Skocz do zawartości
Szela

Eve Online

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Czy można używać tylko jednego afterburnera? Bo jak próbuję uruchomić drugi to dostaję info że zasoby/skille potrzebne do uruchomienia są już używane. Nie widze też skilla który by na to mógł wpływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zdecydowanie polecam pociagniecie tercetu Iron Will + Analytical Mind + Learning (w tej kolejnosci) do poziomu przynajmniej 3.

 

Do czego przydaje się Iron Will. Na co wpływa percepcja? Ma np wpływ na celność podczas walki?

 

Learning i Analitical Mind już mam na 3 ale zapuszczę wyższe poziomy.

 

Czy z górnictwa można wycisnąć sporo kasy? Czy warto mocno rozwijać skille związane z minning, refining ew industry?

 

EDIT

Żargon jaki znalazłem na forum EVE-centrala "Teoretycznie skilując socjal, i pilnując standingów możesz robić stporaki odrabiajac je później storakami dla drugiej frakcji, z tymże w ten sposób standy frakcyjne raczej za dużego poziomu nie osiągną" :lol2: :blink:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iron Will trenuje Memory, Analytical Mind trenuje Inteligencje.

 

Staty na pewno wplywaja na szybkosc uczenia sie skilli. Kazdy skill ma swoje dwa atrybuty - primary i secondary - i z tego co zaobserwowalem primary attribute ma wiekszy wplyw na czas nauki (tzn podnoszenie tego skilla daje wiekszy bonus).

 

A ja dzis stracilem statek po raz pierwszy. Skasowali mi Cormoranta w systemie low-sec (0.4) :) Dostalem z jakiejs ciezkiej artylerii i po pierwszym strzale bylo po wszystkim. W sumie nie wiem, jaki ktos mial zysk w tym, bo caly moj statek z wyposazeniem byl pewnie mniej wart niz dzialo uzyte do jego zabicia, ale rozne ludzie maja zabawy :P

Zanim ktos mnie pojedzie, ze do low-sec sie jako noob nie lata: wiem, ale byl on raptem dwa skoki od Sisters of Eve Bureau i kupilem tam 7 czy 8 skilli po bardzo niskich cenach, oszczedzajac w sumie jakies 600k ISK. Takze nawet mimo straty statku (co pokryje mi ubezpieczenie) bede duzo na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja na chwile obecną jestem maksymalnie rozczaorwany eksploracją. Godzinę spędziłem na skanowaniu trzech systemów (0.6, 0.8 i 0.7) i w tym ostatnim znalazłem tylko jakiś wormhole prowadzący na drugą stronę galaktyki do rejonów Minmatar.

Porażka jak to tak ma wyglądać, liczyłem że w każdym systemie będzie chociaż po jednej lokacji każdego typu, z mniejszym lub większym zasobem do zebrania zależnie od poziomu bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skany to losówka

 

ale bardzo przydają sie na ganki, jak lecisz z bandą i cza wyskanować kogos do złupienia, tyle ze robi sie to jakimś statkiem z kloaką

 

górnictwo ktoś pyta....jak wszędzie - zainwestujesz troche(sporo, minimum 2 miesiące) czasu i kasy w skilowanie i sprzęt i wyciągasz 10kk na godzinę - ale podobnie można wyciągnąć, o ile sie nie pada na misjach level4. Z tym ze misja lvl 4 wymaga ciąglej uwagi, dobrego sprzętu i przeważnie dron do pomocy(lub kolegi) a kopanie mozna robic praktycznie na afk, co jakis czas klikajac by zwiezc rude czy przezucic w inne miejsce. NIE DOTYCZY TO null (00) i low sec,, tam nie mozna na afku kopac..

Jak łatwo policzyc wystarczy 30h- czyli ciut ponad 2 dni grania, by zapewnić sobie PLEX czyli przedluzenie konta o miesiąc...

Misje l4 są chyba jednak ciut lepiej opłacalne, taki angel extrawaganza robiony w godzine potrafi dac 20-30milionów.

