Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam pytanie do studentów tego kierunku co z LO najlepiej sobie powtórzyć aby było mi łatwiej na początku i jakie książki mi się przydadzą?

Całki i pochodne na fize ;]

 

Książkami to się nie martw do stycznia ;]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ale niektórzy to ambitni są :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku#$@ a mówił pan profesor co by chodzić na dodatkową matmę bo całki się przydadzą :mur: No cóż trza będzie nadrobić ;]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Z tym ambitnym to do mnie było? :lol: hehe ktoś kto zdawał tylko matmę na maturze chyba nie jest zbyt ambitny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ambitnym to do mnie było? :lol: hehe ktoś kto zdawał tylko matmę na maturze chyba nie jest zbyt ambitny :lol:

No chyba że do ciebie ;]

 

Jak ktoś się martwi powtarzaniem jakiegoś materiału i książkami pół roku przed sesją mając jeszcze 2 miechy wakacji to dla mnie normalne nie jest :P Pozatym na pierwszym semie i tak wszystko jest od początku jeśli chodzi o matme i fize i praktycznie wiedza z liceum jest zbędna, przynajmniej u mnie tak bylo ;] A całek się pewno nauczysz jakoś w grudniu (czyli wtedy skumasz fize).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział, że jest tak jak piszesz to bym nawet nie pytał :P

no to już wiesz - życzymy miłych wakacji wolnych od całek i innych rewelacji i zapraszamy w grudniu/styczniu B-) :D

 

Naprawdę nie warto martwić się na zapas ;] zwłaszcza jeśli chodzi o studia :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na pierwszym semie i tak wszystko jest od początku jeśli chodzi o matme i fize i praktycznie wiedza z liceum jest zbędna, przynajmniej u mnie tak bylo ;]

Hmmm.... jeden doktorek u nas na pierwszym wykladzie z analizy powiedzial ze mamy odrzucic cala wiedze matematyczna jaka nabylismy od 1 klasy podstawowki, bo to sie w sumie i tak nie przyda :P, wiec powtarzanie jakiegokolwiek materialu przed studiami uwazam za kompletny bezsens :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwerek Warszawski - informatyka z ekonometria :D udało sie :)

Witam na WNE :>

Tą inf i ekonom. to Ty nie prędko zobaczysz, póki co dostałeś się na sam wydział, a nie na ten konkretny kierunek. Poza tym 90% osób wybierając studia na WNE chce studiować IiE, jednak po wielu bojach z analizą szybko zmieniają zdanie na chociażby FiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na WNE :>

Tą inf i ekonom. to Ty nie prędko zobaczysz, póki co dostałeś się na sam wydział, a nie na ten konkretny kierunek. Poza tym 90% osób wybierając studia na WNE chce studiować IiE, jednak po wielu bojach z analizą szybko zmieniają zdanie na chociażby FiB.

Wiem wiem :) Na razie WNE.. tak samo na razie IiE jest moim wymarzonym kierunkiem ale pożyjemy zobaczymy :) a Ty który rok na WNE ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na II-gim roku Polibudy w Krakowie na kierunku technologia chemiczna :] Studia całkiem fajne, dużo laborek, jeśli ktoś lubi biegać z probówkami i w białym fartuchu po wydziale, to jest to kierunek dla niego. Nie są to studia oblegane, bo ogólnie na polibudy to łatwo się dostać, gorzej z utrzymaniem. Teraz to i tak już pewnie każdy wybrał sobie kierunek studiów, w końcu to już 18ty sierpnia ;) Ale jeśli jest ktoś niezdecydowany i chce się czegoś więcej dowiedzieć na temat tych studiów, to pisać na PW :]

 

Perspektywy pracy sa niezłe, bo chemia to bardzo rozległa nauka. Mnie najbardziej aktualnie interesuje wykorzystanie polimerów do przesyłu prądu elektrycznego. Wg mnie będzie to przyszłość m.in. komputerów :]

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pazdziernika rozpoczynam studia na Politechnice Szczecinskiej na kierunku Transport, lecz nie jestem co do niego do konca przekonany.Do 27(paniedzialek) mam czas zmienic na Budownictwo albo Inzynier Europejski lub Zarzadzanie i inzynieria produkcji.

