Skocz do zawartości
kociachek

Kobieta W Potrzebie :p

Rekomendowane odpowiedzi

Giga problem - mamusia chce korzystac z netu na swoim kompie bo znudzilo jej sie zrzucanie mojego brata z naszego komputera ;) Mam stalke (chello) i kumpel podrzucil mi cerberusa z zapewnieniem ze MUSI dzialac :]

Tak sie jakos zlozylo ze nie mam zielonego pojecia jak to podlaczyc....

Modem z chello to motorola SB4100E (RJ-44,usb)

Cerberus ma wejscie RJ-11 a WYJSCIA do kompow RJ-45, USB tez posiada.

Podlaczenie komputerow do routera nie jest problemem, gorzej z polaczeniem routera z modemem....

Czy to w ogole jest wykonalne ??

HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być problem z podłączeniem tego, ponieważ ten Ceberus musi być modelem pod DSL (WAN rj11).

 

Możez spróbować zmostkować połączenie wykorzystując tego Cerberusa, ale jak jest filtracja MAC to i to nic nie da.

 

Podłącz na moment modem bezpośrednio do komputera. Spisz numery IP modemu, bramy i DNS'ów. Następnie kompy i modem wepnij w cerberusa (wyjścia - rj45). Ustaw na sztywno połączenie z internetem na każdym z komputerów tzn. poprzepisuj w połączenie sieciowe odpowiednie numery IP, które wcześniej zanotowałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być problem z podłączeniem tego, ponieważ ten Ceberus musi być modelem pod DSL (WAN rj11).

 

Możez spróbować zmostkować połączenie wykorzystując tego Cerberusa, ale jak jest filtracja MAC to i to nic nie da.

 

Podłącz na moment modem bezpośrednio do komputera. Spisz numery IP modemu, bramy i DNS'ów. Następnie kompy i modem wepnij w cerberusa (wyjścia - rj45). Ustaw na sztywno połączenie z internetem na każdym z komputerów tzn. poprzepisuj w połączenie sieciowe odpowiednie numery IP, które wcześniej zanotowałaś.

1484268[/snapback]

Jednym slowem powinnam zlinczowac kumpla :)

W jaki sposob mam to "zmostkowac"?? Z 8-zylowego kabla musialabym zrobic dwa 4-zylowe i to jest do zrobienia, tyle tylko ze nigdzie nie ma schematow do takiej operacji :/

modemu nie wepne w ten sposob w cerberusa bo w c. nie ma wejscia USB, chyba ze rj45....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Panie BOŻE w żadnym wypadku nie dziel kabelków osimożyłowych (skrętka) na czterożyłowe. :wink:

 

Zmostkować - miałemna myśli połączyć oba komputery i modem w jedną sieć.

 

Mysisz mieć 3 kable sieciowe takie osimożyłowe zakończone wtyczkami Rj-45. W Cerberusie masz switch, który dysponuje 4 gniazdami Rj-45. Podpinasz kompy i modem (poprzez Rj-45, a nie USB!) do gniazd w Cerberusie.

 

I potem...

 

Podłącz na moment modem bezpośrednio do komputera. Spisz numery IP modemu, bramy i DNS'ów. Następnie kompy i modem wepnij w cerberusa (wyjścia - rj45). Ustaw na sztywno połączenie z internetem na każdym z komputerów tzn. poprzepisuj w połączenie sieciowe odpowiednie numery IP, które wcześniej zanotowałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cerberus? nie ma sensu, Chello to nie NEO+ ... używa innych modemów i Cerberus do niczego się nie przyda.

 

Do rozdzielenia Chello na dwa kompy potrzebny jest dowolny hub albo switch na UTP. I tyle. Tylko pamiętaj jaki masz limit transferu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1484989[/snapback]

Ja tam na chello się dokładnie nie znam, ale jeżeli jest tak ja piszesz to ten Cerberus mimo, że jest dedykowany do DSL'a (np. Neo) to w tym przypadku również się sprawdzi, bo ma wbudowany przełącznik 4 portowy... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

a moze ktos chetny kupi to cudo :> ??

