Skocz do zawartości
lolipop

Informatyka Politechnika Pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do końca tygodnia muszę podjać decyzje co do uczelni na jakiej chce sie znależć. Wiem ze jest to min. Politechnika Warszawska.

Kierunek informatyka ta już wiem. Aleee....

Nie jestem jakiś AS z fizyki i boję się egzaminów (zdawalem starą maturę)

Na wydziale Elektronika .... min 152/200 w zeszlum roku

Na MiNI okolo 140/200

A czy ktoś wię ile mniej wiecej trzeba bylo mieć na informatykę na wydziale Elektryki??

 

Moze jakiś inny kierunek na innym wydziale polecicie??

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Edytowane przez lolipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja studiuje infe w prawdzie nie na polibudzie ale mam prawie wszystkich wykladowcow z polibudy wroclawskiej :-P i w sumie najgorzej u nas jest z fizyki.

koles wpada na kolo, pilnuje tak ze nie da rady nic sciagnac, jednego kolesia wywalil za sciaganie zanim jeszce koles zaczol sciagac :-P (mial poprostu sciage w rece). Najgorsze jest to ze wlasnie prawie nikt u niego nie zdaje, najlepiej jak ktos ma przepis. Byly juz 2 egzaminy i za kazdym razem zdalo tylko 20 osob !! LOL?! Malo tego, ja siedzialem w pierwszej lawce a koles kolo mnie nic nie umial przepisal wszystko odemnie i zdal, ja oczywiscie nie ! :evil: u kumpla za mna tak samo obkuty kumpel nie a ten co od niego sciagal byl pusty jak pustak tez zdal. heh..... wpadnie jakis pajac z profesorem i mysli ze jest bogiem :( ...

 

powodzenia na polibudzie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja jestem na PW (co prawda na telekomunikacji, nie na informie, ale roznica nie az taka wielka wbrew pozorom) i u nas fizyki byly 2 semestry, na obu nie zapisalem nawet linijki w zeszycie, a na kolosie/egzaminie kazdy podkladal gotowce i nawet sie z tym nie kryl. Zreszta proiwadzacy puszczal wszystkich - doskonale wiedzial, ze taki przedmiot jest w planie bo byc musi (wymog rektora) i mial do niego takie samo podejscie jak studenci ;) Choc trzeba przyznac, wyklady prowadzil nawet dosc ciekawie.

 

Co do samego egzaminu - nie wiem czy cos sie zmienilo, ale jak ja zdawalem to egzamin wstepny byl prosciutki - 2 miesiace na kursie przygotowawczym, przy praktycznie zadnej pracy w domu, wystarczyly mi do zdania.

Pamietaj tez, ze jest jeszcze grupa rozpoczynajaca zajecia z polrocznym obsuwem, na ktora potrzeba mniej punktow. A programem zajec nie rozni sie ona wogole od tej "normalnej" - po porstu ma sie 7 miechow wakacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja jestem na PW (co prawda na telekomunikacji, nie na informie, ale roznica nie az taka wielka wbrew pozorom) i u nas fizyki byly 2 semestry, na obu nie zapisalem nawet linijki w zeszycie, a na kolosie/egzaminie kazdy podkladal gotowce i nawet sie z tym nie kryl. Zreszta proiwadzacy puszczal wszystkich - doskonale wiedzial, ze taki przedmiot jest w planie bo byc musi (wymog rektora) i mial do niego takie samo podejscie jak studenci ;) Choc trzeba przyznac, wyklady prowadzil nawet dosc ciekawie.

costi no to ci zazdroszcze ! u mnie tak nie ma a koles robi chyba wszystko zeby oblac wszystkich :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lolipop

 

W pierwszej kolejności to ty się powinieneś zastanowić, co ty chcesz dalej w życiu robić i w oparciu o to wybrać sobie wydział.

 

Po MiNI skończysz raczej jako programista, szczególnie technologii Microsoftu, ew. zajmiesz się inżynierią oprogramowania lub grafiką komputerową przy okazji otrzymasz dobre podstawy matematyczne, a przynajmniej patrząc przez przekrój studiów w tym kierunku przygotowują cię do tego przede wszystkim.

