Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat co na nauczania mikro i makro, to każda uczelnia ma swój system. Jedni uczą obu na raz, inni zaczynają makro później (np. AE Krk), i na odwrót.

Ja jestem tym wybrańcem, który będzie miał oba przedmioty do 3 roku (włącznie) :lol: Za każdym razem pogłębianie jeszcze bardziej tego co już powinniśmy umieć, to dopiero będzie irytujące (oczywiście przy bardzo optymistycznym założeniu, że tam jeszcze będe studiował :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zostania prezesem banku :D

IMO większość kierunków na AE ku temu sprzyja (przynajmniej formalnie). Ale żeby zostać prezesem banku to jest wieeele innych kryteriów, które należy spełnić bo czuwa nad tym bodajże BC.

Podobno można nawet zostać prezesem banku po fizyce - joke? yes yes yes ;] Przecież prezesa NBP mamy po polibudzie więc studiujcie co wam się podoba :)

Co do FiB

Ja osobiście wolałem wybrać ekonomie niż wydział FIU. Na FiU odstrasza mnie kilka rodzajów rachunkowości, finanse publiczne i pare innych kwiatków. Nie sugerowałbym się także drugim członem nazwy: bankowośc/ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wśród nas/Was taka osoba która po maturze zrobiła sobie rok przerwy i dopiero poszłą na studia (zaoczne)? Nie jest po takim czym trudno wrócic do nauki?

Poniekad ja. Na WEiTI PW jest system, ze czesc ludzi przyjmuja od lutego, zamiast od pazdziernika, wiec mialem 7 miesiecy wolnego po egzaminach.

 

Poszedlem na pol roku do pracy, potem trzeba bylo sie jakos wkrecic w nauke. Troche bylo ciezko na poczatku, ale ogolnie wszystko sie udalo pchnac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek pisze matme rozszerzoną, ale chyba popełniłem błąd, chce iść na AGH na Automatyke i robotyke i z tego co widze to nie trzeba zdawac rozszerzenia z matmy, wiec duzo bardziej oplacaloby mi sie pisac podstawe.

Nie wiem może sie mylę, jeśli tak to prosiłbym o sprostowanie.

 

Wg tego mogłbym zdawac tylko podstawowy

 

a wg tego już nie

 

Jakby ktos mogl mnie uswiadomic, bo ja moze czytac nie umiem

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzies dostęp do tych progów?

bo szukalem i nigdzie nie znalazłem tego

 

i jeszcze jedno miało jakis sens pisac ang rozsz? bo tez pisalem i bede mial jakies -70% a podstawe bym duzo lepiej napisał

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzies dostęp do tych progów?

bo szukalem i nigdzie nie znalazłem tego

 

i jeszcze jedno miało jakis sens pisac ang rozsz? bo tez pisalem i bede mial jakies -70% a podstawe bym duzo lepiej napisał

Tylko że rozszerzenie jak przelicza na podstawe te 70% bedzie powiedzmy 80, a do tego dodają obie wartości i pisząc rozszerzenie na 70% masz 150 pkt a na podstawie max 100

 

 

Chyba ide na mechanike na PK zaoczne ?

Jakieś ale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzies dostęp do tych progów?

bo szukalem i nigdzie nie znalazłem tego

 

i jeszcze jedno miało jakis sens pisac ang rozsz? bo tez pisalem i bede mial jakies -70% a podstawe bym duzo lepiej napisał

Właśnie dostęp jest tylko od studentów. Tak jak napisał hinco, pisząc angol rozszerzony na 70% masz sumę punktów >150, pisząc podstawę max to 100, nie opłaca się? Opłaca od 50% w góre:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, już rozumiem

Ale ten przelicznik jest debilny bardzo, lepiej bylo rok temu jak pisalo sie dwa poziomy, pisząc rozsz na 70 bede mial 80 z podstawy okolo a podstawe napisalbym znacznie lepiej to samo z matmą.

 

Małe OT

TUTAJ Ciekawy Artykuł na temat tego 'świetnego' przelicznika'

 

I przez to mniej punktow ;/

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że KAŻDY ma mniej punktów. Każdy traktowany jest tak samo, czyli wszyscy równo. System jest kiepski, ale taki jest dla wszystkich i tym się pociesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że KAŻDY ma mniej punktów. Każdy traktowany jest tak samo, czyli wszyscy równo. System jest kiepski, ale taki jest dla wszystkich i tym się pociesz.

