Skocz do zawartości
mate76

DangerDen - zamówienie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałbym 226W Peltierka(i może coś jeszcze)... Tyle że chwilowo cierpie na brak kasy, ale skoro do końca listopada zbierasz zgłoszenia, to wstępnie moje możesz przyjąć.

Jak chcesz to moge Ci sprzedać Peltiera 172Wat taki jak jest na DangerDen 24V/11A wraz z zasilaczem 22V/20A który obsłuzy bez problemu 2 takie pelty za 290zł komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę na Peltierem, tylko, że tam są różna - na 24V i na 16V (skąd ja wezmę zasiłkę na 16V?). Chyba lepszym wyjściem są te na 24V, bo te 16V strasznie dużego natężenia potrzebują. Peltki maja chyba wydajność 60%, z tego co pamiętam. Czyli jak mam 120W, to tak na prawdę ciągnie 200W? Ciekawie.

 

mate76 - kiedy planujesz zamawiać, bo jeszcze się musze zastanowić.

226W jest tylko na 15,2V ale inne do wyboru do koloru. Pewnie, że 24V lepsze, bo masz niższy prąd i cieńsze kable itd.

Co do wydajności to raczej rozchodzi się o to ile energii procentowo jest przekładane na pracę i 60% to może i jest ale dla FC a nie dla Peltiera. Z Peltierem jest znacznie gorzej bo ciepło idzie razem do góry a potem wraca. Dlatego wydajność wynosi ok.5-8%. Gruzini na Gibraltarze wymyślili coś lepszego od FC i Peltiera razem wziętych, ale do produkcji jeszcze trochę. Polecam www.coolchips.gi

Ogólnie pomysł jest taki żeby w Peltierze zrobić w poprzek nanoprzerwę i wtedy ciepło idzie tylko do góry i nie ma którędy wracać dzięki tej przerwie właśnie. No i mamy wydajność 70-80%. Dla FC jest to 50%, więc już chyba można się domyślać z czego będzie się robić lodówki, chłodzenie do komputerów i inne cuda. Jakbym miał kasę to bym kupił ich akcje.

 

A jeśli Ci chodzi o różnicę między tym co Peltier pobiera a Watami w nazwie, to faktycznie jest to ok.60%

226W to 24Ax15,2V=365VA

172W to 11,3Ax24,6V=228VA

120W to 7,9Ax24,6V=194VA

 

 

Nie wiem gdzie zes sie naczytal podobnych historii, ale jesli jedynym zrodlem twoich informacji jest w/w strona, to coz, jestes bardzo naiwny. Gwoli scislosci, ta roznica 60% wywodzi sie z tego, ze oficjalna, zmierzona sprawnosc TECow wynosi wlasnie 60%. Czyli 60% energii pobranej w warunkach idealnych TEC odpowiada wartosci maxymalnego ciepla, ktore moze TEC przeniesc (wtedy dT=0). Powtarzam, warunki idealne, a w tym przypadku proznia. Natomiast jesli chodzi o zastosowania "praktyczne", TECi moga przeniesc ok 80-90% owej wartosci oficjalnej Qmax, wiec w efekcie ich sprawnosc plasuje sie gdzies w okolicach 50%. Nigdy wczesniej nie widzialem, zeby TECi mialy niby sprawnosc 5-8%, ale ok, zatrzymajmy sie nad tym chwile. Mamy procesor, ktory wydziela 60W ciepla, wtedy najlatwiej powiedziec, ze potrzeba TECa o Qmax=2x60W=120W, jest to niezle "robocze" zalozenie. Wiec zakladamy istnienie takowego 120W TECa, ale pamietajmy, ze te 120W to jest 5% (zeby bylo bardziej obrazowo) jego mocy. Czyli, jak latwo policzyc z proporcji, jezeli 5% to 120W to 100% to 2400W czyli 2kW, mnie mowienie czegos podobnego bawi :D

 

Gdyby tak bylo ta technologia trafila by na smietnik, a nie do przemyslu, nikt rozsadny nie wklada 40krotnej mocy ukladu chlodzacego aby obnizyc temperature elementu chlodzonego do temperatury otoczenia!!!