 

Chcialbym abyscie doradzili mi czy warto zmienic na ktorys z tych kierunkow.Zalezy mi na tym zeby miec prace po studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pazdziernika rozpoczynam studia na Politechnice Szczecinskiej na kierunku Transport, lecz nie jestem co do niego do konca przekonany.Do 27(paniedzialek) mam czas zmienic na Budownictwo albo Inzynier Europejski lub Zarzadzanie i inzynieria produkcji.

 

Chcialbym abyscie doradzili mi czy warto zmienic na ktorys z tych kierunkow.Zalezy mi na tym zeby miec prace po studiach.

Wal na budownictwo, na początku przez 1 rok jest wszędzie to samo chyba, dopiero potem się zmieniają niektóre przedmioty. Z braku miejsc trafiłem na transport na PK ale po pierwszym roku skoczyłem na budownictwo. Jedyny błąd jaki zrobiłem to wybranie specjalności KBI(konstrukcje budowlane i inzynierskie) zamiat DUA(drogi, ulice i autostrady) bo robię w firmie, która buduje drogi, ale akurat wtedy takich widoków nie miałem i kbi wydawało się być lepszym wyborem.

Ze znalezieniem pracy problemu mieć nie będziesz bo roboty masa a inżynierów brakuje, widzę po swojej firmie. Duży popyt sprawia, że pensje są dosyć wysokie jak na polskie warunki. Jak zrobisz uprawnienia(po 2 latach praktyki) to jesteś gość i w firmach można przebierać.

 

A co do opisu(pol,mat,geo) to do mnie też pasuje. :razz:

Na studiach wszystko wykładają od podstaw i generalnie jak pamiętasz matmę ze szkoły średniej (limesy,pochodne,wektory,algebra itp) to na początku jest spacerek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodne poznales dopiero na studiach? Pisales mature z matmy?

no :) i mature tez pisałem... o dziwo zdałem :D

ale to norma jest teraz, w liceum trzeba powtarzac to czego nie zrobiło sie w gimnazjum i takich braków materiału jest pełno :) wazne jest by sie nie zrazac na studiach na pierwszych wykładach, moja grupa zmniejszyła sie o o polowe nim do pierwszej sesji doszło :D a wystarczyło w sumie tylko chodzic zeby 1-semestr zaliczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na MEiL-u na pw :P podobno hardkor ;) narazie hardkor z analizy sie zapowiada ;)

jest ktos jeszcze z melu na forum:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś mógłby podrzucić jakieś info o progach punktowych na PW na kierunek Informatyka? Ciekaw jestem cyz w ogle warto wlaczyć czy od raru wyłożyć 6tys. i iść na WIT...

Są trzy znane mi wydziały prowadzące informatykę na PW i progi punktowe były w zeszłym roku mniej więcej takie (pewnie w tym są podobne):

- wydział matematyki i nauk informacyjnych - 172

- w. elektroniki i technik informacyjnych - około 170p

- w. elektryczny - około 130-140p

 

wszystko na 200 możliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

studiuje ktos tutaj cos zwiazanego z geografia?(geodezja, gospodarka, przestrzenna, itp), miejsce gdziekowliwek :D

 

interesuja mnie jakies progi punktowe/wyniki z matur jakie mielscie dostajac sie na dany kierunek

planuje zdawac geografie i ang na rozszerzonym, no i matematyke w planach rozszerzona, ale to troche strach wiec podstawa tez brana pod uwage :D

 

ps. jak ktos zdawal podobne przedmioty, niech podaje nawet inne kierunki i swoje wyniki, moze znajde sobie cos ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku np. na SGGW potrzebowałbyś na gospodarkę przestrzenną ok. 75% geo. rozsz., 75% ang. rozsz. i 50% mat. rozsz. Mniej wiecej to samo na geografie na UW. Jednak te dane nic Ci nie powiedzą, bo teraz inaczej to wszystko wygląda ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...