Skocz do zawartości
Szela

Eve Online

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na dysku plik do triala gry który dawno temu ściągnąłem. Teraz odpalam a tu mi pobiera nowy patch o wielkości 2.6GB!! Czy to normalne?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc. Ale możesz kupować w grze plexy - licencje pilota, czyli taki wirtualny prepaid, na allegro za mniej niż 30zł sprzedają, tez przedłuża ważność konta o 30 dni.

jest tylko jeden warunek, musisz mieć aktywne konto, żeby zaaplikować plexa, gdy konto nieaktywne pozostaje tylko wykupienie abonamentu w konwencjonalny sposób - karta, prepaid itp.

 

Jak ktoś gra na trialu to takim plexem może przedłużyć grę i zrobi się automatyczny upgrade do pełnej wersji, bez potrzeby zakupu klucza itp.

 

Jak ktoś na 100% chce grać dalej i przedłuży triala plexem to mogę wysłać zaproszenie 21 dniowe, wtedy ja dostane miesiąc gry za free z tego powodu.

A i zaproszony skorzysta, bo zwykły trial na stornie ma 2 tygodnie a ja daje na 3. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze podejście do gry. Zobacze jak to przyjme :)

To ile rocznie może kosztować ta zabawa?

 

Z ciekawości, jak często zaglądasz do świata EVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i 0zł, zarabiasz kasę, kupujesz plexy w grze, wiele os. tak gra, tylko potrzeba czasu na zdobycie, albo handlując, albo okradając konwoje - pvp, robiąc misje.

Ostatecznie możesz kupować plexy na allegro, czyli ~30zł x 12 ~ 350zł na rok.

 

Zaglądam co jakiś czas jak wyjdzie nowy dodatek, zazwyczaj dodają sporo nowości, np. teraz eksplorację planet, poprawili też grafikę, oczywiście wszystko to wliczone w cenę abonamentu za co chwała ccp.

 

Gra jest na prawdę bardzo fajna, dojrzałe community, trzeba lubić klimat kosmosu, bo nieraz możesz poczuć pustkę.. albo wziąć udział w jakiejś ustawce pvp, w której uczestniczą setki graczy. :]

 

To taki inne mmorpg od tych wszystkich klonów wow'a, które zalewają rynek. Polecam przetestować triala 14-dniowego z www, jak się spodoba to wziąć zaproszenie na 21 dni i przedłużyć plexem, wtedy masz 51 dni za cenę ~30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie opisy i trailery które widziałem bardzo mi się podobają i kocham klimat kosmosu. Dlatego chce w końcu spróbować.

 

OK, gra odpalona. Musiałem na nowo się rejestrowac po triala bo tamta subskrypcja wygasła.

Masz może jakąś poradę na początek którą rase wybrać i ród. Planuje mało ofensywny tryb bycia.

Jaka wybrać korporacje? W jakiej ty jesteś? (pare pytań nooba :) )

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tworzenie postaci ogranicza się tylko do własnych preferencji, wygląd itp. od czasu, kiedy można resetować atrybuty i rozdawać na nowo nie ma już znaczenia jaka rasa, jakie statystyki itp.

Klasa też zbytnio, bo masz taki podstawowe skille, które moment sobie wyrobisz.

Mało ofensywny ? Tzn. chcesz się skupiać na handlu, czy jak ? :]

Korporacja to też w/g tego, co będziesz robił w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Korporację najlepiej wybrać taką która coś oferuje - choćby szkolenie początkujących. Trzeba przeglądać i czytać opisy. Kiedyś korzystałem, obecnie zrobiłem sobie swoją. Na początku gra nie jest jakoś bardzo ciekawa, ale za to jest multum do roboty, a przede wszystkim trzeba trenować skille. Ja mam już dużo podstawowych, a obecnie trenuję wyższe levele tych wymaganych do obsługi lepszych statków.

 

A sposób gry zależy od tego co chcemy robić. Jeśli przede wszystkim chcemy zarabiać multum kasy, to trzeba znaleźć dobrą korporację i robić misje flotami, bo na każdym poziomie miesji są potrzebne także słabsze statki do rozwalania mniejszych.

 

Ja osobiście nastawiam się na eksplorację. Szkoda że nie ma statków typowo do tego nastawionych. Najlepsze mimo wszystko wydają się battlecruisery, bo mają sporo slotów na moduły, więc można mieć wszystkie potrzebne do eksploracji, a zostaje też miejsce na systemy obronne.

 

Planuję też wytrenować skille aby móc korzystać z mining barge, bo nimi można niezłą kaskę zrobić dzięki strip minerom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim początkującym polecam zapisać się do unseen academy, robią szkolenia online, pomagają, dają sprzęt na start, ogólnie odwalają kawał dobrej roboty, link chyba unseen.pl albo poszukajcie w googlach.