 

Po EiTI, z tego co słyszałem, bo jestem na MiNI :) jeśli chodzi o programowanie, to raczej będziesz zajmował tematami związanymi z elektroniką, do tego przeważnie UNIX i pochodne, przygotują cię np. do administracji sieciami, ogólnie pójdziesz bardziej w stronę elektroniki lub telekomunikacji niż matematyki jak mówi choćby nazwa wydziału :) - może koledzy się wypowiedzą.

 

Na Elektrycznym to nie wiem za bardzo, może ktoś jest na forum z Elektrycznego na informie i się wypowie.

 

Ostatnia opcja (jeśli chodzi o PW) to możesz uderzyć na studia w jęz. angielskim (na MiNI jest to Computer Science (mój kierunek :) ) - odpowiednik informatyki, na EiTi jest to Electrical And Computer Engineering - odpowiednik makrokierunku (informatyka, elektronika, telekomunikacja - wszystko do kupy). Minusy: musisz znać trochę angielski (na poziomie FCE raczej wystarczy - dostosujesz się do słownictwa technicznego) i studia są częściowo płatne: na MiNi 2 kafle za semestr. Plusy: możesz wpisać ten kierunek jako ostatni na liście, jako deskę ratunkową (nie wiem ile dokładnie potrzeba punktów, ale raczej mniej niż 120). Mimo to może warto byłoby się zastanowić nad studiami w jęz. angielskim patrząc w perspektywie przyszłej pracy za granicą, a znam osobę, która dostając się w trzech miastach na informę na Polibudę, w tym w Wawie (192/200 punktów) wybrała właśnie płatny kierunek w jęz. angielskim - tu nie ma reguły.

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy: musisz znać trochę angielski (na poziomie FCE raczej wystarczy

Naprawdę??

Teraz sobie olalem FCE ale w gródniu zdaję, pewnie się uda bo najgorszy nie jestem, ale studiować w obcym języku to bym się bał. Wszystkjie prace, zaliczenia po angielsku, niby dobre ale chyba nie dla mnie.

 

A co do MiNI ile punktów trzaba mieć, kolo 140 chyba, nie? Przynajmniej tak mi koleszka powiedzial, nie bylem na dniach otwartych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tym FCE to ja tak strzeliłem, bo nie wierzę, żeby osoba mająca FCE nie zrozumiała co się do niej mówi :) Równie dobrze można nie mieć żadnego certyfikatu i świetnie sobie radzić. A studia w języku obcym? Już po pierwszym semestrze (przyjmując, że jednak trochę pochodzisz na wykłady i się "osłuchasz" technicznego języka) można się przystosować, inny język nie robi żadnego problemu (zakładając, że nie masz problemów żeby coś napisać albo się z kimś dogadać).

 

Co do liczby punktów na MiNI to nie wiem dokładnie, to się zmienia co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mizc - studiow po angielsku na Elce nie polecam - to samo co na zwyklym makrokierunku, tyle ze nizszy poziom (jezyk komplikuje sprawy). IMHO jedyny bonus z tego to poznanie slownictwa technicznego, ale i to mozna osiagnac nizszym kosztem. Za to latwo jest sie dostac (nawet chyba ponizej 100pkt, ale zdawalem dawno wiec nie jestem pewien).

 

Co do informy na moim wydziale: mozna zostac i typowym "koderem", mozna tez pojsc w nieco innym kierunku (sieci, multimedia). Jak ktos nie jest do konca zdecydowany, ale wie ze chce sie zajmowac czyms w tej okolicy, to polecam Makrokierunek. Daje on duzo wieksze pole manewru - mozna sie bawic zarowno sprzetowo, jak i programowo, ew. zajac sie np. wspomnianymi multimediami (akustyka, telewizja, radio) czy tez telekomunikacja na praktycznie kazdym poziomie (od dokladnych parametrow technicznych po projektowanie sieci).

 

Moim zdaniem jest to duzo ciekawsze niz sama informatyka.

