Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Polibuda nie jest straszna.

Matma tak naprawdę używana jest na dosyć niskim poziomie, podstawa to biegła trygonometria.

Przedmioty, na których rozbija się dużo ludzi, wytrzymka i mechanika, muszą być dobrze wytłumaczone, trzeba przeliczyć wiele przykładów. W gruncie rzeczy jak się łapnie o co kaman to jest z górki.

Dobrze jest mieć kogoś kto może pomóc w nauce.

Projekty....

To cała historia :)

Krąży ich mnóstwo, trzeba zdobyć dobrą podkładkę, na której się można oprzeć(czytaj, lecieć wg algorytmu, a nie zżynać). Samemu trudno jest odkrywać amerykę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I liczby zespolone, i macierze, i... ;) Przynajmniej na telekomunikacji.

I całki, i równania różniczkowe i, ... :wink:

Ale to jest ledwo liźnięte. Zdać i zapomnieć ,więcej się nie przyda(na budownictwie PK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całki, i równania różniczkowe i, ... :wink:

Ale to jest ledwo liźnięte. Zdać i zapomnieć ,więcej się nie przyda(na budownictwie PK)

U nas to prawie cały czas Całki :( Przerobiliśmy chyba wszystkie typy jakie sie dało.

btw

miał ktoś może elementy analizy zespolonej ?? czy tylko nas takich głupot uczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to prawie cały czas Całki :( Przerobiliśmy chyba wszystkie typy jakie sie dało.

btw

miał ktoś może elementy analizy zespolonej ?? czy tylko nas takich głupot uczą

Chodzi ci o calki krzywoliniowe po luku skierowane i nieskierowane czy tez moze o funkcje/calki zespolone, szeregi Laurenta, residua itp., jesli tak to sie nie martw nie jestes jedyny, na polibudzie w warszawie tez tego ucza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie- uważacie, że lepiej studiować fizjoterapię na AM czy na AWFie? Sporo znajomych waha się między tymi uczelniami, trochę im pomagam więc pytam ;)

Dokładniej chodzi mi o Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy wacha sie miedzy dwoma kierunkami studiów. Chciaby studiowac zaocznie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

Wacha sie pomiedzy:

Ekonomią ze specjalnoscia Ekonomia Przedsiebiorstwa

a

Finansami i Bankowoscia

I teraz pytania:

Jak sadzicie po których studiach za te 5 lat bedzie potrzeba wiecej pracowników?

Które daja lepsze podstawy do prowadzenia wlasnej dzialanosci?

Po których mozna wiecej zarabiac?

 

EDIT

jeszcze przed chwila na GG mi napisał:

gdzie na stronie UW jest napsiane jakie sa opłaty za studia zaoczne (sobota-niedziela)?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Witam, wszystko mi się już pomiesząło, ale zaczne od początku.

Jak to jest z rekrutacją, konkretnie chodzi o politechnike śląską. Wypełniam formularz na stronie, wpłącam kaske na konto, po otrzymaniu wyników z matury dostarczam im kopie tego (świadectwo ukonczenia liceum też?), kopiedowodu, itp, dopiero pozniej jak sie dostane daje im orginały?

Jeszcze jedno pytanie, powiedzmy, że wybrałem kierunki na wydziale x i y. Dostaje sie na na x i y, zastanawiam sie na co ide i potwierdzam (składając orginaly świadectw itp na wydział gdzie chce isc) wybrany kierunek i toj uż koniec?, najbardziej racjonalne chyba, więcej żadnego d@pienia sie z tym nie ma. Mam tyle pytań, bo w piątek/sobote wyjeżdzam za granice do rpacy, no i nie będziem nie przez 2 miesiące.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy wacha sie miedzy dwoma kierunkami studiów. Chciaby studiowac zaocznie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

Wacha sie pomiedzy:

Ekonomią ze specjalnoscia Ekonomia Przedsiebiorstwa

a

Finansami i Bankowoscia

I teraz pytania:

Jak sadzicie po których studiach za te 5 lat bedzie potrzeba wiecej pracowników?

Które daja lepsze podstawy do prowadzenia wlasnej dzialanosci?

Po których mozna wiecej zarabiac?

 

EDIT

jeszcze przed chwila na GG mi napisał:

gdzie na stronie UW jest napsiane jakie sa opłaty za studia zaoczne (sobota-niedziela)?

Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się że na WNE studia zaoczne są tylko uzupełniające i doktoranckie. Warto jeszcze sprawdzić, bo mogę sie mylić.

 

Co do wyboru kierunku... Myślę, że nie ma potrzeby teraz sobie tym zaprzątać aż tak bardzo głowy, ponieważ tam pierwsze 2 lata są ogólną nauką ekonomii, a dopiero później wybiera się coś bardziej sprecyzowanego, żeby zacząć to studiować od trzeciego roku. Może się okazać, że w trakcie studiów odmieni mu się przez te 2 lata.

Do prowadzenia własnej działalności potrzebny jest łeb, kasa i jakieś know how, a nie sprecyzowany kierunek studiów na WNE. Po każdym kierunku można mieć perspektywy lepsze i gorsze, więc nie da się jednoznacznie określić, który pozwoli zarabiać więcej.

 

"Wieczorowe" kosztują 3600zł/semestr, natomiast nie wiem jak z tymi zaocznymi, bo jak już wcześniej pisałem po prostu nie wiem czy są takie od pierwszego roku na tym wydziale.

W razie czego, to nie ma co szukać po stronie UW, tylko lepiej na wne.uw.edu.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że są takie same, jednak na dobrą sprawę to dopiero później możesz dokonać wyboru. Znam bardzo dużo osób, które idąc na WNE myślały o ekonometrii. Teraz okazuje się, że większość mając tak duże problemy z analizą matematyczną i słysząc o programowaniu matematycznym już skłania się w kierunku FiB lub którejś z ekonomii.

Nie zapominaj, że jest to chyba najbardziej zmatematyzowany wydział nauczania ekonomii w Polsce, chociażby dlatego, że część matematyków jest z MiM UW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

jest tu jakiś student z Uniwersytetu Wrocławskiego ?...konkretnie mi chodzi o stosunki międzynarodowe i europeistykę...coś nie mogę progów z tamtego roku znaleźć a chciałbym jakieś rozeznanie mieć...

 

pięknie napisana historia powiedziała bye bye AE... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moglby ktos doradzic jakies w miare dobre studia PRYWATNE w warszawie gdzie moge sie dostac ze zdana biologia ?

 

update omg zapomnialem dodac ze chodzi mi o prywatne -.-

Edytowane przez ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos, czy ciezko jest się dostac na studia zaoczne w AE Krakow albo AE Katowice? Jak wyglada sprawa z pozniejszym utrzymaniem sie tam?, latwo mozna wyleciec, duzo trzeba sie uczyc?

moge powiedziec conieco o K-ce choc zapewne podobnie jest w Krakowie. Dostac sie dostaniesz, raczej na pewno. Chyba ze skorzystałeś z amnestii to nie wiem - byc może są wtedy problemy. Z utrzymaniem się jest różnie. Wychodzę z założenia, że jeśli komuś zależy na studiach i umie myślec to się nie wyleci - choc oczywiście zawsze można trafic na jakiegoś &*T%$^ który nam w tym pomoże. Z mojej bylej grupy na zaocznych pozostalo ok 50% - i jest to chyba najliczniejsza w tej chwili grupa. Na 3 rok zostanie pewnie coś ok 50-60 osób na roku, a na pierwszym semestrze było chyba 4 grupy (nie licze lic.) w każdej +30 osób o ile dobrze pamiętam. Oczywiście przyczyny tak drastycznego spadku studentów są różne :)

Jeśli chodzi o K-ce to moge ci powiedziec, że zjazdy są co tydzień + angielski w piątek wieczorem. Poziomem nie odbiegają od studiów dziennych o czym przekonałem się na własnej osobie bo przeniosłem się na stacjonarne po sesji zimowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, nigdzie nie mogę znaleźć progów na Politechnikę Poznańską z zeszłego roku i nie wiem na jaki kierunek najłatweiej się dostać. Jeśli by się udało to chciałbym przewegetować rok na jakimś łatwym kierunku bo mam w planach poprawienie wyniku z matmy w przyszłym roku. Imho zawsze lepiej przewegetowć rok na studiach niż w domu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin wertuje neta w poszukiwaniu informacji i jedynie PWr zrobiła przejrzystą stronę dla kandydatów na której znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje. Nadal nie wiem na jaki kierunek najłatwiej się dostać na PP więc chyba złoże papiery na kierunki, które mi najbardziej odpowiadają może jakimś cudem się dostanę, a jak nie to będę rok na chacie zbijał bąki...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak nie to będę rok na chacie zbijał bąki...