Nie zapominaj o zeszłorocznych maturzystach, którzy idą w tym roku na studia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może śmieszne pytanie :lol: , jestem jeszcze niezdecydowany na jakie studia (zaoczne) chcę iść , chodzi mi głównie o coś łatwego , żebym nie miał za dużo problemów z nauką itd (prace teoretycznie mam załatwioną). Jaki kierunek można by było zakwalifikować do tych moich wymogów :P Szczerze wam powiem , że nie zależy mi w ogóle na dalszej nauce , ale wojsko później będzie mnie ścigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może śmieszne pytanie :lol: , jestem jeszcze niezdecydowany na jakie studia (zaoczne) chcę iść , chodzi mi głównie o coś łatwego , żebym nie miał za dużo problemów z nauką itd (prace teoretycznie mam załatwioną). Jaki kierunek można by było zakwalifikować do tych moich wymogów :P Szczerze wam powiem , że nie zależy mi w ogóle na dalszej nauce , ale wojsko później będzie mnie ścigać ;)

Jesteś w identycznej sytuacji jak ja ;)

Ale chyba wybrałem, nie wiem skąd jesteś ale ja sie wybieram na Polibude krakowska na mechanike, Maniakalny tam chodzi na zaoczne i... cały rok siedzi na gg i znika na 2 tyg na sesje :PPP

Ogólnie z tego co mówił to jest lajt ;)

A nauka jest dla m,nie czymś najokrutniejszym co spotyka człowieka :P Jakbym miał dosłownie uczulenie.. nienawidze tego.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja mam takie małe pytanko mianowicie :arrow: na jakie studia można iść gdy na maturze zdaje się historie i geografie ?? ( oba rozszerzony )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś zdaje rozszerzoną matematykę i fizykę, to na co może później iść? Na jaki kierunek?

Po mat i fiz rozszerzonej masz MASE po prostu MULTUM kierunkow do wyboru do koloru, no worries na pewno cos dla siebie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja mam takie pytanko: jest ktoś na forum/ew ma ktoś znajmoego po fizjoterapii na AWF ew. w trakcie tego kierunku? Wcześniej nie doceniałem awf-u a teraz patrzę żę fizjoterapia to dość pożądany zwód i w tych wszystkich gazetkach piszą że z przyszłością... Jakie przedmioty na to?

Info nie dla mnie, ja naszczęście mam jeszcze 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a na moje pytanie nie ma odp :-P

Bo przeciez post sawyer188 dwa posty pod Twoim nie istnieje ;)

 

A ogolnie do pytan "gdzie moge isc zdajac to i to" - polecam strony uczelni.

 

Ogolna zaleznosc:

- historia/geografia - uniwersytety, kierunki prawno-ekonomiczno-socjologiczne szeroko pojete

- mat/fiz, czasami chemia - politechniki, chyba wszystkie kierunki, moze poza administracja (np. KNSiA na PW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was ile potrzeba było w tamtym roku punktów żeby się dostać na zarządzanie do UW? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi bo sam nie znalazłem żadnych statystyk. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UW nie prowadzi takich statystyk. W sumie to ja powinienem to wiedziec, ale kompletnie nie pamiętam ich przelicznika. Pamiętam tylko, że bylo sporo osob na miejsce i dośc cięzko było się dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie można przeczytać, że na ten kierunek były 3 osoby na miejsce, a więc czy to tak dużo? :wink: Interesuje mnie tylko jakie orientacyjne wyniki trzeba mieć żeby tam się dostać, wiem że biorą pod uwagę matme, giełde i angielski, co by mi akurat pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie można przeczytać, że na ten kierunek były 3 osoby na miejsce, a więc czy to tak dużo? :wink: Interesuje mnie tylko jakie orientacyjne wyniki trzeba mieć żeby tam się dostać, wiem że biorą pod uwagę matme, giełde i angielski, co by mi akurat pasowało.

A no tak, bo tam przeciez przyjmowali chyba coś koło 200 osob - wiec z tymi trzema osobami na miejsce to moze sie zgadzac... Ale konkurencja była dość silna, z tego co pamiętam... Jakie wyniki? Trudno powiedziec, bo teraz matura trochę inaczej wygląda;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wymienic kierunki na polibudach na które jest sie łatwo dostac ;]?

na PG to elektrotechnika, oceanotechnika, jakis tam kierunek na chemicznym, wiecej nie pamietam, ale na tych chyba zawsze zostaja wolne miejsca i biora wszystkich jak popadnie chocbys mature na samych 30% pozaliczal ;] na budownictwie zawsze minimalnie zapełnione miejscca ale tez raczej lekko bylo sie dostac, tak samo automatyka i robotyka na wEiA. ogólnie to u nas najciezej chyba było na EiT, a i tak szlo sie dostac bez zdawania matury z fizy ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...