Skocz do zawartości
muranox

Problem Z Dyskiem Gdy Net Działa

Rekomendowane odpowiedzi

otóż jak w tytule. wszystko gra i trąbi w moim samsungu sata 160 gb, ale gdy tylko podłącze sie do netu-odrazu totalny muł jeśli chodzi o HDD.

uscisle sprawe: gdy jestem w necie: jesli jakies okno katalogu jest otwarte, to wtedy wchodze w" mój komputer" , klikam na partycje i ta szybciutko sie otwiera, ale jeśli wszystkie okna sa zamkniete i klikam na partycje - nastepuje zwiecha... i trzeba czekac z pół min zanim otworzy sie jjakies okno. co to moze być?

 

 

dzieki za jakies sugestie...

 

 

ps. dodam iz zauwazylem ze explorator.exe chce sie ciagle łączyć z witryna update....(moze to ma jakis wpływ)

ps2. a moze cos z plikiem stronicowania......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. explorator.exe << jeśli dobrze napisałeś nazwę, to ubij i usuń to, bo czegoś takiego nie ma w Windowsie.

2. Wyłącz cały "update". Panel Sterowania->System->Aktualizacje...

3. Jakiego masz antywira?

4. Tryb awaryjny z obsługą sieci + AdAware + MKS Vir Online.

5. Wklej log z Hijack (czy jakoś tak).

6. Masz Service Pack 2?

7. Zapora systemowa włączona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  ULLISSES napisał(a):

1. explorator.exe << jeśli dobrze napisałeś nazwę, to ubij i usuń to, bo czegoś takiego nie ma w Windowsie.

2. Wyłącz cały "update". Panel Sterowania->System->Aktualizacje...

3. Jakiego masz antywira?

4. Tryb awaryjny z obsługą sieci + AdAware + MKS Vir Online.

5. Wklej log z Hijack (czy jakoś tak).

6. Masz Service Pack 2?

7. Zapora systemowa włączona?

1489396[/snapback]

 

1. sorry powinno być eksplorator wondows

2.dawno wyłączone

3.kaspersky

4.zrobie

5.NIe wiem co to i w ogóle o co chodzi

6.mam

7włączona

 

dodam ze miesiac temu wszystko bylo wporzo, jeszcze jak mialem net.teraz po miesiecznej przerwie, znów mam net ale z problemami jak wyżej.

 

dodam ze bawilem sie troche plikiem stronicowania wczesniej i ustawilem 2.5gb dla kazdej partycji (20 i 130 gb) ale znów oddalem kontrole nad tymi zasobami systemowi... czy to moze miec jakis wplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Są 2 możliwości: explorer.exe lub iexplore.exe. Każdy inny to raczej wirus.

2. Ok.

3. Odinstaluj i zobacz, czy coś to zmieni.

4. I jakie wyniki?

5. Chodzi o program HijackThis, który sprawdza system pod kątem trojanów, reklam i innego badziewia. Zrób nim LOGa i wklej go tutaj. Program znajdziesz tutaj: http://www.majorgeeks.com/download3155.html

6. Ok.

7. Ok.

 

8. Jeśli obecnie system sam sobie przydziela plik wymiany, to powinno być ok.

9. Kliknij na "Mój komputer", wybierz partycje C: (z Windows), prawy przycisk myszy, "Właściwości", wybierz "Oczyszczanie dysku". Jak się załaduje, to zaznacz wszystko prócz "Kompresowanie starych plików" i daj OK. Gdy pojawi się pytanie, to wybierz "Tak".

10. Jeśli używasz FireFoxa, to Narzędzia-> Opcje-> Prywatność-> Wyczyść wszystko.

11. Jeśli masz tak z 20% dysku wolnego (partycji C), to włącz Scandisk a potem defragmentację dysku.

12. Jeśli na liście procesów masz MDM.EXE, to ubij go, znajdź plik i usuń.

13. Masz zainstalowane jakieś środowisko programistyczne (Delphi, Visual Studio)?

14. Jakiej przeglądarki używasz i którą masz Javę? Sun czy MS?

15. Utwórz nowe konto, zaloguj się na nie i sprawdź, czy ten problem też występuje. Jeśli nie, to dostosuj sobie nowe konto do ustawień starego (tapeta, style), przenieś dokumenty, ulubione itd. Na koniec usuń stare konto.

 

A tak z ciekawości, to pytanka, które powinny były paść na początku:

1. Przez co się łączysz? Modem Neo na USB??

2. Jaki proces zajmuje czas procesora?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...