 

stand do frakcji - proste, lejesz dla np amarr, rosnie ci do amarr, khanid i caldari(bo są sprzymierzeni) spada dla gallente i do minmatar, zwaszcza jak sie trafiają misje tzw storyline(co 16 zwykłych jest jedna, bonusowa) gdzie trzeba lać statki z opozycyjnejj frakcji

problem ze standem jest taki, ze prócz tradycyjnego pirackiego minusa (gdy zaatakujesz w hisec/low sec kogos i złupisz) za misje leci stand, jak spadnie ponizej pewnej wartości(nie pamietam, ale chyba -4 albo -5 ) do danej frakcji to nie bedziesz mogl sie poruszać w przestrzeni tej nacji statkiem a tylko w jajku bo npc bedą do ciebie walić jak tylko wykryją...

 

skile z learning wpływają na statsy a przez to wplywają na predkość uczenia się wszystkiego, jest też coś co sie nazywa remap, ustawiasz se statsy jak chcesz, np ja skonczylem zabawe z nauka/przemysł wiec przestawilem sie w tryb bojowy, percepcja 30, willpower 25, reszta porozdzielana, charyzma minimum.

Warto je podciagnąć na +4/+4 kazdy, podstawowe i zaawansowane(no może prócz charyzmy...)

SKILE NIE WPŁYWAJĄ NA NIC INNEGO - reszte masz z innych skili z odpowiednich dziedzin, np celność dzialek polepsza skill od trackingu(nie pamietam nazwy), dmg- gunnery, dany skill na działka/rakiety no i specjalizacja, plus bonusowy surgical strike czy warhead upgrades. Dodatkowo wspomniane rzeczy podnoszą odpowiednie moduły na statku, rigi, implanty...i sam statek, mający dany bonus.

 

cybernetics - skill potrzebny, masz kase kupujesz lub masz z misji implanty - podnoszą ladnie statystyki, na 3lvl mozna zdaje sie wkladac juz +4 do atrybutu implant, warto tez bojowe dodające bonusowe dmg czy prędkość czy moc generatorów

 

wormhole - to miejsce gdzie zdobywa się czesci do t3 statków, lata na pvp, na kopanie rud niedostępnych w hisec (tzw abc) - jak wormhole pozwoli to mozna w nim nawet postawić POS

 

jest jeszcze cos czym warto sie bawic w stresowych sytuacjach czyli przepalanie (overheating) modułów - jak jest ciezko właczasz to(potrzebny odpowiedni skill, thermodynamics? ) i statsy modułów podnoszą się o odpowiedni procent, np tarcz o 20%. Niszczy to troche sprzęt- az do kompletnego spalenia nawet) wiec cza rozważnie to robic a po zakonczonej akcji od razu naprawić nanite pastą

 

jesli mialbym oceniać co jest najlepsze na poczatek- jak się ogarnia to rifter -latasz szybko dookola celu i prujesz z działek, jego następca t2 czyli wolf to prawdziwy masakrator bo mozna nim w low secu/00 kroic bs na paskach....nie wspomne o pvp 1x1.

Szybki, zwrotny, działka z dobrym trackingiem, wada to trzeba podleciec tak na 1-2km, latac dookola z predkoscia 500+ m/s no i papierowy pancerz...ale wszystko sie da zalatwic :P. Ale do niego to koniecznie trzeba działka t2 miec wyskilowane, bo tak to nie ma odpowiedniego wygaru.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba już teraz się poddam, nie ma sensu czekać do końca subskrypcji. Ta gra to pośmiewisko. Kolejną godzine teraz skanowałem, znalazłem w końcu jakiś radar signature. Przestawiam i przestawiam i przestawiam te sondy (najgorszą kontrolą w historii świata) i doszedłem do 91%, więcej nie zrobie. Pewnie potrzebuje Astrometrics L5 i 10 sond w kosmosie. Teraz też oczywiście downtime i pewnie wszystko strace po restarcie. Absolutna tragedia, nie wiem za co oni chcą te 15 euro miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche pograłem znów, po przerwie od stycznia dostałem 5dni.

