Skocz do zawartości
wieloryb

X800 128mb? Czy Dużo Slabszy Od Wersji 256?

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Mam problem z wyborem grafy.

Mam na oku 6600gt Gainwarda i radka X800 zwyklego 12 potokowca, ale tansa wersje ze128mb.

Naczytalem sie na necie odnoscie 6600gt vs X800 256mb, i radek zeczywiscie wypadal lepiej (nawet z zegarami 400/700).

Jednak róznica ta nie byla wg mnie az tak istotna zwazywszy, ze byl on ok 200-250zl drozszy...

Bylem wiec bardziej za geforcem (teraz w Arescie za 599 jest :) ) ale mam mozliwosc kupienia X800128mb za ok 650 niemarkowego.

i tu pytanko:

czy jego wydajnośc (radka 128mb) bedzie soro nizsza od wersji 256mb/.

zauwazylem ze najwiecej zyskiwal on nad 6600gt w wyzszych rozdzielczosciach i przy wlaczaniu wygladzania i filtrowania. Tylko nie wiem w jakim stopniu byla to zasluga ilosci pamieci, w jakim szerokości szyny, a w jakim ilości potoków???

Niestety nie udalo mi sie jeszcze jakos znalezc na sieci testow X800 128mb, zwlaszcza w porownaniu z GF6600gt, bo sa one teraz juz bardzo zblizone cenowo...

kusi mnie te 12 potokow, zwlaszcza przy podkreconych zegarach na ok 460/1000...

 

Mam nadzieje ze staży wyżeracze są w stanie mi dac konkretną odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz X800 bo bije 6600GT na glowe i nie ma tu znaczenia ilosc MB RAMu na karcie. 4 potoki wiecej i 256bit szyna pamieci robia swoje. W wiekszosci przypadkow podkreca sie spokojnie do zegarow XL i tak jak napisales rozwija skrzydla i zostawia w tyle 6600GT jak wlaczysz rozdzialke 1600/1200, AAx4 i AFx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz X800 bo bije 6600GT na glowe i nie ma tu znaczenia ilosc MB RAMu na karcie. 4 potoki wiecej i 256bit szyna pamieci robia swoje. W wiekszosci przypadkow podkreca sie spokojnie do zegarow XL i tak jak napisales rozwija skrzydla i zostawia w tyle 6600GT jak wlaczysz rozdzialke 1600/1200, AAx4 i AFx8.

1487892[/snapback]

zwroc uwage na to ze sa tez wersje 128mb/128bit! - zebys sie nie nacial

np ten gigabyte:

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...f3132385f313238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...