Skocz do zawartości
Martinii

Pasywne Chlodzenie Nb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam plyte jak w podpisie i chcialbym zmienic radiator na NB. Jednak sa nastepujace kryteria:

 

1. Zalman 7000A-Cu z procka nieco zachodzi na NB. To oznacza ze np. swietny Microcool posiadajacy 51mm wysokosci odpada!

 

2. Odpadaja Zalmany - zarowno niebieski jak i zolty. Juz kiedys pisalem, ze nie pokrywaja one dolna czescia radiatora calej powierzchni NB - kiedys skonczylo sie to u mnie kiepsko...

 

Zastanawiam sie bardzo nad TermalRight NB-1C, ale nie wiem na jakiej zasadzie jest on mocowany do plyty? Tzn czy bedzie pasowal na nForce2? Co wiecej - mierzy on 41mm i bedzie wchodzil pod Zalmana z procka tak mocno na styk...

 

Najbardziej pasowalby mi taki CoolerMaster. Spodnia jego czesc zakrywa cala powierzchnie NB i spokojnie sie zmiesci pod Zalmanem. Gdyby jeszcze byla wersja miedziana....

 

Prosze o porady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie wiem co ci przeszkadza, ze nie zakrywa całego chipa skoro po bokach jest tylko plastik? :/ (wersja dla hardcorowcow - szlifowac papierem sciernym poki sie nie dojdzie do "jadra" :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiej wielkości TY mas ten NB ?!

Ja mam ZALMANA i jest wszystko OK, qmpel posiada NB-1C i powiem że łądnie to to wygląda ale po zamontowaniu i On i Ja mam zblizone temp na NB.

NIE ZAPOMNIEJ O LEKKIM WIETRZYKU NA TĘ PASYWKE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec powstrzymalem sie od wydania 99zl na NB-1C i kupilem niebieskiego Zalmana (18zl), aby zobaczyc jak bedzie sie spisywal. Zamiast tych koleczkow dalem normalne sruby 10-cio mm, aby mocniej przylegal do NB. Musze powiedziec, ze jak na razie jest idealnie! Zobaczymy jak bedzie dalej.

 

Dzieki za wskazowki i podpowiedzi!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...