Latając samemu ravenem miałem nadzieje uzbierać na plex ale niestety dałem radę ok 100mln tylko, samemu ciężko i od stycznia pogorszyli drop na misjach.

Dzisiaj mi sie kończy konto więc pewnie poczekam do kolejnych 5 dni za free.

Jak ktoś już ma 2 tygodnie powiedzmy za sobą to jest fajny corp MooseHunters, przyjemnie sie lata na misje w kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czterema sondami sie już nie nie dało zrobić. Zasięg skanowania musiał być na 0.25 AU i zoom mapy maksymalny, i już nie dało sie inaczej ustawieć. Dałem za blisko siebie to % spadał, dałem za daleko i było to samo, albo się zmieniało między żółtą kropką a czerwonym kołem (pustym w środku, nie kulą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma to proszę o zaproszenie do triala 21 na priwie podam mail, zgapiłem i zapomniałem znajomemu wysłać jak jeszcze miałem aktywne konto a ja dopiero po wakacjach wykupię dalej.

 

EDIT Dziękuje, już dostałem.

Edytowane przez Beerd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterema sondami sie już nie nie dało zrobić. Zasięg skanowania musiał być na 0.25 AU i zoom mapy maksymalny, i już nie dało sie inaczej ustawieć. Dałem za blisko siebie to % spadał, dałem za daleko i było to samo, albo się zmieniało między żółtą kropką a czerwonym kołem (pustym w środku, nie kulą).

 

prosto i ładnie wytłumaczone jak zrobić scan za pomocą 5 sąd. Dla wypuszczenia 5 sąd musisz mieć podbity skill na lvl 2

http://www.youtube.com/watch?v=heYfTA00Idg

jeśli nie chcesz podbijać podbijać skilla to ustaw sądy w kwadrat jak tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wypada podziękować, choć to takie puste podziękowania. Metodą kwadratu dwa razy coś znalazłem, oczywiście była tam acceleration gate nie pozwalająca na aktywację battlecruiserem. Cudowne.

 

 

Dawno nie miałem takiego poczucia zmarnowanego czasu grajac w jakąś grę.

 

EDIT.

 

Hahahaha. A teraz przy kolejnym skanowaniu "connection lost, the socket was closed". Absolutna tragedia. Żegnam świat EVE. Kto by pomyślał że tak nudna gra może tak zszarpać nerwy.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mogę dać kod do 60 dniowego triala EVE ONLINE. Osoba zainteresowana niech napisze do mnie na adres mmielu84@gmail.com.

Zaproszenie daje możliwość gry przez 60 dni a zasilone dodatkowo plexem daje możliwość pełnej gry przez 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mogę dać kod do 60 dniowego triala EVE ONLINE. Osoba zainteresowana niech napisze do mnie na adres mmielu84@gmail.com.

Zaproszenie daje możliwość gry przez 60 dni a zasilone dodatkowo plexem daje możliwość pełnej gry przez 3 miesiące.

 

Chętnie. Dziękować.

 

edit:

 

No i nie dostałem. :biggrin:

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dawno już nie grałem ... Jak komuś zalega jakieś zaproszonko to chętnie przyjmę :) zobacze co tam się zmieniło przez 3 lata

;D

chemik89@gmail.com

 

pykne jakiś maratonik to moze i na plexa uzbieram ;p chociaz drogie teraz ...

 

ps: można nadal grać na kilku kontach jednocześnie i przesyłać między nimi $$ ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dawno już nie grałem ... Jak komuś zalega jakieś zaproszonko to chętnie przyjmę Dołączona grafika zobacze co tam się zmieniło przez 3 lata

;D

chemik89@gmail.com

 

pykne jakiś maratonik to moze i na plexa uzbieram ;p chociaz drogie teraz ...

 

ps: można nadal grać na kilku kontach jednocześnie i przesyłać między nimi $$ ?