 

Radze troche wiecej sceptycyzmu, nie bierze sie za pewnik czegos, co pisza ludzie produkujacy "nowa" i "lepsza" technologie...

 

 

Czekam do końca listopada, a potem pewnie tydzień na ustalenie detali z tymi co się zdecydują.[/

A jak chesz rozwiazac od strony technicznej problem zaplaty? Tzn pewnie panowie z DD chca przelewu miedzynarodowego zawczasu (koszt 25PLN + ok 10po stronie drugiego banku). Wszyscy (bo tez rozwazam udzial) wplacamy swoja czesc na jakies konto czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzent pozwalajocy wykonac takiego dangera ale tez slono bede musial zaplacic za jego produkcje i mysle ze w najgorszym wypadku wyjdzom 1-2 bloki a w lepsiejszym troche wiencyj. Musze sie tylko dogadac z gosciem dlatego wykonam tez kilka innych bloczkuff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zes sie naczytal podobnych historii, ale jesli jedynym zrodlem twoich informacji jest w/w strona, to coz, jestes bardzo naiwny. Gwoli scislosci, ta roznica 60% wywodzi sie z tego, ze oficjalna, zmierzona sprawnosc TECow wynosi wlasnie 60%. Czyli 60% energii pobranej w warunkach idealnych TEC odpowiada wartosci maxymalnego ciepla, ktore moze TEC przeniesc (wtedy dT=0). Powtarzam, warunki idealne, a w tym przypadku proznia. Natomiast jesli chodzi o zastosowania "praktyczne", TECi moga przeniesc ok 80-90% owej wartosci oficjalnej Qmax, wiec w efekcie ich sprawnosc plasuje sie gdzies w okolicach 50%. Nigdy wczesniej nie widzialem, zeby TECi mialy niby sprawnosc 5-8%, ale ok, zatrzymajmy sie nad tym chwile. Mamy procesor, ktory wydziela 60W ciepla, wtedy najlatwiej powiedziec, ze potrzeba TECa o Qmax=2x60W=120W, jest to niezle "robocze" zalozenie. Wiec zakladamy istnienie takowego 120W TECa, ale pamietajmy, ze te 120W to jest 5% (zeby bylo bardziej obrazowo) jego mocy. Czyli, jak latwo policzyc z proporcji, jezeli 5% to 120W to 100% to 2400W czyli 2kW, mnie mowienie czegos podobnego bawi :D 

 

Gdyby tak bylo ta technologia trafila by na smietnik, a nie do przemyslu, nikt rozsadny nie wklada 40krotnej mocy ukladu chlodzacego aby obnizyc temperature elementu chlodzonego do temperatury otoczenia!!!

 

Radze troche wiecej sceptycyzmu, nie bierze sie za pewnik czegos, co pisza ludzie produkujacy "nowa" i "lepsza" technologie...

 

 

Czekam do końca listopada, a potem pewnie tydzień na ustalenie detali z tymi co się zdecydują.[/

A jak chesz rozwiazac od strony technicznej problem zaplaty? Tzn pewnie panowie z DD chca przelewu miedzynarodowego zawczasu (koszt 25PLN + ok 10po stronie drugiego banku). Wszyscy (bo tez rozwazam udzial) wplacamy swoja czesc na jakies konto czy jak?

1. Jak wciskałem "Wyslij" to pomyślałem dokładnie to samo, ale było zapóźno. Masz rację.

2. Słyszałeś kiedyś o kartach płatniczych? To wprawdzie dosyć świeża technologia ale w paru przypadkach okazała się dosyć skuteczna.

Wg mnie uprzedni przelew na moje konto będzie optymalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Słyszałeś kiedyś o kartach płatniczych? To wprawdzie dosyć świeża technologia ale w paru przypadkach okazała się dosyć skuteczna. 

Wg mnie uprzedni przelew na moje konto będzie optymalnym rozwiązaniem.