 

Aha, i od razu uprzedzam - na informie tez sa typowo "elektroniczne" przedmioty, jak np. miernictwo czy teoria obwodow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez, ze jest jeszcze grupa rozpoczynajaca zajecia z polrocznym obsuwem, na ktora potrzeba mniej punktow. A programem zajec nie rozni sie ona wogole od tej "normalnej" - po porstu ma sie 7 miechow wakacji :)

Nom właśnie, jak to jest z tym podziałem październik/luty? Nie ma problemu z WKU? Bo do wojska jakoś mi się nie śpieszy i w razie czego nie chciałbym zostać niemile zaskoczony w październiku/listopadzie (gdyby się trafiło, że rok rozpoczynałbym w lutym, przypuszczając, że dostałbym się na EiTI) niespodziewaną wizytą panów z WKU...

 

Co do działów typowo fizycznych, imho nawet są interesujące (nie tylko z nazwy :P), ale jak mniemam fizykę trzeba mieć oblataną z niezbędnego zakresu.

 

 

W sumie największe wątpliwości mam do Elektrycznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie, jak to jest z tym podziałem październik/luty? Nie ma problemu z WKU? Bo do wojska jakoś mi się nie śpieszy i w razie czego nie chciałbym zostać niemile zaskoczony w październiku/listopadzie (gdyby się trafiło, że rok rozpoczynałbym w lutym, przypuszczając, że dostałbym się na EiTI) niespodziewaną wizytą panów z WKU...

Spoko, dostajesz papierek ze jestes studentem, wiec wojsko sie nie przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, dzięki za info ;) :) W sumie można było tak przypuszczać, ale zawsze lepiej się upewnić :)

 

W sumie największe wątpliwości mam do Elektrycznego...

No ja chyba tak poję (bedę próbował)

Boję się fizyki na egzaminia, a tam myślę ze mając 120 punktów można się dostać

 

Próbować warto, aby później nie żałować :)

 

Co do fizyki, cóż, życzę powodzenia, bo z tego co wiem, to wszystkie zadanka lecą na wzorach i ich przekształceniach/podstawianiu, które trzeba spamiętać, bo nie ma żadnej dodatkowej karty wzorów oraz teorii (te, które wymagają tylko teorii).

 

Ja fizykę zdałem na maturze. Wzory można i zapamiętać, ale wolałem zdać na maturze, niż na uczelni.

 

A co do kierunku, to zależy w czym czujesz się bardziej pewny, ewentualnie sądzisz, że dasz radę szybko nadrobić ewentualne zaległości. Wydaje mi się, że wybór Na Elce (EiTI) jest dosyć duży, jak również ilość miejsc w porównaniu do innych wydziałów z informatyką (elektronika, MiNI).

 

Ja raczej złożę na EiTI na Informę + makrokierunek Telekomunikacja, tak jak twierdzi Costi, dużo ten kierunek nie różni się od informatyki, druga opcja to Inżynieria komputerowa + inne wydziały to MiNI i Elektryczny (informatyka).

 

Oddzielne podanie do MiNI + Elektryczny, tylko czy w tym przypadku płacę opłatę rekrutacyjną za każdą opcję, nawet tą podwojoną (kwota, przyprawia o bół głowy... 400zł ;O), czy raz za podanie do EiTI na wszystkie zgłoszone kierunki + 2x80zł za podanie MiNI+Elektryczny... (240zł), oc i tak jest zdzieraniem pieniędzy z ludzi ;(

Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znam osobę, która dostając się w trzech miastach na informę na Polibudę, w tym w Wawie (192/200 punktów) wybrała właśnie płatny kierunek w jęz. angielskim - tu nie ma reguły.

pewnie masz na mysli outcast'a :)

moge potwierdzic to co napisal Mizc, a od siebie dodam, ze zadne studia nie dadza Ci wiele, jezeli idziesz na nie bo sa modne/fajne/topowe, nawet najlepszych kierunkach ludzie maja problemy ze znalezieniem pracy, a czasami po tych wydawac by sie moglo cienkich kierunkach znajduja ja bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddzielne podanie do MiNI + Elektryczny, tylko czy w tym przypadku płacę opłatę rekrutacyjną za każdą opcję, nawet tą podwojoną (kwota, przyprawia o bół głowy... 400zł ;O), czy raz za podanie do EiTI na wszystkie zgłoszone kierunki + 2x80zł za podanie MiNI+Elektryczny... (240zł), oc i tak jest zdzieraniem pieniędzy z ludzi ;(