1486457[/snapback]

Będzie działać, ale to jest bez sensu. Musisz kupować ten modem? Dlaczego masz płacić za to że "kolega" nie zna się na sprzęcie ... niech zabiera w diabły i tyle. Tobie jest potrzebny switch za ~50 PLN a nie router za 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

a to chello mozna sobie tak dzielic? ...bo szczerze watpie zeby wystarczyl switch, predzej router za jakies 100zl np. dlink 604 lub cos podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technicy swego czasu stwierdzili ze jak najbardziej dzielic mozna o ile jest to w obrebie jednego mieszkania i nie na 500 kompow a np na 2-3...

 

oni i tak skanuja transfer danych i raczej sie zorientuja ile urzadzen korzysta z polaczenia :]

 

ale jest ciche przyzwolenie na takie dzialanie jednak na koszt wlasny... i router jest potrzebny... <podobno.... zeby chociaz byla podkaladka pod postacia jednego IP....a z tego co wiem switche tego nie klonuja :> >

 

a moze polecilibyscie mi jakis inny router ktory juz NAPEWNO bedzie dzialal pod kablem ethernetowym (rj45)?? :> bede dzwieczna :P (tak do200zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

oni i tak skanuja transfer danych i raczej sie zorientuja ile urzadzen korzysta z polaczenia :]

(...)

 

1487820[/snapback]

jesli mac adres komputera dostepowego oraz mac'i pozostałych komp za nat'em beda identyczne - to beda mieli lekki problem --> beda widzieli jedna stacje

 

chyba ze sie myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mac adres komputera dostepowego oraz mac'i pozostałych komp za nat'em beda identyczne - to beda mieli lekki problem --> beda widzieli jedna stacje

 

chyba ze sie myle ;)

1487934[/snapback]

stacje jedna ale ilosc pobieranych danych dwa razy wieksza ;)

tez myslalam ze tam pracuja glupi ludzie ale szybko wyprowadzono mnie z bledu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal sie z tym nie zgodzę ;)

ruch na lanie sama mozesz okreslic przeciez*, natomist predkosc transmisji we/wy jest przeciez ogroniczona przez isp

 

 

*te opinie przedstawił wykladowca infromatyki i jednoczesnie administrator akademickiej sieci komp, chyba wiedział co mówi ...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Chello i masz zamiar udostepnic neta na kompa mamusi ;) to nie potrzebny jest ci zaden hub(switcha), dokup druga sieciowke, wsadz ja do swojego kompa, udostepnij neta z chello i "nie ma bata" zeby nie chodzilo. do kolejnych komputerow musiala bys uzyc huba.

Sam tak robie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. możesz albo jak już ktoś napisał dołożyć do swojego komputerka 2 kartę sieciową, połączyć ją z drugim komputerem kablem crossowanym, i udostępnić połączenie. Wada jest taka, że aby na drugim kompie był net to pierwszy musi być włączony.

 

2. do portów lan routera podłaczasz zwykłym kablem oba komputerki.

w routerku ustawiasz dhcp na włączone najlepiej, a w komputerkach dajesz na

automatyczne ustawienia sieci.

routerek łączysz z modemem chello kablem (crossem).

w ustawieniach routerka musisz zmienić adres mac routera na taki jak ma

Twoja karta sieciowa, do której podłączone było chello, a adres tej karty na

jakikolwiek inny. (drugą możliwością jest wejście na adresik rejestracja.upc.pl

bodajże i wtedy nie musisz zmieniać mac-a - chello zostanie przypisane do

routerowego maca).

W tym momencie wszystko powinno działać. Ja w ten sposób dziele chello na 2

kompy+laptopa w domku na routerku dlinka z wifi i wszystko działa super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. możesz albo jak już ktoś napisał dołożyć do swojego komputerka 2 kartę sieciową, połączyć ją z drugim komputerem kablem crossowanym, i udostępnić połączenie. Wada jest taka, że aby na drugim kompie był net to pierwszy musi być włączony.