Hmm, sam mam takowa, ironia zbedna. Problem w tym, ze nie wszyscy akceptuja karty platnicze, szczegolnie jesli chodzi o zakupy miedzynarodowe. Ja robiac zakupy w anglii i chcac dostac przesylke do domu musialem dokonac przelewu miedzynarodowego wczesniej, nie akceptowali ZADNYCH kart platniczych :( Druga sprawa, to ze nie kazdy ma Vise Classic, wiekszosc szarych obywateli jesli wogole karte posiada, to jest to Visa Electron, a z niej nie skorzystasz w wielu miejscach na swiecie :(

 

EDIT: Pytales ich o szczegoly odnosnie platnosci?

Konto masz dolarowe? Bo jesli jest zlotowkowe, to dochodzi tez "kwestia" kursu dolara wzgledem zlotego? Czy platnosc karta jest jakos obciazana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro u nich coś kupowałem to znaczy, że moją akurat akceptują. Jeśli chodzi o miejsca na świecie to korzystałem zarówno z Classic jak i z Electron. Z powodzeniem. W odróżnieniu od Amerykanów, którzy muszą wykonać specjalne cuda, żeby mieć "roaming" na kartę. Jeśli chodzi o karty i komórki to w porównaniu z nami oni są jeszcze w lesie (no, może za wyjątkiem tego, że nawet bankomaty mają drive-trough, ale od tego tylko **** rośnie :)

Dolarowego konta nie mam, ale mój bank dokłada tylko parę procent do kursu z kantora, więc to chyba nie jest problem. I tak przekazem by było drożej.

Transakcje bezgotówkowe są zawsze darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolarowego konta nie mam, ale mój bank dokłada tylko parę procent do kursu z kantora, więc to chyba nie jest problem. I tak przekazem by było drożej.

Transakcje bezgotówkowe są zawsze darmowe.

Nie w tym rzecz, chodzi o to, ze w momencie kiedy masz konto dolarowe, kazdy wplaca na nie tyle, za ile zamawia w dolarach, a kurs ktory go bedzie dotyczyl jest jego indywidualna sprawa. W momencie kiedy zbieramy kase w PLN a potem to idzie na dolary, moze sie okazac, ze ci nie starczy srodkow na koncie, bo kurs dolara pojdzie w gore, albo ci cos na nim zostanie. Nalezaloby znalezc sposob, zeby uniknac koniecznosci doplacania, w razie zmiany kursu dolara wzgledem zlotego. W tym rzecz, sam kurs banku w momencie zaplaty jest sprawa mala istotna, trudno, bank bierze prowizje, zyc z czgeos musi, chodzi o wachania kursu...

 

A przelew bankowy jest operacja jak najbardziej bezgotowkowa, a mimo to koszt jego wynosi 25PLN (BZWBK) + koszta po stronie tego drugiego banku, wiec nie zawsze darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zabraknie. Zakładanie dodatkowego konta dolarowego chyba nie byłoby najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o trasakcje bezgotówkowe to nie przypominam sobie, żebym coś płacił za kupowanie kartą czegokolwiek gdziekolwiek.

Proponuję nie szukać dziury w całym bo może to wytworzyć ewentualnym chętnym wizję setek problemów na jakie możemy napotkać.

Już kupowałem w DD bez żadnych problemów. Różnica tylko taka, że wysłali mi to na adres w Chicago a nie do Warszawy. Ale poradzimy sobie z tym za pomocą rozwiązania które podałeś na początku. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde, sorry stary, nie zamierzalem "torpedowac" twojego pomyslu, wiecej, pewnie sie do niego przylacze. To o czym mowie to nie sa zadne wielkie problemu, ot pewne niejasnosci i pytania na ktore odpowiedzi trzeba udzielic zawczasu.

I trzeba bylo od razu mowic, ze chcesz to przeslac do chicago, potem do w-wy. Wtedy fakt, ze mozliwa jest platnosc karta jest raczej oczywista (i tak, platnosc karta nie jest obciazana, tyle tylko, ze nie nalezy ona do jedynych metod platnosci bezgotowkowych, ot caly raban).

 

To ze srodkow nie zabraknie, ok, po prostu nie chce, zeby ktokolwiek na tym cokolwiek "stracil" (co wlicza tez ciebie).