 

Kwintesencja gry dla mnie jest open pvp z full lootem (ograbiasz swojego przeciwnika), walki są bardzo emocjonujące w jednej chwili możesz stracić albo i zyskać bardzo dużo, adrenalinka gwarantowana. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja mam full 51 dni do założenia, własna nazwa itp, też za 8 zł. :P

 

Można też obecnego triala przedłużyć o 30 dni.

 

Wcześniej oferowałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy panowie :) niech no zmęcze tego triala najpierw. Na razie ogrom opcji mnie przytłacza i już namieszałem.

I to w samym tutorialu :razz: poleciałem sobie gdzieś, trzy skoki w warp i teraz nie moge kontynuować dopóki nie wróce do Solar System. Problem w tym że nigdzie tego nie widze na mapie pełnej gwiazd...czyli inaczej mówiąc zabłądziłem w kosmosie :rolleyes:

Czy Wy już znacie na pamięc wszystkie układy czy jak bo nie wiem jak to ogarnąć. Próbuje po omacku i lece do SLAYS ze STACMON bo te nazwy kojarzę.

 

EDIT

W swoim statusie znalazłem opis Home Station i lece :D ale ze mnie lol'ek

Pytanie jest czy można gdzieś wpisać nazwe systemu, planety etc żeby trafić w jakieś miejsce?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, wchodzisz w mapę (F10), lub People and Places, i tam wpisujesz. Jak znajdzie to klikacjąć prawym klawiszem dajesz Set Destination, i ręcznie po kolei skakać, lub autopilot.

 

W przypadku misji lokacje masz w Journal, tak samo możesz destynacje wyznaczać.

 

A nazwy systemów mi sie w większości nie podobają, ciężko je zapamiętać. Staram się znaleźć obecnie jakiś ciekawy układ koło 0.6-0.8 aby się tam ulokować na dłużej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś tam ogarnąłem.

Tak sobie przejrzałem ceny książek do powiększania skilla to ceny są masakryczne. I jest tego gigantyczna ilość.

 

Rozumiem że jak opuszczam gre to nauka skill'i ustawionych w kolejce i tak trwa nadal na serwerze?

Czy skille (a może atrybuty) związane z Learning np Inteligance i Memory też powiększa się poprzez czytanie tych książek?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiazki sa tylko ze skillami, ktorych sie dopiero potem trzeba nauczyc. Zdecydowanie polecam pociagniecie tercetu Iron Will + Analytical Mind + Learning (w tej kolejnosci) do poziomu przynajmniej 3. Pozostale skille podnoszace staty to juz zaleznie od preferowanego stylu gry.

 

Zrob misje dla wszystkich Career Agents - poza niezlym tutorialem dostaje sie tam sporo kasy, skilli i stuffu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zrobiłem sobie większość learningów, żeby później już nie tracić czasu. I zakupiłem implanty, żeby szybciej się wbijały skille, ale to już trzeba mieć znajomego, który poratuje kilkaset mln isk na start. :]

Rafa to było moje z 5 podejście do eve zanim przedłużyłem subs i zacząłem grać, więc nie nastawiaj się, że tak od razu zaskoczy u Ciebie, ta gra jest bardzo specyficzna. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Misje dla career agents faktycznie są spoko. Dużo skilli (i powtarzały się, można było sprzedać), sporo statków (podstawowych ale jednak), gadżety głównie bezużyteczne poza tymi tutorialami, bo praktycznie wszystko cywilne.

 

Ja już znając grę i chcąc zostać z nią na trochę dłużej kupiłem sobie 300 mln ISK na allegro. Może i uprościłem sobie zadanie, ale pamiętam jak kiedyś szły początki, ile się trzeba było narobić misji żeby coś kasy zarobić na lepszy sprzęt, a teraz mi sie nie chce. Zrobie sobie skille, kupie fajny statek, i będę zwiedzał systemy skanując je i sprawdzając znalezione lokacje, przy okazji eliminując piratów. W drugiej kolejności mining barką, bo zwykłymi statkami się nie opłaca, można co najwyżej zostawić Badgera w tle robiąc coś innego na kompie, i tylko sprawdzać czy asteroida się nie wyczerpała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd brać skille wyższych poziomów?

Co z charyzmą, czytałem na forum że to jedyny atrybut o niskim znaczeniu i można go remapować na inne, co o tym sądzicie?

CO z wyposażeniem statku, czy to zostawić na później i teraz skupiać sie na skillach?

Ile poziomów skill można osiągnąć?

