Skocz do zawartości
cavarr

Catalyst 5.6 Już Są

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podziele moimi przemyśleniami ;-)

kiedyś miałem fx5200 i karta była słaba (jak wiadomo) więc przez rok miałem te same stery. nie mówiąc już o tym że gf nie wypuszcza nowych sterów co miesiąc.

 

jak przesiadlem sie na r9800pro to najpirw zmieniałem stery jak wychodziły i ew. wracałem do najbardiej wydajnych. ale tak naprawdę stweirdziłem że u mnie róznic prawie wcale nie ma pomiędzy poszczególnymi, wliczając w to omegi, NGO i DNA

 

więc olałem i siedzie na 5.2 bo nawet nie chce mi sie cofnąć do 4.12 które były najlepsze.

 

ale zawsze miło poczytać jak się męczycie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych sterownikach dodano akceleracje oftwarzania HD WMV.

Aby działało potrzeba kilku poprawek na windows media playera 10.

Więcej tu:

How to enable DirectX Video Acceleration (DXVA) in Windows Media Player 10

 

    The following steps will help you enable

    DirectX Video Acceleration (DXVA) within Windows Media Player 10

 

    1.    Install Catalyst 5.6 or higher.  Drivers before Catalyst 5.5 to not support  DXVA acceleration

    a.      Reboot

 

    2.    Install Windows DRM update

    a.      http://www.microsoft.com/downloads/details...08-1FD6E7827CD8

    b.    Reboot

 

    Note: Please refer to this article for more information:  Update for Windows Media Digital Rights Management-enabled players

 

    http://support.microsoft.com/kb/891122/

 

    3.    Install the following Windows Media Player Hotfix

    a.      http://download.microsoft.com/download/f/9...-global-enu.exe

 

    Note: Please refer to this article for more information on the Hotfix:  Update to enable DirectX Video Acceleration (DXVA) of Windows Media Video content in Windows Media Player 10

 

    http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;888656

 

    4. Go into Catalyst Control Center.  Switch to Advanced view

 

    5. Go to the Video, All Settings

   

    6. Scroll to the bottom of the Catalyst Control Page to find the Windows Media Setting option and ensure Windows Media Video Acceleration is checked on.

 

    7. Start Windows Media Player 10, go into Tools, Options (if the menu bar is not available, double the click title bar to dispaly)

 

    8. Open the Performance tab and click Advanced under Video Acceleration

 

    9. Ensure Use high quality mode is selected. Click OK, OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko prawdziwe lolki robią test w 3D Marku 01 i psioczą, że sterowniki są do pupy, bo mają mniej punktów. Wiadomo, ze optymalizacja będzie się tyczyła nowych aplikacji... Ja sobie włączyłem Far Crya i zauważyłem znaczną poprawę... testujcie na w miarę nowych grach...

 

Pozdo dla 3D Markowiczów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same stery Worms. Różnią się control panel'em.

 

@pepek0206- masz rację co do 3dm2001. Ale jak w 3dm2003 mam spadke prawie 1000pkt (z blisko 14k do ok 13k), to już coś nie halo. Aktualna generacja gier jedzie na enginach zbliżonych tech. do tego co madonion zaprezentowal w 3dm2003 właśnie.

 

Dla mnie te stery są... dziwne. Dodatkowo w 3dm2005 mam zauważalnie gorszą jakość obrazu w drugim teście. Co z tego jak jest niemal 7k pkt, jak osiągneli to jakimiś tanimi sztuczkami z niższej jakości obrazem?

 

Wracam do omeg 5.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mam radeona 9250 pro od niedawna zainstalowalem nowe stery ...

zainstalowalem igi 2 i Gta san andreas i moja karta gubi klatki ... :( w gta ludzie znikaja, zamazuja sie (ale tylko ludzie reszta spox) ;/ a igi cala grafa sie pier ...

jesli ktos wie czemu to prosze o odpowiedz ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te stery testuję na Far Cry głównie i rzeczywiście tak jakby jakość była gorsza... ale dałem rozdzielczość 1024x768 i teraz to jakoś wygląda, a szybkość praktycznie taka jak na 800x600...

Poprostu jeśli mam mieć deko gorszą jakość, ale więcej klatek, to wolę klatki, przyjemniej się gra... a rozdzielczość i parę innych bajerów trochę rekompensuje braki w wyglądzie...

@danny poczytaj temat o GTA, tam był ten problem, ale to raczej jest wina gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mam radeona 9250 pro od niedawna zainstalowalem nowe stery ...

zainstalowalem igi 2 i Gta san andreas i moja karta gubi klatki ... :( w gta ludzie znikaja, zamazuja sie (ale tylko ludzie reszta spox) ;/ a igi cala grafa sie pier ...

jesli ktos wie czemu to prosze o odpowiedz ...  :mur:

1493693[/snapback]

Nie wiem dokladnie jak jest z seria 9250 ,ale za to mowi sie glosno o tym ze sa problemy pod 9200 z GTA:SA. Mozliwe ze jest tak samo z innymi modelami kart ATI. Gdzis czytalem na pewnym forum jak gosc sie skarzyl ,ze mu na GF 5200 tez zanikaja tekstury przechodniow. Nie wiem jaka wersje posiadasz( nic Ci nie zarzucam), ale jesli jest to legalna inaczej to moze sa jakies problemy z nia. Polecam pierw zainstalowac stery 4.12. Jak nie to 4.9 albo 4.5.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego jak instaluje te stery to wywala mi po ponwownym uruchmieniu blad cli.exe i mi control center nie dziala wogole -_- jedynie ster do grafy a mam 9550 XT gecube

 

albo blad pisze

Instalator nie znalazł środowiska .NET Framework w tym systemie. W celu używania panelu ATI Catalyst Control Center należy zainstalować środowisko .NET Framework. Jeśli masz połączenie internetowe, pobierz środowisko .NET przy użyciu funkcji Windows Update firmy Microsoft albo kliknij tutaj, aby przejść do witryny firmy Microsoft, z której można je pobrać. Po zainstalowaniu środowiska .NET uruchom ponownie program instalacyjny panelu Catalyst Control Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu Softmod 5.6 nastapil przyrost w 3DMarku 2003 srednio o 25 pkt w stosunku do 5.4:D (teraz mam 1305 pkt :) ) Gry tez chodza zauwazalnie plynniej i szybciej, wiec przy nich zostane.PS Zadne bledy mi nie wyskakuja wszystko dziala dobrze :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! ja mam radka 9200 i tak jak mówicie w 3c marku 2001 spadł mi wynik troche ale w grach typu GTA SA jest poprawa :) zawsze śmiagałem na omegach z catalist 4,12 a teraz skoczyłem na 5.6 i jest good tylko te rypane wyniki w 3d markach .... ;/ ;/ a co do tych ludzików też mam taki problem ale to jest wyna chyba gry....... bo sprzet na innych grach chodzi ok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...