 

Czy jest jakies ograniczenie odnosnie wagi towaru, ktory mozna zamowic lacznie? Czy sa jakies znizki w razie duzego zamowienia, np. jesli zamowilibysmy lacznie za $1000 to czy nie daliby jakiegos upustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to moge Ci sprzedać Peltiera 172Wat taki jak jest na DangerDen 24V/11A wraz z zasilaczem 22V/20A który obsłuzy bez problemu 2 takie pelty za 290zł komplet :)

hmm ciekaw, ciekawe... ale jak pisałem wszczesniej aktualnie nie mam kasy. Zobaczymy co będzie pod koniec miesiąca, wówczas jak by co, to się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde, sorry stary, nie zamierzalem "torpedowac" twojego pomyslu, wiecej, pewnie sie do niego przylacze. To o czym mowie to nie sa zadne wielkie problemu, ot pewne niejasnosci i pytania na ktore odpowiedzi trzeba udzielic zawczasu.

I trzeba bylo od razu mowic, ze chcesz to przeslac do chicago, potem do w-wy. Wtedy fakt, ze mozliwa jest platnosc karta jest raczej oczywista (i tak, platnosc karta nie jest obciazana, tyle tylko, ze nie nalezy ona do jedynych metod platnosci bezgotowkowych, ot caly raban).

 

To ze srodkow nie zabraknie, ok, po prostu nie chce, zeby ktokolwiek na tym cokolwiek "stracil" (co wlicza tez ciebie).

 

Czy jest jakies ograniczenie odnosnie wagi towaru, ktory mozna zamowic lacznie? Czy sa jakies znizki w razie duzego zamowienia, np. jesli zamowilibysmy lacznie za $1000 to czy nie daliby jakiegos upustu :)

 

Nie powiedziałem, że chcę przesłać do Chicago. Tak zrobiłem ostatnio, bo tam akurat byłem. Jeśli chodzi o paczkę i upusty to zaraz wyślę maila do Dena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Właśnie dostałem odpowiedź od Dana o czym pilnie donoszę.

Powiedział, że dostaniemy zniżkę 10-30% zależnie od tego ile danej reczy weźmiemy.

Powiedział też, że pogada ze swoim działem wysyłek nt. "specjalnego" oznakowania przesyłki w trosce o naszych drogich celników :)

...no i że czeka na listę rzeczy które chcemy zamówić, to policzy koszty wysyłki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Właśnie dostałem odpowiedź od Dana o czym pilnie donoszę.

Powiedział, że dostaniemy zniżkę 10-30% zależnie od tego ile danej reczy weźmiemy.

Powiedział też, że pogada ze swoim działem wysyłek nt. "specjalnego" oznakowania przesyłki w trosce o naszych drogich celników :)

...no i że czeka na listę rzeczy które chcemy zamówić, to policzy koszty wysyłki itd.

No to panowie zamawiajcie, bo taka okazja zdarza się rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

Przysyłacie do mnie pytania w stylu "kiedy będziesz miał paczkę i ile to będzie kosztować?"

Przecież nie jestem żadnym dealerem i nie mam pojęcia ile to będzie kosztować i na kiedy będzie paczka.

Więc prosiłbym o wyluzowanie się z takimi pytaniami.

Jak już wspomniałem:

1. Czekamy do końca listopada aż się wszyscy chętni zdecydują.

2. 1 grudnia wysyłam listę Danowi.

3. Po odpowiedzi znamy upusty i koszty przesyłki, więc liczymi ile kto się ma dorzucić.

4. Przesyłacie kasę na konto.

5. Zamawiam płacąc moją kartą.

6. Czekamy na paczkę.

7. Po przyjściu paczki liczymy ewentualne dodatkowe koszty.

8. Wpłacacie na moje konto resztę wynikającą z tych kosztów.

9. Wysyłam do Was paczki.

 

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśniło.

