Spylon - nic cie konkretnego nie interesuje? Z jakich przedmiotów byłeś dobry? co ci najłatwiej wchodziło do głowy? kim na pewno nie chciałbyś być? może odpowiadając na takie i podobne pytania dojdziesz do jakiegoś wniosku :)

 

ps.

chcesz studiować dziennie czy zaocznie? Jeśli zaocznie to przemyśl dobrze swoją decyzję żebyś nie żałował później kasy wydanej na czesne.

Łe? Co ty w ogóle piszesz chłopie w moim kierunku? Znasz mnie? A? No to co pleciesz takie głupstwa. Nikt mnie nie zmusza do niczego, woja się nie boję. Teraz maturę piszę, angol, potem hista rozszerzona a co dalej nie wiem, poprostu. Chłopie przystopuj trochę, ja cię nigdzie nie atakuję. Nie chce iść na "marketing i zarządzanie", bo czym będę zarządzać? Warzywniakiem :lol:? Poprostu na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia. Idiotą nie jestem, poprostu nie mam pomysłu na siebie, ot co.

 

Jak się dostanę na dzienne byłoby świetnie, ale ze średnią 4.2 to mogę dostać, co najwyżej łopatę do ręki :|. Trzeba zdać maturę i pomyśleć, w poniedziałek angol, 17 rozszerzona hista. Polski poszedł mi raczej IMHO nieciekawie.

 

Interesuje mnie coś takiego jak komunikacja społeczna, może psychologia, coś związanego z kontaktem, może jakiś handel.

 

Z jakich przedmiotów byłem dobry? No głupio się samemu oceniać IMHO - Geografia, J. polski, wf :lol:, poza tym lubiałem historię i wos a ogólnie to leniem jestem strasznym, który nie ma pomysłu co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostanę na dzienne byłoby świetnie, ale ze średnią 4.2 to mogę dostać, co najwyżej łopatę do ręki :|.

Phi, a co ma średnia do dostawania się na studia, ja się z 3.3 dostałem na dzienne, przecie nikt nie patrzy na średnią tylko na określone przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe? Co ty w ogóle piszesz chłopie w moim kierunku? Znasz mnie? A? No to co pleciesz takie głupstwa. Nikt mnie nie zmusza do niczego, woja się nie boję. Teraz maturę piszę, angol, potem hista rozszerzona a co dalej nie wiem, poprostu. Chłopie przystopuj trochę, ja cię nigdzie nie atakuję. Nie chce iść na "marketing i zarządzanie", bo czym będę zarządzać? Warzywniakiem :lol:? Poprostu na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia. Idiotą nie jestem, poprostu nie mam pomysłu na siebie, ot co.

No patrz, niby idiota nie jestes slowa pisanego nie rozumiesz, od razu widzisz atak na siebie.

Z jakich przedmiotów byłem dobry? No głupio się samemu oceniać IMHO - Geografia, J. polski, wf :lol:, poza tym lubiałem historię i wos a ogólnie to leniem jestem strasznym, który nie ma pomysłu co i jak.

polski lubiales tak samo jak historie? :] Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe? Co ty w ogóle piszesz chłopie w moim kierunku? Znasz mnie? A? No to co pleciesz takie głupstwa. Nikt mnie nie zmusza do niczego, woja się nie boję. Teraz maturę piszę, angol, potem hista rozszerzona a co dalej nie wiem, poprostu. Chłopie przystopuj trochę, ja cię nigdzie nie atakuję. Nie chce iść na "marketing i zarządzanie", bo czym będę zarządzać? Warzywniakiem :lol:? Poprostu na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia. Idiotą nie jestem, poprostu nie mam pomysłu na siebie, ot co.

 

Jak się dostanę na dzienne byłoby świetnie, ale ze średnią 4.2 to mogę dostać, co najwyżej łopatę do ręki :|. Trzeba zdać maturę i pomyśleć, w poniedziałek angol, 17 rozszerzona hista. Polski poszedł mi raczej IMHO nieciekawie.

 

Interesuje mnie coś takiego jak komunikacja społeczna, może psychologia, coś związanego z kontaktem, może jakiś handel.

 

Z jakich przedmiotów byłem dobry? No głupio się samemu oceniać IMHO - Geografia, J. polski, wf :lol:, poza tym lubiałem historię i wos a ogólnie to leniem jestem strasznym, który nie ma pomysłu co i jak.

omg jak ludzie ci dzień dobry/cześć mówią to też jesteś taki narwany? też widzisz w tym chytry plan napaści?

 

jeszcze te prestensje, że w twoim kierunku pisze :D poległem.

 

Nigdzie przecież nie napisałem, że to zdanie dotyczy ciebie - ot takie moje przemyślenie przy okazji twojego posta.

 

Do czego to doszło.... człowiek chce pomóc... z kulturą i dobrą radą... a tu jeszcze pretensje. Może pisz posty na blogu.

 

A głupoty to chyba ty wypisujesz tak się napinając bo chyba nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem.

 

peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

Takiej reakcji na pomoc jeszcze nie widialem. Szczenka opada i lepiej zostawic to bez komentarza.

 

Mysle ze jak sie uda skoncze wlasnie w tym bielsku. Nie chce marnowac 5 lat chodzac na studia, wstawac rano dojezdzac, czuc sie jak w podstawowce. Wiadomo ze jest opcja na akademik, ale nie wtedy gdy mieszka sie tak blisko. Jednego czego jest i ebdzie mi zal, to tego oslawionego zycia studenckiego, np. w krakowie. Ja jednak podjalem juz decyzje, praca, doswiadzenie, w miedzyczasie nauka - czesciowo spowodowana brakiem zawodu po LO i wizją siebie w armii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg jak ludzie ci dzień dobry/cześć mówią to też jesteś taki narwany? też widzisz w tym chytry plan napaści?