 

2. do portów lan routera podłaczasz zwykłym kablem oba komputerki.

    w routerku ustawiasz dhcp na włączone najlepiej, a w komputerkach dajesz na

    automatyczne ustawienia sieci.

    routerek łączysz z modemem chello kablem (crossem).

    w ustawieniach routerka musisz zmienić adres mac routera na taki jak ma

    Twoja karta sieciowa, do której podłączone było chello, a adres tej karty na 

    jakikolwiek inny. (drugą możliwością jest wejście na adresik rejestracja.upc.pl

    bodajże i wtedy nie musisz zmieniać mac-a - chello zostanie przypisane do

    routerowego maca).

    W tym momencie wszystko powinno działać. Ja w ten sposób dziele chello na 2

    kompy+laptopa w domku na routerku dlinka z wifi i wszystko działa super

1488569[/snapback]

AD.2

Nie zrobi tak jak móisz bo ten Cerberus ma RJ-11 na WAN'ie...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze was zmartwic panowie..... :(

zadna z waszych rad, za ktore bardzo wam dziekuje (czegos sie przynajmniej nauczylam :) ), nie przyniosla skutku.

 

cerberus ADSL nieuzywany sprzedam po kosztach

 

a teraz, jesli bylibyscie tak dobrzy, poprosze o kolejne rady - potrzebuje routera do CHELLO (wejscie rj45), ktory bedzie posiadal tez usb.... (no chyba ze ktos chce mi podarowac sieciowke, ew sprzedac za sume symboliczna :lol: )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być problem z podłączeniem tego, ponieważ ten Ceberus musi być modelem pod DSL (WAN rj11).

 

Możez spróbować zmostkować połączenie wykorzystując tego Cerberusa, ale jak jest filtracja MAC to i to nic nie da.

 

Podłącz na moment modem bezpośrednio do komputera. Spisz numery IP modemu, bramy i DNS'ów. Następnie kompy i modem wepnij w cerberusa (wyjścia - rj45). Ustaw na sztywno połączenie z internetem na każdym z komputerów tzn. poprzepisuj w połączenie sieciowe odpowiednie numery IP, które wcześniej zanotowałaś.

1484268[/snapback]

Wychodzi na to, ze Cie w konia zrobil, ten router to czysty ADSL pod neostrade i inne DSLe, gdzie sygnal podawany jest przez linie telefoniczna, a nie przez kabel od kablowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Dlatego tez szukam kupca na ten sprzet :P Jest nieuzywany...

 

(...)

1506683[/snapback]

dobre rady zawsze w cenie wiec z tym workiem wcale nie ma przesady... allegro albo jakas gielda...albo niezgodnosc towaru z umową ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

do chello musi byc router nie switch... mozesz tez zrobic taniej i wsadzic 2 sieciowke tyle ze wtedy twoj komp musi byc non stop wlaczony:)

 

ps. do konca roku masz promocje na chello i jak wezmiesz plusa placisz tyle co za classic potem mozesz zrezygnowac po zakonczeniu promoci i wziac spowrotem normalne;) ja tak wlasnie zrobilem... limit 50gb i filmy leca po 300-500kb

a plusa da sie dzielic switchem i hubem bez prypalu bo sprawdzalem:)

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do chello musi byc router nie switch... mozesz tez zrobic taniej i wsadzic 2 sieciowke tyle ze wtedy twoj komp musi byc non stop wlaczony:)

 

ps. do konca roku masz promocje na chello i jak wezmiesz plusa placisz tyle co za classic potem mozesz zrezygnowac po zakonczeniu promoci i wziac spowrotem normalne;) ja tak wlasnie zrobilem... limit 50gb i filmy leca po 300-500kb

a plusa da sie dzielic switchem i hubem bez prypalu bo sprawdzalem:)

 

Witam, tez mam Pentagram Cerberus, nie mam pojecia jeszcze jak go skonfigurowac jeszcze, ale poza modemem adsl ma tez switcha 4portowego wiec musi dac sie go skonigurowac aby dzialal w sieci lokalnej, wystarczy wpiac w jedno gniazdo switcha kabel od chello, skonfigurowac interfejs do ktorego wpielismy chello i chyba powinno dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...