Mateusz

 

PS. Nie piszcie do mnie na priva tylko pytania zadawajcie tutaj, bo w innym przypadku może być mylne wrażenie, że nikt nic nie pisze i nikogo to nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taka chłodniczka - "Black Ice Micro" z http://www.dangerden.com/mall/radiators.asp wraz z MAZE3 wystarczy do chłodzenia Athlona XP1700+ ? (póki co nie planuję chłodzenia wodnego na grafikę a nie chciałbym wiercić w obudowie)

...niedlugo zaczniesz planowac, a wtedy zaczna sie problemy, dorzuc lepiej te $5 na wersje Pro. Jest tam niby 418W, wiec w rzczywistosci (male obroty wiatraka) pewnie ze 150W to odprowadzi. A obudowa i tak bedziesz musial podziurwic, predzej czy pozniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka przez pocztę kosztuje ok 5zł (mała paczka), więc niektórzy mogą za pierwszym razem przerzucić koszty przesyłki na terenie Polski. Ja zamawiam Peltiera 172W, więc paczka będzie leciutka.

 

Mozna też umówić się tak, że wpłacamy jakąs kwotę ponad to, co normalnie mielibyśmy zapłacić i jeżeli po odliczeniu wszystkich kosztów coś zostanie, to mate76 przyśle resztę w paczkach - wtedy będzie tylko jeden przelew.

 

Chciałbym wiedzieć (i pewnie nie tylko ja) jakie są orientacyjne kozty paczki z USA do Polski w zależności od wagi, żebym miał chociaz pojęcie ile ta przesyłka może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka przez pocztę kosztuje ok 5zł (mała paczka), więc niektórzy mogą za pierwszym razem przerzucić koszty przesyłki na terenie Polski. Ja zamawiam Peltiera 172W, więc paczka będzie leciutka. 

 

Mozna też umówić się tak, że wpłacamy jakąs kwotę ponad to, co normalnie mielibyśmy zapłacić i jeżeli po odliczeniu wszystkich kosztów coś zostanie, to mate76 przyśle resztę w paczkach - wtedy będzie tylko jeden przelew.

 

Chciałbym wiedzieć (i pewnie nie tylko ja) jakie są orientacyjne kozty paczki z USA do Polski w zależności od wagi, żebym miał chociaz pojęcie ile ta przesyłka może kosztować.

Koszt wysyłki przez Fedex możesz sobie sprawdzić na DangerDenie "symulując" zamówienie. Cała sprawa polega na tym, że zamierzamy to załatwić przez USAirMail. W tym momencie będzie pewnie taniej ale nie mamy pojęcia ile to będzie kosztować do czasu aż nie wyślemy Danowi listy, bo dopiero wtedy będzie mógł policzyć koszt przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Czy moglbys mniej wiecej policzyc za ile lacznie zamowimy (dolicz tez mnie, mam na ten cel jakies $120) i wyslac te orientacyjna kwote do DDena, zeby ci odpowiedzieli ile moga nam spuscic z ceny? Ja mam niestety jedynie te $120 i chcialbym wiedziec ile moge za to kupic biorac pod uwage upusty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Czy moglbys mniej wiecej policzyc za ile lacznie zamowimy (dolicz tez mnie, mam na ten cel jakies $120) i wyslac te orientacyjna kwote do DDena, zeby ci odpowiedzieli ile moga nam spuscic z ceny? Ja mam niestety jedynie te $120 i chcialbym wiedziec ile moge za to kupic biorac pod uwage upusty...

Dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Czy moglbys mniej wiecej policzyc za ile lacznie zamowimy (dolicz tez mnie, mam na ten cel jakies $120) i wyslac te orientacyjna kwote do DDena, zeby ci odpowiedzieli ile moga nam spuscic z ceny? Ja mam niestety jedynie te $120 i chcialbym wiedziec ile moge za to kupic biorac pod uwage upusty...

Jak już wielokrotnie wspomniałem czekamy do końca listopada.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. Słyszałeś kiedyś o kartach płatniczych? To wprawdzie dosyć świeża technologia ale w paru przypadkach okazała się dosyć skuteczna.  

Wg mnie uprzedni przelew na moje konto będzie optymalnym rozwiązaniem.

Hmm, sam mam takowa, ironia zbedna. Problem w tym, ze nie wszyscy akceptuja karty platnicze, szczegolnie jesli chodzi o zakupy miedzynarodowe. Ja robiac zakupy w anglii i chcac dostac przesylke do domu musialem dokonac przelewu miedzynarodowego wczesniej, nie akceptowali ZADNYCH kart platniczych :( Druga sprawa, to ze nie kazdy ma Vise Classic, wiekszosc szarych obywateli jesli wogole karte posiada, to jest to Visa Electron, a z niej nie skorzystasz w wielu miejscach na swiecie :(

 

EDIT: Pytales ich o szczegoly odnosnie platnosci?

