Skocz do zawartości
Trendzik

Konflikt Ip / 2 Kompy / O Co Chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Posiadam Neostrade 640 bez limitów. Internet mam dzielony z siostrą za pomocą Routera Planet ADE-4100. Niedawno zmieniłem płyte główną a zarazem platforme z Socket A (Abit NF7-SL) na Socket 754 (Epox 8KDA3J). I tutaj mam problem. Po złożeniu kompa , zainstalowałem system itp. podpiołem komputer pod router kablem sieciowym i tutaj zaczynają się schody:

 

- Nieraz wyskakuje mi błąd systemu windows : Konflikt IP

 

Nie wiem za bardzo o co mu chodzi ! Gdy ten komunikat wyskakuje to u siostry nie ma internetu wtedy. Jest tylko u mnie.

 

Wie ktoś co to może być ?? Zaznaczam że jak miałem wcześniejszy komp , to było OK, żadnych problemów. Ten mój Router sam zapamientuje ustawienia , więc żeby net działał wystarczy podpiąć pod karte sieciową , zawsze tak robiłem na poprzednim kompie i wszystko było ok, a teraz nie jest ok !!

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wejdź w konfigurację routera i zmień pulę adresów serwera DHCP.

Albo po prostu na swojej maszynie w zakładce Moje miejsce sieciowe > własciwosci > połączenie lokalne > Protokół TCP/IP > własciwosci odznacz "uzyskaj adres IP automatycznie i wpisz z palca to samo z maska podsieci, jako bramę wpisz IP routrera. DNSY najlepiej zadzwoń na błękitna linięto ci podadzą lub wejdz na routerze w konfiguracjepołączenia i tam powinny być widoczne. U siostry zrób dokładnie to samo tylko adres IP daj jej o jeden wiekszy (ostatnia cyfra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...