Ja jestem po starej maturze wiec może jest inaczej. Płaci się 80zł, chyba ze zdajesz jeszcze dodatkowo na Inżynierii produkcji na zażądzanie i marketing. Ni emozesz wysląc do nich dwóch arkuszy rejestracyjnych, na których jeden kierunek jest raz na 1 miejscu, a raz na drogim, jesli dobrze rozumiem

 

 

A co do kierunku, to zależy w czym czujesz się bardziej pewny, ewentualnie sądzisz, że dasz radę szybko nadrobić ewentualne zaległości. Wydaje mi się, że wybór Na Elce (EiTI) jest dosyć duży, jak również ilość miejsc w porównaniu do innych wydziałów z informatyką (elektronika, MiNI).

Czyli że w sumie to nie jest najgorszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

studiuje na elektrycznym, nie informe ale elektrotechnike. w zeszlym roku prog pktowy wynosil 123 (na informe) wiec calkiem niezle a z tego co slysze to studia sa calkiem fajne, dosc "lajtowe" (podobno :) ) a i perspektywy niezle. co do przedmiotow to z tego co kojarze na informie jest troche wiecej matmy i fizyki, do tego automatyki. drotow tez nie brakuje :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdawałem na informatykę na PW/ELKA to przywalili taki egzam z fizyki, że mając w sumie 119 punktów dostałem sie bez problemu... Ale to był wyjątkowy rok - nawet profesorowie od fizyki komentowali te zadania negatywnie.

 

No cóż, ale zdanie ogólnie nie jest trudne - gorzej jest później utrzymać dobrą średnią, bo w ogóle zaliczać raczej nie ma problemów. Na ppoczątku jest dośc ostro z matematyką, a fizyka jest ledwo dotknięta - i w ogóle prosta... Z matematyki, to zalezy od zdolności - ja poza Algebrą nie miałem problemów (z tym, że z Algebry trafiłem na dziwnego człowieka...).

 

Później idzie trochę w sprzęt i elektronikę - tu jest czasami dość ostro - zwłaszcza dla osób, dla których obwody nie są mocną stroną.

 

Na czwartym semestrze już jest tylko programowanie i trochę elektroniki jeszcze - ale już takiej lżejszej.

 

Piąty semestr i dalej to już głównie programowanie - na specjalności ISI, a na SID jest torchę sprzętu i kabelków.

 

Ogólnie da się żyć i gdyby się czasem jakiś normalny inaczej laborant nie trafiał, to byłby idealnie. Wykładowcy sa na ogół OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po starej maturze wiec może jest inaczej. Płaci się 80zł, chyba ze zdajesz jeszcze dodatkowo na Inżynierii produkcji na zażądzanie i marketing. Ni emozesz wysląc do nich dwóch arkuszy rejestracyjnych, na których jeden kierunek jest raz na 1 miejscu, a raz na drogim, jesli dobrze rozumiem

Już wiem co i jak ;) Za zgłoszenie na Elkę (EiTI) jest jedna opłata 80zł (a możesz wybrać do 4 możliwości w ramach tego wydziału + ewentualnie 2 inne wydziały, jeżeli byś miał nie trafić do tego).

Za podanie na inne kierunki (związane z informatyką, więc odrzucamy Zarządzanie i Marketing oraz Architekturę) też jest 80zł, na nim można złożyć do trzech wydziałów/kierunków, z resztą to jest opisane na www PW. Zatem 160zł za PW (2 podania), nie najgorzej.

 

Czyli że w sumie to nie jest najgorszy wybór?

Wydaje mi się, że może to być nawet lepszy wybór (EiTI) niż sam MiNI, ale to oczywiście zależy indywidualnie od preferencji każdej osoby.

 

Polecam przeczytać: klik, krótki opis kierunków na Wydziale EiTI.

 

 

Varrol, dzięki za krótkie i rzeczowe przedstawienie charakterystyki :) Very helpful ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen3 - dokladnie to na Elce sa trzy opcje do wyboru, nie 4 ;)

 

Makrokierunek, Informatyka i studia po angielsku.

