Skocz do zawartości
havn

Sempron 2500 Oc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, zachecony postami na forum mowiacymi o kreceniu sempa nawet ponad 200fsb chcialem zobaczyc ile wycisnie moj procek z standardowego 166 powoli dalej na 170 i juz w 3dmarku na cpu test komp zalicyl zwis :blink: ale idac alej zmienilem fsb na 175 po czym nawet nie zobaczylem ekranu potitalnego windows :angry: moze to wina zasilacza (350w megabajt albo inny shit) albo boxowego collera ?? oto dane ktore pewnie sie przydadza :

 

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Sempron 2500+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron 2500+

CPUID: nr wydania 00000681h

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 1753.85 MHz

Mnożnik procesora 10.5x

CPU FSB 167.03 MHz (oryginalny: 166 MHz)

Magistrala pamięci 200.44 MHz

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 63-1021-009999-00101111-040201-VIA_K7$KT600200_A6590VMS V5.7 102104

Nazwa płyty głównej MSI KT6 Delta-SR (MS-6590 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

Taktowanie pamięci 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 2T

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: Nanya M2U25664DS88B5G-5T 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

 

Właściwości BIOS'u

Data BIOS'u systemowego 10/21/04

Data BIOS'u wideo 04/12/16

DMI: numer wersji BIOS'u Version 07.00T

 

Właściwości procesora graficznego

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Karta wideo ATI Radeon 9550 (RV350)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV350 (AGP 8x 1002 / 4153, Rev 00)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 411 MHz (oryginalny: 250 MHz, overclock: 64%)

Częstotliwość taktowania pamięci 260 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 30%)

 

Właściwości czujnika

Tsystem 42 °C (108 °F)

Tcpu 55 °C (131 °F)

Fcpu 3342 RPM

Fcase 3902 RPM

Vcore 1.58 V

Vio 3.26 V

Moze mi ktos poradzi w czym problem ??

Edytowane przez havn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiec daj sychro i zmien timingi. Napiecie tez chyba nieciekawe bedzie.

Szykuje sie zmiana zasilacza.

To jest VIA KT600 wiec niema zablokowanych taktowan PCI i AGP :(

Zostaje ci dac na 200MHz FSB ustawic odpowiednio dzielnik i modlic sie zeby sie uruchomilo :D

Spradzaj radiator tez 'palcem", jak parzy straszliwie to wylaczaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi ze te wskazania temp chyba za bledne poniewaz radiator na chipsiecie jest lekko bardzien gorocy nic ten od procesora (obydwa sa prawie letnie) czy moglibyscie podac mi timingi jakie mam ustawic ?? bo teraz wszystko mam na auto pozatym jestescie pewni ze moge ustawic sobie pamieci na tryb synchroniczny ?? i gdzie to sie robi :) i jeszcze gdzie sie ustawia ten dzielnik i ile powinien wynosic ?? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi ze te wskazania temp chyba za bledne poniewaz radiator na chipsiecie jest lekko bardzien gorocy nic ten od procesora (obydwa sa prawie letnie) czy moglibyscie podac mi timingi jakie mam ustawic ?? bo teraz wszystko mam na auto pozatym jestescie pewni ze moge ustawic sobie pamieci na tryb synchroniczny ?? i gdzie to sie robi :) i jeszcze gdzie sie ustawia ten dzielnik i ile powinien wynosic ?? z gory dzieki

1488757[/snapback]

skoro radiator jest zimny to musisz zmienić pastę termoprzewodzącą pod radiatorem ;)

 

kup arctic ceramiqe za 9zł na allego.

zdejmij radiator, dokładnie wyczyść procka i radoiator ze starej pasty termo, nałóż na rdzeń actic ceramiqe (http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm) i powinno być git...

i zrób tak jak mówią koledzy.. napięcie 1,8v i FSB 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, temperatury masz niezbyt dobrze rokujące O/C.

Muszę ci szczerze powiedzieć, że ja swego Sempka też próbowałem podbijać o kilka MHz i nie dojechał nawet do 180. Wnioskuję,że to była przestawiających się równolegle zegarów pamięci - im wyższa FSB dla proca tym wyżej szła pamieć. Zdesperowany walnąłem go od razu na 200MHz, tak żeby pamiątki chodziły też na 200MHz i piknie działa na napięciu 1,6. Tylko że temperatura nie przekracza 42* w max stresie (wentyl GlacialTech Silent Breeze III, a i przez budę przeciągi chodzą takie, że ho,ho, w szczytowych momentach aż 6 wiatraków chodzi - a NB i grafa passive)

Po dokładnym umocowaniu i przesmarowaniu radiatora na procu nie baw się w pojedyńcze MHz tylko od razu rzuć 200 na proc i pamięci. JAk pójdzie to ok, jak nie to ni ma rady.

PS. poszedł do ok. 220 MHz i chyba sie pamiątki jednak wysypują, ech... 225 już nie wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja mam tez ten procek i sie kreci na normalnym wiatraku na 200 spokojnie. A temp. w stresie mam 54 stopnie zbieram teraz na nową zasiłkę i cooler. Sądze że przy Vcore=1.80 da sie wycisnac jeszcze z pare MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...