W wojsku chyba :P

 

A najłatwiej się dostać tak jak pewnie na większości polibud na elektrotechnike, jakieś matmy stosowane, budownictwo, u nas w gdansku jeszcze na oceanotechnike i okretnictwo. na te kierunki praktycznie wszystkich biorą, czasem na budownictwo jest konkurencja, czyli już powyżej 1 os/miejsce :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wojsku chyba :P

 

A najłatwiej się dostać tak jak pewnie na większości polibud na elektrotechnike, jakieś matmy stosowane, budownictwo, u nas w gdansku jeszcze na oceanotechnike i okretnictwo. na te kierunki praktycznie wszystkich biorą, czasem na budownictwo jest konkurencja, czyli już powyżej 1 os/miejsce :P

O wojsko to ja już się wywiedziałem w odpowiednim topicu :lol: Właśnie patrze, ze na budownictwo jest 300 miejsc jednak nie jest napisane ile chętnych było na miejsce w zeszłym roku ale złoże papiery jak się uda to będę budował "autostrady widma" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXO3 dzieki za info. Teraz sam nie wiem czy dojezdzac 70km do Katowic na AE, czy 30km do Bielska na BOND, czyli jej filie. Kadra nauczycielska podobno prawie taka sama, a kierunki sa akurat te ktore mnie interesuja. Nie wiem czy dla samego papierka, na ktorym bedzie napisane AE Katowice, warto nadkladac droge. Chyba ze 3 lata w bielu, a magisterka skonczona w katowicach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko: orientuje się ktoś ile punktów było w zeszłym roku potrzeba żeby dostać sie na logistyke na SGGW? Można znaleźć gdzieś takie statystyki? Przy okazji zapytam o zarządzanie na UW: czy 425/600 punktów wystarczy żeby się tam dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh moglby mi ktos wytlumaczyc :D: D

Na sggw jesli wybiore sobie w 1 rekrutacji zalozmy rolnistwo w trybie stacjonarnym i jesli nie dostane sie na nie to czy pozniej jak wybiore rolnictwo niestacjonarnie to dostane sie ? tzn chodzi o to czy miejsca na niestacjonarnych jesli wybiore je w pierwszej rekrutacji nie sa brane jako pierwsze pod uwage ? ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXO3 dzieki za info. Teraz sam nie wiem czy dojezdzac 70km do Katowic na AE, czy 30km do Bielska na BOND, czyli jej filie. Kadra nauczycielska podobno prawie taka sama, a kierunki sa akurat te ktore mnie interesuja. Nie wiem czy dla samego papierka, na ktorym bedzie napisane AE Katowice, warto nadkladac droge. Chyba ze 3 lata w bielu, a magisterka skonczona w katowicach...

zależy co kto lubi :) ogólnie to 70km w jedną stronę to dośc sporo i może troche kosztowac. Zależy czym i jak byś dojeżdżał. Pozatym z tego co wiem to od tego roku podrożały noclegi w akademikach... no ale wiadomo, że akademiki to niezapomniane wspomnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składał już ktoś papiery na Politechnikę Poznańską? Bo nie wiem czy mam wpisać % czy pkt. Z tego co wyczytałem to punkty, a kumpel mówi, że % i już zgłupiałem...

UWAGA! Zgodnie z załącznikiem do uchwały nr 36 Senatu Politechniki Poznańskiej w sprawie rekrutacji, kandydat, który zdawał Nową maturę zobowiązany jest wpisać liczbę punktów odpowiadająca procentowemu wynikowi egzaminu maturalnego podanemu na świadectwie maturalnym

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że padnę trupem jak zobaczyłem dziś (w zasadzie wczoraj już ;p ) kolejkę na AE :|...jak za komuny po chleb...strasznie dużo ludzi składało, co ciekawe masa wręcz na zaoczne...koleżanka rozmawiała w czasie rejestracji z babką z AE i ponoć w tym roku na dzienne składa mniej osób niż w tamtym roku...może i dobrze, jeszcze się może załapię jakoś ;]

Co do zaocznych to dowiedziałem się tyle, że składam i jestem niby z miejsca przyjęty, znaczy kajne problem...

Ogólnie męczące to składanie papierów (zwłaszcza jak się za 2 kumpli jeszcze składa :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...