Owszem, tylko Makrokierunek został podzielony na 2 specjalności (szczegóły tutaj) stąd ta czwarta opcja ;) Programowo podobno od pierwszego semestru ich programy się już różnią, więc można by uznać, że do wyboru są 4 opcje.

 

 

Swoją drogą, macie (osoby studiujące na PW) jakieś Tipsy odnośnie Elki/MiNI/Elektrycznego? Chodzi o to na kogo uważać (w sensie wykładowca), do czego się bardziej przyłożyć, u kogo się "studiuje" a u kogo chodzi na studia ;) itp.? ;]]]

 

 

Wcześniej nie zauważyłem, ale...

Wykładowcy sa na ogół OK...

:lol: :lol: :lol:

 

P.S. Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;]]

Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tylko Makrokierunek został podzielony na 2 specjalności (szczegóły tutaj) stąd ta czwarta opcja ;) Programowo podobno od pierwszego semestru ich programy się już różnią, więc można by uznać, że do wyboru są 4 opcje.

A to sorry, nie wiedzialem. Jakos nie sledze wiesci rekrutacyjnych ;)

 

Co do tipsow: ciezko powiedziec, bo troche tych ludzi jest. Na poczatku i tak nie ma sie wyboru (plan ustalony na sztywno), zabawa z zapisami na przedmioty zaczyna sie na 2-3 roku, gdy ma sie juz swobode w ukladaniu planu.

 

Co do Elki: Trzeba uwazac na Podstawach Miernictwa (I semestr), sporo ludzi ma tez pod gorke z Algebra/Analiza. Na drugim semestrze koszmarem jest Probabilistyka z Wiechno, egzamin jest prze[ciach!]y (chyba ze cos sie zmienilo niedawno). Na trzecim (mowie o Telekomunikacji) postrachem ogolu sa Elementy i Uklady Elektroniczne.

 

Moge za to polecic przedmioty u "tercetu" Kołakowski/Cichocki/Maszczyk - latwo o dobra ocene, a i prowadzone sa ciekawie.

 

Polecam rowniez wyklady prof. Łuby - Uklady Logiczne i Uklady Cyfrowe - miejscami troche zakrecone, ale calkiem ciekawe i fajnie prowadzone.

 

Na pozniejszych semestrach Transmisje Radiowe z Holejka - semestr kompletnego obijania i 5 w indeksie 8)

 

Odradzam przedmioty u dra Tomaszewskiego - czlowiek na wykladach mowi jedno, na kolosach wymaga czego innego, a zaliczenie to czysta loteria, bo pytania daje od czapy (dobrze, chociaz ze test robi, to mozna zdac fartem, bo wiedza nie idzie) :?

 

Nikt inny mi szczegolnie w pamiec nie zapadl, jak sobie przypomne to dopisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, Dzięki wielkie :) widzę, że w każdej szkole są swojego rodzaju "kwiatuszki" ;)

 

Lolipop, w razie czego ja Ci nie będę przeszkadzał za bardzo na Informie na wydziale elektrycznym, złożyłem podanie na ten wydział pod opcją B ;)

 

Powodzenia na egzaminie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, Dzięki wielkie :) widzę, że w każdej szkole są swojego rodzaju "kwiatuszki" ;)

 

Lolipop, w razie czego ja Ci nie będę przeszkadzał za bardzo na Informie na wydziale elektrycznym, złożyłem podanie na ten wydział pod opcją B ;)

 

Powodzenia na egzaminie! :)

1489447[/snapback]

Tobie też powodzenia!!!

 

A co jako a) wziąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

studiuje na elektrycznym, nie informe ale elektrotechnike. w zeszlym roku prog pktowy wynosil 123 (na informe) wiec calkiem niezle a z tego co slysze to studia sa calkiem fajne, dosc "lajtowe" (podobno :) ) a i perspektywy niezle. co do przedmiotow to z tego co kojarze na informie jest troche wiecej matmy i fizyki, do tego automatyki. drotow tez nie brakuje :)

 

pozdro

1487806[/snapback]

jaka uczelnia i ktory rok ?

P.S.

Jak ktos sie wybiera na elektrotechnike na Politechnike Slaska to niech se lepiej da siana jak nie chce sobie psuc nerwow !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...