 

Na razie zrobiłem learning i analitical mind do poziomów 1. Z tego co sprawdziłem nie da sie ciągle kupować tej samej książki żeby podnosić poziom skilla.

Robie te misje od Career Agents.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Każdy skill ma 5 poziomów. W przypadku learningu masz dodatkowe zaawansowane skille tego samego typu, które można trenować mają zwykły na poziomie 4.

 

Statkami na razie sie nie zajmuj. Zrób sobie tylko skille potrzebne do obsługi podstawowych missile launcherów, i kup sobie najtańsze, wystarczą do szybkiego pokonania misji tutorialowych. Statki otrzymane z tych misji i tak są za słabe na późniejszy etap, wiec trzeba sobie będzie nazbierać kasy na coś lepszego, i dopiero wtedy się zajmiesz dopasowaniem wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze męcze się ze skanowaniem. Proste zadanie od Career Agent ale nic nie moge wyskanować. W opisie jest że najlepiej skanować planety bądź księżyce. Znalazłem jakieś księżyce i nic nie wykrywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiazki kupuje sie raz, potem tego samego skilla mozna trenowac 5 poziomow. Pierwsze dwa sa ekspresowe, trzeci znosny, a czwarty i piaty to juz hardkor czasowy ;)

 

Skanowanie: zadne tam planety czy ksiezyce, nie to skanowanie znalazles ;) Rozumiem, ze chodzi o zadania z cyklu Gravimetric/Radar itp. Scanning? W takim razie musisz postepowac dokladnie wg. tego co mowi Ci koles w tutorialu.

Wypuszczasz cztery sondy, wlaczasz mape i skanujesz. W okienku z mapa bedziesz mial liste wynikow, szukasz tego, ktory ma najwiecej % i klikasz na niego. Na ekranie z mapa pokaze Ci sie czerwona sfera, ew. okrag lub (najlepiej) punkt. Przesuwasz sondy tak, zeby obejmowaly ten obszar i ich niebieskie sfery nakladaly sie na siebie i skanujesz jeszcze raz. Jak dostaniesz nastepny namiar, to zmniejszasz obszar skanowania sond (klikasz na krawedz niebieskiej sfery i ciagniesz, mozna skanowac w obszarze 0.25, 0.5, 1, 2 4 i 8AU) i powtarszasz operacje.

Jak bedziesz mial obszar w postaci okregu, to sondy rozstawiasz rownomiernie na obwodzie owego okregu. W przypadku punktu zasieg ustawiasz na 0.5AU i rozmieszczasz sondy na planie ostroslupa foremnego tak, zeby czesc wspolna ich zasiegow skupiala sie na owym punkcie. Jak bedziesz mial skan na 100%, to mozesz poleciec do znalezionej anomalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze męcze się ze skanowaniem. Proste zadanie od Career Agent ale nic nie moge wyskanować. W opisie jest że najlepiej skanować planety bądź księżyce. Znalazłem jakieś księżyce i nic nie wykrywam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=heYfTA00Idg

 

Poprzeglądaj też inne filmiki. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Skanowanie jest spoko, nie lubie tylko kontroli sond na mapie, źle się je przesuwa, czasami przesuwają się zupełnie gdzie indziej niż się wydaje. Najlepiej trzeba chwytać za strzałki, wtedy idą w jednym kierunku. Poza tym bardzo mi sie to spodobało, mam nadzieję że poza tutorialami będzie dużo fajnych lokacji do znalezienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrole sond da sie ogarnac, aczkolwiek przydalaby sie mozliwosc szybkiego ustawiania kamery w kazdej z trzech plaszczyzn. Ja z kolei chetnie zobaczylbym wizualizacje czesci wspolnej sond innym kolorem (np. zielonym), bo obecnie strasznie ciezko ustalic jak to wlasciwie wyglada, szczegolnie jak sondy sa blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wrócić do EVE więc mam kilka pytań .

 

Do tej pory grałem na trialu .

 

Wszedłem na stronkę i patrzę że upgrade triala do 30 dniowego konta to ~ 20 E .

 

Czy muszę to kupować czy od razu mogę brać TC za 35 E i tak samo zrobić upgrade konta .

 

I czy warto kontynuować grę rozpoczętą na trialu czy zacząć przygodę od nowa na czystym koncie i nową postacią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to z 5 triali robiłem zanim na poważnie zacząłem, więc jeśli ten trial był jakiś czas temu to sugeruję zacząć od nowa, wziąć od kogoś zaproszenie - trial 21 dniowy i dopiero przedłużyć.

Jak masz aktywnego triala to możesz kupić na allegro plexa za niecałe 30zł i też o miesiąc przedłuży robiąc przy okazji upgrade do pełnej wersji konta.

 

reyden sprawdź pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...