Konto masz dolarowe? Bo jesli jest zlotowkowe, to dochodzi tez "kwestia" kursu dolara wzgledem zlotego? Czy platnosc karta jest jakos obciazana?

 

zgadza sie !!!!! Popieram !!!!!

 

Ostatnio chcialem kupic W kanadzie pamieti i wiatraki 1$ - sztuka

Juz kase mialem nawet bratu kupielm Vise Classic juz zamawiam a tutaj : "We not accept international credit card" - na tym sie skonczylo :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Czy moglbys mniej wiecej policzyc za ile lacznie zamowimy (dolicz tez mnie, mam na ten cel jakies $120) i wyslac te orientacyjna kwote do DDena, zeby ci odpowiedzieli ile moga nam spuscic z ceny? Ja mam niestety jedynie te $120 i chcialbym wiedziec ile moge za to kupic biorac pod uwage upusty...

Jak już wielokrotnie wspomniałem czekamy do końca listopada.

 

Pozdrawiam

A nie mozesz mniej wiecej tego policzyc i sie orientacyjnie zapytac?

Albo chociaz dowiedziec sie od jakich kwot bylby jaki upust, mysle, ze zachecilo by to czesc tych osob, ktore nie maja dostatecznej kasy do dozbierania i kupienia bo okazyjnych cenach...

 

Problem w tym, ze Ja chcialbym kupic 4 nagrzewnice za $35, czyli $140 razem, tyle nie mam, a jesli nie spuscza dostatecznie, to wole kupic w normalnym sklepie z czesciami w stanach, bo tam taka kosztuje ~$20, czyli oszczedzam $60 na czesciach, wiec jakies $30 wliczajac przesylka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. Słyszałeś kiedyś o kartach płatniczych? To wprawdzie dosyć świeża technologia ale w paru przypadkach okazała się dosyć skuteczna.  

Wg mnie uprzedni przelew na moje konto będzie optymalnym rozwiązaniem.

Hmm, sam mam takowa, ironia zbedna. Problem w tym, ze nie wszyscy akceptuja karty platnicze, szczegolnie jesli chodzi o zakupy miedzynarodowe. Ja robiac zakupy w anglii i chcac dostac przesylke do domu musialem dokonac przelewu miedzynarodowego wczesniej, nie akceptowali ZADNYCH kart platniczych :( Druga sprawa, to ze nie kazdy ma Vise Classic, wiekszosc szarych obywateli jesli wogole karte posiada, to jest to Visa Electron, a z niej nie skorzystasz w wielu miejscach na swiecie :(

 

EDIT: Pytales ich o szczegoly odnosnie platnosci?

Konto masz dolarowe? Bo jesli jest zlotowkowe, to dochodzi tez "kwestia" kursu dolara wzgledem zlotego? Czy platnosc karta jest jakos obciazana?

 

zgadza sie !!!!! Popieram !!!!!

 

Ostatnio chcialem kupic W kanadzie pamieti i wiatraki 1$ - sztuka

Juz kase mialem nawet bratu kupielm Vise Classic juz zamawiam a tutaj : "We not accept international credit card" - na tym sie skonczylo :evil: :evil: :evil:

Tak, tego sie wlasnie balem. Ale nawet jest bedzie tak w tym przypadku, to KAZDY sklep, ktory wysyla za granice i WIEKSZOSC tych ktore oficjalnie tego nie robia zaakceptuja przelew miedzynarodowy! Tego jestem pewien, a przelew to w sumie pieniadze niewielkie, jakies 35PLN lacznie + 5 dni na zakonczenie transakcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze cuś jest od danger dena to nie znaczy że najlepsiejsze na świecie , myśle że ruznica w wydajnosci nie jest duża w poruwnaniu np. z blokiem mate . Fakt te bloki wyglondajom nieziemsko ! i każdy chciałby taki mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...