Skocz do zawartości
voytek__19

Msi Kt3v I Jej Bios

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna bardzo dziwny problem z moim kompem. Moja płyta to MSI KT3V (z prockiem Athlon Xp2000+). Otóż kupiłem niedawno nowy cooler Spire WhisperRock IV i chciałem podkręć mojego procka (wczesniej miałem Coolermastera ale wentyl zaczął szwankować). Jak wiadomo standard FSB to 133MHz i mnożnik 12,5 (1662 Mhz) ale powiem wam że nigdy nie udało mi się podkręcic stabilnie procesora na 1,8 GHz (ale syf!!! :mur: ). Dla wyjaśnienia dodam że płyta ma możliwość regulacji FSB do 280 MHz (ciekawe po co? :? ). Więc pewnego razu ustawiłem se mnożnik na 9,5 i FSB na 212 MHz i ... i oczywiście komp sie nie uruchomił więc jak zwykle zabrałem sie za reset BIOSU. No i po tej operacji ku mojemu zdziwieniu zaczęły sie problemy.

Po resecie biosu i uruchomieniu kompa głośniczek zaczął wyć jak syrena pokazał się komunikat że nie wykryło mi Coolera. Od razu sobie pomyślałem że upalił się czujnik obrotów wentylatora. Gdy podłączyłem oryginalny Coolermaster to wszystko było w porzadku. Tylko że po ustawieniu wszystkiego w BIOSIe na nowo Spire także działa w porzadku. I o co tu chodzi? Oprócz tego jak wchodze do BIOSu to muszę czekac o kilka sekund dłuzej niz kiedys. Czy to wina płyty czy tylko małego EEPROMA?!

Pomocy!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przefleszuj bios, btw co za sens jest dawac fsb  >200 dla mobo z via333 ?

1485799[/snapback]

Bios już przeflaszowałem i nic ! Dalej to samo! :cry: Qurde chyba coś mnie sie wydaje że to jakies głębsze uszkodzenie (np. któregoś mostka) ale i może coś się zwaliło tylko z samą kostką. Ciekawe czy dostałbym gdzieś takiego EEPROMA z biosem do mojej płyty (mam AMI BIOSa). No nie wiem już sam. Za kazdym razem gdy zresetuje biosa dla Spire WhisperRocka nie mierzy obrotów a dla Coolermastera mierzy. Z kolei gdy ustawie wszystko w biosie (wykrywanie wentyla mam na Enabled) i zapisze zmiany to WhisperRock chodzi elegancko i mam podane obroty zarówno pod biosem jak i pod windowsem (np. program Everest). Jeżeli chodzi o stabilność i wydajność systemu to jak na razie nie zauważyłem żadnych zmian (gierki śmigają).

No i co jest?

Edytowane przez voytek__19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...