 

 

maly bump co by nam graczy przybylo :) - tak mozna grac na kilku kontach, nadal sa triale 21 dniowe i mozna oblukac gre, co pol roku wychodza dodatki ktore wprowadzaja nieco swiezosci.- gra platna przez abonament 15 dol/mies- ale jak ktos sporo gra i lubi grind moze spokojnie oplacic abonament waluta zarobiona w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grind? Ja będąc w korporacji, która miała ze 20 aktywnych osób, raptem paru miało powyżej 20-30mln SP, potrafiliśmy nie raz 300-400mln zarobić w jeden dzień w kilka godzin farmienia więc wysiłku zbyt wielkiego to nie wymaga biorąc pod uwagę, że PLEX kosztuje jakieś 500-600mln, jedynie trzeba wiedzieć co robić. My mieszkaliśmy w wormhole'ach więc tam można sporo zarobić tylko każdy wylot wiąże się z ryzykiem. Dołączona grafika

Jednak mnie gra znudziła po pół roku.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dostając zapkę od kogoś masz dłuższego triala .

 

@Kacimiierz

 

Raczej mu chodziło o to że aby zarabiać sensowną ilość SP to trzeba trochę czasu poświęcić na grindowanie postaci .

 

Dobrze przynajmniej że same umiejętności łatwo wchodzą , tylko to trwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orli1983 na stronie EVE pisze iż trial jest dostępny przez 14 dni. Jak można otrzymać opcję dłuższego triala?

 

Jeśli zaprosi Cię osoba, która aktualnie gra to masz możliwość grania przez 21 dni.

Dodatkowo częstą praktyką w korporacjach jest dawanie nowym graczom pieniędzy na pierwszego PLEXa - czyli przedmiot do kupienia w grze umożliwiający przedłużenie gry o 30 dni - przez osobę, która ich zaprosiła bo dodatkowo w momencie kiedy ty kupisz i aktywujesz swojego pierwszego PLEXa osoba która Cię zaprosiła również dostaje PLEXa.

W ten sposób nowy gracz może mieć 51 dni gry za darmo. Jest to też bardzo dobra metoda na robienie altów, masa ludzi robi naście altów do tak prostych czynności jak kopanie skałek czy farmienie planet, w 51 dni można już coś wyszkolić tak, że postać jest w stanie na siebie zarobić.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam troche w eve

w momencie kiedy ty kupisz i aktywujesz swojego pierwszego PLEXa osoba która Cię zaprosiła również dostaje PLEXa.

W ten sposób nowy gracz może mieć 51 dni gry za darmo.

 

Zacząłem grac pare dni temu i zaczynam sie wciagac. Problem jest taki ze gram na trialu - 21 dni. Co chwile trafiam na skill ktorego nie moge uzyc, no bo to trial -_-. Nie jestem specjalnie przekonany do placenia co miesiac na gre, chcialem sprobowac kupowac te PLEXY za ISK ale nawet tego nie moge zrobic przez ograniczenia. Nie wiem, moze ten jeden miesiac wezme ale jesli ktos bylby w stanie zaproponowac mi to co zacytowalem, byloby fajnie. Rozumiem ze dla tej zapraszajacej osoby jest to kwestia checi i zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=dbd6bdc2-8da8-4fac-be31-8a598042ed81&action=buddy

Link jest stały, i będzie aktywny co najmniej kilka miesięcy (to konto jest opłacone chyba do grudnia albo stycznia), więc jeśli kogoś interesuje 21-dniowy trial to proszę bardzo.

Edytowane przez TheUn4seen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=dbd6bdc2-8da8-4fac-be31-8a598042ed81&action=buddy

Link jest stały, i będzie aktywny co najmniej kilka miesięcy (to konto jest opłacone chyba do grudnia albo stycznia), więc jeśli kogoś interesuje 21-dniowy trial to proszę bardzo.

 

Jakieś dodatkowe korzyści z linka powyżej (plexy na 51 dni) ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...