 

jeszcze te prestensje, że w twoim kierunku pisze :D poległem.

 

Nigdzie przecież nie napisałem, że to zdanie dotyczy ciebie - ot takie moje przemyślenie przy okazji twojego posta.

 

Do czego to doszło.... człowiek chce pomóc... z kulturą i dobrą radą... a tu jeszcze pretensje. Może pisz posty na blogu.

 

A głupoty to chyba ty wypisujesz tak się napinając bo chyba nie zrozumiałeś nic z tego co napisałem.

 

peace.

Dobra, może rzeczywiście masz rację, za bardzo się uniosłem :damage_wall: . Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczęszcza ktoś do Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej , albo słyszał coś na jej temat ? Interesują mnie tam studia zaoczne ;) Szczególnie zainteresował mnie ten komunikat

Przyszły studencie, nie musisz obawiać się matematyki studiując na WWSIS!

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duze chetnych jest na wydzialy elektroniczne ? PW, PWroc i AGH :>?

 

Za 4 lata chcialbym sie tam wybrac i chce wiedziec na czym stoje i na co polozyc najwieszy nacisk? Mat, fiz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata, chłopie. Mat fiz i tylko matfiz, a co byś chciał, to politechniki są przecież. 4 lata to jeszcze nic nie planuj tylko się ucz matematyki lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczęszcza ktoś do Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej , albo słyszał coś na jej temat ? Interesują mnie tam studia zaoczne ;) Szczególnie zainteresował mnie ten komunikat

:lol:

Chcialbym zobaczyc tego informatyka, ktory wyjdzie stamtad bez znajomosci matmy...

 

 

A duze chetnych jest na wydzialy elektroniczne ? PW, PWroc i AGH :>?

 

Za 4 lata chcialbym sie tam wybrac i chce wiedziec na czym stoje i na co polozyc najwieszy nacisk? Mat, fiz?

Powiem tak: za moich czasow (Jezu, jak to brzmi, jakbym z 70 lat mial :lol: ) to Wydzial Elektroniki i Technik Informacyjnych byl najbardziej obleganym wydzialem PW (4 osoby/miejsce). Jak jest teraz, nie wiem - ale dostac sie tak naprawde nigdy nie bylo specjalnie trudno.

A fizyka przyda Ci sie glownie do matury, zeby duzo punktow zalapac ;) Potem i tak beda Cie uczyc tego, co potrzebne, od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem i tak beda Cie uczyc tego, co potrzebne, od nowa.

Co niepotrzebne chciałeś napisać chyba (chyba na większości uczelni technicznych fiza jako przedmiot ogólny jest calkowicie zbedna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niepotrzebne chciałeś napisać chyba (chyba na większości uczelni technicznych fiza jako przedmiot ogólny jest calkowicie zbedna).

Oj kolega o budownictwie chyba nie słyszał?

 

Do tego jak ktoś może pisać, że chce iść na iformatykę a nie lubi matmy?

Jestem zdania, że dobry informatyk nie ma problemów z matematyką, bo te przedmioty wymagają technicznego punktu myślenia. Może ci się wydaję, że jesteś dobry z informatyki, a co do tej pory potrafisz Pascal, Eli?

Jeśli ci się tylko wydaje, że informatyka jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem, to lepiej na nią nie idź bo skończysz jako informatyk na papierze. Ty to musisz wiedzieć i już, programowanie powinno sprawiać ci przyjemność, a nie być takim chwilowym zauroczeniem.

 

Pisałem do ogółu nie tylko do ciebie Carson.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolega o budownictwie chyba nie słyszał?

 

Do tego jak ktoś może pisać, że chce iść na iformatykę a nie lubi matmy?

Jestem zdania, że dobry informatyk nie ma problemów z matematyką, bo te przedmioty wymagają technicznego punktu myślenia. Może ci się wydaję, że jesteś dobry z informatyki, a co do tej pory potrafisz Pascal, Eli?

Jeśli ci się tylko wydaje, że informatyka jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem, to lepiej na nią nie idź bo skończysz jako informatyk na papierze. Ty to musisz wiedzieć i już, programowanie powinno sprawiać ci przyjemność, a nie być takim chwilowym zauroczeniem.

 

Pisałem do ogółu nie tylko do ciebie Carson.

Pozdrawiam

tak sie sklada ze nie kazda specjalizacja (na informatyce) wymaga pozniej uzywania wiedzy matematycznej, np. sieci komputerowe ;) poza informatyka nie ma dla mnie innego zawodu, wszystko mnie szybko nudzi (tzw slomiany zapal). a nie mam czasu na odkrywanie w sobie ukrytych talentow czy zainteresowan bo decyzje o tym gdzie chce isc na studia musze podjac w ciagu miesiaca

 

pozatym lubie majsterkowac (strasznie nie lubie tego slowa) ale nie mam zamiaru przepracowac pol zycia w jakiejs fabryce przykracajac kazdego dnia te same srubki w te same miejsca. (pracowalem 3 tygodnie w takiej fabryce i monotonia mnie dobila)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niepotrzebne chciałeś napisać chyba (chyba na większości uczelni technicznych fiza jako przedmiot ogólny jest calkowicie zbedna).

Napisalem dokladnie to, co chcialem - nie chodzilo mi o fizyke ogolna (bo ta jest rzeczywiscie zbedna, poziom liceum wystarczy), tylko o zagadnienia zwiazane bezposrednio z przedmiotem studiow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolega o budownictwie chyba nie słyszał?

Po cholere ci na budownictwie elektostatyka, magnetyzm, prąd, kwantówka? mi to co było z tego na fizie sie na elektronice nawet nie przydaje a co dopiero na budownictwie. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...