Skocz do zawartości
michal_s

Sempron 2300 Na Asrock K7vt6-c - Viakt600

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chcialem Was zapytac ile moge najwiecej aby bylo najbezpieczniej podkrecic tego proca na tej plycie kt600, krece przez fsb, narazie zmienilem ze standardowych 166 mhz na 170 mhz i uzyskalem przyrost ze 1580 na 1610 mhz. Ile moge przez to FSB najbezpieczniej ukrecic ? Pamieci mam markowe Kingston 400-setki 256 mb. Aha jecze jedno pytanie, czym sie rozni FSB od BUS SPEED, ktory pokazuje sie w programie CPU-Z. Po tym podkreceniu jeest ono ustawione na 339 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krecisz fsb-krecisz szyne "systemowa" :) masz po prostu podana predkosc w DDR-166x2-czyli 333. A ile podkrecisz nie wiadomo-zalezy od wielu czynnikow-zasilacza, procesora, plyty, pamieci-a to ze masz "markowe" kingstona nie znaczy ze musza sie dobrze krecic-zreszta zaraz ktos pewnie zaraz wpadnie i powie ci zebys zajrzal do FAQ. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac troche sie obawiam tych 200 tak od razu, a nie mozna stopniowo probowac np co 2-3 mhz ?

1491968[/snapback]

A czego się obawiasz? Wszystkie komponenty (oprócz procresora) pracują wtedy zgodnie ze specyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok podkrecilem do tych 200, czyli mam FSB 200, BUS SPEED 400, temp 43 stopnie w spoczynku, procek zostal rozpoznany jako sempron 2600+, tylko czy to bezpieczne ? nic sie nie upali ? narazie chodzi ok

Edytowane przez michal_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok podkrecilem do tych 200, czyli mam FSB 200, BUS SPEED 400, temp 43 stopnie w spoczynku, procek zostal rozpoznany jako sempron 2600+, tylko czy to bezpieczne ? nic sie nie upali ? narazie chodzi ok

1492189[/snapback]

Nic sie nie upali... Sprawdz tylk oczy procesor jest stabilny jakims programem np superpi, prime 95, zapusc jakas wymagajaca gre. Jesli nie bedzie bledow - a nie powinno byc bo te proce spokojnie wytrzymuja takie podkrecanie to mozesz spokojnie na codzien tak smigac. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...